0 oy
1,006 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Burdan arkadaşların da gazıyla kızımı bugün memeden kesmeye karar verdim 15 aylık gündüz zaten yemek yiyor sadece iki kez uykuya geçişte emiyor 13. Haftadayim gebelikte gece iki defa kalkıp emiyor bugün erken yatınca süt mu versem su mu versem nasıl yapsam bilemedim acemi bir anne olarak hiç biberon almadığı için tereddüt içinde süt ısıtıp geldim ve tabiki istemedi itti pipetli aukuktan Su içti geri yattı bende boşaltıp ona koydum süt ılık olunca çocuğun daha yüzüne tutmamla basinctan yüzü gözü süt oldu oturmuş birlikte gülme krizine girdik ben nasıl bıraktıricam bu geceyi bana bir akıl fikir verin :)) 

19 Cevaplar

+2 oy
tarafından
düzenlendi

En İyi Cevap

bu işte bir terslik oldu ama :D

(4,191 puan) tarafından
Durduk yere gece niye sut dayiyon kiz ccga su da germe sut de. Yatsin aksam yedigi ike sabah kalksin kahvaltiya . Normalde oyle ilmasi laizm. Susarsa zaten uyanio su isteyecek. Suan bende braktirma dusunuyirum. Cesaretim yok . Kiz olula yeni basladi az bi adapte olsun diyirum. Kasim tatilini mi beklesem diyorum. Napalim bilmem bakcaz duruma bakalim
(7,032 puan) tarafından
Hahaha işte buna gülerim ben  :)))))
tarafından
Uzunca bir uğraştan sonra yerde kendi başına uyudu emmeden gece de kalkarsa su vereyim bari
(6,512 puan) tarafından
Ahahha yerim seni yaa fındık
Ben gece hiç bir şey vermedim su falan verince bu seferde gece uyanip su içmek istiyor sürekli uyanınca aldım kucağıma sakinleştirdim sonra salladım ayağımda bı kaç gün uyandı sonra unuttu gitti
tarafından
İnşallah bizde öyle oluruz ya
-Reklam-
0 oy
(5,669 puan) tarafından

Ne diye milletin gazına geliyon :D

tarafından
:D kim dedi acaba
(5,669 puan) tarafından
Bilmem kim ki :):):)
tarafından
Şimdi uyatmak için tekrar emziricem :@
(5,669 puan) tarafından
Hahahahhaha onca emek çöp mü oldu :)
tarafından
Çöp ne kelime :D
0 oy
tarafından

Kim sana süt ver dedi heee :D

tarafından
Yukarıdaki fotoya bak :D
0 oy
tarafından
Yatmadan 1saat önce güzelce doyur kalktığı zamanda su ver
tarafından
Canım karni tok zaten de gece nasıl olucak işte acemilik bidaha sadece su vereyim bari
tarafından
Evet su ver
0 oy
(360 puan) tarafından
Çocuklara süt vermeyin diyor doktorlar
tarafından
Bugüne kadar hiç vermedm bugünde veremedim zaten :)
(360 puan) tarafından
Kısmeti yokmuş :)
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Benim kızımda memeye çok düşkündü yanından ayrıldığımda aglardı mecbur yanında gelirdim yorgunluktan uyuya kalırdım ben de önce sağ göğsümü vermedim iki göğsü birden kesince çok acı verici oluyor tek göğsü vermedim taki oradaki süt kanalları rahatlayana kadar sonraki iki hafta gündür emzirmemeye çalışıyordum anlasın yok diye sonra da gece vermedim ve gerçekten kararlı olmak lazım 3 günde alışıyorlar yeterki vazgeçme ki kızım 16 aylıktı 
(1,501 puan) tarafından
Su al yanına ısrarla onu ver uyku hali zaten unutucaktır birde aglarsa eger ayaklarında salla hemen uyur
tarafından
Sallanmayi hiç sevmiyor kendi haline uyudu bakalaim gece nasıl gecicek
(1,501 puan) tarafından
Kendi başına uyuyan bebek ise hiç zorlanmadan sütten kesilecektir rahat ol uyandığında su ver yanına Uzan oda kafayı koyup uyuyacaktır Allah'ım yardımcın olsun inşallah
tarafından
Amin canım Allah razı olsun
(1,501 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah
0 oy
tarafından
yatmadan en az 1 saat once sut icebilir bilgin olsun.. karnini doyur sonra su ver.
tarafından
Süte hiç alistirmadim galiba icmiycekte :) gece şu verip uyutabilirsem inşallah
tarafından
insallah cnm kalkman zor oluyor sanirim yoksa hamilelik engel degil emzirmeye biliyorsundur..
tarafından
Değil evet ama ikisi birden çok zorlanirim doğuma 3 ay kala unutturmk düzen oturtmak istiyorum şuan emiyor zaten
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Kaşık mama ver uyut :)
tarafından
Mama almiyor canım
(7,447 puan) tarafından
Kaşık mama alır diye dedim artık bir yaş üstü ya süt yerine daha iyi
tarafından
Mamaya hiç alistirmayi dusunmuyorum ya
0 oy
(6,255 puan) tarafından
Süt niye veriyorsun ki şu ver uyusun geri
tarafından
Kız ne bileyim ya acemilik işte kendi haline uyudu bakalım gece de yapabilirsem
0 oy
(578 puan) tarafından
Yavaş yavas ilerle  bnce m.emede  uyutma pişpişle uyutmaya çalış yada yanında uyu karnı yok olduğundan emin ol emmek istediğinde dikkatini başta yere cek oyuncaklarını meyveye falan öyle unutur. Ben bı anda sütten kesmek zorunda kaldım ama çok şükür beklediğim gibi  zor olmadı çünkü ara ara pispis uyutuyorum yada sallıyorum tam uykusu geldiğinde sallamiyordum o yüzden çok zor olmadi
(578 puan) tarafından
İnşallah  pes etme kararlı ol basaracaksin ☺️
tarafından
Malesef ara verdim doktorda bugün acele etme yavaşça biraktir dedi gebelik için skaincasi yok ama dün biraz soğuk aldı bolca emzirdim bugün
(578 puan) tarafından
Himm gebelik var diye mi biraktirmak istiyordunuz aynen bende bı sıkıntı yoksa yavaş yawas bıraktırma taraftarıyım benim göğüslerim hep yara olmuştu mastik olmuştum kolumu kaldiramiyordum ağrıdan o yüzden birden biraktrdim bide hiç yemek yemiyordu bıraktıktan sonra biraz yemesi artti
tarafından
Benimki şükür yiyor yemek konusunda sorunumuz yok
(578 puan) tarafından
İyi güzel yemesi varsa sıkıntı yok
0 oy
tarafından
Süt verme su ver şimdi o ne ki süt ona yarasın 
tarafından
Kız ne bileyim ya belki içer dedim
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bizde tam bir memekoliğiz 20 aylığız ama hiç bırakası yok gece de emmek için bazen saat başı bazen 2 saatte bir uyanıyor kara kara düşünüyorum nasıl bırakacağız diye biberon asla kabul etmiyor 
tarafından
Benimki kolik değil çok sukur ama uyku arasında istiyor iki defa üç defa
0 oy
(13,031 puan) tarafından

Kızımı 21 haftalığa kadar emzirdim sonra sütüm gitti kendi kendine :)

tarafından
Sütumun azaldığını hissediyorum aslında azalttigim için emzirmeyi ama hala var zaten birini tamamen bıraktım
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benimki 15 aylik meme daha çok.duskun olmaya başladı daha küçük bence
tarafından
Hamileyim doktor bir iki ay sonra süt kalitesi zaten düşer dedi
(1,541 puan) tarafından
Aaa hayirli olsun konuşuyor mu senin kiz
tarafından
Yani ikili şeyler değil tabiki de tek kelime konuşuyor
(1,541 puan) tarafından
Benimki oda yok bağırıyor sadee baba al gel diyordu onuda birakti
tarafından
Canım ablaminki de 8 aylıkken dede baba diyordu çocuk biranda bıraktı 3 yaşında daha yeni anne diyor kreşe gidince açıldı azıcık bizimki baba anne anneanne bebek top gel ver evet teyze hadi  dede gibi şeyler söylüyor
0 oy
(122 puan) tarafından
Hamilelikte emzirme oluyo muymuş? Bazıları olmuyo filan diyo da.
(122 puan) tarafından
Emzirebiliriz yani öyle mi? O zaman şimdiye kadar o kadar bebek boşu boşuna mı sütten kesildi ya ay çok üzüldüm şuan.
tarafından
Canım doktor önce kan değerlerime baktı tansiyonuma vs . Hiçbir sorun olmadığını soyledi
tarafından
Ama böyle ciddi bir yanılgı var emzirdigimi görenler yok süt acı olurmuş zehirlermis vs vs doktor kontrolünde emziriyorum hiçbir sakınca yok dedi doktor
(122 puan) tarafından
Heh aynen bende hep çevremden öyle duydum bebeği zehirlermiş filan diye ama yanlış demekki kontrollü bi şekilde emzirme yapılabilirmiş. Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim canım ❤️
tarafından
Rica ederim canım benim
0 oy
(880 puan) tarafından
15 aylık bebısın bırde 13 haftalık gebemısn abooo kız bırz zor olacak ama 1 hafta sonra yavs yavs alasacak sen pes etme edersen o snaa daha hep oylr davranarak istediklerini yaptırmaya calsır cnm 
tarafından
İnşallah başarırız canım
0 oy
tarafından
Benim oğlumda 17 aylik evde tek başıma sutten kesmedim gece çok zordu çünkü ağlıyor istiyordu bende anneme geldim gece annemle uyuyor 3 gündür sutten kestim  şimdilik rahat geçti annem sayesinde
tarafından
Bende Antalya'ya gidince keserimolmadi
0 oy
(9,622 puan) tarafından
Kız gece uyanınca su ver yatır sütle falan uğraşma gece beslenmesi kesilmeli artık ben hep 6. Ayda doktor kontrolünde gece beslenmesini kestim aralıksız 12 saat uyuyor benimkiler 
tarafından
Benimki de 2 defa kalkıyor canım
0 oy
(1,014 puan) tarafından

Neden kesiosunuz ki anne sütü bağışıklık bakımından çok iyidir, doyma olarak düşünmeyin yani . Ben bebeğim 6 aylıkken hamile kaldım. Doğurduktan 3 ay sonra kestim tam 18 aylıkken o da aynı anda uyandıklarında uykusuz kaldığım için. Bence doğuma yakın kesin alabildiğini alsın siz bilirsiniz yinede

tarafından
Benim doktorumda acele etmemene gerek yok diyor zaten ama ikisini aynı anda ezmirmek çok zor olur diye düşünüyorum
(1,014 puan) tarafından
Aynı anda degilde böyle birkaç ay kalana kadar emzirebilirsnz henüz 13 haftaliksnz o yüzden tabi sizin kararınız
tarafından
Unutur mu ki canım bir ay kala afalan kessem unutmazda üzülür diye endişe ediyorum
(1,014 puan) tarafından
Unutur kuzum benimki düşün bebeğim doğdu 3 ay birlikte emdiler kestim. Bı hafta yanında emzrmedm gizli emzrdm. Sonra istemedi
tarafından
İnsalalh ya

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 145 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatma1112 (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,556 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Yanlizkaldim0 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 154 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Selda41 (438 puan) tarafından soruldu