0 oy
400 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Bugün oğlumun 2.ay aşısı vardı bana korona aşısı oldunmu dediler hayır dedim olmayacağım olmazsan bebeğine aşı yapmayacağım adında kara listeye alacam dedi bende bebegime mecbur aşı yaptiracaksin bu aşılar yıllardan beri var güvenirliği fazla ama sen 1 yıllık içinde ne var bilmediğim aşıyı bana vuramazsın ister kara ister pembe listeye al olmayacağım:D dedim sonra hemşire dedi vur sen olmuyorsun diye bize zarar dedi devlet bize diyor bunlara aşı vur bi şoka girdim aşı olalım diye her yolu denediler yaaa Başkası olur saygım sonsuz ama ben elimden geldiğince olmayacağım .Egerki tartışma çıkarmasaydım tepki göstermezsek vuracaklardı 2 doktor 1 hemşire baş edemedi benle saçmalığa bak aşıyla tehdit ediyor zorbalar 

14 Cevaplar

0 oy
(10,529 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Zorla asi oldum da noldu iki gündür ölüyorum gelip te onlar mi bakıyor 2. Asla olmam böyle ağrı görmedim ben 
tarafından
Asla asi karsiti degilim ama bu korona olayi cok garip geliyor.Sunu surekli dusunuyorum.Madem 1 yil gibi kisa bir surede aşi bulabildiler bilim insanlari.Peki yuzyillardir neden kansere asi bulunamiyor ??? Trajikomik.
(10,529 puan) tarafından
Vallahi asla istemiyordum asi eşim çok zorladı şimdi de deli gibi pişman bu halde hiç bir iş yapamadım iki gündür
tarafından
Allah şifa versin kuzum bi hastane git istersen
tarafından
Şerifecim çok doğru diyorsun bende dedim onlara 1 yıl içinde çıkan aşıya güvenmiyorum bana diyor 2 aylık aşı ne olduğunu biliyorsun içinde dedimki o yıllardan beri var güvenirliği test edilmiş sustu
(10,529 puan) tarafından
Gidecem inşaallah cnm ikinciyi asla ama bin pişman oldum
-Reklam-
0 oy
(868 puan) tarafından
zorbalığa döndürduler bu işi iyice. ben kızıma da hic bi aşıyi yaptırmadım bu benim seçimim kimene
(3,695 puan) tarafından
Aşı karşıtı değilim  asla kizima da tum aşılarını yaptırdım ama sanki aşıyı olan bi daha koronaya yakalanmiyor mantığı var çoğunda.  Tercihlere saygı duymak zorundayız bu ne kadar zor olabilir ki..
(868 puan) tarafından
uyari neydi kizlar ben kaçırdım
tarafından
Herkes kendi hürriyeti ile karar veriyor, kimsenin kalkıp ben aşı oldum sende olacaksın demeye hakkı yok .
tarafından
Kafasiz fallan yazmıştı, madem aşı olmuyorsun korona olda gör günü kafasız yazmıştı
(316 puan) tarafından
Harikasın canım katılıyorum sana:)
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Bu nasıl terbiyesizlik? Ona mı kalmış senin aşı olup olmayacağın? Bir de bebeğe aşı vurmamakla mı tehdit ediyor? :dd

Bebeğe aşı vurmak zorunda, saçmalığa bak la havle :dddd

tarafından
Kız baş kaldırmazsam vuracaktı ama olmayacağım dedim bi ceza varsa söyle aşı ile tehdit ne demek dedim asiyi çıkaran olmamış asiyi biz denek miyiz dedim yooo aşıyla ilgili kötü yorumları okumayın dedi .ister kara ister pembe liste kat ben olmayacağım dedim  olana saygım var bu ne zorbalık
0 oy
(2,226 puan) tarafından

kara liste neymiş ya tövbe yarabbi

herkesin fikrine saygı duymaları lazım 
tarafından
Kız hemşire sonra dedim böyle bir şey varmı yok dedi güldü demekki beni aşıya zorlamak içindi
0 oy
tarafından
Bende evden cıkmadığım için olmayacaktım ama uçak yolculuğu yapıyorum bir de onun tantanasını cekemem. 1 doz oldum 2. Ye Allah büyük :D 
0 oy
tarafından
Aşı karşıtı degilim isteyen olur istemeyen olmaz ama o hemsirenin yaptığı saygısızlık ben olsam tutamazdim kendimi
tarafından
Laflarım ile vurdum canım zaten diğer ay ne yapacaklar Allah bilir
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ne güldüm içimden geçenleri ebeler bir bir söylemiş 
tarafından
Bana diyor ki sen aşı olmazsam bize zarar biz sonra uğraşıyoruz devlet diyor ki niye vurdurmuyorsun elinde kağıt gösterdi bak bunları hepsini doldurmak zorundayım şoka girdim
(13,202 puan) tarafından
Yani ben aşı oldum çok da yorum yapmak istemiyorum o formu hastaneye gidince de imzalıyorsunuz çünkü hastanedekilerden çok da farklı şeyler yazmıyor çünkü
tarafından
Anlamadin canım elinde bir liste var bunu veriyor bu kadar gün  içinde bu kadar topla gerekirse evlerine git yoksa zararı biz doktorlara yani ne demek maaşla tehdit mi ediyor artık bilmiyorum. Olan olur saygım sonsuz ama çocukla tehdit etmek tam bir zorbalık
(13,202 puan) tarafından
Yok aşı olunsun okullar kapanmasın diye yapıyorlar toplum için maaşıyla tehdit etmez zaten. Oluver aşını da inatlaşacağına
0 oy
tarafından

Ne demek sen aşı olmasan ben senin çocuğunu aşı etmem diyor, bu resmen bir anneyi çocuğu ile tehtit etmektir .

İsteyen olur, isteyen olmaz ona ne ya ,kime ne .

tarafından
Bana diyor ki sen aşı olmazsam bize zarar biz sonra uğraşıyoruz devlet diyor ki niye vurdurmuyorsun elinde kağıt gösterdi bak bunları hepsini doldurmak zorundayım yani büyükler emir veriyor onlarda dolduruyor
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Orayı öncelikle cimere yaz şikayet et.. aşıya karşı değilim çok düşünerek svonav oldum korona olsaydım çünkü keşke aşı olsaydım dememek için hemde snavoc geleneksel bir aşı olduğu için karar verdim ve oldum biyontek asla olmazdım genetik bir aşı çünkü.. fakat bu tutumları asla kabul edilemez canım üşenme cimere yaz
tarafından
Kimi kime şikayet edecem Bana diyor ki sen aşı olmazsam bize zarar biz sonra uğraşıyoruz devlet diyor ki niye vurdurmuyorsun elinde kağıt gösterdi bak bunları hepsini doldurmak zorundayım yani büyükler emir veriyor onlarda dolduruyor
(4,961 puan) tarafından
Takındıkları tavır yanlış bazı kampı gibi sen güzelce bir sikayet et görsünler .. kimse zorunda değil aşı olanda korona oluyor bulaştırıyor
0 oy
(3,147 puan) tarafından
O çocuğa aşı vurmaya mecburlar eşek gibide vuracaklar covid açısına gelirsek olman senin için iyi olmasanda kendin bilirsin canım 
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Yapma kimi neyle tehdit ediyorsun deseydin. Şikayet etsen görürler günlerini. İyi konuştukça bişey sanıyorlar kendilerini
(2,468 puan) tarafından
Öyle bir yetkileri yok. Saçma saçma konuşup gereksiz artistlik yapmışlar. Millet devlete saldırıyor sonra bunlar yüzünden
tarafından
elinde bir liste var bunu veriyor bu kadar gün  içinde bu kadar topla gerekirse evlerine git yoksa zararı biz doktorlara yani ne demek maaşla tehdit mi ediyor artık bilmiyorum. Olan olur saygım sonsuz ama çocukla tehdit etmek tam bir zorbalık
(2,468 puan) tarafından
Benim hamilelik düşündüğü için aşı olmayan dr arkadaşım var. Ama bana direk olma demedi belki yasaktır o şekilde konuşmaları. Tamam belki ikna edin diyolardır drlara ama diretmeleri yanlış gerçekten
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Deseydin sen aşılıysan niye korkuyorsun o zaman

Ma.l ya 
tarafından
elinde bir liste var bunu veriyor bu kadar gün  içinde bu kadar topla gerekirse evlerine git yoksa zararı biz doktorlara yani ne demek maaşla tehdit mi ediyor artık bilmiyorum. Olan olur saygım sonsuz ama çocukla tehdit etmek tam bir zorbalık
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Kara listede olanları sonra ne yapacaklarmış . Dar ağacında mı asacaklarmış acaba. :)

tarafından
Hahahahaha kız hemşire sordum yok öyle birşey dedi güldü amacı korkutup aşı yaptırmak
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Bende aşı oldum sorun yaşamadım bünye ile alakalı sanırım 

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 406 göst.
23 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya02 (868 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 181 göst.
28 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 133 göst.
10 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 426 göst.
20 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı