0 oy
715 göst.
Aile kategorisinde (980 puan) tarafından
Hemen hemen 2 güne bir kızımı babaannesine götürüyoruz. Tamam torunlarıdır sevsinler hiçbir şey demiyorum. Fakat çocuğu torba gibi elden ele dolaştırıyorlar çocuk sersem gibi oluyor. Onu geçtim uykusu geldi çocuğun kucağına alıp kafasını bastırarak uyu demesi çocuğu oturtmaya çalışıp ayakta durdurması yüksek sesle bağırarak konuşup sevmesi. Çocuğun ağız suyu akıyor ağzını siliyorum bana yavaş sil kızartıyorsun diye saçma sapan bahaneler bulup konuşması kızıyorum artık. Yürüteç zararlı diyorum yürüteç varmış halanlar da getirelim binsin diyor. Annem seni karnıma katem mi benim kızım sen benim kızımsın deyip durması. Of Of Allah'ım sen sabır ver ya Rabbim ne yapacağımı bilmiyorum artık dayanamıyorum tahammülsüzüm bunlara. Yaptıkları her şey batıyor her şey. Eşim de alınırlar küserler diye bir şey demiyor bana hak veriyor ama hiçbir şey söylemiyor. Kızım üç buçuk aylık bana laf sokuyor bizi yemeğe çağırmadın diye. Ben daha evde kendimize bile yemek yapmaya vakit bulamazken o benden yemek daveti bekliyor. 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Onlar ne derse desin eşinin ailesi çocuğunun babannesi dedesi. Kızmakta haklısın ama boşvermeye çalış. Ne derlerse desinler o senin kızın. Bunu kimse değiştiremez. 2 günde bir götürme haftada 2 gün falan götür arayı biraz aç belki rahatlarsın.
(980 puan) tarafından
Eşime kalsa beni sabahtan oraya bırakıp akşama kadar orada tutacak ama ben gitmek  istemiyorum çocuğun düzeni bozulur diye.
tarafından
Eşim bana hak veriyor demişsin önemli olan seninde o evdeyken huzurlu olman eşinle konuş ve daha az git bence çocuk da evini düzenini bilsin alışsın
(980 puan) tarafından
Söyledim bakalım ne olacak.
-Reklam-
0 oy
(830 puan) tarafından
Biz altlı üstlü oturuyoruz sırf bunun yüzünden haftada 1 yada 2 defa indiriyorum yeterli bence
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kafasına bastırarak uyu demesi ve bagırarak konuşması dışında herşey normal geldi bana. Benim kaynanam oğlumu severken sen ne güzelsin ne tatlısın içime sokayım seni doyamıyorum der :D bunlar çok sevdiğinden dediği laflar asla art niyet aramam ben. Mesela oğlum benim der tosunum der evimizin oğlu der benim hoşuma gider ne kadar çok seviyo diye. Senden yemek beklemesi evet yanlış ama sevme şekillerine boş yere takıyorsun bence. 
(980 puan) tarafından
Canım benim çok böyle ani hareketleri var çocuk bir iki kere ağladı yaptığı hareketten değil ağlayası geldiği için ağlamış öyle savunuyor kendini bir de. Ben sevmelerine bir şey demiyorum zaten de çocuğu top gibi oradan oraya rezil ediyorlar.
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Valla bende gidince sinir oluyorum kucaktan indirmiyolar sonra kucağa alisincada anası evde hep kucakta tutuyo diyolar kucağa vermeyince bizi istemiyo bilmem ne bide kaynanam annem diye seviyo sinir oluyorum ya valla benimde kızım 3 aylık daha yürütmeye çalışıyorlar eşim yapma anne canı acır diyo biz sizi böyle büyüttük vs diyolar valla bacım ne yaparsan yap yapacaklarından vazgeçmiyorlar ne yazık ki
(980 puan) tarafından
Aynı dediğin gibi bizde çocuk büyüttük muhabbetinden artık nefret ediyorum bir de laf söyleyip söyleyip yine de siz bilirsiniz tabii deyip kenara çekilmesi de bir ayrı gıcık.
(1,778 puan) tarafından
Aynen valla yaa siz öyle büyütmüş olabilirsiniz biz böyle buyutcez yani karışmayın
(980 puan) tarafından
Olur mu karışmasalar illa burunlarını sokacaklar
0 oy
(426 puan) tarafından
Niye o kadar sık götürüyorsunuz ki hemde böyle hastalıklı bir zamanda ayrıca ben bişeyden rahatsız oluyorsam annesi olarak söylerim alınan alınsın çocuğum söz konusuysa kimseyi takmam 
(980 puan) tarafından
ah canım söyleyediğin doğru da özledik torunumu getirin getirmiyorsunuz niye getirmiyorsunuz biz evden çıkmıyoruz arabaya bindiren getirin diyorlar işte. Keşke karantina gelse de çıkmasak yani O dereceye istiyorum artık
0 oy
tarafından
Şu virüs zamanın da çocuk sevilmez bak ben koronayım şuan o kadar zor ki hala o halde bize geliyo sevmek için eşime diyorum ki söyle bidaha sürekli gelmesinler sevmesinler diye ben diyicem diyo 2.ye yakalanırsan atlatamam bile ağır geçirdim çünkü cahil insanla uğraşmak çok zor
(980 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabb'im acil şifalar versin. söylüyorum canım evden çıkmıyorlarmış hiçbir yere dokunmuyorlarmış dikkat ediyorlarmış torunu sevmeyip de ne yapacaklarmış onlar bilmiyorlarmıymış korona olduğunu. Mış da mış mış yani her şeye bir bahaneleri var. daha önce de yazmıştım burada üç buçuk aylık çocuğa bal pekmez yedirmeyi bile düşünüyor
0 oy
(84 puan) tarafından
Takmayin bukadar bu kaynanalari lutfen kani kayniyo emin ol kotulugunu istermi hic annem bi keredmsinde bana senin kalan artigini yiyemezdim ama torunlarimdan midem bulanmiyo torun evlatta tatliymis derlerdi inanmazdim dogruymus dedi.Kaynanam agzinin sularinin aktigi ekmegi yerdi benim midem almazdi mesela,torun tatli olur takma kafana bence birak istedigi sevsinler yazik torunumuda sevemeyeceksem yani
(980 puan) tarafından
Canım yazımı dikkatli oku sevsinler görsünler ona bir şey demiyorum çok bilmişlikleri çocuğa bazı şeyleri diretmeleri mesela oturtmaya kalkma yürütmeye çalışma bal pekmez vermek isteme gibi. Bir de ani hareketleri var çocuk sersem gibi oluyor top gibi elden ele dolaştırıyorlar ağlıyor bir şey olmaz diyorlar ağlasın bırak diyorlar
(84 puan) tarafından
Okudum yazdiklarini canim ama bisaatten sonra onlari degistiremezsin oyle girmusler belki cocuklarinida o sekilde hirpalayatak sevmislerdir.Senne desen bosa demis olursun kendini yorarsin uzersin ondan diyorum onlari degistiremezsin yani kendi kendi doldurma deki boyle seviyolar bunlar oyuzden diyorum
(980 puan) tarafından
onlar da böyle seviyorlar diyemiyorum çünkü çocuğumu hırpalıyorlar rahatsız oluyorum bu durumdan ben gözünün içine bakıp sakınırken ya düşünsene çocuğun kafasını bastırmak nedir üç buçuk aylık çocuk bu ya
0 oy
tarafından
Canim bizimkiler de aynilar kayinvalidem oğlum her agladiginda.kucagina alip evde gezdirmek istiyor ve cocuk buna hemen alisiyor sonra butun gun ayakta durmak istiyor .ben bunu direk soyluyorm ve bunun gibi hoslanmadigim ne varsa soyluyorm artik yapmiyorlar.yada bana soruyorlar kucagimiza alalimi diye bana kalirsa direkt soyle o senin çocuğun ve senin istedigin gibi buyuyecek.onlarin zamanında farkli olabilir o çocuğunu oyle buyutmustur sen kendi istedigin gibi buyuteceksin.zaman gecmeden onlemini al inan bana sonradan daha zor olur
(980 puan) tarafından
İnan canım kibarca söylüyorum ama nato kafa algılamak istemiyorlar algıları kapalı çünkü bildiklerinden asla şaşmıyorlar.
0 oy
(16 puan) tarafından

