0 oy
221 göst.
Diğer kategorisinde (438 puan) tarafından

Kızlar geçen sene eşim kuzeninin düğününe gitti fındık zamanından sonra neysem yolda Tofaş arabamizla bitane Mercedes arabaya çarpmış bide araç sıfır bayan şoför falan. Tutanak tutuldu bilmem ne videolarda var eşim suçlu zaten belli dalginligina gelmiş bir anda yola cikivermiş ama karşıki araçta feci şekilde hızlı. Neyse o kazadan bize aylar sonra 87 bin TL ceza geldi :((( yarısını sigorta karşıladı 45 bin tlsi bize kaldi, eşim avukat ayarlayip seneden seneye taksitle halledeceklerdi ne güzel babası da dur hemen ödeme bişey falan icra gelmesini bekle bilmem ne dedi buda babası çok biliyor gibi gitti babasına uydu taksitli ödemeden vazgeçti daha sonra yine bir kağıt geldi 7 gün içinde odemezseniz mahkeme olucak vs. Gibi bir kağıtti 7 gün içinde de parayı bulamazdik tabi gerçi babasının iki tane arabası vardı o zaman tekini ödeyip babasına borçlu olsaydık keskem orasida ayrida. Sonra bu 45 bin ödeyemeyince 60 bin oldu :(( önümüzdeki aydan itibaren asgari ücrete göre eşimin borcu bitene kadar her ay kesilecek :((( fena faka bastık napariz bilmem iki çocukla böyle keşke çalışıp yardım edebilsem :(( şimdide karşı taraf eşime dava açmış aracımın çok masrafi oldu falan diye karsilanmasini istiyorum gibisinden mahkeme gunude belli oldu 14 Şubat'ta aksine :( dünde mahkeme kağıdı gelmiş muhtarlığa bugün alacağız, sizden ricam Azda olsa bı gram dua istiyorum sizden mahkeme kötü sonuclanmasin eşim korkutuyor beni 300-500 bin de oradan gelir diyor :(( değer kaybı falan gibi bisey varmış o yüzden o kadar gelir diyor. Zaten 60 bini geçirdiler bundanda fazla çıkarsa nasıl yaşarız böyle bilmem elimizde avucumuzda satacak verecek hiç bir şey yok sizdende bunun için dua istiyorum o kadar :( 

4 Cevaplar

0 oy
(1,213 puan) tarafından
Rabbim öncelikle sağlık sıhhat versin size sonrada inşallah sizin için bir çıkış çıkar yol olurda borcunuzda kolayca ödersiniz duam sizinle rabbim yardımcıniz olsun 
(438 puan) tarafından
Allah binkere razı olsun çiçeğim duanın gücüne inanırım dualariniz sayesinde inşallah kurtuluruz bu dertten
-Reklam-
0 oy
(113 puan) tarafından
Ben sigortaciyim.Sanirim kaskonuz yoktu.Deger kaybı meselesi doğru ama onu da o dönemde olan trafik poliçeniz karşılıyor zaten merak etmeyin
(113 puan) tarafından
Çıksa bile araç kaybından alacağı değer çok olmaz çünkü bunu sigorta şirketi sizin şirketinize rücu ederek tazmin edecek .kısacası rayiç bedelin %2 sinden fazlasını alabilmesi mümkün değil öyle 300 500 falan çıkmaz rakam içinizi ferah tutun
(113 puan) tarafından
Hatta 50.000 bile çıkmaz rahat olun . Karşı aracın bilgileri mevcut olmadığı için hesap yapamıyorum ama 30.000 den fazla çıkmayacağını eminim bunu da sigorta şirketiniz karsilayacaktir sizin ödeme yapmanız gereken bir durum olmayacak
(438 puan) tarafından
İnşallah öyledir kalp krizi geçiririm ben zaten durumum belli asgari ücretle çalışan bir insan eşim bende kizlarima bakıyorum evde ne yaparız o zaman, ev hayalimiz vardı araba hayalimiz vardı bu ceza yüzünden kaldı hepsi kiralarda surunecez ömür boyu artık :( :( evlenirken de bişey takilmadi hiç bişey hemde keşke olsada satıp eşimi kurtarsam hemen :(
(113 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah dediğim gibi gönlünüzü ferah tutun rayiç değerin %2 sinden fazlasını alamaz
(438 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Mercedes Benz cla180d AMG 2017 MODEL araç bu. acaba size tahminen ne kadar çıkar diye araç 1 milyon değerindeymis ve 8 sayfa masraf çıkarmışlar öyle diyor eşim, bide baştan 87ydi 45 bini bize kaldi gerisini sigorta karşıladı ödeyemeyince 60 bin oldu önümüzdeki aydan itibaren maasimizdan kesilcek asgari ücrete göre maaşın 4/1 i kesilecekmiş her ay :(
0 oy
(7,706 puan) tarafından
Allah yardım etsin inşallah

Allah'ım tüm borçlulara edalar nasip etsin 
(438 puan) tarafından
Allah razı olsun bidenem yüreğine sağlık :)) inşallah dualarınız sayesinde duzelicez bir gün :)
0 oy
(10,328 puan) tarafından
Valla canım keşke bekletmeseydiniz. İnşallah çıkar yol olur. Allah yardım etsin 
(438 puan) tarafından
Keşke yaaa offf :(( sağol canım :(

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 217 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 113 göst.
0 oy
21 cevap 263 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy