0 oy
190 göst.
Aile kategorisinde (115 puan) tarafından
Kızlar oglum 23 aylik cok fazla kelimesi yok her şeyi herkesi biliyor ama tam konuşamıyor ama bana ismimle sesleniyor yaklaşık 2 aydır oda daha önce seslenmiyodu bile ama o kadar anne demeyi öğretmeye çalışıyorum biliyoda çok nadir ağlarken o da anne diyor ama çok çok nadir ya bu düzelir mi annesi olduğumu bilmiyor mu biz annemle birlikte büyüttük desem yeri var yani o da çok ilgilendi bazen anne nerde diye sorulunca annemin resmini gösteriyor annesi olduğumu bilmiyo mu acaba böyle bsy olabilir mi ya da ne bileyim aklı erince anne der mi çok üzülüyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(1,663 puan) tarafından
Üzülme bazı  erkek çocukları  geç konuşur biraz daha büyüsün annede der tabiki biraz fazla vakit geçirin birde üsteleme sen üsteledikçe inat eder demez birde isminle seslendiğinde bakma bir kaç kere ben senin annenim bana anne dersen istediğini yapıcam felan de anlat inşallah işe yarar
(115 puan) tarafından
Ah neler  yapıyorum desin diye yok demiyor inadından mi annesi olduğumu bilmiyor mu anlamadım inadı var biraz mesela her kelimeyi biliyor söyle deyince ısrarla sinirleniyo istemiyo söylemek inşallah duyarım bi gün ben de anne dediğini canım  ya
-Reklam-
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Benim oğlum 13 aylık anne bir iki kere dedi sonra ismimi demeye başladı benim hoşuma gidiyor ismimle hitap etmesi :)
(115 puan) tarafından
Yine bir iki demiş o da bsy :)
0 oy
(7,950 puan) tarafından
Benim 3 yaşında konuşmuyor böyle şeyler görünce intihar edesim geliyor bacım en azından konuşuyor anne demese birşey olmaz anne demeyi biliyor sonuçta istiyerek demiyo eşin sana isminle hitap ediyordur oda öyle alışmış dmeek ki kızım biz babamlara gidip dönünceye bir süre bana abla derdi birlik yaşardım o zmn kayinlar götümcemler yenge derdi hep bana yenge derdi eşim bana Suzan derdi arada sırada Suzan derdi çok nadir anne derdi ve benim oğlum 3 yaşında 23 aylıkken yeni anne demeyi öğrendi ama cümle pek yok maalesef bazen eşim Suzan diyo cucan diyo yada aşkım dese açı der kimisi 14 aylık çocuğum konuşmuyor diyo şok oluyorum
(115 puan) tarafından
Canım benim oğlum da konuşmuyor zaten fazla kelimesi yok yazmıştım okuduysan toplasan 10 tane var 5 ini sadece biz anlıyoruz he herseyi biliyor ama konusmuyor
(153 puan) tarafından
Size tavsiyem bol bol konuşun ama konuşurken karşınızda çocuk değil de bir yetişkin var gibi normal konuşmalısınız. Hikaye anlatın masal okuyun asla ama asla televizyon açmayın yanında telefon kullanmayın. Eşyaları ve kişileri tanıtın onlar hakkında bilgi verin. Mesela aile akraba fotoğrafı gösterip onları tanıtın. Ufak tefek hikayelerle aile ilişkilerini anlatın. Ve bol bol soru sorun anlattıktan sonra bu kimdi bu neydi gibi.

Mesela kek yaparken yanınıza alın anlatmaya başlayın önce yumurta ve şeker koyuyoruz karıştırıyoruz hatta sen koy yap bakalım deyin yapsın sonra süt kabartma tozu diye anlatın hatta kabartma tozu ne işe yarar biliyor musun şimdi kekimiz çok kabaracak deyin. O gün akşam babasından bugün kek mi yaptın nasıl yaptın içine ne attın bakalım diye sormasını isteyin. Kek yerken lezzetli değil mi diye sorun cevap vermiyorsa evet çok lezzetli diye siz cevap verin nasıl cevap vermesi gerektiğini öğrensin. Bir şeyler anlatıp sürekli soru sormalısınız. Bunu uygulayan herkesin çocuğu öyle güzel cümleler kurmaya başlıyor ki :) bu çocuk yetişkin dersiniz. Çocuklara yeni bilgiler verin bu bilgiler zor şeylerde olabilir araba parçalarından tutunda dişçilerin doktorların kullandıkları malzemelere kadar tanıtıp öğretmeye başlayabilirsiniz. Bunu oyuna dönüştürün sürekli oyun oynarken konuşun. Bir çocuğu çok yönlü geliştirmek çok emek istiyor.
(7,950 puan) tarafından
Cnm defalarca pskologlara götürdüm birşey yok diyo elimden geldiğince konuşuyorum yemek yaparken gel anneye yardım et diyorum ama hep tek kistir astimdir dışarı çıkaramıyorum ablası var okula gidiyo eve gelince de ödevleri oluyo kızımda konuşkan değil
(115 puan) tarafından
İnanın dediğiniz herseyi yapıyorum sadece kek yaparken degil her yemek de tezgaha oturuyorum beni izliyor konuşuyorum sürekli ama inadından mi neyden bilmiyorum çocuk konuşmak istemiyor soru sorunca sinirleniyor ne istiyo biliyo musun o sorsun biz cevap verelim onu da yapıyoruz sonra tekrar ona soruyoruz yok sinirleniyo cevap vermeyince agliyo kendi konuşmak istemiyo çocuğumdan anladığım bu he tv telefon dersen hiç istemeyerek etkilediğini de bilerek aciyorum çünkü yalnız başına 10 saniye bile duran bi çocuk değil sürekli peşimde her dk bazen onun olmaması gereken durumlar oluyo veya ben bunaliyorm artik acıyorum açmıcam dersem de yalan söylerim çünkü oglum cok zor bi çocuk
(7,950 puan) tarafından
Mrvcckg

Aynı benim oğlum konuşan konuşur ben kendimi çok yiprattim 2 senedir psikolojim bozuldu inan ne yapsam olmuyor inatla konuşmuyor bazen sinirleniyor beni rahat bırak der gibi çok ağladım çaresizlikten
0 oy
tarafından
Kızıma anne dedikçe baba diye böğürüyor hemde baaaabaaaa diye. Ben artik anne lafı duymak bile istemiyorum iyice kızdım. 
(115 puan) tarafından
Bazen ben de çok sinir oluyorum ama hala istiyorum desin bi süre daha giderse ben de senin gibi olabilirim az kaldi
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Benim oğlum 28 aylıkken bana anne demeye başladı oda geç konuştu 
(115 puan) tarafından
Bakalım bizim ki ne zaman diyecek
0 oy
(2,365 puan) tarafından
Düzelir hiç merak etme kızım 3 yaşında yeni yeni bana anne demeye knuşmaya başladı
(115 puan) tarafından
İnşallah canım valla bir umut bekliyorum
0 oy
(483 puan) tarafından
Sen bebişkonun yanında sürekli annene "ANNE ANNE " demişsindir . Çocukta o şekilde kodlamiştir . Tabiki aklı yenince sana anne diyecek . 
(115 puan) tarafından
İnşallah canım bekliyorum o günü:
0 oy
(7,713 puan) tarafından
Benim kızım da bana sürekli adımla sesleniyordu. Çevrendekiler hep isminle seslendiği için o da öyle söylemek istiyor taklit yani. Özellikle eşin isminle seslenmek yerine annesi filan desin sana öyle öyle düzelttik. Şimdi bazen gıcıklığına söylüyor. 25 aylık bu arada kızım
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bebeğim anneanne bile diyodu anne de diyodu tabi bana dede diyo dedesinin kin olduğunun farkında pek değil ben dedesi oldum yani konuşyosa ayıda büyükmüş oğlumdan tabi normal yani işlerine geldiği gibi davranıyolar 
0 oy
(982 puan) tarafından
Oğlum 11aylik hergun dede nenne elma baba ver gel git al meme mama al bir bir çok şey diyor ama anne demiyor  en çok dede baba diyor 5aylikken anne diyordu unuttu baba de oğlum baba dedim anneyi unuttu baba der oldu
0 oy
(7,014 puan) tarafından
Aklı erince düzelir ama bencede anneyi anne diye biliyo çünkü benim oğlan 4 aylıkken anne nerde deyince bana bakardı evde sana sürekli isminle hitap eliyosa normal anne kelimesi de sadece annene kullaniliyosa çok çok normal canım ilerde düzelir evdekiler sana seslenirken annesi desin sende annene annanesi de düzelir korkma bizim kreşte çocuk babannesine anoş dedesine baba diyodu kendi annesine de Süreyya anne diyodu kadın boşanmış ailesiyl yasiyo kendisi calisiyo babane ve dedesi emekli sürekli evde onları gördüğü için onlara da anoş baba diyo normal düzelir 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Tatlım tablet telefon var mı hayatında. Çünkü 23 aylık artık 2 li cümleler kurması gerektiği zaman 
0 oy
(914 puan) tarafından
Sn çocuğun yaninda surekli annene anne diye seslendiysen oda anne değince annenin resmini gösterir 
0 oy
(954 puan) tarafından
Sen annene Anne diye seslenince çocuk da ona anne zannediyor mesela evde eşin varken slo söylesin anneye nerde aa burda anne annesi diye o zaman alışır benim de eşim bana ne diye seslendi aynısını diyor çocuk bana ben de ona babası diyordum o da babası diyordu ama şimdi öğrendi 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 446 göst.
0 oy
14 cevap 276 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Nedirsinoglumm (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 120 göst.
3 Ekim 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 239 göst.
16 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Tugba3101 (1,292 puan) tarafından soruldu