0 oy
1,661 göst.
Aile kategorisinde (82 puan) tarafından

Simdi bir çok kişi linçlemeye gelecek ama bir bebeğim var 2 yaşında oğlum onu çok seviyorum kıymetlim değerlim, ikinciye hamileyim ama onu sevemiyorum heycanlanamıyorum bir yavrum daha olacak diye, yani oğlumun yerini alsın onu göz ardı edeceğim oğlumla ilgilenemiyecegim belkide kardeşi yüzünü kızacagim onu gözümde büyük abi olarak görecegim düşüncesi beni bitiriyor. İkinci bebeği düşünmüyordum oğlumla planlarım vardı hep, bu kaza oldu diyelim ya doğan bebeği daha çok severde oğlumu sevmezsem bu çok kötü bir düşünce:'( bir çok arkadaşım ikinci bebeğinden sonra ilk oğlunu çok sevmediğini söyledi :ermm:

59 Cevaplar

0 oy
(1,014 puan) tarafından
Dogan kadar oyle oluyo zaten. Dogunca bı bakıyorsun anne kalbı anne sevgisi 2 ye bolunmus. Hıc ayıramazsın. Sag salım gelsın bebegın
-Reklam-
0 oy
(5,461 puan) tarafından
Ayy yemin ederim aynı oyizden kendimi ikinciye hiç hazır hissetmiyorum ilk ve son olsa çok günah kıskanır sanki onu ihmal ederim gbi
0 oy
(4,460 puan) tarafından
Doğana kadar insan suçlu hissediyor yüzünü gorde bak neler oluyor:D
0 oy
(13,900 puan) tarafından
Bir oğlum var ama ikinci evladım olsa böyle düşünmem ben ikiside can ikiside evlat arkadaşlarını hiç dinleme bence ben öyle şeyler söyleyen insanları hiç görmedim kime sorsam herkes hepsinin sevgisi ayrı der 
0 oy
(215 puan) tarafından
Ben annemin 2. Kiziyim pek sevgi gormedigim icin ayirt etmiycem simdi kziim 2 yasinda 3 hafta sonra bi kizim daha dogacak insallah ikisinide ayirt etmeden sevicem tabiki basta cok kucagima alicam yenidogan bebek sonucta ama sevgim ikiye bolunecek ama daha cok sevicem ikisinide benm annem beni aramiyor bile merak edipte Ben dunyanin bir ucuna gelmisim gurbetteyim o bi ucunda ne arakadaslarim vardi hepsinin annesi hergun arardi kiskanirdim Ben annem gibi olmiycam kac cocuk yaparsam hepsini cok sevicem ilgilenicem…
0 oy
(5,239 puan) tarafından
Ne alaka ya evlat evlattir nasıl sevilmez ben ikisinide eşit seviyorum 2 yaşında ve 9 aylik kızim var ikiside benim cnm bunu diyenler anne olamaz ne demek ilkini sevmemek ya 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
8 günlük bebeğim var birde 3 yaşında kızım inan ki bnde hamileliğim boyunca senin gibiydim şuan o kadar seviyorum ki ilkinden ayırt edemiyorum ikiside çok farklı o yüzden kendini üzme sadece ikinci kez aynı duyguyu yaşadığımız için öyle hissediyoruz 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Bende kazara ikinci bir gebelik yasadim. 2 yaşında bir kızım vardı. Gebeligim çok plansız oldu ilk an zaten soka girdim. Hormonlarinda etkisiyle iki gün kızıma bakıp bakıp ağladım. Onun abla olacağı düşüncesi, büyüyeceği düşüncesi beni çok ağlattı. Derken 11 haftalikken Rabbım bebegimi aldı kurtaj oldum. Hala düşünürüm oyle içim ısınmadı bi kabul edemedim diye belki de Rabbım böyle uygun gördü diye 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
2.Daha çok seversin belki beli olmaz..ama evlat ayrımı yapılmaz ya ikisinide seversin doğsun o zaman görürsün  izne kendini 
0 oy
(915 puan) tarafından
Yüzünü görünce isinirsin o bebeğine değil herşeyi baştan yasayacagin için bı boşluğa düşmek gibi bişi benimde 18 aylık oğlum var ve hamileyim ilk baş çok ağladım aşırı ağladım istemiyorum diye çünkü bizimkide supriz di sonra bı takım sorunlar yaşadım şu an yaşasın diye dualar ediyorum Allah'ım onu benden almasın diye ikiside benim kıymetlim benden alsın onlara ömür versin Rabbim sende inan yüzünü bı gör kokusunu bı duy seversin inan kimseye göre düşünme arkadaşına gelince insan evladından soğur mu hiç evladını sevmeye. Kendini sevmez ondan uzaklaş bence 
(82 puan) tarafından
Biri ikisi degilki iki çocuklu bütün arkadaşlarımın çoğu aynı cümleyi kurar:(
(915 puan) tarafından
Ozamn kimseyle görüşme hayatındaki en güzel şey gereksiz morel bozan insanları hayatından cikarmak
0 oy
(7,255 puan) tarafından
İkinci bebeğimin karnımda kalbi durdugu için saatlerce  ağlayan ben :( rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah... 
(82 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(8,218 puan) tarafından
Bende hiç kimseyi kızım kadar sevemem diyordum kaç tane çocuğum olursa olsun Göksunun tırnağına değişmem derdim ama ikinci hamileliğim riskli ve hep kaybetme korkusuyla geçti doğumda kaybedebikirsin demişti doktor sağ saglim doğunca ebenin elinde ağladım ona bakarak insan öyle der doğunca çok farklı aynı şimdi sanki bir gözüm kızım bir gözüm oğlum ikisi aynı 
(82 puan) tarafından
Maşallah maşallah rabbim acısını göstermesin insallh
(8,218 puan) tarafından
Amin amin amin inşallah cümlemizin inşallah
0 oy
(2,578 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyordum 2.hamilelikte kazayla oldu baya üzülmüştüm oğlum gibi sevemem sanıyordum hatta post açtım burda hamilelikte vs heyecan yoktu neyse şuan 2 aylık oldu kızçem çok seviyorum emin ol evlatların yeri aynı oluyor oda senin canından parça evet biraz ilk çocuk ilgisiz kalabiliyor maalesef ama herşey zamanla daha güzel olucak büyüdükçe birlikte oyun oynadıklarını gördükçe rabbim sağlık versin gerisi kolay 
(82 puan) tarafından
Amin amin cümlemizinki inşallah
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Bende oyleydim nasıl böyle dusunebilirisn dicekisn belki bebek gördüm mü tiksiniyordum çok gıcık geliyor du gozume ama bı doğurdum tmmen değişti bu durum 
(82 puan) tarafından
Bende öyleyim kimsenin bebeğini sevemem yanlış anlaşılmasin bu bende kücüklügümden beri olan birşey bebek çocuk sevmem ama oğlum varya nasıl öluyorum onun için
(6,672 puan) tarafından
Aynı huylara sahibiz dediğim gibi ben dogurunca düzeldi hersey umarim sende de öyle olur
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Kız o arkadaşların kimmiş öyle 2 .çocuktan sonra ilkine sevgisi azalan çıkar bu düşünceleri kafandan benimde 2 tane evladım var aralarında gram fark yok olamazda ikiside canım ciğerim iyi ki varlar kurban olurum onlari verene hele kucağına al o zaman anlarsın ne demek istediğimi 
(82 puan) tarafından
Ay bir iki tane değil ki çoğu öyle söyler bide erkek üstüne kız olunca erkeği tamamen unutup kıza odaklaniyorlar
0 oy
(270 puan) tarafından
Aynısını ablam yaşadı ve gerçekten 1. Daha çok düşkün diğeri sanki çocuğu degil
0 oy
(809 puan) tarafından
Bütün annelermi böyle hissediyor çanim ya bence öyleyim şuan ikinci çocuk düşünüyorum bazen ama sanki kızıma ihanet eder gibi hissediyorum sanki ona olan ilgim azalacak gibi geliyor heleki çevremdeki insanlar demezmi onu ilkinden daha çok seviceksin diye kafayı yiyorum resmen ya bazen eşime diyorum ikinciyi sadece kızım yalnız kalmasın diye yapaicam onu asla o kadar sevmem diyorum evet yanlış belki ama şuan ben sadece öyle hissediyorum ben ondna başka çocuk sevemem ki hele ki ondan çok asla sevemem biri öyle diyince ikinci daha sevilir inan onları paralamak istiyorum:(((+
(82 puan) tarafından
Degilmi yaa oda evlat oda evlat iki çocuklu kişiler böyle söyleyince içime korkular saplanıyor oğluma olan aşkım sevgim azalır diye çok korkuyorum :(
0 oy
(913 puan) tarafından
Allâhım yâ nasıl arkadaşların var öyle:( ilk de olsa ikinci üçüncü de olsa onlar hep senin bebeğin:) senin sevgine sevkatine ihtiyacı var. 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Oglum 7 buçuk aylikti kızıma sürpriz olarak hamile kaldım cok şükür hic böyle düşünmedim şuan oglum 2 bucuk yaşında kızım 15 16 aylik oglum neyse kizimda o benim gözümde,oğluma ilgim hic azalmadi kizimdan dolayi oğluma hic bagirmadim abi olarak görüp sorumlu gibi davranmadim oda daha küçük cocuk,ikisine olan sevgimi de kesinlikle biseylerle ölcemem geceleri uyandigim zaman ikisini de doya doya öperim,şuan böyle düşünüyosun ama doğduktan sonra inan kendine kızıcaksın ben nasıl böyle düşündüm diye

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 630 göst.
18 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 296 göst.
7 Ekim 2022 Aile kategorisinde Cinarimmmm66 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 2,074 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Kirgincicek1 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 240 göst.