0 oy
1,766 göst.
Diğer kategorisinde (7,193 puan) tarafından
Kizlar o dönemde Facebook meşhurdu benimde kanımın deli aktığı zamanlardi 20 yaşındayim gözüm hiç bir şeyi görmüyordu yani savaşa cagirsalar gidecektim . Hatta şehit haberlerinde çok zoruma giderdi benden küçükler şehit oluyorken ben ben burda çamaşır katılıyorum diye .... Neyse o sıralar PKK operasyonlari had safhada idi . Bende habire paylaşıyorum ölmüş halleri olsun yakalanmış hallari olsun . Haber sayfalarında sürekli bizi savunuyorum . Askerimizi şaha çıkarıp pkkyi yerin dibine sokan laflar ediyorum..  Neyse o dönemde bana çok mesaj geldi ama bir tanesi aşırı küfürlü idi bende kendime yediremedim gittim şikayet ettim Maltepe adliyesine. Üzerinden nerdeyse 8 sene geçmiş daha yeni biri aradı . Yalvardı yakardı abla ben o zaman 14 yaşındaydım bu yaşımda yaşanan bir olay için hayatım mahvoluyor nolur şikayetini geri al ben esnafım emlakcilik yapıyorum . Müteahhitlik yapıyorm sınavlara giremiyorum sırf bu yüzden. 6 senedir face kullanmıyorum onu da ben yazmadım internet kafede açık kalmış birileri yazmış falan filan ne istersen yaparım paraysa para ya da başka bir şey ama nolur şikayetini geri al dedi. Numarami nerden buldun dedim ilkten arkadaşlar faceden Instagramdan buldu dedi sonra da ben savcılıkta şikayet kagidindan aldım dedi . Velhasıl konusmalarda uydurmalar var . Ben sıradan vatandaş olsa alırdım şikayetimi ama PKK'lı olduğunu düşünüyorum. Çok yalvardı bir sürü ozurler diledi . Ben şu partiye mensubum 6 yıldan beri dedi nasıl o kişi ben olabilirim ki bla bla bla... Her şeyi 6 yıla bağlıyor ama olay 8 yıllık . Üzüldüm de bir yandan . Siz olsanız ne yapardınız?

37 Cevaplar

+7 oy
(276 puan) tarafından
İnsanlarin degisecebilecegine inanin...

Belki cevresi degisti ortami degisti..fikriyati degisti..

Eskiden pkk sempazitani olup insani ve islami yolla merhametle sefkatle yaklasimlarla  hamdolsun dogru yolu cok kurt genci var..

Lutfen sikayetinizi geri cekin ve bir firsat verin...

Belki sizin bu merhametiniz sebebiyle o icindeki kurt milliyetciliginin bos bi kavram oldugunu ..asil olanin islam kardesligi oldugunu hissettirir Mevlam...

Kalpleri evirip ceviren Allah'tir..

Resulullah Efendimizin s.a.v in Mekke fethinde ki affini dusunun ..en kiymetli erdem  mukabele etmeye gucu yettigi halde affetmektir..

Yeni bir gelecek kurmasi icin Allah rizasi icin affedin gitsin...

Eger zaten kani bozuksa Devletin eli onun yakasindadir..
(7,193 puan) tarafından
Çok güzel bir şekilde ifade etmissinz yorum için teşekkür ederim
(2,726 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsın gerçekten kutlarım seni.. insanların degisebilecegine inanın ♡
-Reklam-
+6 oy
(4,980 puan) tarafından
Almazdim. Ben vatanımı savunurken bana küfür edecek bende acıycam asla.

O yaşlara bizde uğradık ama vatanı savunuyor diye kimseye küfür hakaret etmedik.
(4,980 puan) tarafından
Sen e devletten bir bak bakalım dava gözüküyor mu bir de o numara ararsa açma bir daha
(7,193 puan) tarafından
Hayr gözükmüyor baktım zaten birine sordum kamu davasına dönüşmüş olabilir dedi. Başka numara ardı açmadım mesaj attı nişanlısı imiş görüşmek istiyormus
(4,980 puan) tarafından
Kamu davasına donusmusse seninle alakasi kalmiyor ugrassin bakalim kufur ettigi devletle i.t soyu
(7,193 puan) tarafından
Nişanlısı konuşmak istiyor da ben uğraşmak istemiyorum
(4,980 puan) tarafından
Bencede uğraşma vakit kaybı. Onunla uğraşırlar zaten
+3 oy
(6,221 puan) tarafından
Vallahi hiç de şikayetimi almam 14 yaşındaki bir insan o küfürleri nasıl edebiliyor onları nasıl savunabiliyor PKK'yı savunan hiç kimseye acımıyorum

Benim askerim daha 20'sini geçmemiş çocuğun Şehit olsun Sen kalk oradan PKK'yı savunacaksın diye bana küfür et Daha sonrasında da dön yalvar Yakar otur cezasını çek o zaman �yi olmuş Oh yerinde olsam asla çekmem asla gitsin o yandaş olduğu PKK iş versin kurtarsın onun kıçını
+2 oy
(3,230 puan) tarafından
Alırdım şikayetimi sonuçta 14 yaşında ergenmis 
(7,193 puan) tarafından
Yalan söylüyor şuan 24 yaşında ise o zaman 17 oluyor . O dönemde 18 yaşında  yaslarinda onlarca şehit vermiştik çok iyi hatırlıyorum ama bir yandan da eğer dediği doğru ise hayati mahvolacak diye düşünüyorum çünkü bana devlete bayrağa sovdu. Beni umursamaz belki mahkeme ama devlet ve bayrak olunca konu, kamu davasına dönüşmüş olabilir bu da hapis cezası istemiyle sonuclanablir diye düşünüyorum
+1 oy
(241 puan) tarafından
Kesinlikle acımam hatta beni aradı diye ikinci davayı açardım yapmasaydı pislik pkk lı
(7,193 puan) tarafından
Beni nasıl arayabilir bn de onu anlamadım ya numaramı devlet dairesinde alabilen adresi de alır o zaman
(241 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Almazdimm şikayetimi 
(7,193 puan) tarafından
En mantıklı olanı bu herhalde
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Dikkat et canım bu kdar aradan sonra normal değil 
(439 puan) tarafından
Aynen bende yazcaktim hislerimin tercümanı olmuşsun numarayi faceden istagramdan bulmuş yalan....kim bilir nasıl buldu nerden buldu bı Dümen donuyo
(3,389 puan) tarafından
Tabi canım bi gelişme olsa mahkemeden falan kağıt gelirdi
(7,193 puan) tarafından
Belki de kamu davasına dönüşmüştr diye düşünüyorum ben . Çünkü sadece bana değil devlet büyüklerine ve bayrağa da küfür etmisti
(3,389 puan) tarafından
Olsun canım araştır sen dediğin gibi bile olsa sana gelmez mi bi msj yada kağıt göndermezlermydi
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Dün yediği hurmalar şimdi tirmalasin....

Almazdimmm benn o kadar lafa sozee....
(7,193 puan) tarafından
Valla dedikleri de yenir yutulur söz değildi
0 oy
(3,860 puan) tarafından
geri almazdim sikayetimi ama telefonunu bulmasi beni korkuttu ,insallah adresini falan bulamaz
(7,193 puan) tarafından
Bend anlamadım ya bu ne sorumsuzluk nasıl benim telefonumu devlet dairesinde alabiliyor
0 oy
tarafından
Bence geri al.zaten sabikası olur kucuk birseyde bile devlet cöker üstüne cocuk yaştaymış onada yazık emin ol tamda o yaşta yapilacak kufurler etmiş
(7,193 puan) tarafından
Kız bizde genç olduk ama kimseye seni de skrm devlet büyüğünü de skrm bayrağınin sapını götüne sokarm demedik. Bilmiyorum bende ikilemde kaldım yine de eğer doğru ise bir insanın hayatını katartmakta istemem ama devlet onun yazdığı yeri bilmez mi internet kafe olsa zaten anlaşılırdi ip adresinden diye de düşünüyorum
tarafından
Bende onu diyorum işte zaten devlet her sekilde ne yaparsa haberdar olur zaten pisman olmuşsa belli olur bence
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Bir dava 5 yıl sonra sistemden bile siliniyor 8 yıl diyorsun farklı birsey var arastir 8 yıl önceki tahrik hakaret dosyası simdi tekrar acilmaz
(7,193 puan) tarafından
İki yıl önce ifadeye çağrılmış bugün tekrar çağırmışlar öyle dedi . Acaba kamu davası olabilir mi çünkü sadece bana değildi devlete ve bayrağa da sövmustu
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani ya gerçekten artık PKK den soguduysa ki d.bakirdayim son dönemde yandascilari bir bir dağılıyo tabiki o zaman ki aklıyla da olsa böyle bişey denemesi gerekiyor ama o zamanlar tam siyasi olan vakitlerdi yasin borulerin şehit olduğu bilemedim ya ama çoluk çocuğu olduysa işe girmesi bile sıkıntılı zor bir karar gibi hala tutuyorsa onları diye de insanin içinden gecmiyo değil ondan net emin olsan hala onları savunuyorsa cehenneme kadar yolu var hiç geri çekme derdim ama bir yandan da ya doğru söylüyorsa derdim bilemedim 
(7,193 puan) tarafından
İşte bende ikilemde kaldım bir de bir bana değil devlete de küfür etti sonra da bayrağın sapıni gotune sokrm dedi terbiyesiz herif
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Aslaa almazdim aslaaaa
(7,193 puan) tarafından
Dimi ... Amaan kafam bir milyon oldu
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ben olsam almazdım 14 yaş küçük bi yaş değil
(7,193 puan) tarafından
Zaten 14 diyor ama 17 yaşında olması gerekiyor yalan söylüyor
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Sonucta cocukmus oda bide sana para verim demis beb olsam parayi alir sma li cocuklara bagislardim demkki zengin yani hic degilse bi faydasi dokunsun bu vatana
(7,193 puan) tarafından
Kız bizde çocuk olduk ama kimseye bayrağın sapıni gotune sokrm demedik . Ayrıca yalan söylüyor şuan 24 yaşında ise o zaman 17 yaşında olmuş oluyor
(2,555 puan) tarafından
Hee orasini bilemicem cnm demekki dedigin gibi ole tahmin etmemistim o zmn cekme sikayeti
0 oy
(8,985 puan) tarafından
Mmmm ya sanırım ben geri çekerdim.. 

Ama o kadar zaman geçmiş ona rağmen Bi geri dönüş olmuş falan bu hoşuma gitti 
(7,193 puan) tarafından
Valla sasirdim bende
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Şikayetimi geri almam... 
(7,193 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(613 puan) tarafından
Yani o yaşta aile etkisi ile öyle düşünüyor olabilir büyümüş fikirleri değişmiştir 14 yaşında hepimiz bugünkünden çok daha farklıydik
(7,193 puan) tarafından
Farklıydikta kimseye de bayrağın sapıni gotune sokrm demiyorduk bacım:/
(613 puan) tarafından
Herkes ergenliği farklı yaşıyor
0 oy
(63 puan) tarafından
14 yaşindan neyse şimdi de ayni fikirdedir çünkü o dusünce tarzinda yetismistir ve değismesi çok zor
(7,193 puan) tarafından
Kendisi bana 14 yaşında olduğunu söylüyor ama şuan 24 ise o zaman 17 olmuş oluyor yalan söylüyor
0 oy
(1,369 puan) tarafından
İnsanlar değişebilir. Ben buna inanıyorum kuzenim yazmış gibi yalana inanmadım ama sksksksksk ne biliyim bir arkadaşım 4 sene içinde önce ülkücüydü. Sonra Erdoğani babamdan daha çok seviyorum derdi. Sonra işte açıldı saçıldı komünist oldum dedi. O arkadaşım biraz gevsek ama örnek hani djeejjeej ne biliyim ya kararsız kaldım 
(7,193 puan) tarafından
Ne bileyim hem bana hem devlete hem bayrağa küfür etmisti terbiyesiz

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 393 göst.
27 Mart 2022 Diğer kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 197 göst.
13 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 420 göst.
13 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu