0 oy
1,872 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Konuya nasıl başlayacağımı bile bilemiyorum O kadar şoktayım ki etkisinden hala çıkamıyorum Neyse Uzun lafın kısası Dün komşum bize geldi oğlumla yaşıt oğlu var odalarında birlikte oynuyor diye düşünüyordum ki odadayaa girmemle çocukları arka arkaya sürünürken gördüm Yani bir nevi birbirlerine sürtünüyorlardı hemen o çocuğu annesiyle beraber evine yolladım evimden gidin şu anlık  iyi değilim dedim sonra aldım oğlumu karşıma konuştum ne yapıyordu dedim hep inkar etti ama anladım ben doğruyu söyleyene kadar sakin konuştum  daha önce o çocuğun benim oğluma öğrettiğini söyledi annesi bana öyle birsey yapmıyorlardir diye diretti ama doğruyu öğrenince kabul etti nasıl yol izlemem gerek sabahtan beri ağlıyorum kimseye birsey söyleyemiyorum eşime bile çocuğa kızmadım o an ama bugün sürekli terbiyesiz dedim ona çok korkuyorum ne yapacağım kafayı yemek üzereyim bana yardım edin

37 Cevaplar

+1 oy
(3,794 puan) tarafından
Yasi kac cocugun tam olsrak anlamadim 
tarafından
10 yaşında
(2,194 puan) tarafından
Küçük degiller aslında böyle şeyleri gayet anlayacak yastalar büyük ihtimal internetten falan gördüler 5 .ci sınıf yani orta  1 e gidiyorlar tahminimce o zaman çocuklar , en iyisi bir uzmandan yardım almaniz biz ne desek boş yani pedegoga falan gitseniz bence iyi olur
-Reklam-
0 oy
(933 puan) tarafından
Çocuklar kaç yaşında
tarafından
10 yasinda
0 oy
(7,668 puan) tarafından
Off keşke Bizim gibi hassas olsa o zaman dünya tertemiz olurdu
(7,668 puan) tarafından
Allah bilir o çocuğun gözünün önünde neler yapmışlar ki çocuk da aynı hareketi yapmaya çalışmış kaç yaşındalar
tarafından
10 yaşında ilk o çocuk öğretmiş zaten
(7,668 puan) tarafından
Yaşları da çok küçük değilmiş oha
tarafından
5.sinifa gidiyorlar
(4,128 puan) tarafından
Bizim aanlaromoz gbi degilki suan youte da   kizim 6 yasinda cocuk videolarinizlio onlar cikio hel tikladikca karwisina.ama vazen youtube hikaye story kismina giriyo.kaydirmali olarak hersey cikio instagramdaki reels videolar gbi hersey cikio
0 oy
(270 puan) tarafından
Canım sakin ol önce kaç yaşında oğlum?
tarafından
10nyadinds
(270 puan) tarafından
Şimdi benim başıma şöyle bir olay gelmişti anlatmak isterim sizede
tarafından
Naisl bir olay
tarafından
Keşke buraya yazsaydiniz hepimizin başına gelebilecek şeyler çünkü
(270 puan) tarafından
Anlatıyorum toplanin. Ben o zamanlar 18 yaşında genç kızdım ve komşumun küçük kızına bakardım arada anne çalışıyordu arada bize birakiyorlardi kızı neyse bende bir gün elimde telefon arkadaşımla mesajlasirken bu kız geldi ellerimi kollarımı tuhaf bı sekilde öpmeye başladı ama sanki birisiyle öpüşür gibi. Neyse bende kızdım buna iyy hep tükürük yapıyorsun bir daha görmim dedim. Ama aklimada kötü birşey gelmiyor neyse gel zaman bu bı akşam bizde kaldı bu arada benim ablam o kızın dadısı oluyordu. O akşam ablamla flim izleyelim dedik CD den flim açtık buda yer yatağında yatıyor ama ha uyudu ha uyuyacak neyse flimde ara ara korku sahneler oluyor ara ara öpüşme sahneleri oluyor buda sanırım görmüş bunu. Sonra bu kendi evlerinde erkek kuzeniyle birlikte olmayacak videolar izlerken annesi yakalamış ve suçu bize atmış onlarda izliyor diye. Annesi geldi bize bağırıyor tabi. Dedik sen bir an önce kızını psikologlara getir bunun hareketleri aylardır bı değişik hiç mi farketmediniz siz diye tartıştık orda sonra daha kızı eve almadık anlamda işi bıraktı. Tahminimce kızın abisi vardı ve abisinin bilgisayarından izlemiş zaten videoları. Büyük ihtimalle abisinden gördü
0 oy
tarafından
Çocuklar kac yasında Acaba terbıyesız demen cok yanlıs esınle paylasmaman da 
tarafından
10 yaşında paylaşamamak için kendimi zor tutuyorum
tarafından
Canım esınle paylas nıye paylasmıyosun beraber bır yol izleyin guzelce konusun cocugunuzla yanlısı dogruyu ayırt edecek yaşta gelısın cagında hormonal olarak kendını kesfetmesı vs olabilecek seyler ama bu yaptıgı cok yanlıs bunu da anlatmalısınız
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Boyle hikayeler uydurarak insanların zihnini bulandirmayin lütfen 
(2,291 puan) tarafından
Ne bileyim yazılar çizgili falan kafa buluyor zannettim
(1,752 puan) tarafından
O yazı biçimi yazarken üstte kısımlara tıklayınca oluyor kiz
(2,291 puan) tarafından
Belki de oyle olmuştur
(6,209 puan) tarafından
Hemen de  bir uydurma diyin
Ortalığa bir bakınca böyle yapan çok cocuk var ne yazikki fazlaca görüyoruz komşumun kızı daha 6 yaşında dediki eren bana böyle yaptı eren de daha 8 yaşında düşün ikisinin de annesi yan yana getirip söylemiş nerden gördünüz diye eren oğlan çocuk demiş ki YouTube de gördüm kadın telefon vermemiş daha eline her yerde artik
(2,291 puan) tarafından
Tövbe yarabbi ya
0 oy
(613 puan) tarafından
Oğlunuz kaç yaşında bu çok önemli ve bence tavrınız yanlış  olmuş. Pedegog ile görüşün daha doğru
tarafından
10 yaşında  oğlum  o an birseu demedim ama bugün görünce söyledim o lafi
0 oy
(3,229 puan) tarafından
Çocukların yaşları kaç?  Sakın büyük tepki verme bu sefer senden korkakr paylaşmaz güzellikle anlat yanlış olduğunu. Sen de ne annesiyle ne de çocukla irtibatını koparmalısın 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum kadın seni kaybetmek istemiyorum çocukların arası bozulmasın dedi ama.ben biz görüşebiliriz ama onlar asla dedim 10 yasinda
(3,229 puan) tarafından
Ben olsam öyle bi kadınla asla görüşmezdim. İlla ki çocuk annesinin olduğu yere gelecek veya annem görüşüyor diye daha rahat davranacak. Kesinlikle tavrını koy çocuk bunu nerden öğrenmiş
tarafından
O çocuktan öğrenmiş
(3,229 puan) tarafından
Eşine de anlat ama çocuğa tepki vermeden yanlış olduğunu söylemelisiniz . Bunun kendisine yapılmasına müsaade etmemesi gerektiğini tepki vermesi veya size anlatması gerektiğini vs vs
0 oy
tarafından
Kac yasındalar canım cocuklar 
tarafından
10 yaşında ikiside
tarafından
Evet bıraz sıkıntj bır yas, lanet olası ınternet her sekılde kullanılabılıyor ne yazık kı, o cocukla ıletısımı hemen kesin, ama oglunuz da o cocugu sucluyor olabılır, ınt gecmısını takıp edıyor musunuz
tarafından
Tabiki ediyorum bej kendi çocuğumu da çok takip ederim valla bilmez böyle hareketler
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canim sakın ol, dürtü bunlar. Çocuklar yaşıt mi kac yasindalar?  Doktordan veya aile hekiminin destek alabilirsin
tarafından
Çocuklar yaşıt evet 10 yasinda
(5,406 puan) tarafından
Hangisi yapıyordu komşunun ki mi
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Bi doktorla görüş canm ya Çok tepki verme çocuk korkmasin senden
0 oy
tarafından
Bir daha o çocukla görüştürmeyin ebeveynlerden görüp yapıyordur dediğiniz gibi oğlunuzla hep sakın konuşun yanlış olduğunu söyleyin sizde sakin olun evet elinizde değil tabi
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım senin yapman gereken çocuğa aşırı tepki vermemek. Ve en yakın zamanda çocuk gelişim uzmanı, çocuk paikiyatristinden destek almak. 
0 oy
(1,363 puan) tarafından

Daha once boyle seylere sahit olmadiginiz icin bu kadar paniklemeniz cok normal

Bu yaslarda cocuklarda bu davranislar cok gorulur. Firsat buldukca birbirlerinin ustlerine otururlar . Surünürler. Ellerler. 
o yüzden kesinlikle yanliz kalmamalari gerekir.  Eger bu davraniş sizin cocugunuzda da varsa caktirmadan ilgisini baska yonlere cekin. Enerjisini baska yonlerde harcamasini saglayin futbol kosma vs gibi
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Önce bir sakin olun lütfen çocuğa da hakaret edip düşmanlık etmeyin . Yanlış olduğunu güzel bir üslupla anlatın bir daha da o çocukla görüştürmeyin . Utandırmayın mahcup etmeyin 
0 oy
(3,571 puan) tarafından
Çocukların elinde tablet telefon çocukların önüne reklam çıkıyor merak duygusu uyandırıyor çocuklarda bir sürü oyunda cinsel içerikli mesajlar veriyor YouTube da izledikleri saçma sapan şeylerde bir sürü küfür var öncellikle sakin olmak gerekiyor nasıl çok büyük tepki vermişsin olayın etkisiyle ama keşke sakın olabiliysendin hemen bir pedagog ile görüşün sonrasında oglunuzu görüştürün
0 oy
(7,909 puan) tarafından
O cocukda erkekmiydi
0 oy
(4,619 puan) tarafından
Canim ablamin oglu var 9yasinda o da.bu sekilde yakalamis iste baya kizmis.etmis ozamana kadr hep karsi tarafi suclamis daha sonra  okulda baska bir ogretmeni yakalamis cagirmis.knusmuslar bide demis ki cocuk bana akin yapti diye enistem eve gelmis baya dovmus etmis sakin onu.yaomayin pedogaga götürmüşler ortason öğrencilerinden biri okulda ilk buna bu şekilde yapmis o da kendinden güçsüz şeklde dusundugu kisilere bunu yapiyormus baya seans falan aldılar okulunu degistirdiler ablam duzeldi falan.diyordu
tarafından
Yok valla benim oğlum  bilmiyor byle şeyler öğrendim ki karşı çocuk büyük birinden taviz görmüş biliyor ama ben çocuğumu gözümden sakınırim
(916 puan) tarafından
Yeğenim 3yasinda yere yatıp surtunurdu yani açık konuscam sizinki bayada büyükmüş .ablamda çok uzulurdu doktor götürdüler hiç bse yok gayet normal zevk aldığı için yapıyor demişti
0 oy
(573 puan) tarafından
Benim küçük erkek kardeşim var 6 7 yaşlarındaydı o zaman  eski evimizin orda 4 5 tane de arkadaşı vardı aynı yaştan evler müstakil olduğu için evin arkasında önünde her yerinde oynarlardı birgün bizim evin arkasında hepsi toplanmış oyun oynuyordu bende karşı komşuya gittim camdan Bi baktım bir tane çocuk hepsini sıraya dizmiş ve dediğiniz hareketi yapıyordu hepsine hemen aşağı koştum ne yapıyon sen dedim bişey yok annemle babam hep yapıyo dedi sonra korktu kaçtı kardeşim öyle şeyleri bilen bir çocuk değildi küfür falan etmezdi hiç ama o çocuk kardeşime hep küfür öğretirdi annesine, söyledim hepsini de tek tek inkar ettiler sonra korkudan tekrar bir araya gelemediler sonra annemler taşındı şimdi kardeşim 10 yaşında küfür falan hiç bilmez acaba arkadaşı evde ya da başka yerlerde böyle şeyleri görüp aynısını yapmaya mı çalıştı 
0 oy
(6,889 puan) tarafından
Benim kardeşimle arkadasini da kreşte öğretmeni buna benzer bi sekilde görmüşler anneme söylediler babam kardeşime bi tokat attı beş parmağının izi çıktı aglayamadi bile korkudan çocuk öylece uyuya kaldı ama sizinki baya büyükmüş bu yaşa kadar ogrenmemis olması çok güzel terbiyeli bi aile olduğunu gosterir tebrik ederim sizi o aileyi de ayakta alkışlıyorum çocuklar belli bi yata özellikle okula başladıkları yıllarda bunu ogreniyolar çoğu iç güdüsel olarak hemde böyle durumlari ailelerin fark edip nasıl davranılması gerektiğini öğretmesi lazım bu hareketin çok yanlış ayıp olduğunu ve böyle seylerim kimseyle konuşulması bile gerektiğini uygun bi dille öğretmesi lazım tamamen ailede ihmal görüyorum çocuğa kızıp durma o arkadaşı öğrettiği için normal bişey saniyo ve daha önce görüp yasamadiklari için merak ediyo eşinle konuş sakin bi sekilde karşısına alıp durumu açıklasın böyle bagirik çağırıp kızarak hatta döverek hiç bi yere varamazsiniz canım ben kreş öğretmeniyim inanın her gün çocuklardan neler öğreniyorum bilemezsin 2 yıllık evliyim 25 yaşındayım benim bilmediğim cinsellikle ilgili çok şey varmış hepsini çocuklardan öğreniyorum sakin olun güçlü davranın babasından da saklamayın çünkü bu tarz şeylerde ebeveynlerin ortak ve keskin düşüncesi çocukları daha iyi etkiliyo ve ilerde cozulmese başka bi sorunla karşılaşırsanız eşiniz bana niye söylemedin diye sorun cikarabilir hassas bi konu 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 166 göst.
24 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mrvcckg (115 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 795 göst.
12 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 294 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Yamacinannesi (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 336 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Yamacinannesi (174 puan) tarafından soruldu

378,829 soru

11,339,275 cevap

34,803 kullanıcı

...