0 oy
2,205 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (530 puan) tarafından
Bu ara cocuklariniz kac kilo bugun doktor cocuk obez olcak endokrine gotur dedi moralim cok bozuldu

65 Cevaplar

0 oy
tarafından
3 yaşında kızım 14 .5 kilo 2 yaşına girecek olan oğlum 15 kilo 
(530 puan) tarafından
Her cocuk bir degil endokrine randevu alacgim saglik ocaginda normal diyordu hemsire uzuldum bugun
tarafından
Bir değil tabiki ama biraz fazla gibi sanki inşallah bir sağlık sorunu yoktur . Yoksa hiç canını sıkma hareket ederse zamanla verebilir
(530 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim istahli bi cocuk insallah saglik sorunuda yoktur hormonlarina baktirmistim cok sukur normaldi
-Reklam-
0 oy
(613 puan) tarafından
Maşallah maşallah benim 3.5 yaşında oğlum  18
(2,863 puan) tarafından
Tebrikler  Ayşe  Insan nasil üzülür şuan  senden öğrendik

Patavatsiz !!
(613 puan) tarafından
Ben isimleri tutmuyorum aklımda o yüzden daha önce ne yazmıştır hangi posta bilmem o yüzden de sıkıntılı bir tip mi yorum yapamam canım
(1,837 puan) tarafından
Ben pek unutmam ama şimdi gğnah da almayalım ama daha önce de sorun çıkartıyordu diye hatırlıyorum
tarafından
Bnde sorun çıkarıyorum karistrdn herhalde sen sevmdn diye haha gül Gibi çevrem arkdsm var burda herkze camur atmyi bırakın kadın maşallah dems bnde öyle değil obez dedm kilosuda norml değil Zatn
(530 puan) tarafından
Senin beynin obez olmus kucucuk cocuk icin kullandigin ifade hoc normal degil baskalarindan gordugunuz nefreti burda kusuyosunuz
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Beslenme bozukluğu mu var yoksa yemeklerden aldığı kilo mu 
(530 puan) tarafından
Yemeklerden aldigi kilo canim
(7,121 puan) tarafından
Yaaaaa su içse yariyormus balima . Bir götür bakalım ne diyecek ona göre diyet verebilir . Allah korusun obozite olursa sağlık sorunuda başlar Allah korusun
(530 puan) tarafından
Tabiki goturucem zaten canim
(7,121 puan) tarafından
Yok öyle değil bizim oralarda gidince ne diyecek doktor yerine bir götür bakalım ne diyecek denir hani yanlış anlama balım sağlıklı olsunda
(530 puan) tarafından
Yok yok yanlis anlamadim canim :)
0 oy
(120,127 puan) tarafından
olmus sanki 3 yas olcak 10 11 kilo civari
(530 puan) tarafından
2 bucuk yasindaki bi cocuga obez olmus demek guzel bisey mi sevda ben fikir almak icin yazdim buraya
(120,127 puan) tarafından
evet bizde zayiflik genetik bende zayifim @papatya43 olmus sanki dedim önce bi sakin ol endokrine gotur extra olarak krese falan gonder diyabet falan olur diye demis dr
(530 puan) tarafından
Bizdede kiloluk genetik aslinda sevda ben ve babasida kiloluyuz tabiki ben doktora goturcem kilolu bebegi olan varsa nasil bir yol izledi diye buraya yazdim
(776 puan) tarafından
Benimkide kiloluydu şimdi iki yaşına gircek bı dört beş aydır falan mevcut kiloyu koruduk ama boy attı sadece yedirdigim yemekleri birer ikişer Kasik azalttım şimdi bir kase belirledim dedim bunu yerse yeter abur cubur zaten yedirmezdim yaz ayıydı birde elinden tutup markete falan hep yürüterek götürdüm kaydirak aldim zaten severdi bende gidiyorum yanına in çık falan derken birde benimki su içmez meyve ve kuru meyveleri kaynatıp meyve suyu yapıyorum gün içinde artık ne kadar isterse veriyorum zaten bebek daha o diyet yaptiramazsin sıkma canını sende halledersin
