0 oy
526 göst.
Aile kategorisinde (415 puan) tarafından
Uzakta oturuyorum her 2 aileye ilk doğum olsa neyse ikinci doğum sezaryan olacak oğluma eşim bakarda hastane 1 kişi daha gelse iyi olur demi annem gelmiyor kaynana gelcek ilk doğumda annem vardı rahattım kaynana sonradan geldi ama kiloma varıncaya kadar laf söyledi goguslerin büyümüş çocuğu şöyle yatır böyle yatır bende bulcam çocuk doğurcam bilmem ne bir sürü laflar söyleyip durdu kafam şişti şimdi kaynanam gelcek korkuyorim da sezaryanda gaz sancısı oluyor annemde rahattım kaynanada napcam ben ya siz nasıldınız rahat mı 10 gün idare mi etsem ki napsam 

27 Cevaplar

+1 oy
(4,651 puan) tarafından
Orama burama laf eden insanı evimde istemem. 
(415 puan) tarafından
İşte ilk doğumda geldi kocaman olmuş memen kuculmez onlar şuran şişmiş buran kararmış diyip durdu birde hastaneye geldiğini düşünüyorum şuan da kesinlikle rahat edemem Görcek etcek diye acamam bile giyinemem bile napcam tek olsam yine eşim idare eder 1 gün kalınıyor da ya bişey olursa diye korkuyorum da
-Reklam-
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Benim annemde kaynanam da gelmisti ama kaynanam çok iyi baktı. Bahane bulmaya lüzumsuzluk yapmaua gelecekse hiç gelmesin kaynanan piskolojin bozulur sonra 
(415 puan) tarafından
İşte herseye bahane bulan biri yok şuran şöyle buran boyle koca memeli olmuşsun bilmem ne çok laf söylüyor sinirim bozulmustu hiç bir işe elini vurmadı herşeyi ben yaptım gorumceler Kaynanalar hepsi evi batırıp edip gitti ama işte tek te olmuyor ki 1 kişi daha olsa en azından hastanede
(12,744 puan) tarafından
O zaman daha zorlar lohusa psikolojisi yenidoğan bebek
Bende kaynanamda çıkardım kırkı ama benimki melek gibi yataktan kaldırmadı beni yemeği yatağa taşırdı
(2,975 puan) tarafından
Kız tüm işleri sen yapıp yorulacaksan niye çağırıyon. Eşin bilmiyor mu huyunu annesinin. Kendi annenin gelme şansı yok mu
(415 puan) tarafından
Söylüyorum eşime de sesini çıkarmıyor bu sefer bende evde olcam diyor evdeki işleri bir şekilde yaparım diyorum da hastanede bişey olur ameliyattan cikamazsam bebeğe baksınlar diye 1 kişi olsun dedim tek derdim hastane evi halleterim de
0 oy
(119,533 puan) tarafından
10 gune gelip donmez sende lohusalikda bunalima girersin imkan varsa esin birini ayarlasin konu komsu cuzi miktara yada sevabina gelir yardim eder 
(415 puan) tarafından
Geçen sene de bunalıma girdim öyle çok girdim ki sinir etti beni hep sürekli laf çarpıp söyleyip durdu cevap vermedikce eşime yüklendim hep şimdi yapar mıyım acaba alttan alayım diyorum o anki psikolojim mahvoluyorum sustukça da
(119,533 puan) tarafından
hic zahmet etmesin o zaman sutun falan gider
(415 puan) tarafından
İlk bebemde zaten kaynana kaldığı süre süt gelmedi mama verdim üzüntüden
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Ben ikinci doğumda mecbur kalmazsam kesinlikle istemiyorum annem olsa daha rahat ederdim 
(415 puan) tarafından
Bende aynısını diyordum ilk dogumda geldi de söylemediği laf yoktu oğlum ufak 20 aylık eşim ona bakar hastamede ben kendim idare edebilir miyim acaba diyprim
(1,239 puan) tarafından
