0 oy
1,025 göst.
Aile kategorisinde (588 puan) tarafından
Kızlar benim meselem uzun hamileyken kaynanamlarla kavga ettik 7 haftalık hamileydim kanamam oldu onlar yüzünden düşük yapacaktım detaya girmicem çok. O sebeple ben suan eşimin ailesini hiç mi hiç sevmiyorum ama eşimin hatrina arayı düzelttik gelip gidiyoruz şimdi sık olmasa da. Kayınpederim kızıma her fırsatta sen büyü alıp goturcem ben seni , gezmeye gitcez biz kızımla diyip duruyor. Çok normal bir cümle gibi gelebilir size ama hamileyken kayinvalimle tartirsmamizda torunum doğsun Cat kapıda bu eve gelirim severim, elinden tutarım gezmeye de giderim demişti. O yüzden şimdi kayınpederim ikide bir böyle sevme şekli beni sinir ediyor. Ha istediği kadar desin ben başında olmadan asla bı yere gitmesine izin vermem çocuğumun. Ne söylemeliyim sizce birdaha böyle severse 

22 Cevaplar

+8 oy
(2,471 puan) tarafından

İçinden naniiik naniiik yap dil çıkar:D

(588 puan) tarafından
İnat yapmak için söylüyor başka birşey değil ya o kadar belli ki.
(1,486 puan) tarafından
Ahahahaha sesli guldummmmm
(492 puan) tarafından
Bende güldüm
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Nefret ettiğin için basit sevme şeklide sana batıyor harseyi kafana takarsan sinir hastası olursun ne diycen bilemedim
(588 puan) tarafından
İşte normalde çok basit bir sevme şekli ama aynı cümleyi karısı tartışma esnasında söylediği için basitlikten çıkıyor o. Hani daha hamileyken bir doğsun elinden tutar gezmeye de götürürüm, gelirim çat kapı da severim dedi sen karisamazsin demeye getirdi kaynanam.. ve ben hamilelik hormonlarının da verdiği etki ile resmen kendimi damızlık koyun gibi hissettim doğurup kucaklarına vermemi beklediler benden. Daha sonra bu beklentileri olmayınca uzun süre konuşmadık. Şimdi de ha bire aynı cümle ile seviyor.
(58 puan) tarafından
Istedikleri kadar yok aliriz goturruz  yok geliriz cat kapi falan desinler cocuk annesiz durmuyorsa bi adim öteyede gidemzler.. evet şoyle bi bakinca bunda bisi yok ama tartisma esnasinda sana hodri meydan demismkaynanan simdidr gicikligina yapiyirlar gibi geliyor ki belki gicikligina yapiyorlar aldirma
(588 puan) tarafından
Aynen öyle gıcıklık yapmak için sırf yoksa bu sevme şeklinde birşey yok kaldı ki tartışma esnasında bana bunları söylememiş olsa bu şekilde sevmesi bana batmazdi zaten dikkatimi bile çekmezdi. Sallamiyorum bende istediği kadar desin götüremez yani izin vermem elinden tutup bakkala götürmek gibi değil kastettiği diğer torunu geceli gündüzlü kalmalı onlarla yaşıyor kendi evinde kalmıyor çocuk benimkine de aynısı yapmak istediler zaten müsade etmediğim için kötü olduk
(58 puan) tarafından
Bu büyüklerin biyerde dur bilmeleri lazım herkesin torunu var yahu kimse ne evladi üzerinde nede torunu uzerinde boyle hüküm süremez.. Ben kayinpederimi cook ccookk severim babam benim kiymetlim ararim kendim gel torununu diye vakit gecirin die bazen okuldan alir falan ama.mesela gecen aksam onlara.gittigimizde bahara gelirsiniz yaylaya dediler esim dedi bilmiyorum bende dedim hayir gelemeyiz hamileyim dogum yapacagim 2cocukla artik kimse.benden bisi beklemesin ozaman torunumuz gelir dedilr dedim olmaz ben yokken gitmez zaten benin sebeplerim farkli kayinvalidem.ilgilenmiyor yüksünüyor cocugu onyuzden yoksa torunlari yani
+1 oy
tarafından
Ne yaşadığını bilmiyorum ama bana normal bi sevme gibi geldi benim kardeşimde der biz gezmeye gidicez teyzem sen bi büyü istediğin her yere gidecez diye 
+1 oy
tarafından
Bana normal birseymis gibi geldi ama. Gezdirebilir dedesi ve babaannesi. Ama sizin mevzu sanırım farklı o yuzden istemiyorsun onada bisey diyemem de. Torunları yani en fazla nerelere götürebilirler bilemedim . Sevmediğiniz için çocuğunuzu sevmesinler istiyorsunuz 
+1 oy
(4,430 puan) tarafından
Yani dedem beni omzundan indirmezdi çanta gibi hep yaninda gezdirirdi bakkalda pazarda bağda bahçede onu düşününce normal geliyor bana hani kavgalisiniz diye batıyor olabilir bacım lakin şimdinin dedelerini düşünüyorum da yani götürsün gezdirdim dede sevgisi görsün isterim ama güven de olmuyor kimseye 
+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Salla ya benimkide elinden tutarım markete çıkarız evin tüm sırrını alırım diyo sorarım söyler dio kaynanamda köye götürürüz kalırız aylarca insan sinir oluo ama he he diyorum içimden
0 oy
tarafından
soyle bakalim dedesi bizi nereye gotureceksin :) de yanii seni de goturecegini bilsin
(588 puan) tarafından
Bu çok mantıklı:)
(3,246 puan) tarafından
Seni götürmüyoruz derse de anası nereye danası oraya deyiver:D
0 oy
tarafından
Sen onlara kızgın olduğun için sana sınır bozucu geliyor 
0 oy
(7,747 puan) tarafından
Sen birşey dedikçe daha çok inatlasirlar bence 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Belli ki kızdırmak için diyor. İçinden yav hee hee de geç gerek yok bence boş polemiğe girmeye. Benim kayınpederimde oğlum için yürüsün elinden  tutup gezmeye götürcem ben bakcam diyordu. Şimdi bir saat zor dayanıyor oğlum aşırı hareketli:) hâlâ vazgeçmiş değil biraz akillansin öyle alacam gezdircem diyor :) inan çocuğun büyüsün zaten yaşlılıkdan enerjileri kalmaz teklif bile etmezler. O zaman dersin hani dedesi daha torurunu alıp bakacaktin yerinden zor kalkıyorsun dersin:) 
0 oy
(13,175 puan) tarafından
Dede bizi gezmeye götürecekmiş de aynen biz ben hep oğlumla ilgili cümleleri biz diye kuruyorum sende öyle yap 
0 oy
tarafından
Hayatta izin vermem ben nerde çocuğum orda, şimdiden aşıladım herkese kızım 6 aylık kimse demiyor götürürüz gezdiririz diye
0 oy
(444 puan) tarafından
direk söyle benim olmadığım hiçbir yerde çocuğumda olamaz de. 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Normal şekilde sevmiş dedesi ama sen hoşlanmadığın için sana öyle geliyor 
0 oy
tarafından
Benim kayınbabamda onu alırım hele gelsin bizim evde kalır diyordu
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Canım benim kayınbabam da aynı şeyleri söylüyor hatta geçen diyor götürürüm memlekete yanımda durur tarlada benimle gezer bana yardım eder etmezse döverim bilmem falan şakayla hos doveceginden değil atarım kapıya git bin otobüse derim para da vermem diyor gülüyor sonra asla onu yapacak insan değil bende gülüyorum o öyle severken bundan doğal ne var sen onları sevmediğin için sana batıyor lafları ama bırak sevsin desin hatta büyüdüğü zaman gezdirsin tabi Allah ömür verirse o kadar 
0 oy
(333 puan) tarafından
canım benim o sevme şeklinde bir şey yok biraz zıtlaştığınız için nasıl sevseler senin zoruna gidecek. ama kayınpederinin dediğine takılma çünkü zamane çocuklarını henüz tanımıyor. torununu bir gün dışarı çıkarsa ikinci gün çıkarmaz çünkü çocuk dışarda gördüğü her şeyi istiyor.
(588 puan) tarafından
İster de alır da bunlar sınır yok. Kendi kizlarinin çocuğunu onlar büyütüyor çocuk ne derse yapıyorlar alıyorlar ve bu şekilde buyuttukleri için aşırı derecede şımarık bir çocuk. Ben öyle her istediğini yaparak şımarık büyütülmesine de karşıyım
(333 puan) tarafından
şimdiden bunları kendine stres yapma zaman ne gösterir hiç belli olmaz
0 oy
(546 puan) tarafından
Aslind gayet normal bi konusma arkadasladin dedigi gibi sevmediginiz icin batiyo.ancak bende bebegimi biri alip ben yokken disari cikarsin baya geriliyorum hic istemiyorum garip karsilaniyorum ama benim olmadigim hicbir yerde bebegiminde isi yok ben nereye o oraya diye dusunuyorum.
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Evet babacığım hep beraber gideriz de 
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Hiçbisey deme zaten göndermezsin istemiyorsan ama götürsün gezdirsin bişey olmaz ya takılma seni sinir etmek için yapıyor büyük ihtimalle

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 715 göst.
12 Kasım 2020 Aile kategorisinde yildizmavim (980 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 356 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde ipek4161 (1,571 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 657 göst.
5 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 900 göst.