+1 oy
395 göst.
Diğer kategorisinde (1,107 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Ben kış mevsimini çok seviyorum. Hele ki akşamdan kar yağmaya başlıyor ya gece geç saatlere kadar izlerim hatta fırsat olursa kar yağarken arabayla gezmeyi tercih ederim arabanın camından yukarı doğru baktığımda böyle cam küreler var ya simli müzikli çalan sanki onun içindeymiş gibi hissettirir şimdi bu bakit niye uazdım bunu bilmiyorum bi de resim yaptım bu saatte

image

19 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Hiç sevmem. Aklıma hep yakacağı olmayan, barınacak evi olmayanlar, sokakta titreyen hayvanlar gelir. Kış benim için eziyet :(
(1,107 puan) tarafından
Güzel tarafları reddedemezsiniz ama Rabbimin bir bildiği yok mudur bu mevsimleri yatatırken karın yorgan gibi bütün doğayı örtmesi sabah ayrı güzel gece parıl parıl hangi ressam çizebilir ki böyle güzellikleri.
tarafından
Niye reddedemeyeyim bacım :D güzellik görecelidir. Ben yaz severim. Şeyle plajdan denize baktım mı, denizin sim atmışlar gibi parıldaması... Benim için güzellik bu :))
(1,107 puan) tarafından
Pekii  çok güzel tarif etmişsiniz hayal edince içimi ısıttı yazcı  mı olsam :)) yani demek istediğim olumsuzluklar malesef hep var ama hayatın içinde süzülüp gitmeyide bilmeli insan demişti biri nerden duydum bunu bilmiyorum çok haklı
-Reklam-
+1 oy
(10,230 puan) tarafından
1077 lira doğalgaz faturası gelen ben gruptan ayrılıyorum bacım. Hiç sevmem
(1,107 puan) tarafından
Ben evi de çok sıcak sevmiyorum ki
0 oy
tarafından
Antalya da yaşarken kişi çok seviyordum bende. Ama şu şu konya soğuğunda bir yerimiz donuyor hic sevmiyorum 
tarafından
Bu arada resim de çok güzel
(1,107 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Önceden cok severdim ama kışın çocuklarım hasta oluyor hiç sevmiyorum artk ya 
(1,107 puan) tarafından
Kıyamam çocuklara
(5,240 puan) tarafından
Cok zor oluyor valla yoksa en sevdiğim mevsim
0 oy
(772 puan) tarafından
Bende yağmur yağarken cam kenarında hem izleyip hemde çay içmeyi çok severim
(1,107 puan) tarafından
Eveet bende
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Özür dleyrek söylüyorum kışı sevmiyorm 

Çnkü sokakta kalan yardıma muhtaç canlılar aklıma geliyor üzülyorm 

Yazın Bi şeklde idare ediyolr ama aynı şey kış içn geçerli olmuyor dye düşünüyorum 

Sadce hayvanlar için değil insanlar içnde geçerli bu
(1,107 puan) tarafından
Başka canlılar için bende üzlüyorum ama bu kışı sevmediğim mevsimin güzelliklerini görmemem gerektiğini düşündüremiyor.
0 oy
tarafından
Ben ilkbaharı seviyorum ya kışın dönüyoruz evimiz sıcak ama sevmiyorum yine de kar bile sevmem 
(1,107 puan) tarafından
Ya ne güzel sizi de sıcak mevsime bağlayan sebepler vardır elbet
0 oy
(6,202 puan) tarafından

Hiç ama hiç sevmiyorum :'(

(1,107 puan) tarafından
Kıyamam üşüme
(6,202 puan) tarafından
Erzurum diyim sen anla canım://
0 oy
(8,276 puan) tarafından
Ben cok severım şükür duygumu ateşler elımı sıcak petege degdıgımde mınnetımı dıle getırırım Allaha sonra da dua ederım dıgrr kardeslerım ıcın kat kat gıyınırım yazı hıc sevmem yaz hsrıc dıgrr mevsımlerı severım 
(1,107 puan) tarafından
Sanırım benzer şeyler hissediyoruz içimi ısıttı bakış açınız
0 oy
tarafından
Hiccc hiç sevmem.yazin rahat rahat gezmek dışarı çıkmak yürüyüş yapmak varken kışın eve tıkılıyoruz.
0 oy
(4,195 puan) tarafından
Eskiden sevmezdim ama artik cok seviyorum. İzmir de yasamaya basladigimda beri yani. Yazin burada hayat duruyo sokaga cikmak iskence yani cikamiyoruz da aksam bile ayni asiri sicak nemli . Oturdugum yerde terliyorum. Uyuyamiyoruz sicakta. Hele gecen yaz bebekle telef olduk anneme kactik 1 ay. 

Ama kis oylemi cek yorgani ustune mis gibi uyu. Cayin kahvenin tadi var keyfi var bence yazin icemiyorum sicaktan hareret geciriyorum. Mis gibi sicak corbani ic. Evde otur yagmuru izle. Kar yagmasinida severim en cokta karda yurumeyi severim girc girc bi ses cikiyo. Kisin giyminide daha cok seviyorum. Taytlar ,polar pijamalar,panduflar. Tek sevmedigim ust uste giymek ama evde rahat oluyo. Eskisehirde okudum kis ne demek cok iyi bilirim ama yazi da cok guzeldi. O sebeple kis mevsimini seviyorum. 

Valla fakir edebiyatida yapamicam benimde aklima geliyo sokakta calismak zorunda olanlar ,evsizler ,yakacak odunu komuru olamayanlar ama napalim hergunde onlari dusunmuyorum acikcasi. İnsan her olumlu durumun icinde olumsuzu dusunmuyo zaten.
(1,107 puan) tarafından
Benim de olumsuzluklar aklıma geliyor ama sonuçta insanız kendim için güzel hissettiren duyguları paylaşmamın kimseye zararı yok mevsimleri haşa ben seçmiyorum Rabbimin güzellikleri onlar herbirinin sebebi olduğunu biliyorum.Bu arada çol benzer duygular yaşıyoruz pofidik pofidik giyinmeyi çok severim peluşları polarları dışarda kar elinde kahve mis
(1,107 puan) tarafından
Siz tam bir keyifcisiniz :D bir de kitap okumayı seviyorsanız hisler konuşsun ben susuyorum :))
(4,195 puan) tarafından
Ben tam keyif insaniyim ya :D kitap cok okurdum univeristedeyken simdi is hayati bebek falan derken bayadir okumuyorum, teknolijide sagolsun uzaklastirdi.
Ama keyif insaniyim disarda kar yagsin tatil olsun ben sicak evimde genis guzel bi kahvalti edeyim :D ogrenci eviniz cok sicakti sort atlet gezerdik o derece :) cok keyifli gunlerdi gencli guzel sey :)
(1,107 puan) tarafından
Anlıyorumm hepsi ayrı ayrı özel şeyler keyifli şeyler yaprak dökümü hayriye hanımın dediği gibi aman ağzınızın tadı bozulmasın  minnak hanım
(4,195 puan) tarafından
Aman bozulmasin  ama suan hic birini yaoamiyorum gibi bisey, bebegim hic uyumuyo simdi yarim saat uyudu aksama kadar oyle gezer yarim saatte salladim. Ortaligi sildim uyandi :( canlari sagolsun ama arada bende eski gunleri ozluyorum nefes almak istiyorum
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ona kar yağışını sevenler diyelim lapa lapa yağan karın yüzüme saçıma düşmesine bayılırım yürürken karın çıkardığı o seste çok müthiş bir terapi benim için ama soğuğu ve buzlu zamanları:(
(1,107 puan) tarafından
Çol güzel hissettiriyor ya
0 oy
tarafından
Ben yazcıyım ya 
0 oy
(770 puan) tarafından
Kışı önceden çok severdim kar yagınca oturup izlemeyi evimde dogalgazliydi şimdi sobalı eve geçtik doniyoruz resmen kömür çok pahalı Rabbim ev alıp tekrar taşınmayı nasip etsin
(1,107 puan) tarafından
Allahım yardımcınız olsun
0 oy
(1,726 puan) tarafından

Soğuk

uykuya doyamamak 

İş yapmak istememek 

Bir de üşümek dışında güzel :D

(1,107 puan) tarafından
Güzel hisler
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bende yazı severim hiç bana göre degil soğuk vs keşke hep yaz olsa bana gorede :) 
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Burda bir arkadaş kışın foto atmıştı kapısı donmuş soğuktan yaşamayan bilmez soğuk havada yakacak olmayan evsiz olan çok insan var biraz fakir edebiyati yapıyorum ama her olumlu şeyin içinde maalesef olumsuzu düşünürüm benden daha düşkün insanlar var diye :( 
(1,107 puan) tarafından
Canım bende sobalı evde büyüdüm ama hep seviyordum kışı o zamanda elim ayağım şişene kadar karda oynardım eve gelip yorganı üstüme çekip annemin yaktığı sobasının sesleri dinlerdim bazen de yakacak olmazdı evde üşümemek için montla bile yatardık
0 oy
(1,405 puan) tarafından
çok severim. üşümeyi de severim asla sıcak havası insanı değilim 
(1,107 puan) tarafından
Bende öyleyim

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 797 göst.
23 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,107 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 304 göst.
0 oy
0 cevap 150 göst.
0 oy
3 cevap 203 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Prenseslerin_annesi (276 puan) tarafından soruldu

378,340 soru

11,324,422 cevap

34,775 kullanıcı

...