0 oy
1,090 göst.
Aile kategorisinde (15,984 puan) tarafından
Erken evlenenlerden duyduğum bir söz vardır. Keşke okusaydım da evlenmeseydim. Şimdi aynı sözü bende kullanıyorum keşke okusaydım da evlenmeseydim. Ne güzel bir hayatım vardı annem babam yanımdaydı. Kapıldım bir hevese seviyorum dedim geldim ***** gibi evlendim. Babam sordu kaç kere emin misin diye ben okumani istiyorum ben seni doktor yapacaktım dedi. Ama ben babamı dinleyip doktor olacağıma kendi kalbimi ***** aklımı dinleyip evlendim kendi hayatıma kendim sıçtım. Ben onun için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştıkça kendi görmezden geliyor. 9 buçuk aylık kızım var 6 buçuk aylık hamileyim iki gündür evin üstüne getirdim temizlik yapacam diye kızım arkamdan ağlıyor bi yandan onu taşıyorum bi yandan esimin arkasını topluyorum. Bi yandan bu soğukta battaniye yorgan yıkıyorum ayaklarimla basa basa. Hasta oldum. Ama kendi bunu umursamıyor hala emir yağdırıyor. Millet karısını hamile diye el üstünde taşıyor. Ben resmen eziliyorum burda. Benim şimdi mışıl mışıl uyumam gerekirken oturmuş göz yaşı döküyorum burda. Simdi diceksiniz bu saatte ne oldu da bunları yazıyor bu kız. Kızım dış çıkarma dönemine girdi yine 2 tane çıkardı alttan yukardakilari çıkartacak ishal oldu. Az önce mamasını vermek için uyandım ki bi bakıyorum kızım kafasına kadar taşırmış kakasını. Bende üzerimi değiştirmek için kalktım. Eşimi de uyandırdım kalk yardim et diye uykusu bozuldu ya beyfedinin çene yapmaya başladı akşamdan beri altını degistirmezsen böyle olur falan diye söylenmeye başladı kızımın altını değiştirip uyuttum. Gece 4 de uyandım bir şeyi yoktu kızın taşma falan. O an yaptı ve taştı. Bisey bildiği yok hala konuşuyor altını degistirmiyorsun diye. Kızımın bezini çöpe atmak için kapıyı açtım odanın kapısı da açık kaldı ordan bağırıyor kapıyı kapatsana lan sobayı boş yere mi yakıyorum diye. Insanliktan nasibini almamış öküz sabretsen kapatacam zaten. Ama ***** olan benim onu uyandırıp gel yardim et demem de kabahat. Çocuğu ben tek başıma yaptım zaten tek başıma da bakarım. Kizin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp ben babayim demekle baba olunmuyor. 10 aydır uyku hasretiyim yemek yemek için oturduğum sofradan hep aç kalktım. Kızımı tutacam diye. Ağlamalarına ben katlanıyorum ben yedirip iciriyorum giydiriyorum. Ben oyun oynatıyorum. 7 24 ben trt çocuk izliyorum onunla ben kukuli şarkılarını dinliyorum. Hamileyim yoruluyorum dinlenmeye hakkım var ama onu bile yapamıyorum. Neden kızıma ıyi annelik edebilmek için. Ama ufacık bir şey olsa hemen anneligimize laf geliyor. Çok biliyorsan ordan konuşacağına gel sen yap biraz. Oturdugun yerden baba olunmuyor. 

Kusura bakmayın kızlar inanın içimde o kadar çok birikti bu yazdıklarım daha hiç bişey. Uzun oldu okuyan okumayan herkese teşekkür ederim.  Hakkınızı helal edin.  

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Allah yardımcın olsun canım 
(15,984 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
(491 puan) tarafından
Okuyunca çok üzüldüm şuan  

Malesef erkekler bu şekilde duyarsız olabiliyor Allah yardımcın olsun annenlere git orada biraz kal kafanı dinle annende sana yardımcı olur hem 