Oğlunu kaynana bırak eşin dursun yanında canım
(415 puan) tarafından
Oğlum durmaz kaynanada hem güvenemem kaynanaya bırakamam oğlanı da götürcem
(1,239 puan) tarafından
Yakın olsak ben bile gelirdim seni o kadar iyi anlıyorum ki
0 oy
tarafından
Benim eşim yanımda değildi ailem de başka şehirde eşimin annesiyle anneannesi vardı annesi eşim tek çocuk diye biraz tedirgin oldu anneannem Allah razı olsun hep gazını falan aldı 10 gün olana kadar kaldılar yanımda kişiye göre de değişir benimkiler çok iyidir sagolsun hiç sorun yaşamadım gazi da dert etme yapmak zorundasın hayatı bişey çünkü utanma yada odadan gönder 
(415 puan) tarafından
Seninki iyimiş canım benimki pinpirikli ya vücudumun karartisina varana kadar söyledi geçen doğumda memen büyümüş çirkin olmuş şuran şişmiş diyip durdu hep sustum gizli gizli aglaidm o psikoloji de şimdi de hastanede rahat edip giyenemem ki eşim yanımda olcak o yardım ederdi bebeğim 20 aylık işte
tarafından
Benim 33 hafta hiç çatlağım yoktu bianda çatladım ve haliyle biraz üzüldüm hep destek oldu bunlar annelik hatırası olur geçer falan diye şimdi herkese de övunur çok güzel bakıyor bebeğe ben öyle bakamam ben bişey bilmiyordum o araştırıyor o yaparsa doğrudur diye Allah razı olsun hiç karışmaz etmez doğumdada saçımı bile onlar yıkadı ikinci gün evimi temizlediler yemeğimi yaptılar yemrk derken saat başı rezenem muhallebim falan hazırdı burda lohusa kadına hizmet ettirenleri görünce şoklar içinde okuyorum
(415 puan) tarafından
Maşallah maşallah ne güzel ya benimki herseyime laf söyledi çocuk aç doymuyor edemiyor çok kıskanç tır benimki varsa yoksa kendi oğlu gorumceler le birlikte geldiler evin içini iyice batırıp gittiler hiç bir faydasi olmadi
tarafından
Allah sabır versin ya o halde bide eziyetleri olmus
0 oy
(1,023 puan) tarafından
Sezeryanda gorunuyo heryerin canim odaya hemsireler geliyo surekli kanama bilmem neye bakiliyo oncesinde rica et disari cikin desin hemsire brnimkisi vebalini alamam annesi haric herkes disari ciksin demisti babannede ciksin dedi 
(415 puan) tarafından
Bende o zaman eşim görmesin diye dışarı çık dedim annem vardı başımda rahattım kız kardesimde vardı aynen o görüntü falan kaynana görsün istemiyorum igrenir benden ilk doğumda bile her yerime laf söyledi memen büyümüş gözlerin altı kararmış sismissin diyip durdu aklıma bunlar geldikçe üzülüyorum hastanede zaten rahat edemem
(1,023 puan) tarafından
Terbiyesiz kadin
0 oy
tarafından
Ben annemin yanında rahat edebilirim diye annem gelecek kaynanam teklif bile etmedi zaten onun inekleri var 
(415 puan) tarafından
Ya bende annemde rahat ederim ilk doğumda annem vardı rahattım kaynana sonradan hep iyi olunca geldi herseyyime laf söyledi hiç bir isde yapmayan biri herseyi benden bekleyen biri
tarafından
Kaynanaların çoğu öyle yaa
0 oy
(7,342 puan) tarafından
Ben herşeyimi tek başıma halettim 
(415 puan) tarafından
Nasıl hallettin sezaryan miydi birde kaçıncı dogumdu korkuyorum ya oğlanı alıp hastane gitcez eşim olsa yapar mıyım tek diye 1 gece kalınıyor hastanede ama
(7,342 puan) tarafından
İkinci sezaryanimdi canım
Şöyle diyim kaynana geldi ama inan hiç bı yararı olmadı bana yatı yorgunum diye ayağa kalktım hemen orda konturol filan oluyor ya ilk ona kendim götürdüm kendim aldım oğlanın altını giydirdim vs vs
(415 puan) tarafından
Allah'ım güç kuvvet verir ya benimki de gelse faydası yok biliyorum boşa üzülcem en iyisi gelmesin
(7,342 puan) tarafından
Aynen kuzum inşallah herşeyin üstesinden gelirsin sennn
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Bnmde sezeryandi annem kaynanam geldi ilk başta utandım şu rahmi yerine oturutunca falan ilk başta herkes çıksın bnle kardeşim bide sağlıkçılar kalsın dedim sonra kaynammam ikincide çok iyi yaklaştı hiç kalp falan kırmadı hatta bn lohusa halinde onun kalbini kirmistim hala aklıma gelir çok üzülürüm nasıl helallik isterim hoş onuda bilmyrm 
(415 puan) tarafından
Benim kaynana bana hep laf söyledi ben hep sustum sinirimi eşimden çıkardım sütüm kesilecekti nerdeyse kaynanam kaldığı süre sütüm stresten üzüntüden gelmedi o ara mama verdim
(5,006 puan) tarafından
Yaaaa  rahat etmeyecek sen cnm kabul etme onzmn
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Herşeye bahane bulan biriyse gelmesin daha iyi canım
(415 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum çünkü öyle biri huyu aşırı pis
(6,441 puan) tarafından
Getirtme o zaman canım ya annen gelsin yada hiç biriniz de konuyu kapat kiloya laf eden herşeye laf eder
0 oy
(3,833 puan) tarafından
Benim annem korona oldu o dönemde bana 15 gün kayinvalidem baktı çok da güzel baktı sağolsun.  Ama senin kayinvaliden nasıl rahat edebilir misin bilmiyorum. Sen daha iyi bilirsin kayınvalideni. 
(415 puan) tarafından
Rahat edemem çok laf söylüyor acaba bu sefer dayanır miyim gelsin mi diyorum ama yapamam ya en ufak seye laf soyler
(3,833 puan) tarafından
Gelecek kimsen yoksa söylediklerini duymazdan gel
0 oy
(7,996 puan) tarafından
Benim ilkinde kaynanam geldi pek bir yardımı olmadı yani gelmeseydide olurdu ztn en ufak şeyde adet oluyo ben böyle birşey görmedim en ufak streste muslukları açılıyor 50 yaşında aşırı kanlı adet görüyor adet olduğu zmn evden çıkamaz düşünün sürekli tuvalete gider petler yetmiyo düğünümde adetteydi her 2 doğumumda adetteydi her ev taşımanızda adette ilk dogumumda gene adetteydi yerinden kalkamiyordu derdi hareket etsem taşar bir düğüne gitse adet olur ilk başta şoktan şoka giriyordum artık alıştım bir düğün olsa kesin adtete diyorum geçen düğüne davetliydik adet oldu gelmedi
(415 puan) tarafından
Nasıl değişik miş öyle o ne değişik adet miş benimkinin de faydası olmaz bana da o an hastanede bişey olursa diye lazım olur mu diyorum ama üstümü bile çıkarıp degisemem onun yanında
(7,996 puan) tarafından
Vala bilmiyorum banada ilk başlarda çok değişik geliyordu ama alıştım hata düğünümde adetteydi yerinden kalkamiyordu herkes dedi kaynana gelini istemiyo kalkıp oynamıyor megersem ayağa kalkamıyormus beni çok sever Allah var ustumude değiştirir yemehimide gerekirse ağzıma verir Allah ondan razı olsun beni çok sever hep iyiligimi ister dün akşam gene geldi çocuk yap dedi artık çocukların büyümüş dedi söylendi gittu
0 oy
(3,743 puan) tarafından
Hastaneye gelmedi almadılar sadece bir refakatçi iki gece kaldık belki 20 kere ben gelemedim ben göremedim kaynana işte böyle yaparlar çıkmama 10 dk kala beni yukarı göndermiyolar gelemiyorum ya diyorum doktor gelcek kağıdı imzalıcak çıkıcam ben gelemiyorum diyor. Eve geldim her gelip gittiğinde bi laf söyledi. Geldiğim gün karnın kalmış inmemiş dedi. Tencere aldı gitti hoşaf getirmeye tenceren pisti dedi. Çocuğu yıkıcam diye tutturdu kafasından aşağı bi maşrapa suyu boca etti. Off of eziyet başka bişey değil. Kimsen yok mu başka teyzen halan ne bilim bacın arkadaşın kimse yok mu yaa
(415 puan) tarafından
Yok ya uzağım herkese hala teyze hep memlekette hepsinin de çocukları ufak benim kaynanada aynı öyle bebeği emziriyorum memelerin büyük kararmış kilon gitmez baş örtüsü arıyordu hiç kullandığımı vereyim dedim kokuyordur diyip almadı ne kokacak sanki yikiyip duruyorum herşeye bişey buluyor
(3,743 puan) tarafından
Valla zaten bi gece kalacakmışsın hemşirelerden yardım istersin hiç birşy olmazsa ben olsam istemem gelsin bilmiyorum valla insanın kafa rahatlığı daha da önemli
(415 puan) tarafından
Aynen kafa rahatlığı en önemlisi lohusayken öyle çok laflae söyleyip durdu ki balkondan atasim geldi kendimi ya şimdi gelse nolcak faydası olmuyor zaten bende kötü ihtimali düşünüyorum ya doğumda bişey olursa kalbim falan durursa 2 çocuğa eşim bakamaz diye Allah korusun da
(3,743 puan) tarafından
Allah korusun canım valla öyle benim bitane bardağım çatlaktı rafta duruyordu öyle annemde kaynanam da vardı kim kırdı bu bardağı kız diye şakalaştım o bardağı da eşimin halası almıştı gitmiş kadına sormuş gelin böyle böyle dedi ben kırmışım bardağı da yenisini alıcam nerden aldın diye sormuş Allah'ım o kadar utanmıştım ki ben sana şaka yapmıştım samimiyetine güvenip bundan sonra ağzımı açmam sana karşı dedim gittim odama hem bebeğimi emzirdim hem ağladım o kadar üzülüyodum ki anlatamam yani gelmse daha da mutlu olurdum yani
(415 puan) tarafından
Ah canım aynı ben gibi bende hep ağladım faydası yok zararlari cok
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Mümkünse annen gelsin madem çok konuşuyor insan sezeryanda ayağa kalkmakta zorlanıyor gerçekten yardım edecek insan lazım cenesiyle biktiracaksa bir de lohusa halinle çekilmez 
(415 puan) tarafından
Aynen valla cekilmiypr hiç
0 oy
(4,068 puan) tarafından
Kayınvalidem gelmişti saolsn doğmdan 15 gn önce ve doğm sonrası 40 gn kaldı yanmda çk faydsını gördm
(415 puan) tarafından
Ne güzel ya masallah
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Benim annem olmadığını mecbur kavinvalidem kaldı yanımda çok pişman oldum benden çok hasta oldu eve geldik uykusuzum dedi yattı mutfağa girdim yemek hazırladım o halimle sen daha iyi tanırsın kaynanamı rahat edip edemeyeceğini insanın annesi gibisi yok 
(415 puan) tarafından
Benimki ben onların evine ne zaman gitsem hep hasta olur yemekleri ben yaparım buraya geldi hiç birşeyin ucundan tutmadı en iyisi gelmesin kaynana ya
0 oy
(357 puan) tarafından
Benim ilk doğumumu beş ay önce yaptım sezaryen ile annem yurt dışındaydı ve gelemiyordu kayınvalidem geldi ve öyle pişman oldum ki keşke hiç gelmeseydi her işimi yaptı her işimi gördü Allah razı olsun ama bebeği karnında mı unuttular demeler mememin ucu yok diye her gelene bebek tutamıyor memesinin ucu kör mü demeler komşum geliniyle gelmişti hepsinin içinde maşallah gelininiz öok güzel çok şanslısınız üç doğum yapmış hiç belli değil mi demeler bir sürü şey eğer arayıp sormamak ve eski si gibi telefonda görüşmemek mesafeyse ben mesafe koydum şimdi onlarla aynı şehire taşınıcaz nasıl olacak bakalım giç gelmemesi daha iyi bence eğer dediğiniz gibi biriyse ben o kadar üzüldüm ki sırf gitsin diye kalktım üç gün sonra ev işini felan yaptım bit daha düşünürsem aynı şehirde olsam bile gelmesini istemeyeceğim
(415 puan) tarafından
Aynı benim kaynana insan iş yapmayi geçiyor laf söylemesi zoruna gidiyor kilodan tut vücuduna kadar laf söylüyor banada göğüslerin kocaman kilon duruyor şuran kararmış buran diyip durdu
(357 puan) tarafından
Evet maalesef benimkide öyleydi ama ben öyle olduğunu bilmiyordum biz çok iyi anlaşıyorduk artık yüz vermiyorum eskisi gibi başka gelecek birisi varsa o gelsin kardeşiniz felam
0 oy
(178 puan) tarafından
Sakın isteme benim kaynanam ve kardeşim geldi kardeşim baktı bana kaynana köpeği de gelen yemekleri yedi horlayarak uyudu hep bir de orda kardeşimle kavga etti beni hep huzursuz etti ağrı çekiyorum bir de bu gerizekalı kadını çektim o halde
(415 puan) tarafından
Kıyamam ya benimki de bir iş yapmaz anca bekler benden
0 oy
(464 puan) tarafından
Benimde ilk aklıma gaz sancisi geldi... annem vardi benimde utanma dedi hatta esim de şansıma o gun yoktu ertesi gün geldi şehir dışından. Benim icin cok iyi oldu simdi düşünüyorum ikinci de kayinvalidem eltim falan gelse hiç rahat edemezdim. Bir de annem günlerce ustumu giydirdi herseyi o yaptı. Esimde yapardi ama ona soyleyemedim sadece bi kere yapti onda da laf attı şakasına. Ama yine duygusal oluyor insanve alınıyor. Kayinvalidem 1 ay sonra geldi ama çok isimi gördü Allah razı olsun. Bana hiç bir iş yaptırmadı hem bebebegime bakti hem ağır olan işlerimi yapti. Ama ilk zamanlar için kesinlikle annem isterdim. Allah kolaylik versin laf carpmalari insani sinir ediyor 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Benim bir tane çocuğum var sezeryan doğum yaptım annemle eşim hastanede benimle beraberdi ama sadece eşim gelse bile yetermiş çünkü her şeyime eşim yardım etti daha doğrusu ben eşimin yardım etmesini istedim ama senin bir tane de çocuğun varmış eğer o çocuğu bırakacak kimsen yoksa kaynanan gelsin evde çocukla birlikte kalsın
(415 puan) tarafından
Yok çocuğumu bırakamam kaynanaya onu da götürcem eşim baksın güvenemem kaynanaya

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 610 göst.
2 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 585 göst.
30 Ağustos 2020 Aile kategorisinde 200919 (654 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 936 göst.
24 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 162 göst.
7 Mayıs 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (223 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı

...