0 oy
519 göst.
Diğer kategorisinde (139 puan) tarafından
Bn amcamın torunuyla evliyim, 5 aylık evliyim ve 5 aylık hamileyim çok mutluyum, 2 sene sevgililik 3 sene nişanlı kaldık sadece eşim fazla kıskanç onun dışında çok mutluyum, peki ya sizler

23 Cevaplar

0 oy
(2,687 puan) tarafından
Allah bozmasin canim akraba dişi evliyim senin gibi bi mutlulukta bana nasip olsun ablam babamin hala ogluyla evli on yaş var aralarinda mutlumu degil oda cok kiskanc takintili bi adam cocuk yaşta verdiler ablami oyle boyle hayat gecti iste 
(139 puan) tarafından
Aminn inşallah canım, kıyamam ya eşim kıskanç ama takıntılı değil, rabbim ablanın yardımcısı olsun takıntılı erkeklerle ömür geçmez,
(2,687 puan) tarafından
Amin amin sukur biraz törpuledi kendini eniste bey ama hayat gitti yaş gitti omur bitti neye yarar
(139 puan) tarafından
Bnmde bi ablam babamın akrabasıyla evli 14 yıl oldu, defalarca ablamı aldattı, ablamın altınlarını çaldı o kadınlarla yedi, ablam ona 4 erkek 1 kız evlat verdi, sonunda da ablamın ölümüne neden oluyordu, erkekler adam olmaz 7 de neyse 70 de o olarak kalır
(2,687 puan) tarafından
Allah sorsun kimsenin ahi kimsede kalmaz
-Reklam-
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Allah daim etsin inşallah. Benim eşim yabancı ama ablam dayımın oğlu ile evli 8 sene oldu çok şükür kocası ağzının içine bakar hala çok çok seviyor ablami
(139 puan) tarafından
Ayy maşallah hep öyle devam eder inşallah :))
(5,308 puan) tarafından
Inşallah canım benim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Ben yabancı ile evliyim ama ablam dayı oğlumuza evliydi 15 sene sonra boşandılar maalesef mutlu geçirdikleri süre 1 yılı geçmez hiç anlaşamadılar yazık oldu 
(139 puan) tarafından
Özel değilse o 1 senedeki anlaşmazlık ne içindi,dile kolay 15 sene kolay bitmemeliydi
(1,824 puan) tarafından
Yok 1 sene mutluydular sonrası hep kavga. Ablam hiç kapanma vs gibi şeyler görmemişti orda dışarı çıkması yasak kapanmaya zorlandı falan yıllarca aileler idare edin dediler ettiler ama en sonunda ayrıldılar
(139 puan) tarafından
Ayy en iyisini yapmış, öyle ömürmü geçermiş
(1,824 puan) tarafından
Şükür şimdi okulu bitirdi atandı çocuğuyla mutlu boşuna hayatı zindan ettiler kıza aile baskısı işte akraba aman ses etme diye diye
(139 puan) tarafından
Ay çok şükür rabbim evladıyla musmutlu etsin inşallah
0 oy
tarafından
Akraba değil ybnck ama mutlu değilim eşim bana göre zit ama eşim amca kızını çok sevmiş keske onunla evlenseydi
(139 puan) tarafından
İnsanın çok zoruna gidiyor böyle şeyleri duymak dimi hele de insanın eşi oldumu, bnm eşimde bnde önce 4 yıllık bi sevdiği varmış öğrendiğimden beri çok kötüyüm, evet bnden öncesiymiş ama zoruma gidiyor
tarafından
Ben alıştım sadece o kız varken onu mutlu etmesi hediyeler o kadr şey ben olduktan sonra bunların hiç biri olmamsi kaderim budur der durum sadece mutlu insanları gördükçe bende mutlu olurum kendimi o insanlar yerine koyup bir kaç dakikaligin mutlu olurum geçerim. Eşim ne kadr yanimd olsa ama aklinda başkası var belkide ediyor boşanmayı istedim kabul etmedi bende öyle bakıp susup otururum hayat işte bazilri sevdikleriyle mutlu bazilarida değil bazilarida benm gibi kabullenip susar
(139 puan) tarafından
Kıyamam ben sana ya:(çok üzüldüm gerçekten hamilelik hormonlarım çoştu ağlıyor :((çocuğun varmı
tarafından
Yok kizzz ağlamasın birakma üzülme cnm ben alıştım zatn sadece Allah da bana böyle hayat sunmuş 1 çocuğum var ben alıştım sende hep mutlu olursun inşallah
(139 puan) tarafından
Çok zor bi durum ama ya:((