Hem dinlenirsin
(15,984 puan) tarafından
Keşke gidebilsem annemlere annemler adana da ben mardinde doğumumu adanada yapacam diye bu kadar kısa sürede 2 yolculuk yapmak istemedim yoksa gidecektim.
(491 puan) tarafından
Anladım cnm sekizinci ayında bas git kıyamam sana kafan dağılır hem eşinle konuş dicemde ne konuşcaksın ki zaten
(15,984 puan) tarafından
Ben lafımı esirgemiyorum canım agzima geleni söylerim bağırır çağırırım kendimi ezdirmemek için her şeyi yaparım ama bizim gücümüz de bir yere kadar.
0 oy
tarafından
Çok ççok üzüldüm canım. Asla yargılamak için yada başka bişey için sormuyorum tamamen merakımdan: neden böyle bi adamdan ikinci çocuğu yaptın. İkinci çocuktan sonra mı bu hale geldi yoksa
(15,984 puan) tarafından
Ya canım aslında eşim cok ıyi biri. Kızıma karşı çok ilgili ama benden kızımla ilgili bir şey gördüğü zmana hemen laf atıyor. Bilmişlik taslıyor. Duygularını dışa vuramıyor bana sevgisini gösteremiyor. Ya da birinden nefret etse ondan nefret ettiğini belli ettirmiyor. Ikıncı çocuk da bir anda oldu korunmami istemedi kendi de korumadı. Ilk adetten sonra hamile kaldım.
tarafından
Anladım canım ama bu çok büyük bi sorun baksana seni ne kadar üzmüş sevdiğin halde evlendiğine pişman olacak hale getirmiş. Oturup konuştun mu derdini anlat yada buna çözüm bulalım dedin mi. Bak bende de derdini anlatamama sorunu vardı. İçime atar atar patlardım. Eşim bubu farkettikten sonra her akşam özel bı konu hakkında kendi en gizli fikirlerimi yarım saat anlattirdi seans gibi düşün. Şimdi hiçbir şeyi saklamiyorum anlatıyorum açıklıyorim. Belki eşine de farklı yaklasirsan değişir herşey. Biliyorum 2 çocukla çok zor ama o çocukların babasini sevmedikten sonra hayat çok çekilmez oluyor
0 oy
tarafından
İlk defa bu kadar uzun okudum bir yazıyı içim cız etti sobalı ev en ufak bir yardım yok eşten kışın ortasındayız ve kapıyı kapat diye bagıran bencil bir eş peki senin onun yanında olmanı gerektiren nedir.

İçin okadar acıdıki ezan okunurken dua ettim senin  canım benim ağlama lütfen 
(15,984 puan) tarafından
Inanın çocuklarım olmasaydı ben burda 1 dakika bile durmazdım. Ama ben kızım icin katlanıyorum. Karnimdaki oğlum için katlanıyorum. Esimi seviyorum o da beni seviyor ama sevgisini gösteremiyor.
(7 puan) tarafından
Canım malesef ki biz bazen sevgiyi yanlış anlıyoruz seven adam kiyamazki asla amacım seni üzmek değil ama sevgi bu değilki alıp karşına konuşsan beklentilerini söylesen kendini değiştirme ihtimali varmi
(8,326 puan) tarafından
Ya ne kadar safca bır yorum.Canımm seven adam sevdıgıne nazıl davranır yukunu paylasır gönlünü hoş eder.Kusura bakma da su kalıbı kullanmaktan vazgecın.seven esıne deger verem kısılere haksızlık edıyosunuz.Cocuklarını dusunuyosan asıl oyle bırıyle evlılıgını surdurme.
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allhim yardmcin olsun canim... ınsaalh düzelir esin 
0 oy
tarafından

