0 oy
685 göst.
Diğer kategorisinde (111 puan) tarafından
Kızlar ne yaptıysam ne ettiysem olmuyor ortada büyük sebep de yok ama çocuk olmuyor.

Eşimle tüp bebeğe karar verdik bu süreçte birbirimize destek olduk o da elim ayağım oldu.

Her şey güzel gidiyordu adetim düzensiz adeti bekledim o da gelmek bilmiyordu..

Neyse sonun da olmuştum. Her şey güzel gitti kaliteli embriyo transfer edildi. Eşim o sıra çok destek oldu bir dediğimi iki etmedi felan hep yüzümüz gülüyordu.

Taa ki iki gündür süren bugün kırmızıya dönen kanamalardan sonra daha eşime demedim. Ama öğrenecek karnımı felan seviyordu. Adet olayım başlasin diye beklerken adet gelmek bilmedi.

Şimdi de test gününe kadar o umudu içimde taşımama izin vermedi kanama. 

Şu saatte oturdum ağlıyorum eşim de nöbette. Yapayalnizim.  Daha napayım bilmiyorum ki. Maddi durumda kalmadı artık. O kadar canım yaniyor o kadar kalbim ağrıyor ki sanki nefes alamıyorum ben de Anne olamadım 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bacım üzme kendini demeki Allahin bir bildiği var olur zamanla sen böyle kafaya takarsan ilişkiye kafaya takıp çocuk olmasi lazım düşüncesiyle girersen zor olur stres yapma bırak olur zamanla hayatını yaşa hayatı cehenneme çevirme anne olmak zor hem güzel hem çok zor baya sorumluluk ister bende de 1.5sene olmadı kafaya takardim ağlardım akışına bıraktım oldu şimdi 3yasinda oğlum var aşırı yaramaz ağlıyorum bazen canımdan beziyorum bazen diyorum ki keşke acele etmeseydim her güzel şeyin ilaki bi zorluğu var o yüzden kendine hayatı zindan etme olmuyor diye 
(111 puan) tarafından
Ah canım bazen diyorum olsa da ne yaparsa razıyım . Üstelik tüp bebekte yaptık ama yine negatif. Ben yoruldum. Napacam bilmiyorum. Takmamaya üzülmemeye çalışıyorum olmuyor. Çabasız da olmak istemiyorum. Öyle işte canım gurbet elde bir başıma bu sonuçla oturdum kaldım eşime dahi demedim 40 bin harcadık hem maddi hem manevi çok yorucu. Keşke olsaydı daa
tarafından
Kaç senedir olmuyor canım
(111 puan) tarafından
2 sene ama ben bir tüpüm yok şansımız yarıya inmişti yani. Eşimde her zaman evde olmadığı için mecbur tüp bebeğe yöneldik. Psikolojim çok farklı sanki benim çocuğum olmuyor diye herkes benden çocuğunu sakiniyormus gibi geliyor memlekete gidince. Ama öyle yapanlar ciddi anlamda var.
2 sene çok bir süreç değil belki ama isteyen için gel bir sor.
tarafından
Ya canım benim sana öyle geliyor öyle düşünme olur zamanla bi tanıdığım var 10sendir olmuyor ablamda 12sene olmadı sonra ikiz kizi oldu Allah ne eylerse güzel eyler vardır Allahin bir bildiği hayırlısıyla olur hem sen çok stres yapıyorsun galiba kafaya takıp yapma bunu bak olması zor olur sonra bende öyle yapardım bıraktım oldu afedersin eşinle ilişkiye girdiğinde zevk almaya bak kafa takip ilişki yaşarsan olmaz istersen interneten araştıra bilirsin düşünme
-Reklam-
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Hic uzulme hersey vaktine esirdir vadrdir bi vakti .Daha 20 yasinda idim burdaki en iyi doktorun senin cocugun olmaz dediginde sonra belli bi tedavi ile kizim oldu sonrasinda iki dusuk yaptim tam herseyden umudumu kestim hamile oldugumu ogrendim simdi oglum 9 aylik sen kalbini Allaha bagla gerisi gelir
(111 puan) tarafından
Ah canım benim yaşımda 27 benim ilerliyor iyice üstelik sol tüpüm de yok çok dua ediyorum ama yine olmuyor
0 oy
(45 puan) tarafından
bişey diyeyim mi vardır bi hayr mesela ben üç cocuk bugün aldatıldıgı mı bi daha ögrendim bi daha o tokat carptı suratıma kimsem yok napcam nereye gitcem üç cocukla kaldık mı ortada:) o yüzden sükret sende derdi nimet sayan var Allah ne yaparsa hayırlısı odur iyi olur insaallah
0 oy
(1,450 puan) tarafından

Ben bunu burda gorup denemistim ve iki ay sonrada hamile oldugumu ogrenmistim sifa Allahtan diye yapmistim  yoruma koyamadim insallah acilir

image

0 oy
(423 puan) tarafından
Hiç üzülme iki arkadaşım vardı durumları bire bir seninle aynı birinin genç yaşında şekeri var şekeri bilmediği için bebeğini düşürdü sonra hep tedavi gördü hem şeker hem tüp bebekten önceki süreçte şuan kadın 7 aylık hamile oğlunu bekliyor 

Bir arkadasim daha var evleneli 3 sne olduğu adeti geç geliyordu eşimde sprm azdı çok denedi tam eşinin iş yeri değişti diye ev taşıma telasnda kafadan atmış hamile kalmis oda 5 aylık kızını bekliyor bu ikisine de demem o ki ben az dua etmedim şuan adetliyim ama unutma namazlarında duamdasin ❤️ umudunu kaybetme ben kendim dış gebelikten tüpümu kaybettim tek tüple ilk aydan kızım oldu bnm şansım seninkindedende azdı mühim olan kafana takmamak bende ümidi kesmiştim nasılsa tüpum tek benm bidaha çocuğum olmaz diyordum ne agladim ne acilar cekdm ooo ooo
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Instagram'da doç mfk yi takip et. Takviyeleri çok etkili 
(45 puan) tarafından
Postu görünce bunu yazmaya gelmiştim ama sen yazmışsın. Evet canım instagramda takip et belki Rabbim derdine dermanı onun vesilesiyle verir
0 oy
(210 puan) tarafından
Hiç bir zaman umudunuzu kaybetmeyin demeki daha nasip değilmiş bnm de 7 yıl çocuğum olmadı gitmedim hastane doktor ilaç bitki iğne yani aklınıza gelebilecek her şeyi denedim olmadı ve 7 yılın sonunda tüp bebeğe karar verdik hiç umudum yoktu ama nasibim varmış çift embiriyo transferi yapıldı biri tutmuştu evet çok ağır geliyor bazen ama yinede umudumuzu kaybetmeyi bnde her adet olduğum da ağlayıp Allahım acaba ben bir gün anne ola bilecem mi derdim şuan dahi inanmıyorum bazen Allahım sanada isteyen tüm herkese nasip etsin en güzel en hayırlı zamanda 
0 oy
(90 puan) tarafından
Herşey vaktine esirdir canım Allah inşallah nasip ederde kucaginizi boş bırakmaz.. bende çok takiyodum hamile kalamiyorum diye kafaya herşeyi arastiriyodum doktora kontrole giderken titreyerek gittim sorun var dicek diye. Doktordan sorun olmadığını öğrendim ilişkiye bebek olur umuduyla değil bakmadım sonra 1 ay sonra hamile kaldım şimdi 8 aylık hamileyim inşallah sanada nasip eder Allah hiçbir sorun yoksa vaktini bekle canım Allah'a bırak kendini en güzelini verir 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Cnm uzme kendini rabbim bi bildigi vardir inan ne kadar gec oluyorsa o kadar guzellestiriyor rabbim insallh en kisa zamnda bu duyguyu tadarsin cnm ben ovulasyon testtiyle hamile kaldim 8 ay boyunca bende cok ugrastim hastanelere gittik doktor bi sorun yok dedi stres yapinca olmuyo zaten  ovulasyon testi gercekten cok yaradi isimize o ay hamile kaldim bide yumurta catlatma hapi var klomen o ay onu kullandım adetin bilmiyorum kacinci gunu arastir istersen insallg sende faydasini görürsün 
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Elbette vardır vakti saati canim böyle üzme kendini en önemlisi kafani takna kendine telkin ver olmayada bilir ama bir problem yok oladabilir bu senin elinde olan birsey değil teslimiyet bu değilmidir zaten rabbine güven sırtını ona yasla gerisini ona bîrak bi söz var çok hosuma gider 