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Annem babam amca çocukları soyadımız hep aynı herkesin aynı dayılar amcalar bide halalar falan da hep akraba ile evli herkes mutlu 
(139 puan) tarafından
Ben onu hayatım boyunca sadece o gün gördüm, çünkü o başka bir şehirdeydi bn başka şehirde, bn okuyordum ilk o zaman gördüm ve tanıdım hatta ilk başta yabancı biri sandım
(2,411 puan) tarafından
Akraba olup ta farklı şehirlerde olan birbirini yüzyüze görmeyen çok kişi var ki
(139 puan) tarafından
İşte bnde onlardan biriyim
(2,411 puan) tarafından
Allah mutlu etsin inşallah daima canım :)
(139 puan) tarafından
Aminn Allah razı olsun teşekkürler :))
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Amcamin ogluyla ama ayri ayri sehirlerde yasiyorduk yani yabancidan da yabanciydik hic tanimiyordum onu.yilllar sonra ilk kez bize gelmisdi.tabi duyunlerde falan gorurdum ama konusma sansimiz olmamisdi hic.o gun bolca birlikde zaman gecirince konismasina oturusuna yuruyusune asik olmusum da haberim yokmus.aradan aylar gecti ben o zamanlar kursdaydim.telefonum caldi buymus meyersem.bulusduk beni sevdiyini soyledi karsilikli da olunca kisa surede sevgili olduk tanidikca sevdim 4 yillik evliyiz bi kizimiz var bi oglumuzda olucak Hamd olsun cok mutluyum beni mutlu etmek icin elinden geleni yapar.simdiye kadar da sikinti yasamadik:)
(139 puan) tarafından
Aynı bizim mesele çünkü o çanakkale de yaşıyordu bn bitliste, hiç tanımıyordum ve görmemiştim de, kan davamız çıktı 1 hafta bizim evde kaldı, gece elektrik yoktu çarpıştık birden elektrîk geldi bn hemen kaçtım ondan sonra aklımdan çıkmadı zaten yakışıklıydı da:)
(1,015 puan) tarafından
Ayyy film olur sizinkinden ne guzel Rabbim mutlulugunuzu daim etsin.bebeyinize sag salim kavustursun insallah.
(139 puan) tarafından
Aminn Allah razı olsun çok teşekkür ederim :)) eşimde diyo keşke bi kasetimiz olsa, bn seni nasıl süzüyordum falan
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Ben bu ailevi evliliklere karşiyim. Hem bilimsel açidan da etik değil,hemde insan kardeşi gibi görür yaa ne biliyim
(139 puan) tarafından
Kendinizce haklısınız, ama bizim şöyle amcamın tırunuydu bide o başka bir şehirdeydi bn başka bir yerde, kan davası çıktı o sırada karşılaştık
(1,403 puan) tarafından
Sizin ki bayaa uzak canim ustune alinma :) ben amca kizi oğlu vs yi kast ettim
(139 puan) tarafından
:) bnde hayatta tanıdık biriyle evlenmem derdim ama nasip kader
0 oy
(7,247 puan) tarafından
Kuzen kardeştir diyenlerden değilim. Kardeş kardeştir..kuzen kuzendir. Ama akraba evliliğini doğru bulmuyorum. Yabancıyla evliyim. Yengem kuzenim abimle bı dönem sorun yaşadılar tüm sulaleyi etkiledi. Şuan çok şükür iyiler 
(139 puan) tarafından
İyi bailadın kötü bitirdîn, bnde doğru bulmuyordum ama aşk işte maalesef laf dinlemiyor,
(7,247 puan) tarafından
Öyle tabi. Bilemiyorum anlasanda oluyor tabi
(139 puan) tarafından
Tabi ki karekter konusu evlilik
0 oy
(974 puan) tarafından
Mutluluk sevgi saygı akraba yabancı görücü usulüyle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum kendini yetiştirmiş medeni anlasabilen insanlar mutlu oluyorlar kocamla tamamen farklı kültürün etnik yapının insanlariyiz fakat kendimizi yetiştirdik sevginin saygının ne olduğunu biliyoruz çok şükür diyorum
(139 puan) tarafından
Allah mutlu mesut etsin inşallah :))
0 oy
(4,963 puan) tarafından
Bizim akraba yeni nesil şuan yabancılarla evli önceki nesil yani teyzem halam dayım amcam hepsi birbirini almış ;) o yizden akrabamız çok geniş değil mutlular mi desen herhalde mutludurlar dışardan öyle görünüyor yani cnm
(4,963 puan) tarafından
Aynen öyle dışardan öyle görünüyorlar gerçi bişey olsada hemen duyulur herkes akraba ya
(139 puan) tarafından
Bnm şimdilik çok şükür iyi gidiyor 6 senedir seviyoruz ama rabbim ilerdr ne gösterir bilemeyiz
(4,963 puan) tarafından
Ya her evlilikte olur aslında akraba tanıdık görücü yada severek evlenenler  illaki uyuşmazlık olur tabi ama iki insnain birbirni idare etmesi lazm. Bir evlilik dört dörtlük gidiyorsa sıkıntı zaten var demektir
(139 puan) tarafından
Ya tabi ki mesela bnmde eşim çom kıskanç, yani 5 aydır çanakkale de kendi evimizdeyiz eşim sabah gidiyor akşam geliyor ve hayatta dışarı çıkmama izin vermez çöpü topluyorum akşam gelince gidip atar, taşındığımızdan beri ilk kez geçengün gezmeye çıktık ıda bnm ihtiyaçlarım vardı yürüyerek bime kadar gidip geldik:)))
(4,963 puan) tarafından
Of ama buda çok zor güven sorununun olması ama
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla ben tercih etmedim ama teyzemin ikiz kızları vardı birini büyük teyzemin oğluyla evli biri küçük teyzenin oğluyla ikiside gayet mutlu kocaman çocukları var yani ama yinede ben riske atamazdim.dunyanin binbir türlü halı var anlasamayip ayrılsan.kendini ya sulaleden soyutlamak zorunda kalabilirsin Allah göstermesin amca oğlu diyorsun çocuklarda bı sıkıntı olabilir
(139 puan) tarafından
Bnmki amcamın torunu çok şükür 5 aylık hamileyim herşey yolunda
(4,430 puan) tarafından
Allah'ım daim etsin canım mutluluğunuzu sağlıkla gelsin minik:)
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Kız daha cicim ayındasin mutlu olacaksin tabii msksjs Rabbim daim etsin.. Annem babam dayı hala çocukları çok şükür çok iyi anlasirlar eşimle bizim memleket 8 saat sürüyor yani yabancı ile evliyim çok şükür anlaşılıyoruz mutluyuzz. Ama bunlar yabancı veya akrabalikla ilgili değil kişilik karaktr meselesi 
(139 puan) tarafından
İşte çok şükür eşiminde karekteri çok güzel, o yüzden bu kadar tatlı ve merhametli, yeni evliyim ama 6 yıllık geçmişim
0 oy
(438 puan) tarafından
Canım benim ablamda halamizin oğluyla evli, ikisi evde yalnızken çok mutlular ikide oğulları var ama halam olacak kadın ablama kayinvalidelik yapıyor. İyice soğudum kendi halamdanya ablam ne doğru düzgün gezmeye gidebiliyor ne bisey insternetten beğendiği birşeyi alamıyor halam evde yoksa bir kaç günlüğüne onzaman zar zor alabiliyor. Halbuki halasi ama çift dairede birinde ablam diğerinde eltisi oturuyor, sürekli eltisini ablam ovuyor falan ablam çok uzuluyor, daha anlatamadigim çok şey var eşi annesine çok düşkün gerisini sen düşün halam yoksa daha mutlular :(  
(139 puan) tarafından
Ayy kız şuna çok güldüm hakkını helal et :) sevgiliydik iş ciddiye binince istemedim, Allah seni ne etmesin
(438 puan) tarafından
Sen diyene kadar farketmedim :D :D suan eşek gibi siritiyorum :D:D e öyle sevgiliydik falan ama baktım isteme falan oluyor ayrildim hemen :D :D şuan eşimle kanki oldular :D eve gelir bı selam bile vermez eşimle ayrı odada çay içerler bazen dışarıda takiliyorlar :))
(139 puan) tarafından
Yarası var kız dokunma:) ay çok güldüm ya, ama dikkat et böyle eşine yalan yanlış şeyler anlatıp aranızı falan bozmasın,
(438 puan) tarafından
Yok hiç öyle çocuk değildir. Eşimde biliyor durumları yarın bir gün birilerinden duyar niye bana söylemedin diyeceğine en azından biliyorum der, beraber gezmelerimiz falanda oldu eşim bize güvendiği sürece bir sorun yok çok şükür :)
(139 puan) tarafından
İyi çok şükür canım :)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Teyze oğluyla evliyim ailesi yüzünden çok boşanmaya kalktım kendisiyle pek sorunum yok
(139 puan) tarafından
Teyzen iyimî sana karşı,
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Bizim dedelerimiz kuzen :) yani amca çocukları

Bu sayılır mı :)
(139 puan) tarafından
:) tabiki sayılır, Mutlumusunuz
(1,752 puan) tarafından
Çok şükür sıkıntımız yok. Eşim anlayışlı ve uyumlu bir insan. Allah'ım daim etsin huzurunuzu ve huzurumuzu inşaallah
(139 puan) tarafından
Aminn Aminn Aminn inşallah :))
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Çok yeni evlisin allah hep mutlu etsin akraba değil canım benim zaten akraba evliliğinede ailece karşıyız biz önümüzde kötü örnekler var diye
(139 puan) tarafından
Hmm tabi kötü örnekler görünce insan olur olmaz korkuyor, Aminn Allah razı olsun):) okuyordum bn de karşıydım ama gerçekten eşim çok iyi bi insan, o olmasaydı bn napardım hiç bilmiyorum Allah ondan bin kere razı olsun
0 oy
(912 puan) tarafından
Vallahi ben de teyzemin oğlu ile evdeyim eşimle aram iyi çok şükür Sıkıntı yok ama kaynanam da yani teyzemle çok kötüydü berbatız ailemden hiç kimseyle de konuşmuyoruz kaynanam yüzünden akraba evliliği eşini ise sıkıntı değil ama aileler gerçekten birbirine giriyor akraba evliliğinde Çünkü birbirlerini tanıdıkları için birbirlerine laf geçirme derdindeler Bu sebepten dolayı da sıkıntı çıkıyor aileler arasında
(139 puan) tarafından
Bu teyze çocuklarıyla evlenenlerde sıkıntı çok oluyor gerçekten çok rastladım,
(912 puan) tarafından
Evet eşimin seviyorum ama keşke evlenmeseydim o kadar pişmanım ki
(139 puan) tarafından
Hmm rabbim kimseyi pişman Ettirmesin inşallah canım
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Allah muhabbetinizi artırsın ☺️

Ben eşimle akraba değilim 

(139 puan) tarafından
Hmm:) önemli olan akrabalık değil mutlu olmak zaten maksat sohbet olsun:) mutluysan ne güzel
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Bende annemin kuzeninin oğluyla evlendim şu anda eşimin tarafını boğmamak için kendimi zor tutuyorum onun dışında her şey muhteşem rabbim sizin mutluluğunuzu daim etsin inşallah 
(139 puan) tarafından
:) anlaşılan eşinle aran iyi ailesi kötü
0 oy
tarafından
Dogru bulmuyorum. Teyzeye anne yarisi derler, ogluyla nasil evleneyim? Bana hem genetik acidan hem de ahlaken yanlis geliyor acikcasi. Dolayisiyla da yabanci ile evliyim :)
(139 puan) tarafından
Allah mutlu mesut etsin inşallah canım :)
tarafından
Hepimizi insallah :)

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 440 göst.
0 oy
18 cevap 1,220 göst.
0 oy
82 cevap 849 göst.

379,637 soru

11,364,410 cevap

34,841 kullanıcı