(530 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim onerilerin icin canim bende deneyecegim
0 oy
tarafından
Harekete teşvik et canım verir merak etme vermese de alım hızı yavaşlar 
(530 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim cok kosan eden bi cocuk degil ama hergun mutlaka yarim saatte olsa disari cikariyorum
tarafından
O birden hızlanır sen yeterki hep teşvik et oğlum 2 yaşında 17.5 kg su 3 yaşında 18 kg şimdi
(530 puan) tarafından
Kizimda tam 2 yasinda 17 kiloydu simdi 32 aylik simdi 20 kilo oldu
tarafından
Bence normal canım ya önemli olan kan değerleri
(530 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim canim bizim cocuklar biraz tombik demekki bizde babasi ve ben kiloluyuz ben doktora gostericem genede ama insallah herseyi temiz cikar
0 oy
(32 puan) tarafından
Olabilir canim bnm kziimda öyleydi şuan 8 yaşında halen önde gider çünkü gelişim olarak halasina benzyor sıkıntı olmaz inşallah ama için rahat etsn dersen bı kan testi hormonlarina filan baktır yani doktorun dediği bölüme git bişey olmaz 
(530 puan) tarafından
Bizde anne ve baba olarak kiloluyuz aslinda tabi ben genede doktora gostericem sagligi iyi olsunda kilosu az veya cok onemli degil
0 oy
(11,216 puan) tarafından
Aılede seker ve kılolu var mı. Sen gotur bır doktora baktır degerlerıne yınede.
(439 puan) tarafından
Benim babam ve tanıdığım herkes şekerden zayıfladı canım ben dahil gebelik şekeri var demekki kişiden kişiye degisiyomus
(11,216 puan) tarafından
Bende de 2. gebelıkte seker cıktı bende bebegımde kılo aldı. Ben hıç sekerı olup zayıf bırını gormedım ve baba tarafım komple seker hastası. Teyzem seker hastası 120 kılo
tarafından
Benim kaynanam halalarım babaannem yengem şeker hastası kim varsa kilolu
Bence kiloyla ilgisi var şeker hastalığının
(7,942 puan) tarafından
Şeker hastalığı kilo aldırır.
tarafından
Her şeker bir değil kuzu tıp 1 tıp 2 farkedebiliyor .
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Benim kızımda 11 kilo
(530 puan) tarafından
Anladim canim
0 oy
(7,830 puan) tarafından
Benim kuzenimin çocuğu çok kiloluydu. Obez günümüz hastalığı yani çocuk şimdi 13 14 yaşında hala çok kilolu. Yengem küçüklüğünden beri diyet yaptırıyor ama kilo veremedi cocukcagiz
(530 puan) tarafından
Sagol canim insallah cokta kilo almaz
0 oy
(7,978 puan) tarafından
6 yaş 4 aylık kızım 20 kilo
(530 puan) tarafından
Sagol canim
0 oy
(7,270 puan) tarafından
3 yaşında kızım 15.5 kilo . Allah yardımcın olsun zayıf kalmış çocuk kadar fazla kilolu çocukta zor . Hatta varken isterken çocuğu mahrum etmek daha da zor ...
(530 puan) tarafından
Aynen oyle canim herkes cocugu normal seyretsin ister
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Kocum kilosu baya cok.iki gun once 15 kiloydu oglum.erkek cocuk kiza gore daha yapili olur zaten. Birazcik.ablamin kizi zayif ama yasina gore 12 kilo.yani az onunki ama sizinki baya cok bi dra gorunun bence
0 oy
(103 puan) tarafından
2 yaşındaki oglum 12 kilo hiçbir şekilde yemiyor bence sorun olmaz moralini bozma her çocuk farklı
(530 puan) tarafından
Cok sagol canim insallah bi sorun cikmaz
(928 puan) tarafından
Bizimkide 12kilo her gören zayf zayf sinir oluyom başta kendi annem okadar topluyduki bebekken topacti tam bı boy attı bı hasta öldü çocuk resmen çöktü
0 oy
(5,069 puan) tarafından