Hayırlisi ne güzel kelime önlem alinmiş mücadele verilmiş ve gerisi en yüce makama havale edilmiş.. sende ona bırak canım üzme kendini
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Tüp bebekle 1 2 3 4 deneyen 10 deneyen gördüm umudunu yitirme canım demekki zamani vakti var bunq emin ol benimde Tüp bebekle oldu  zorlu bir yol biliyorum ama birakma kendini topla kalk yeniden dene rabbim ol diyor oluyor morelini bozma canım allahim sana da saglikli evlat nasip etsin yasina takilma canım ben 37 yasinda anne oldum anneliğij yaşı yok
0 oy
(91 puan) tarafından
Üzülme canım Allah büyüktür o ol derse ölü bile dirilir sen Allah'a eline aç iste hep işte bir baktin birgün tedavi olmadan hamile kalırsın rabbim hamile olanlara sağ salim kucagina almayı olmayanlarinda tez zamanda hayırlı şekilde kucaklarini doldurmayı nasip etsin 
0 oy
(1,229 puan) tarafından
Benim de tupum yok. Üstelik yumurta sayım çok çok az. Eşim de pazarlamacı yani dediğin gibi evde olmuyor çoğu zaman. 27 yasindaydim. Pandemi dönemiydi . Babamı kaybetmistim üstüne bir de Doktor menepoza çok yakınsın acil tup bebek dedi. Yok halimizdr borç harc 4 kere tüp bebek denedik. Olmadı. Kimyasal oldu. Maddi manevi çok yorulduk vücudumun da düzeni iyice bozuldu. Doktor ara verelim dedi biraz. Verdik. O ara eşimin iş degisikligi oldu.  Biz de başka doktor arayışına girdik. Bu arada kardeşim ve kuzenim nişanlandı falan kafam iyice dağıldı. Tam yeniden başlamak için hazırlanıyordum ki mucizemiz geldi kendliginden. Rabbime sonsuz şükürler olsun. Allah'tan sakin ümidini kesme. Kafanı boşalt biliyorum kolay değil ama bir uğraş bul kendine Ve cabalamayi bırakma. Seni çok çok çok iyi anlıyorum ben ama bu da bizim imtihanimiz. Rabbim kazananlardan eylesin.
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Ümidini kesme canım benim 12 sene çocuğum olmadı hemde Dr hiç sebep bulamadı şimdi 2 tane yavrum var rabbim çok büyük elbet zamanı var inşallah rabbim isteyen herkese tattirsin annelik duygusunu döktüğün göz yaşları bebeğini kucağına aldigindaki mutluluk yaşları olsun 
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Yorumunda gördum keşke olsada ne yapsada razıyım demişsin öyle deme canım sen herzaman en güzelini en hayırlısıni iste Rabbimin hazinesi büyük en kısa zamanda hayırlı evladın olur insallah 

0 oy
(262 puan) tarafından
Canm herseyde vardır bi hayir ben 6 senelik evliyim doğuştan 2 tüpüm gidiş yollarıyla birlikte tikaliydi rahimde perde vardı bunu bilmeden aşılama yaptırdım 5 ay boyunca devam etti yanındaki tedaviler çabası 2 ameliyatı aynı anda oldum perde alındı tuplerim açılmadı olacak gibi diil doğal yollar olsun die karışım yaptırdık yine olmadı hastaneye gittim senin adla normal olmaz tüp bebek yaptır die defalarca kolumdan tutup kovdular tam tüp bebeğe başlamaya niyet ettik tüplerin açılmadan olmaz dediler üstüne bide pco vardı tekrar ameliyat olacaktım rahim filmi istedi doktor film çekildim daha bi yandan ovulasyon takibi incir kürü yine bi ton şey yapipdum ameliyata gün sayarken 2 ci ayına gebe kalmasım şimdi 47 günlük yanımda yani bana umut verip sonra ra git tüp bebeğe die kolumdan tutup atan asla anne olamazsın diyen doktorlara rağmen benim normal olduysa Allah'tandır umut kesilmez senin de olur Allahını izniyle canm Rabbım tüm ümmeti Muhammedin yani sıra da senin kucağını boş bırakmasın 
0 oy
tarafından
Can çıkmadığı sürece her zaman bir umut var. Çünkü Allah var. İmtihan eder bir süre rabbim hakkiyla imtihanı vermeyi nasib etsin. 

Ablam cocuklari çok severdi ilk yegenimize resmen anne oldu. evlendi iki ay sonra lösemi teşhisi konuldu yeni gebeyken sonlanmak zorunda kaldı. Vefatından 10 gün önce karaladigi bir kağıda hastalik sürecini bütün duygularını yazmıştı. Kağıda yazdığı son şey de şuydu;

"Anne olabilecek ömrüm olur mu bilmiyorum ama anne olmaktır en büyük hayalim" diye yazmıştı 

Ölüm olmadigi sürece umut her zaman var canım. Yaklaşık 10 yıl denemeye rağmen bir türlü 2. Çocuğuna kavuşamayan komşumu gördüm geçenlerde masaallah Mart'ta dogumu olacakmış. 

Abim ve eşi 3 4 yıldır çocuk sahibi olamıyorlar. Annem babam üzülüyor ama ben asla öyle düşünmüyorum. Dua ediyorum nasib olsun onlara da isteyen herkese de. Üzülme canım. Zamanı vardır daha. 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Daha zamanı vardır bu ldr yıpratma kendini psikolojide hamile kalmayı çok etkiliyor çünkü 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Canım kaliteli embriyoya genetik test yaptırdınız mi
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bana söylemesi kolay geliyordur belki ama bu şekilde bebeği olmayanların sorunu genelde psikolojik oluyor. Birkaç tane arkadaşım vardı böyle hiç sebep yokken hamile kalamiyordu en son ümidimizi kestik artık düşünmeyi bıraktık kendiliğinden oldu dedi hepsi de. Yani bu iş psikoloji işi sanırım 
(1,210 puan) tarafından
Bir arkadaşım da tüm tedaviyi denedi ama en son belini mi çektirdi hacamat mi yaptırdı öyle hamile kalmıştı. Bir de göbeğine baktır bence göbeğin de düşmüş olabilir bunlar hurafe değil yani olabiliyor böyle şeyler

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 789 göst.
3 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 595 göst.
9 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 356 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yrdsn (355 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 140 göst.