+1 oy
406 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (868 puan) tarafından
Kızlar bu ne demek. Bu aşıları hamileyken vs olduk tedirgin olmaya başladım. Asılara olan güvenim sarsıldı. Sağlık bakanlığı tetanoz aşılarını toplatma kararı almış 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Asi olmayan ben :angel:

(7,257 puan) tarafından
Gel sarilak. Bende yaptırmıştım ama esmos hamileyken sonra bı daha yaptırmadım. Oglumada 6 aydan sonra yaptırmadım
tarafından
Hamileyken de yaptırmadım oglanda doğuştan aşısızzz ❤️☺️

Ama gel biz sarilak
(7,257 puan) tarafından
Keşke bende öyle yapsaydım ama ☹️ sarilak o zaman ♥️☺️
-Reklam-
+1 oy
(3,026 puan) tarafından
Piyasa sürülen aşıların tarihi dolmuş olabilir o zamn da toplatiliyor yenileri dağıtılıyor.
(868 puan) tarafından
Geçici ve tedavi edilebilir sağlık sorunlarının çıktığı veya muhtemel olduğu durumlar şeklinde açıklama yapılmış. Ama bence tedavi edilebilir diye yumuşatıyolar
(3,026 puan) tarafından
Olabilir o zaman her sene fiyatına göre aşılar geliyor pahalilikta başka markaya kactilarsa hersey olur fikir yürütüyorum tabi öyle olmayadabilir
0 oy
(125 puan) tarafından
İnşallah bir sorun olmaz canım bende olmuştum, Allah doğacak yavrularımızı sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin 
(868 puan) tarafından
Ben ilerisi için korkuyorum ya bi hastalığa sebep olursa evlatlarımızda bidaha aşı yaptırmıcam vallahi bütün güvenim sarsıldı
(3,026 puan) tarafından
İlerde birsey olmaz aşı sonrasi kısa sürede birsey gelişmiştir belki tespit edebildiklerine göre korkmayın
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Ne yediysek yedik artık yapacak bişey yok bende iki tane olmdum hamileyken. 
(868 puan) tarafından
Bu aşılar denetlenmeden mi piyasaya sürülüyo ne vurdular bize ne gibi sonuçları olacak
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Hadi ya, biz neyse ne de çocuklara da yaptırdık o kadar 
(868 puan) tarafından
Sorma vallahi bende çocuklar için korkuyorum. Toplatıldığına göre var bişey
(5,492 puan) tarafından
Hastalık v.s diyo. Bi kulp bulurlar bunada yine
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Ayy en çok korktuğumdu benim 1.5 ay vardi aşı olmama ki olmayacaktim zaten ama neden toplanılıyor ki 
(868 puan) tarafından
Valla Allah korumuş ben 2 doz oldum keşke olmasaydım
(8,936 puan) tarafından
Gerçekten Allah korumuş başından beri olmayacam diyordum zaten neden bilmiyorum ama içime doguyordu hep o asilarda Bi sorun olduğu keşke kimse olmasaydı şimdi olan herkes korku ve telaşa kapılacak yazık günah ya şu insanlara yaşattıklari
tarafından
Kiz daha gecen kufur yolluyodun asi yaptirmayan annelere falan cahil diyordunuz asilardan suphe duyanlara noldu
tarafından
Hani bilimsel olarak kanitlanmisti makaleler falan bu asi icinde vardir sen iyi bilirsin :)
(8,936 puan) tarafından
Birincisi okuman varsa hangi aşı üzerine yorum yaptığıma bak aşıların otizmi tetiklemedigi bilimsel olarak kanitlanmistir 2.si 30 yıl üzeri yapılan tip literatürüne giren her aşı güvenilirdir korona asisi ve hamilelikte tetenoz asisi buna dahil degildir çünkü onlar yeni çıkmıştır yani kısacası sapla saman birbirine karistirilmasin
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Ne zaman dan itibaren toplamaya başlamışlar ki arkadaşım hamile daha yeni oldu 
(868 puan) tarafından
Haber bugün çıktı
0 oy
(7,257 puan) tarafından
Ben güvenmediğim için yaptirmiyorum aşı. Daha önce yaptırmıştım ama. Toplatılıyorsa vardır bişey bize veya çocuğumuza bsiey olsa bunun hesabını kim verecek aceba 
(868 puan) tarafından
Artık bende yaptırmamayı düşünüyorum
0 oy
(986 puan) tarafından
Ben on sene once ilk cocugumda oldum.bide 2021 bir sene once oldum cocuklarimdada bendede sikinti çıkmadı. 

Bence sikinti yapmayin sizde.
0 oy
tarafından
Ben ilk dozu oldum ikinci dozun zamanını kaçırdım ikinci dozu olmamıştım 
(868 puan) tarafından
İyiki yaptırmamışsın boşver
0 oy
tarafından
Aşı karşıtı değilim ama olmak üzereyim açıkçası 

Annanem ani bir kalp krizi sonucu vefat etti 3 doz asılıydı daha 1 hafta önce gencecik 26 yaşında arkadaşım aniden kalp krizi geçirdi vefat etti evet takdiri ilahi ama Dr kaç doz aşı olmustu diye sormuş ailesine artık hiçbir aşıya güvenim yok covid aşısı olmadım iyikide olmamisim diyorum 
(868 puan) tarafından
Covid aşısı yeni çıktı anlarım da bu aşılar yıllardır kullanılıyo noldu da birden toplatıyolar
0 oy
tarafından
Geri çekme nedeni olarak yönetmelikteki 2.sınıf B seviyesi referans verildi. Bu da "geçici ve tedavi edilebilir sağlık sorunlarının çıktığı ya da muhtemel olduğu durumlar" olarak tanımlanıyor.

Sağlık kuruluşlarında bugün itibarıyla difteri-tetanoz aşısı yapılamıyor.

Ben olmuştum sıkıntı da yaşamadım hiç
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Daha  bı hafta öncce yaptırdım ya 
0 oy
(4,978 puan) tarafından
Nerde gördün cnm bnde ilk  çocukta iki kere oldum aradan bir buçuk yıl geçmeden ikinci çocuğumda bir tane vurdum gebeyim yani şuan  

Kaynak nerden bakym bnde
(868 puan) tarafından
İnternete tetanoz aşısı toplatılıyor yaz tonlarca haber var
(4,978 puan) tarafından
Şimdi baktım ama öyle bsoey olsa Fahrettin koca kendi sayfasında paylasmiydi .
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ee ben daha yeni oldum aşı hamileyim diye ne olacak şimdi e
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Hiç olmadım 2 gebeliğimde de
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Herkesin kafası karışık emin olabilirsiniz günlük bu uygulamada en az 3.tane. Post açılıyor aşılar hakkında özel ve devlet aşıları yaptıran biri olarak konuşuyorum ben hamile iken tetanoz olmadım doktorum onermegidi için belkide doğumu özelde yaptığım için bilmiyorum her neyse sorgulamadim çocuğum doğdu hep bir tereddütle vurdurdum aşılarını 12.ay karma aşıdan sonra oğlum kabakulak ve kızamık geçirdi 40 derece ateş ile hastaneye zor yetiştirdim kkk aşısı olduğu halde şimdi neye güveneyim ben aşı kabakulak olmasınami sebep oldu tetikledi yoksa güya aşı korudumu yavrumu ben kime sorayım??? Şuan ki sonuç pişmanım hem devlet hemde özel aşı yaptırdıgima !!!! yavrularimiza ne yukledikleri belli değil İnternet de bir dünya insan var aşı yaptırmayan ve hasta olsakda antibiyotiksiz geçiyor diye aşı bağışikligi çökertiyor bu bi gerçek Allahim sabi yavrularimizi korusun 
0 oy
(933 puan) tarafından

1 hafta önce oldum :ermm:

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 365 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Rabianur (765 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 376 göst.
28 Mart 2020 Diğer kategorisinde Fatmam (701 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 401 göst.