0 oy
89 göst.
Diğer kategorisinde (9,022 puan) tarafından
Kızlar oğlum 2 buçuk yaşında ama.yeni yeni cümle kurmaya başladı anne su istiyom gibi birçok kelimesi var renkleri biliyo 10 a Kadar biliyor sayiyo. Meyve ve sebzelerin çoğunu biliyo resmini gösterdiğim hayvanları biliyo seslerini çıkarıyor ama herkes geç konuştu konuştuğu anlaşılmıyor vs. Diyor. Birde kuzenimin kızı var Eylül de 3 yaşını doldurdu anne baba dışında neredeyse kelimesi Yok sürekli çığlık atıyor bagiriyo. Bende kuzenim ile konuştum bir rehabilitasyon merkezinde dil terapisti buldum. Yarın götürmeyi düşünüyoruz ama bu kez eşim ve annem senin oğlunun bir sorunu Yok gayet normal diyo aslında benim amacım kuzenim kızıyla pek ilgilenmiuo konuşur illaki gözüyle bakiyo ama biran önce bişey yapılsın diye ben ön ayak oldum ama şuan sanki biraz pişmanlık duyuyorum içimde garip bir his var. Neyse şimdi bu konuşma terapisinde ne yapılıyor nasıl bir yol izleniyor 

3 Cevaplar

0 oy
(2,974 puan) tarafından
Her çocuk bir olmuyor genetik olabilir yapı olabilir çok zorlamamk lazım bence çok üzerine gidincede konuşmaya bilirler 
-Reklam-
0 oy
(4 puan) tarafından
Benmki 3 yaşında anne baba bile diyemiyo ama otizimli benmki bence seninkide sknti yok takma kafana 
(9,022 puan) tarafından
Otizm tanısını ne zaman aldınız nasıl anladınız
0 oy
(190 puan) tarafından
Ben isitme engelli koklear implantli oğlumu goturuyorum oncelikle degerlendiriyorlar cocugu haftalik seanslar oluyor veli almiyorlar seansa ilk gunler alistirmak icin aliyolar sonra almiyorlar oglum 3 bucuk yasinda cok faydasini gorduk cunku duyamadigi icin hic kelimesi yoktu simdi 20 den fazla kelimesi oldu ogrendi 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 176 göst.
5 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 489 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,379 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 24 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eymen Alim25 (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.