0 oy
149 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (58 puan) tarafından
Kızlar Selamun aleyküm.  Hayirli geceler ben 10 haftalık hamileyim 1 haftadır afedersiniz kırmızı kahverengi akıntı olduğu için Protestan kullanıyorum Allahin izniyle. Hafiften enfeksiyon vardi ama toz kullandım geçmiştir insaAllah.  Yiyeceklere karşı çok tiksinti oluyo yiyesim gelmiyor özelikle sulu yiyecekler.  Ve su günler canım aşırı derecede kusura bakmayın lütfen insaAllah canınız çekmez canım cig köfte istiyo . Yesem Allah korusun herhangi bi sorun olur mu yesem ne kadar yemeliyim bilen tecrübeli arkadaşlar lütfen bilgi veriri misiniz Allahin izniyle 

8 Cevaplar

0 oy
(9,209 puan) tarafından
Gecmis olsun. Ben etsiz olandan yiyordum 16.haftalardan sonra
(58 puan) tarafından
Allah razı olsun.  İlk gebeligimde bende yemiştim ama ne zamandı hatırlayamıyorum 10. Haftadayim tereddüt ediyorum canım
(9,209 puan) tarafından
Bişey olmaz etsiz yersen. Nefsini köreltecek kadar ye en azından fazlaya kacmadan :)
(58 puan) tarafından
Tamm canim insaAllah Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Ben yedim hep. Etsiz. Bol yeşillikle birşey olacağını sanmıyorum. Hatta başlarda aşerdim eşimle evde yaptık. Çok da güzel oldu ve aklımdan çıktı o şekilde. 

Salça, bulgur, baharatlar( abartmadan), zeytinyağı bunlardan bi zarar gelmez inşallah.. 
(58 puan) tarafından
Tamm canim icim rahatladı Allah razı olsun
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Kız ne olcak çiğ köfte den Allah aşkına abartma etsiz istediğin kadar ye ben iki düşük yaptım üçüncü de riskliydi düşük riski vardı doğuma kadar progestan kullandım doktora hep sordum asla herhangi bir yiyecek düşük nedeni olamaz dedi hepsinde he mesela soğanı kaynatip suyunu içmek maydanoz kaynatip içmek gibi bitki çaylari hariç tabikide ama yediğin şey düşük yapmaz ye merak etme 
(58 puan) tarafından
Netten okudum onceki doktorumda demisti gebeliğin başında bende tereddüt ettim canim artık yerim Allahin izniyle :)
0 oy
(557 puan) tarafından
Kuzum ben nerdeyse haftada 4 gün yiyorum :)) etli olmadığı sürece sıkıntı yok
(58 puan) tarafından
Tamm canim Allah razı olsun artık bende yerim rahat rahat:)
(557 puan) tarafından
Afiyet olsun canım ♥️
0 oy
(326 puan) tarafından
Canım etsiz çiğköfte hep yedim bende bişey olmaz Allah'ın izniyle 
(58 puan) tarafından
Tamm canim  Allah razı olsun cevabın için
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Ben bilmiyorum tehlikesi varmı yok mu 9 ay boyunca normal çig köfte sucuk salam ciger hepsini yedim
(58 puan) tarafından
Bunları cig tüketmek riskli die biliyorum canım çiğ köfte de tereduutluydum artık yerim onuda Allahin izniyle:)
(2,769 puan) tarafından
Bende çiğ yedim sadece ciger pişmiş. Şuan bebeğim 10 aylık bir sıkıntı yok
(58 puan) tarafından
Çok şükür canım sağlıkla büyüsün insaAllah
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Benim de hamileyken canım çiğ köfte cekiyor. Arada yedim ben de. Etsiz olanlardan. Etli olanlar sakincali. Etsizler de sakıncalı yaninkatki maddesi olduğu için ama etlide çiğ et olduğu için yasak. 
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım geçmiş olsun valla ben ilk günden beri yiyordum zarari ki varmış ki düşük tehlikelisi de oldu bende ilaç kullandım ama yinede o gün bile yedim açıkçası hiç duymadım zararlı olacağını 
(58 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ilk zamanlar tehlikesi olduğunu duymuştum canım benimde tehlikem olunca bisey olmaz yeyim diyemedim dün az bisey aklimdan çıksın die korka korka yedim ama gene l anlamda bisey olmuyomus bende daha rahat davranacam bu konuda Allahin izniyle

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 185 göst.
25 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kimenebenden (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 531 göst.
11 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sifanurr (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
3 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 78 göst.
2 Haziran 2022 Aile kategorisinde mehal (615 puan) tarafından soruldu

379,599 soru

11,363,543 cevap

34,840 kullanıcı

...