0 oy
366 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Merhba kızlar son zamanlarda sürekli karşıma çıkıyor bebeklerde otizm diye

Oğlum 1 ay sonra iki yaşına girecek inşallah acaba konuşması geri mi

Cümle kurmuyor her dediğim şeyi anlıyor çoğunlukla yani

Anne 

Baba 

Dede

Nene 

Mama 

Bide eltimin ismi Tuba onada buva diye sesleniyor

Kurduğu cümle bu anne dedetti baba dedetti bişey isterken sürekli bu lafı söylüyor

" Detetti"

Off kafam çok karışık

Bu ararda oğlum telefon izliyor ama çok çok bağımlısı değil yanj

5 Cevaplar

+1 oy
(5,491 puan) tarafından
Ekranı tamamen kesmeni tavsiye ederim çünkü bunlar otizim değil ihmal belirtileri  lütfen az da olsa vermeyin telefonu, çocuk bu nereye girdiğini her dk kontrol edemezsiniz, çıkar karşısına korku videosu sonra o dediklerini de hepten unutur Allah korusun
tarafından
Tamam cnm GERÇEKTEN bundan sonra kesinlikle vermiyecem telefon
Peki yaşına gore konuşması nasıl
(5,491 puan) tarafından
Erkek çocuğu biraz geç konuşur derler. Kızım 15 gün sonra 2 yaşına girecek cümle kurabiliyo. Senin ilgin ve desteğinle emin ol 15 gün içinde bile farkı görebilirsin. Bol bol konuşr, anlat, yapığın işleri, onun yaptıklarını sürekli etkileşim içinde ol. Arayı kapatır
-Reklam-
0 oy
tarafından
İzletme canım niye izletiyosun ? Zararlı olduğunu biliyorsun.

Otizm değil oğlun .Ama telefonu izletmeye devam edersen algı bozukluğu , dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan bir çocuk olacak.
tarafından
Canım dediğim gibi her çocuk gibi telefon televizyon bağımlısı değil elinde sürekli telefonla gezen biri değil ama bundan sonra çok ağlarsa bile telefonu yasakliyacam...
Peki sence oğlumun konuşması geriden mi
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Telefon TV otizm yapmaz ama otizm varsa malesef gelsimi geriler. Ama normal olan bı çok için de telefon tablet konuşma geriliği hırçınlık yeme bozukluğu asosyallik gibi durumlara yol açabilir. 
tarafından
Yani şuan için gelişiminde sıkıntı yok çok şükür sadece acaba konuşması gecikti mi diye düşünüyorum
(1,165 puan) tarafından
Bol bol ilgilenin gecikmemesi için TV telefon geriletir. Artık yavaştan cümlelerin gelmesi gerek. Bol bol oyun oynayın
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Tv harici hic bisey verip eline izletmedim televizyonda kısıtliydi hep ağladığında telefon vermek yerine tek çocuk ise oyun oynayın konuşmasına yardımcı olun benim 2 yaşında kızım var bide 9 aylik 2 yaşındaki kızım çok şükür hersey söyler 9 aylik kizim olmasına rağmen kızım 8 aylikti diğerine hamile kaldığımda cok yoruluyordum yere uzanıyordum yanıma oturtuyodum onuda oyunlar oynuyoduk cok zor günler geçirdim genede eline telefon verip susturmadim hele birgun avm de bir çocuk gördüm tövbe ettim çocuk elinde telefon 5 6 yaşında falan annesi yediriyor yemeğini ve çocuk ekrana bakmaktan ne yediğini görmüyor annesi simdi şunu vercem tmm mi bunu vercem tamam mı diyodu anneye babaya içimden çok kızdım ama tabi herkesin kendi çocuğu ne ekersen onu biçersin okadar rahatsizligima rağmen şükür vicdanım rahat telefon vermedim 9 aylik kızım okadar zor bebekki hic durmaz iki dakka tv önünde dalsın ablasi izlerken  dikkatini dağıtıp oyun yapıyorum hersey bizim elimizde otizm değil çocuğunuz özellikle ismine bakması lazım kelimeleride var ama 2 yaşında daha fazla konuşması gerek cnm bol bol kitap oku yanında ve konuş anlat sanki bir arkadaşınla konuşur gibi telefon yerine tv ac çocuk şarkıları falan oda etki yapar gunluk 1 saat falan 
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Detetti hariç aynıyız hemen hemen

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 620 göst.
25 Şubat 2021 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 227 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤Berkay'ın Annesi ❤ (1,816 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 404 göst.
0 oy
7 cevap 169 göst.

379,093 soru

11,347,919 cevap

34,814 kullanıcı

...