0 oy
354 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (18 puan) tarafından
Kızlar benim 20 aylık bir kızım var baba dede mama aba diyor başka hiçbir kelime yok çoğu şeyi biliyor ağzını burnunu saçını gözünü gösteriyor ama artı bir kelime hiç yok kaç aydır çevremdeki herkes konusamayacak galiba falan diyor artık uykularım kaçıyor sizce normal mi daha yoksa erken mi birde ilk çocuk olduğu için tecrübesizlik cookk ayrıca çok guleryuzlu bir bebek ama hiç konusmaya çabası yokk 

13 Cevaplar

+1 oy
(1,140 puan) tarafından
Öyle diyene her bebeğin gelişimi farklı konuşur zamanla. "sen konuşabiliyorsun da neye yarıyor "derdim.takma kimseyi daha küçük 
(331 puan) tarafından
Tebrik ediyorum artıladım sizi ben normalde kırıcı konuşamam ama evlat hakkında böyle saçma bişeyi söyleyen bu lafı hakediyor gerçekten
(1,140 puan) tarafından
Aynen yani sürekli sürekli herkesin söylemesinin ne anlamı var ki.zaten annesi en başta ister herşeyi önde olsun iyi olsun.
Benim kaynanama bile kalsa 6 aylıkken bekliyordu ki çocuk sürekli neden gülmüyor yok baybay yapmıyor yok bu geri kaldı.ben de sıkılmadan hep diyordum gelişimi gayet iyi hiç bir sorunu yok diye sonra baktım bitmiyor artık doktorlar böyle diyor şöyle diyor doğrusu böyle diyip sert şekilde kesip atıyordum sonra sustu anladı da
-Reklam-
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Benim oğlum canım anlattigin gibiydi 3 buçuk yasina yaklaştı daha yeni yeni cümleler kurmaya başladı 2 yaşında dediği şey sadece anne babaydi. 2 den sonra kelimeleri arttı sonra konuşa konuşa falan ilerletti
(249 puan) tarafından
Cnm benimde kızım 3 yasında tam. Herşeyi anlıyo dediğimi yapiyo tek tük kelimeler var anne gel baba mama abi otur gibi şeyler diyo ama uzun cümle yok. Seninkidemi böyleydi
(2,350 puan) tarafından
Aynen canım yavaş yavaş açılmaya başladı her gün bi şey diyor mesela şaşırıyorum deney çalışıyor bi de azimli yani inşallah daha iyi konuşurlar
(249 puan) tarafından
Inşallah cnm
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Ya kiz her cocuk farkli ne kafana takiyorsun benim kizimda 21 aylik bak ben kitap aldim küçük icinde nesneler olanlardan hayvanlar olanlardan yine o tarzda hikaye kitaplari aldim onlari gosterip bak inek kopek kedi koltuk kanepe tavsan vs diyerek ogretiyorum cok iyi oluyor
0 oy
tarafından

Amaan canm bosver millet ister ki nutuk okusun .:)

Her çocuğun gelişimi farklıdır. Ve her insanın dediği laf aynıdır  aaaa yürümüyor  mu !! Aaa konuşmuyor!!  Aaa benimki daha küçük ama daha kilolu vs vs ... 

Yapman gereken gülüp geçmek hiç kendine de çocuğuna da stres yapma bacım 

0 oy
(11,217 puan) tarafından

Her cocuk farklı ıkı kızım var ıkısı bıle gelışım olarak farklı ılerledı yanı bunu gozumle gördüm ki her cocugun gelişimi farklı oluyor:)

0 oy
(423 puan) tarafından
Ah ah ne cekdm anne baba dede mama bu ucuyle 27 aya geldik birden bir patladı şuan 36 aylık susmuyorrrrr kaynanam gibi çekişiyor benle birden açıldı çocuk gören diyor bu çocuk konuşamıyordu demi diye 20 ay çok erken
0 oy
(618 puan) tarafından
Of deli oluyorum benimde üç yaşına iki ay var hala tm cümlesi yok herşeyi ister ama bazen söylediğini anlamıyorum geveler olur ya dili varmı iki kelam ediyor mu ediyor ee konuşur benim ablamın oğlu 4 yaşında konuştu tm simdi de susmuyor normal cnm boşver 
0 oy
tarafından
31 aylık kızım aynı durumdayız hiç dert etmiyorum illaki konuşacak zamanı gelince o çevrende ki herkese bir sor bakalım hiç konuşmayan çoçuk görmüşler mi hiç teallam yaa
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Benim kızım 2 buçuk yaşından sonra konuştu 2 yaş kontrolunde dediğiniz gibi kelimeleri var herşeyi biliyor ama konuşmuyor dedim ebe hiç beğenmedi 6 ay daha bekleyelim dedi.. Dr Osman abalı nin dikkat guclendirme setini aldım 3 yaş için olanını.. kitap sayesinde renkleri sayıları zıt kavramlari öğrendi.. 3 yaşına girince de kreşe verdim 4 ay içinde uzun cümleler kurmaya başladı 
0 oy
(415 puan) tarafından
Benimki de 19 aylık erkek aynılarını diyor cümle yok daha bence normal anca anca öğreniyorlar bak gör birden nasıl konuşurlar boşver takma banada sürekli konuşmuyor mu diyorlar konuşuyor da dışardaki tanımadığı insana ne lafı verip konuşsun çocuk anne baba dede gel al ver falan diyor istiyorl ki disardakiler onlarla konuşsun 
0 oy
(331 puan) tarafından
Konuşamayacak galiba mı diyolar vicdansızlar. Benim oğlum da 21 aylık o da benzer cümleler kuruyor ağzı yüz göz gösteriyo kitaptan ayıcık göster diyorum balon diyorum abla diyorum kedi diyoeum hepsini gösteriyor. Algıları çok açık yolda giderken asla  kedi atlamaz görüyo sesleniyo ama konuşmuyor. Dersini anlatamıyor ben de üzülüyorum konuşabilmesi için onunla konuşuyoruz aohbet ediyoruz çevreyi anlatıyoruz ama konuşamayacak gibi düşünmüyoruz sen de düşünme her çocuğun gelişimi farklı
0 oy
tarafından
Ailede gec konusan oldu mu ? Ailgisinda sorun yoksa daha zamani vardir. Panik yapma
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Benim oğlum 3 yas olmak üzere canim 1 aydır konuşuyor hep korktum ama bi anda açıldı her çocuk farklıdır kimseyi aldırış etme 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 35 göst.
0 oy
18 cevap 666 göst.
29 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 235 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,485 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu