0 oy
334 göst.
Aile kategorisinde tarafından

idrari sanirim ne bu sizce sık sık emziriyorum ama

image

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Susuz kalmış şu da ver canım 2 3 çay kasigi
(914 puan) tarafından
Anne sütü zaten yüzde 70 su
tarafından
Evet ama yetersiz geliyor . İdrar kristallenmis yani 2 bebek  büyüttüm ard arda az da olsa su istiyor vücudu çocuğun normalde bu olmasa asla su verilmez
(914 puan) tarafından
Bebek aç kalmış ise dediğin gibi kristallesme olur ve iki üç çay kaşığı ile düzelcek bi durum değil:(
tarafından
Canım aynı şeyle karşılaştım acile koştum ve doktor susuz kaldığını söyledi. Bende çok şaşırdım ama çok emiyor dedim. Yenidogan döneminde bazı bebeklerde suya ihtiyaç olabiliyor dedi su icirdim geçti.
Aç bebeğin idrarı olmaz , bez doldurmaz , büyüğünü yapar ama çişi olmaz bu böyledir yani. Açlık dolu cisli bez ile ölçülür. Bebeğin bezi taşmış maasallah
Zaten midesi küçücük,  emzirme ardından da 2 çay kaşığı bu durumu düzeltiyor biliyorsun ki doğdukları gün kiraz çekirdeği kadar olan mideleri gün geçtikçe büyüyor
(914 puan) tarafından
Aşağıya da yazmıştım aynısını buraya kopyalayım Gunde kac bez islatiyor bez sayisi dolu dolu 4-5 ise sorun yok ama eğer az idrar yapiyorsa kan gibi kristal olur ama az yapsa nasil zibinina taşicak ki cok mu tuttun bezi de zibinina taştı
-Reklam-
0 oy
(540 puan) tarafından
Erkek bebek mi canım bizde de oldu doktor korkulacak birşey değil dedi ama ne dediğini hatrlamadim inan kii bilenler kesinlikle vardır 
0 oy
(191 puan) tarafından
Beslenme yetersiz geliyor vücudu susuz kalıyor iki günlük olduğu için idrarda kristallesme olarak geçiyor internetten bakabilirsiniz benim oğlum da olmuştu bende koekmuo hemen doktora götürmüştüm 
tarafından
peki napmak lazm
(191 puan) tarafından
Daha sık beslemelisin şuan emme refleksi zayıf olduğu için çabuk yorulur doydugunu sanıp uykuya geçer bu süreç biraz zor benim doktorum mama takviyesi ypmisti arkasına bizde sarılık başlamıştı mama ya da başlayınca geçmişti .. doktoruna danisabilirsin sen bol bol emzir canım bu arada su verme böbrekleri henüz suyu suzebilecek durumda değil .. uykuya daldijca hafif topuğuna bur burnunu sık azıcık uyanır emzirmeye devam et geçer endişe etme canım doktora da götür aynı şeyi söyleyecektir ben kan sanmıştım idrarla karışmış rengi o yüzden öyle oldu sanıp apar topar hastaneye gitmişti yeni doğan bebeklerde çok şık rastlaaniyor demişti doktorum
tarafından
mamada vereyimmi sizce
(191 puan) tarafından
Bir iki gün bence sık sık emzirin eğer aynı şekilde olursa mama takviye yapabilirsiniz.. ama benim yaptığım hataya da düşmeyin ben geçsin iyi olsun diye emziriyordum ama her öğün mama da veriyordum şuan oğlum 11 aylık oldu hala mama meme ek gıda devam ediyoruz.. siz bu durum düzelmezse eğer kullanırsanız mamayı çok fazla vermeyin ki öncelik emzirmeniz yada şu şekilde yapın süt sagma makinaniz varsa ki bence en güzeli sagip kaç CC sütünüz çıkıyor bebeğiniz kaç CC içiyor onu da takip edebilirsiniz yeterli şekilde içiyorsa hiç mamaya gerek yok şimdi emerken bırakıyor yoruluyor uyuyor ne kadar emdigini de anlayamıyor insan hele ki ilk bebek olunca
(191 puan) tarafından
Bu arada eğer bir gün gerek kalmaz inşallah mama kullanmaya başlarsanız golden goat marka kullanmanızı tavsiye ederim keçi sütü proteinli mama keçi sütü anne sütüne en yakın proteinleri üretir .. içerik olarak da çok temiz biz mamayla devam ettiğimiz için çok araştırdık içerik temiz faydalı olması için
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Sütün yetersizse şuan mamada takviye et ac kalıyor şuan bol bol emzir
0 oy
(914 puan) tarafından
Gunde kac bez islatiyor bez sayisu dolu dolu 4-5 ise sorun yok ama eğer az idrar yapiyorsa kan gibi kristal olur ama az yapsa nasil zibinina taşicak ki cok mu tuttun bezi de zibinina taştı 
0 oy
tarafından
Yetersız beslenmeden olıyor bu durum, bızde de oldu mama takvıyesıne basladık
0 oy
(637 puan) tarafından
Ben hastanedeyken oğlumun bezindede gordum turuncu.doktora sordum.anneden bebeğe vitamin yada. Mineraler geçermiş.o yüzden oyle olur dedi onemli bsey değilmiş.
0 oy
(221 puan) tarafından
Hastanedeyken benim oglumda da oldu cocuk doktoruna soyledim endiselenecek bir durum olmadığını kristallerin idrar yoluyla atıldıgini soyledi sık sık emzir canim korkulacak birr durum degil

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 37 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 172 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde gamzekusdemir (212 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 355 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 185 göst.