0 oy
157 göst.
Diğer kategorisinde (438 puan) tarafından

Ben evlenmeden önce ablam uniye gidiyordu o zaman hem resim çizer satardı okul haçlığıni cikarirdi, sonra bezlerden parçalardan oyuncaklar kıyafetler yapardı şimdi evli iki çocuğu var 4-5 yaşında ikisi, onlar varken bile şimdi amigurami yapıp satiyor çok yetenekli ablam var, sonra görümcem o evli ama elinden her iş geliyor yeri geliyor çalışıyor çok hamarat oda hiç boş durmaz hep biseyler yapar şimdide dikiş kursuna gidiyor biz bez parçaları gönderiyoruz o kızlarına çok güzel takımlar ve kazaklar dikiyor öğrendiği kadariyla, benimde iki küçük kızım var 3 yaşında ve 17 aylik ev rrmizle kahvaltı hazırla yemek hazırla çocuklarla ilgilen falan derken biseyler yapmaya fırsat bulamıyorum bı yazarlık yapıyorum 3-5 kuruş oradan kazanıyorum ama yazı yazmaktan parmaklarım ağrıdı canım istemiyor pek, kokulu taş işlerine merak ediyorum o işi istiyorum ama satış yapabilirmiyim bilmiyorum hem eve 3-5 katkıda bulunmak istiyorum hem evde uğraşabikecegim bir işler arıyorum ince işleri pek sevmiyorum yazma oyalama vs. Tarzı şeyler şu hayatta tek becerebildiğim iki çocuğum onun dışında bişey yok el yeteneğim vs. Hiç bişey yok kendimi çok eksik hissediyorum. Önceden ablamı bile kisanirdim valla eve biri gelirdi AA bu ne güzel oya falan derler annem ve babam ablamı öve öve bitiremezdi benim el becerilerim yok dert edindim bugün kendime :( 

4 Cevaplar

0 oy
(3,748 puan) tarafından
Canım Allah başka dert vermesin maddi olarak ihtiyacın yoksa bırak boşver çocuklarını büyüt :)
(438 puan) tarafından
Var maddiyat durumu pekte iyi değil normal asgari ücretli bende ev hanımı nasıl olcak mı maddi durumum :/ hem uğraş hem eve katkı olsun istiyorum ya
-Reklam-
0 oy
(11,470 puan) tarafından
Herkesin yeteneği farklıdır canım neden dert ediniyorsun ki kendine sende diyorsun jnce işleri sevmem diye bunlar hevesle sevgiyle olacak şeyler bende hiç sevmem ince işleri o yüzden başına bile geçmedim hiç dert de etmedim bosver sende
(11,470 puan) tarafından
Dikis de kolay değil canım ama kendine güvenirsen yapabilirsin bi ay makine alırsın bi ay iplerini alırsın o şekil yaparsan hepsini topladiktan sonra yapabilirsin bence
(438 puan) tarafından
Eşimde öyle diyor makine aliyim sana diyor durumlar pek iyi değilde o yüzden sıkıştırmak ta istemiyorum gorumcede çok masraflı oluyor diyip aklıma giriyor bence girme şimdi buna eşini zora.sokma diyor :(
(11,470 puan) tarafından
Emek olmadan yemek olmuyor maalesef canım 2. Ellere falan bi bak istersen
(438 puan) tarafından
Öyle yapıcam sanırım canım durumumuz birazcık daha duzelsinde inşallah bende merak saldım
(11,470 puan) tarafından
Sizin için hayırlısı hangisiyse o olsun canım inşallah
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Herkesin yeteneği başkadır bende el işi beceremem ama kaba işleri yaparım elektronik aletleri tamir ederim mesela dilim çok iyidir güzel satış yaparım arkadaşımla Pazar’a çıktık elimizde ne varsa sattık yani bazıları temizlikte iyidir bazıları yemekte bazı şeylerde pasif olduğumuz zamanlarda olabilir aktif olduğumuz zamanlarda kendini kimseyle kıyaslama ablanda olsa insan özeniyor evet ama yapacak bişey yok kuzum
(438 puan) tarafından
Kokulu taş işi nasıl sence o işi severim bak yıllardır heves ediyodum acaba olurmuki o ablam 2 günde bebek örüyor 150 TL para hiç fena değil her ay bı çeyrek alıyor bu ben neden öyle değilim diye düşünmeden edemiyorum
(1,539 puan) tarafından
Bi yerle anlaşırsan güzel ama bireysel yapacaksan çevre lazım sosyal medyada iyi olman lazım herşey dijital artık ama dene içinde kalmasın çoğu girişimci denemeyle başladı içinde bişey varsa mutlaka dene ticarette güzel para var
(438 puan) tarafından
Kendim öyle vakit buldukça yapmak istiyorum o şekilde canım kirecti mirecti onları nereden temin ediyoruz acaba. Kalıplar bazı Tahtakale tarzı yerlerde oluyor goeuyodum da en azından evde uğraşacak biseyim olur ben bunu bı eşime soyliyim ya içimde kaldı yıllardır

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 150 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatma1112 (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,011 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 1,087 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 347 göst.