0 oy
1,059 göst.
Diğer kategorisinde (57 puan) tarafından
Bir sene önce 29 yaşında kaynımı kalp krizinden kaybettik. Allah rahmet eylesin iyi Bi insandı eşim çok bağlıydı kardeşine bende severdim. Şuan 33 haftalık hamileyim oğlm olacak kaynımın ismini koymK istiyoruz. Ama kaderi benzer diye de korkuyorm. İsmini verdiğimiz insanın kaderi Allah korusun yaşı benzer derler ya. Siz bişey biliyor musunuz bu konuda. Acaba isminin yanına Bi isim daha mı  koysak 

48 Cevaplar

0 oy
(775 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence koyma ama illa koyacaksanizda iki isim köy ve kulağına kayninin adını okutma kimliğe uazdirsin yine eşin
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ben öyle bir şeye inanmıyorum ablam 4 yaşında iken damdan düşerek vefat etmiş sonra ben olmuşum onun ismini bana koymuşlar şuan 24 yaşındayım
tarafından
Ebru demirel nerelisin
tarafından
Mersin kuzum
+1 oy
(1,663 puan) tarafından
Bende inanıyorum buna birde hande erçelin yiğeni ne kanserden ölen ananesinin adını koymuşlardır çocuk kanser tedavisi görüyor ne bilim  dahada bir etkiledi beni doğrusunu Rabbim bilir yada bilgili birine sormak lazım 
(57 puan) tarafından
Onun ismine de ek olarak mavi eklemişler. Bende ondan etkilenmiştim. Ama ne biliyim hem korkuyrm. Hemde ismi yaşasın en azından diyrm
(1,248 puan) tarafından
Aynı şeyi yazacaktım
(1,663 puan) tarafından
İnsanın aklına gelen başına gelir boşver koyma canım ben hep aklıma neyi getirsem oluyor o yüzden koyma sende 4 yıldır burdayım kimseye bu kadar net bir şey demedim ama sana net diyorum koyma
0 oy
(403 puan) tarafından
Ben kaderi benzer lafına inanıyorum 
0 oy
tarafından
ben iki isim koydum eşimin annesini vefat etti 16 yıl önce bende iki isim koymayı tercih ettim 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Ben kendi adıma söyleyeyim, aile büyüğünün yada vefat etmiş birinin adını koymaya karşıyım. Zaten o taşımış. Ha çok ısrar ediliyor ise yanına bir isim daha ekleyin açıkçası bende korkardım. 
0 oy
(423 puan) tarafından
İki isim hem sünnet hemde ben inanırım ya benm babamn adıyla amcanın oğlunun adı bir ikisininde huyları bir olur mu bir amcam kardeşimin adı diye koymuş inan bir yanı huyları 
(2,687 puan) tarafından
Bende ayni yorum icin gelmistim bende kader degil ama on tane huyunu alir diye biliyorum o yuzden koydugunuz isimlere dikkat edin denilir ya
0 oy
tarafından
Ben kadere inanıyorum iki isim koyabilirsiniz illa koyacaksanız kaynınızın ismini 
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Hiç denk gelmedim ismini alıp kaderini alan ama huy çeker derler 
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Her ısım tek bir kişide olmadıgına gore böyle bursey dogru değil:) ama yınede o ismi koyup ona fazla bır anlam yukletmezdım

(287 puan) tarafından
Her isimden çok kişide var ama kaybının ismi X ise ailede herkes o çocuğu X diye çağırırken kaynını hatırlayacak herkes ve bunun etkisini üzerine alacak çocuk, ben de yaşanmışlıklar inanıyorum ve doğru bulmuyorum
(11,217 puan) tarafından
2. Cumlemde kastettıgımde bu zaten ;)
0 oy
(809 puan) tarafından
Bende şehit Eren bülbülün adını koydum ama iki isim. Allah korusun yine de
(1,248 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin ama vefat edenlerin ismini koymayı doğru bulmuyorum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Sizin tercihiniz tabikii ama ben koymam vefat eden birinin adını kendi annem babam olsa bile 
0 oy
(6,253 puan) tarafından
İnsan adıyla yaşar. Uzmanlar bile kaderi, hayatı, kendisi kötü olan insanların isimlerini koymayın der. 
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Kaderleri niye bir olsun ya ama vefat eden birinin ismini koymak gereksiz yani 
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Senin kaynin vefat etmiş koyalım diyolar benim kaynım tuturdu benim adımı oğluna ver diye dedim saçmalama sen ölü müsün Allah korusun niye vereyim adını kaderi benzer kısmına inanmıyorum herkeste Hande ercelin yeğenini örnek veriyo böyle konularda ama tesadüf bazı hastalıklar genetik mesela dedem sirustan vefat etti 40 yıl önce ve doktor 3 sene önce halama yılda bir gelip kontrol olun genetik demiş 
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Ölen birinin ismini koymak bana doğru gelmiyor acikcasi
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Kötü bir şey değil ama iyi de değildir derler. Siz bilirsiniz canısı. Kaderi bahtı güzel olsun inşallah.
0 oy
(7,624 puan) tarafından
Bende doğum yaptığım gün görümcem eşime mesaj atmıştı eşinde istiyorsa kardeşimin adını koyun eşim o gece mesaj attı kardeşimin adını koyacam dedi hâlbuki biz ismini bile bulmuştuk oğlumun çok tuhaf oldum hiç istemedim rabbim dedim istemiyorum inşallah biri engel olur da koymayız dedim çok şükür kayınpeder im ve büyük kaynım kabul etmemişti

Benim kaynım da18 yaşında vefat etti 
0 oy
(6,205 puan) tarafından
Kadere inanırım ve amcasının adı diyerek koyuyorsun ve bilemedim yani
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Kadere inanırım lakin kötüyü cagirmam tercih senin bende abimin adını koydum koyarken de huyun benzer inşallah kaderin benzemez dedik komu kapandı isterseniz iki isim koyun biz tek koyduk 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 309 göst.
23 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 748 göst.
0 oy
13 cevap 558 göst.
0 oy
4 cevap 94 göst.
18 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Panikanne (342 puan) tarafından soruldu

378,439 soru