Oglum 18 aylikken 20 kiloydu sonra sutten kestim suan 4 yasinda 22.5 kilo
(5,069 puan) tarafından
Benimki sutten kesince verdi ama senin cocuk vermediyse sıkıntı olabilit endokrin bölümü görse iyi olur gercekten.
Tasimiyordum ki uslu cocuktu yururdu sakince yanimda :D
(7,270 puan) tarafından
Masallah nazar değmesin benmkı 3 yaşında evde de dısarda da hop kucagmda . Allahtan yasıtı bırı olunca unutyor benı
(5,069 puan) tarafından
Kucak cocugu zor oluyor gerçekten bel ağrısı da cabasi
(7,270 puan) tarafından
Acaba tek çocuk diye mi böyle merdivenden bile benimle çıkmak istiyor babasi danası kim olursa olsun yanımda yok ille ben tasiycam benim kucağımda olacak . Halbuki babasını da çok sever adam benden güzel oyunlar oynuyor onunla ama yapıştı mi bana yapışıyor... Umarım bir gün düzelir . Normalde komşular sesine rahatsız olur diye mecbur götürüyordm ama şimdi ağlasa da almıyorum kendin cik buyudun diyorum umarım küfür yemiyormdur ardımdan :(  Çocuk yetiştirmek ne zor
(5,069 puan) tarafından
Sana düşkün demekki bir de nasıl büyüttün çok nazlı mı? Bizim akrabamizin çocuğu  4 yaşına girecek hala bebek arabasında kendini götürtüyor araba yoksa annesinin kucağından inmiyor. Hani diyoruz biraz ağlasın sanada yazık. Demek senin kızda öyle. Ama onun babası pek ilgili degil anneye cok düşkün. Bir de tek büyümekte alakası olduğunu sanmıyorum çünkü bu cocugunda ablası var.
0 oy
(3,365 puan) tarafından
2 buçuk yaşında oğlum 11 kilo 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bence doktor kontrolünde zayiflat bu kdr kilo iyi degil
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Obez olmuş bile canım hemen götür. 
(6,440 puan) tarafından
Nasıl obez olmuş canım benim kızımda Şubat'ta 3 yaşına girecek 19 kg doktor yok öyle bişey dedi elaleme kalsa kendi bebeği zayıf olanlar hemen seninki obez diyordu diye götürdüm kan tahlilleri bile yapıldı
0 oy
tarafından
Yani evet fazla canım benim kızım 31 aylık 14 kilo bence ihmal etme sonunu düşün 
0 oy
(520 puan) tarafından
Canim sıkma canını bazı doktorlar patavatsizca direk soyluyor geçenlerde aynısı benim başıma geldi ki benim kızım daha 9 aylık doktor böyle giderse obeziteye doğru gidiyor dedi bende çok üzüldüm bunun üstüne başka 2 doktora daha gittim, onlarda kilosunun normalin bir tık üstünde olduğunu ama söylendiği gibi olmadığını söyledi, sende de öyle bir durum vardır belki, tabii ki git bi doktorla görüş gerekiyorsa önlem alirsin zaten 
(530 puan) tarafından
Simdiye kadar gittigim doktorlarda kilosunun biraz yuksek oldugu ama bebeklikten beri boyle tombik buyudugu icin bi problem olmadigini soyluyorlardi ben gene endokrinede goturecegim ama burdanda bi fikir almak istedim dalga gecende yardim edende oldu allah razi olsun
0 oy
(423 puan) tarafından
36 aylık 16 kilo kızım benm boylu zayıf duruyor o yüzden yani 20 kilo çok şöyle çok çocuğa zarar kilo hiç yararlı bişey değil 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 248 göst.
10 Nisan 2021 Aile kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,670 puan) tarafından soruldu
0 oy
90 cevap 5,640 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 131 göst.
15 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya43 (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 82 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,407 soru

11,524,862 cevap

35,192 kullanıcı

...