İşte gamsız ve nankör insan :( keşke insanin elinden bişi gelse :(

0 oy
tarafından
Evlendiğine pişman olanlardan biride benim. Babam vermek istemiyordu bende istemiyordum ama nasipmiş oldu görücü usulü. Ama bazen de düşünüyorum kızım olmasa napardim tutundugum tek dalım o şuanda nefesim herseyim. Aynı durumlar bizde de var canım dün çocuk ateşi 39.5 olmuş kalk diyorum kalkmıyor adam gece yıkadım kendi başına hiç uyumadım sabaha kadar ölçtüm durdum ateşini demin de dedim hiç umursamiyorsun sen sıcak diyorsun çocuğa soğuk ki diyor seslnmedim banada bi yardımı dokunmuyor zaten bende istemiyorum artık sadece bez alıyor o kadar:)
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Canım erkekler böyledir kadın her işi yapınca kolay sanıyorlar daha fazlasını da yapar diyolar sen kndini topla ağlama hamilesin hallolur bi şekilde benimde 3 yaşında bi oğlum var inan herşey gördüm temiz yataklara kustu gece kalktım hem üstünü değiştirdim hem yatağı yorganı değiştirdim tekrar kustu tekrar değiştim tekrar tekrar kustu ve bunu ben defalarca yaşadım eminimki yine yaşicam :) canları sağ olsun temizleriz merak etme hepsi yol alır sadece bi anı olarak kalacak sana tecrübe olucak işin zor ama üzme kndini hiç bişey can sağlığından daha önemli değil. Kocanı da boşver ne hali varsa görsün :) ❤️ 
(15,984 puan) tarafından
Sıkıştıra sıkıştıra attım zaten makineye
(1,186 puan) tarafından
Olsun markasıda iyise temiz yıkıyo
(15,984 puan) tarafından
Temiz çıktı temiz :)
(1,186 puan) tarafından
İyi hadi gözün aydın :) üzme kndini de herşeyin kolay yolunu ara bul senden hiç bişey kıymetli değil unutma
(15,984 puan) tarafından
Sağol canım şimdi daha iyiyim sayenizde :)
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Madem bu kadar kotuydu nendiye 2.cisini ysptin ki 

Allah yardimcin olsun
0 oy
(437 puan) tarafından
Ah be arkadaşım keşke herşey daha güzel olsaydı senin için allah yardımcın olsun ailen arkanda dursa biraz sahip çıksa sana belki eşinin aklı başına gelir 
(15,984 puan) tarafından
Ailem bana sahip çıkar seve seve bakar da eşimle biz birbirimizi seviyoruz sıkıntı sadece bu kadar umursamaz olması
0 oy
(497 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Ailenden gelebilecek biri yok mu yanına ? En azından iş yükün hafifler
(15,984 puan) tarafından
Malesef ablam çalışıyor kardeşlerim de okuyor diye annem bırakıp gelemiyor ki aileme ben böyle şeyleri anlatmıyorum anlatsam beni burda tutmazlar
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım ne yazık ki ülkemizde ebeveynliği tam anlamıyla sadece anneler yapıyor genelde. Erkekler çocuk bakımına çok uzak. Bunun eğitimliside eğitimsizide aynı. Eşinle aranızra yaş garkı mı var? Bu arada okuyan kadında yaşıyor bu dramı maalesef. Bak siz severek evlenmişsiniz. Eşinin sende sevdiği yönleri illaki vardır zaman zaman bunları hatırlat ve onu yönetmeye çalış. Ayrıca bu tür durumlarda kakaymış falan bildiğini tükip ettiğini söyle. Eşin sanıyor ki bağırınca kendini bilmiş yapacak cahilliğini örtecek.. kendince sana sözlü olarak şiddet uyguluyor bulunduğunuz çevrede kadıha saygı duyan ortam olursa bununda etkisi olur. Bu saatten sonra daha iyi ilişki ortamı için çaba sarf atmek gerekir. Ayrıca evlenincede okuyan çok kişi var. Benim eski çalıştığım hastanede bir hemşirenin ailesi kızının okuması şartıyla evlendirmişti 17 18 yaşında. Kadın şuan yoğunbakım hemşiresi. Ailende yeterince isteseydi bunu teklif edeblrdi sana. O yüzden yaptklarndan pişman olma sen annesin her zaman lutlu olamazsın belki fakat her zaman güçlü olmalısın.
0 oy
(471 puan) tarafından
Canım birini büyütmeden diğerine hamile kalmışsın. Senin suçun gibi biraz?  Malesef çoğu erkek kadınları anlamıyor. Zaten hamilelik dönemi sıkıntılı. Ne kadar iyi geçerse geçsin illa karnında bi can daha var yemene içmene taşımana dikkat etmek gerekiyor. Kaldı ki diğeri de 9 buçuk aylık o kadar ilgiye ve sana ihtiyacı olduğu bi dönem. Mecbur katlanacan bu iyi günlerin gibi bişe ikinci gelince daha kötü olacak. Rabbim yardımcın olsun çok yakınım böyle getirdi ordan biliyorum 
(15,984 puan) tarafından
Ikinciyi isteyerek yapmadım ben korunmak istedim kendi izin vermedi kendide korunmayi istemedi oldu işte bir anda
(471 puan) tarafından
E canım zaten ikinizinde  korunmamasi ikinci çocuğun yolda olduğunu gösterir. Bunu da dogurduktan sonra tekrar aynı şekil yaparsa gizli korun bence ne demek istediğimi ikinci çocuğun olunca anlicaksin canım. Biz annelere herşeye yetmeye calisiyoruz ama olmuyor bi bakıyoruz hem psikolojik olarak hem beden olarak çökmüşüz. Kendini çocuklarla yıpratma Allah sana ikisini bağışlasın.
0 oy
tarafından
Sabret cnm herşey düzelir inşallah 
0 oy
tarafından
Yaaa çok uzuldum canım Allah evinize huzur versin insallaj 

Kaç yaşındasın kaç yıllık evlisin k? İnşallah her şey yoluna girer baştan beri böyle miydu yoksa sonradan mı bozuldu ? Evininde bakara suresi aç oku namaz kıl dua et canım 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Okudum da cnm biraz benim hayatıma benziyo hayatın 

Bende 17 yaşinda gürücü usulu evlendim ben şehirde oturuyodum ama köye gelin geldim bi yandan koca bi yandan kaynana bi yanda görümce neyse şimdi 7.ci yılımıza girdik benim iki kızım var 3.kizımada 37 haftalik hamileyim ve gerçekten çok zor bi hayatım oldu eşim beni hep bi odada tek başima bıraktı başka odada uyudu  daha neler neler kaynana bi taraftan laf atar ama güçlü olmaya çaliştim hep çok şükür herkesle baş etmeyi öğrendim 

Allah yardımcın olsun cnm
(15,984 puan) tarafından
Bende köyde oturuyorum. Biz de bazen ayrı uyuruz tartıştığımız zamanlar
(1,048 puan) tarafından
İnşallah herşeyle baş edersin cnm ben mesala 37 haftaliķ hamileyim ve hala ineğe bakiyom sağiyom falan filan işte bide kızımı ana okuluna gönderiyom gerçekten bazen insan yoruluyor ve isyan ediyo
ALLAH HEPİMIZIN YARDİMCİSI OLSUN
0 oy
(371 puan) tarafından
Malesef ki büyükler bizim iyiliğini ıcın elinden geleni yaparlar uyarılar ama o an insanın gözü jor oluyor birşey sanıyoruz illa olacak diye tutturuyoruz aynı bende öyle üniversiteyi kazandım gitmedim neden hemn evlenmem lazım sanki tövbe allahım koca bulamıcagız sandık ah ah genclık işte sonradan hayatin gerçek yüzüyle karşılaşınca ben naptim diyoruz istesekte dönemiyoruz o hayata ... keşke tanıdığımız gibi kalsalar o adamlar o dönemlerde melek gibiler anlayışlı gıbjdlee evlenince içlerinden bi canavar çıkıyor sanki allah ıslah etsin böyle kısılıktekılwr insanları emn ol ki birazda aileden ne goruyorlarsa oyke davranırlar geçmiş çok önemli yaşanmışlıklar sorumsuzluk gamsız insanla yaşamak çok zor allah yardımcın olsun bende geçtim o yollardan ayrıldım 1seneye yakın ayrı kaldım köpek gibi pişman oldu  geldi gitti barıştık şimdi o eski halinden şükür eser yok ama işte unutmuyor insan yine huyu neyse odur fazla değişmez kör olasılar o yuzden rabbine sırtına daya hep dua et o asla seni terketmez gözyaşlarının hesabını sorar ben hep rabbim seni benim yoklugumla terbiye etsin derdim kurban olduğum da oyke de oldu daima dua et daima asla sabrından sasma 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Zor bir durum inşallah düzelir. Evliliğinde sorunlar yaşayanlar malesef böyle düşünüyor. Ben keşke daha erken evlenseydim diyenlerdenim allahıma şükür. Allahım herkese böyle evlilik nasip etsin 
0 oy
tarafından
anneliği eleştiren erkekler de arttı sanki onlar 4 4luk yaparlar ya bilmedikleri bişey yok 
0 oy
(843 puan) tarafından
Neden kendini yıpratıyosun yıkama onu bunu yapma. Hasta olsan iki bebekle daha kötü olcak herşey. Böyle bi insanla evlenip 2. Çocuğu yapman büyük cesaret canım allah yardımcın olsun. 

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 1,008 göst.
6 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 297 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Baldananne (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,236 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,732 göst.