0 oy
386 göst.
Aile kategorisinde (367 puan) tarafından
Bebeği kuveze giren anneler neden girdi deneyimlerinizi yazar misiniz

30 Cevaplar

0 oy
(13,825 puan) tarafından
35+5 de doğum yaptım 2760 di kilosu hızlı nefes alıp vermeden Bir hafta kaldı şimdi üç yaşında☺️
(367 puan) tarafından
38vhafta planlı sezeryanla doğum yaptım ama beklenmedik bir şekilde beebek plesantadan ayrılmış ciğerine kan gitmiş solunum sıkıntısı var
(13,825 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım illa erken haftada yapmak gerekmiyor 40 da doğan bile girebiliyor Rabbim kavustursun tez zamanda
-Reklam-
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Doğdu solunum sıkıntısı ile yatırdılar ve sıkıntı devam edince ilaç verilip bı kaç gün daha kaldı. Sonra kanında enfeksiyon çıktı uzadı daha da kaldık. 12 gün yattı şükür sonunda iyi bir şekilde çıktık 
(2,350 puan) tarafından
Kiannesi canım ne için yatıyor şu an
(880 puan) tarafından
O boş begisige baktıkça ağlardım birde pandemi dönemi görmek yasaktı süt sağar boş boş beklerdim o kapıda sadece resimlerde görürdüm şimdi 2.5 yaşında ama asla unutulmuyor o günler. Bizim birde yoğun bakım uzman doktor tarafından onun hatası yüzünden karaciğer hastalığı oluştu
(367 puan) tarafından
Canım 38 haftada planlı sezeryan günümde geldim amelyat esnasinda  kaniyorsun dedi doktor. Bir baktı bebek plesantadan ayriomis çok yeni olmuş yoksa kaybederek dedi hemen müdahale ettiler şimdi solunum sıkıntısından yatiyor
(2,350 puan) tarafından
Rabbim şifasını versin inşallah canım neyseki erken farkedilmis. İnşallah sağlıkla kucağına alıp evine dönmek nasip olur bol bol dua et canım.
(2,350 puan) tarafından
Neslipep Rabbim şifa versin inşallah canım ya
0 oy
(115 puan) tarafından
31 haftalık  dogum yatptim erken  dpgum oldu kilosu düşüktü  solunum sıkıntısı yuzunden girdi suan 8 aylik :)
(1,760 puan) tarafından
Kaç gün kaldı küvözde
(367 puan) tarafından
2.gun bu
(115 puan) tarafından
Aminn cumlemizin bebegini bagislasin inşallah  allahim
(115 puan) tarafından
33 gun kaldı  bizimki
(1,760 puan) tarafından
Allah sabır versin inşallah tez vakitte çıkar zor bir süreç ama zamanla bakıyorsun unutuluyor hepsi güzellikleri verince Rabbimm
0 oy
(880 puan) tarafından
38+5 solunumu hızlıymış 15 gün kaldı 
(367 puan) tarafından
38 haftada doğum yaptım planlı sezeryan diye gittim bebek plesantadan ayrılmış  kan yutmuş 2 gündür kuvezde dua edin ne olur
(880 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına alsın kendini üzme bol bol sütünü sağ bebeğine lazım olucak sen iyi olacaksın k8 o da iyi olucak annesi
0 oy
(2,974 puan) tarafından
35 hafta 5 günlük doğdu enfeksiyon ve solunum sıkıntısı vardı 1 ay kaldık 
(367 puan) tarafından
Rabbim size bağışlasın
0 oy
(1,760 puan) tarafından
31+6 haftalık doğdu bir anda suyum geldi hemen alınmicaktı sezeryana ama baktılar su bitti diye kalbi yavaşlıyor aradık hastaneler dolu küvez yok sonra özele yönlendirdi gittiğim gibi sezeryana alındım 1 aydan fazla küvezde kaldı anne bebek odasındada bir hafta felan kaldık sonra çıktık elhamdülillah şuan 5 buçuk aylığız 
(115 puan) tarafından
Suan kac kilo
(115 puan) tarafından
1480 dogdu bizimde
(1,760 puan) tarafından
Şuan 6 kilo canım
(115 puan) tarafından
Bizde 31 6 dw digdu 1480 gramdan  1335 e düştü  suan 8 aylik 6 kilo
(1,760 puan) tarafından
Doğum kilosuda önemli zaten Rabbim bağışlasın inşallah
0 oy
(1,506 puan) tarafından
İlk kızım 15 gün kaldı solunum sıkıntısı ve enfeksiyondan 
(1,506 puan) tarafından
Bu arada 42. Haftada normal gelmeyince sezeryan olmuştum
(367 puan) tarafından
Size bağışlamış rabbim
(1,506 puan) tarafından
Çok şükür canım 1 ocakta 2 yaşına girecek inşallah :)
0 oy
(4,198 puan) tarafından
Kan uyusmazlihimiz vardi esimle  28. Hafta combs negatisfti igne vuruldum. 38+4 de dogum yaptim dogum yapimca koms pozitifmis.yani 10 hafta icinde biyerlerde kanlarimiz karismis bebekle.buda sariliga ve kan yikimina sebep oluo .dogum.yaptigum gece bebek yuksek sarilik olmus rengi turunculasmaya baslado.dogum yaptg hastane olcuo 5 bikac saat sonra olcum oluo 25 .meger labaratuar hatasiymis güya.apar topar yogunbakima sevkettiler . Kan degisimi yapildi.kan degisimine gec kalinsa idi beyinde hasar birakma igtimali varmiş bu durumun .6 gun kaldi .degerler normale donunce taburcu oldu.bol bil sut yolladik hergun arayip bilgi verdiler.geldiginde allaha sukur emme refleksi kaybolmamisdi allaha sukur tuttu  memeyi  suan 7 ay dolmak uzere.
(367 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın size 38. Haftada hiç bir sorun yakkone planlı sezeryan günümde geldim. Doktor amelyet esnasında  kaniyorsun dedi baktılar ki bebek plesantadan ayrılmış kan yutmuş bebegim yoğun bqkimda
(4,198 puan) tarafından
Rabbim sifa versin insallah canim. Dun bipost okuyodum boyl bise yarim kalldi  tam okuyamadim seninkimiydi bilmiorum. Insallh kavusursunuz tez zamanda
(367 puan) tarafından
Benimde cnm teşekkür ederim
0 oy
(15,823 puan) tarafından
35+6 günlükken suyumuz azalmıştı kalp atışları yavasladigi için acil sezaryen ile doğum yaptım 9 gün kuvezde kaldı ilk solunum sıkıntısı vardı sonradan dudak üstünde morluk olusuyormus onun sebebini araştırdılar sonrada sarilik oldu ayy geçti gitti şükür❤️❤️18 aylık oldu bile boncugummmm
(367 puan) tarafından
Rabbim bizde nasip etsin çıkmayı hayırlısıyla kucağımda cocugumla
(15,823 puan) tarafından
Amin amin insallahhh Rabbim şifalar versin inşallah ❤️ O günler gecmiycrkmis gibi geliyor inanki muhteşem kucağına gelsinnn helee
0 oy
(146 puan) tarafından
Benimde aynı durum oldu eşim  patladı çocuk kan yuttuğu için  8 gün kaldı şuan 2 buçuk yaşında üzülmeyin korkmayın birşey olmaz inşallah benim 2 oğlumda girdi kuveze kucugumde 6 aylik
(367 puan) tarafından
Rabbim bizede nasip etsin sağ slaim çıkmayı .
Sizede bağışlasın evlatlarinizi
0 oy
(18 puan) tarafından
Benimde 37+3 te kanamam  oldu doktora gittim bebeğim pilesentadan ayrılmıştı acil sezeryana alındım bebeğimde solunum sıkıntısı vardı birde enfeksiyon çıktı kanında o yüzden 1 hafta yoğun bakımda kaldı çok zor bir durum ama şimdi yanımda çok şükür 15 aylık olduk
(367 puan) tarafından
İşte aynısı benimki kan yutmustu diğerlerinde kan vardı solunum sıkıntısı çekiyorum
Rabbim size evladınizi bağışlasın.bana sağ salim kucağıma aldirein evladımı
(18 puan) tarafından
İnşallah en kısa zamanda evladınızi kucağınıza alirsinin dualarim sizinle
(18 puan) tarafından
Biz aynı şeyleri yasamisiz sadece ben kanamam var diye gitmiştim direk sezeryana alındım oğlumu kucağıma Alaçam diye sevinirken yoğun bakıma alındı rabbim evladinizi size bağışlasın
0 oy
(356 puan) tarafından
Ciğerine biraz su kaçmış dediler sözde ama doğduğu zaman çok güzel nefes alıyordu doktor bi sorun yok demişti hastane kaynaklı olabilir diye düşünüyorum 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Oğlum 36 haftalıkken kordon dolanmisti solunum sıkıntısı olduğu için kuvezde yattı 
(4,979 puan) tarafından
Kordon dolaasina doktorlar ultrasyonda görür mü cnm
(3,095 puan) tarafından
Evet gördü acil sezeryanla aldı
(4,979 puan) tarafından
Hmm anladım cnm saol
0 oy
(7,959 puan) tarafından
Benimde gebelik şekerim vardı doğumdan sonra oğlum aniden hipoglisemi yüzünden 1 hafta kuvezden kaldi
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Tam tamına 4,5 ay yattı o kadar uzun ve zorfu ki yasadıklarımız anlatmakla bitmez şuan 16 aylık ve yine yoğun bakımda rsv virüsünden dolayı yakın zamanda cıkcak inşallah 
(64 puan) tarafından
Benim bebeğim de 17 aylık RSV virüsü pozitif hastane de yatıyoruz sizin bebeğiniz neden yoğun bakımda rica etsem yaşadığıniz süreci biraz anlatır mısınız
(1,101 puan) tarafından
İlk grip gibi başladı doktora götürdüm defalarca ama bi türlü düzelemedi havalsrını degiştirdiler yine düzelmedi evde birden solunumu değişti cok hızlı nefes alıp veriyordu apar topar acile götürdüm satürasyonu cok düşüktü kırmızı alana aldılar direk müdahalede bulundular kan aldılar sürüntü aldılar hepsi temizdi sadece crpsi cok az bi yüksek geldi hemen tedaviye basladılar ama solunum sıkıntısı gecmedi atakları coğaldı yoğun bakımlarda yerde yoktu askomu aradı sürekli doktorlar en son bi yer bulundu orda yapılan testlerde rsv pozitif geldi yeni çıktık yoğun bakımdan ama baya zayıflamış kuzum yoğun bakım doktoru beslenmesi gayet iyi ek bir kac sey önerdi hızlıca kilo alır dedi dediklerimi yaparsan
0 oy
(9,009 puan) tarafından
37+4 te acil sezeryan oldum suyum sızmış bebek strese girmiş ve cigerlerine su kaçmıştı. Doğdu hiç aglamadi direk kuvoze aldılar ıslak akciğer sendromu dediler ve kan değerleri olması gerekenin 2 3 katı kadar di. 15 gün kadar kaldı kuvozde şuan 2 buçuk yaşında 
0 oy
tarafından
40+3 doğdu solunum sıkıntısı vardı 4 gün yattı eve geldik iki gün sonra kan değerleri iyi çıkmadı tekrar yattı 4 gün toplam 8 gün ama bana 80 yıl gibi geldi Rabbım tüm hastalara şifa versin 
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Benim oğlum 33 haftada doğdu erken doğmadan kaynaklı ciğer gelişmemisti..iki hafta yattı.kuvezde 1800 duymuştu.. şuan iki buçuk yaşında çok şükür 
0 oy
tarafından
37+5 de sezeryan oldum solunum sıkıntısı çekti süt emmiyordu belki de ben fark etmeseydim kötü şeyler olabilirdi

Kuveze alındı ☹️
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Benmki midesinden anlayamadıkları bi kahverengi sivi cikmsti 3 gun boyunca serumla beslediler ve cigerlerinde sikinti vardi 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 179 göst.
18 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 128 göst.
28 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 243 göst.
0 oy
10 cevap 118 göst.
25 Mart 2024 Aile kategorisinde Etkiye tepki (590 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...