Bazı şeyleri görmezden gelin. Herşeye dikkat kesilerek hayatınızı olumsuzlaştırır ve enerjinizi düşürürsünüz. Bırakın sevsinler veya eleştirsinler doğru zaten belli. Kızım ilk doğduğunda annem kızıma ablaya yardım et gibi Bi cümle kurmuştu :Dabla mı? Demiştim belki annesiyimdir dedim :silly:yani kendileri doğurmuş gibi seviyorlar ve nasıl seveceklerini bilmiyorlar sevinçten :)

(980 puan) tarafından
Ya benim durumum biraz farklı aslında bu zamana kadar bana doğru düzgün gelip gitmeyen beni arayıp sormayanlar birden anne baba babaanne dede kesildiler başıma ben o yüzden tahammül edemiyorum çünkü istenmeyen bir gelindim. Kalkmışlar kızım gelinim bizi yemeğe çağır falan filan
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Görmezden gelmeye çalış benim kayınvalidem de oğlum diye sever yemek konusuna gelince gelip sana yardım etsın beraber yapar yersiniz
(980 puan) tarafından
Ha bu arada yazmayı unutmuşum benden yaprak sarması istiyorlar. Görmezden gelmeyi çok çalıştım canım ama yapamıyorum
(5,134 puan) tarafından
Bir gün gelde sen çocuğa bak ben yapıyım de bana misafir gelecegi zaman kayınvalidem de gelir bebege bakar ben yaparım
(980 puan) tarafından
Benim kıza bakmaya ne varmış çok kolaymış bakması hem bakar hem yaparsın diyor. Ben  Hem evi toplar hem de yemek yapar üstüne de baklava açarım diyor gel de sinir olma. Böyle diyen yardıma mı çağırılır.
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Hepsi aynı canım hepsi çocuğumun daha 40 ı çıkmamıştı sürekli opuyorlardi bide sigara içiyorlar kayinpederimin biyigi var opmeyin şu çocuğu dedikçe inat ettiler onlar inat ettikçe ben sinirlendim öpmeyin diye kızdım en sonunda öyle durdular seni çok iyi anlıyorum bebeğini hırpalıyorlar o yüzden sinir oluyorsun mesele sevmeleri değil narin davranmamaları biz gözümüzden sakiniyoruz ama onlar bunu anlamıyorlar
(980 puan) tarafından
Aynen canım kesinlikle.
0 oy
(405 puan) tarafından
Ayy bazen kaynanamın olmaması iyi bir şey mi diye düşünmeye başladım. Takma canım bende de kaynana gibi bir kayınpeder var. 
(980 puan) tarafından
O da çok zor canım sana da Allah sabır versin. Benim kayınpeder de aynı yani benim iki kaynanam var.

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,026 göst.
19 Aralık 2022 Aile kategorisinde Mrvyilmaz (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 351 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 192 göst.
19 Haziran 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde 12ceylo (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 454 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde balbebegim (2,139 puan) tarafından soruldu

381,111 soru

11,409,426 cevap

34,946 kullanıcı

...