0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (835 puan) tarafından
Tamam nisanda doğum yapcam bebeğimi kucağıma almayı çok istiyorum ama bir yandan düşünüyorum acaba nasıl doğuracam diye ben iğneden kendimi kasan bir insanım o kadar çok korkuyorum ki bu sefer normal doğum yapmayım sezeryan yapayım diyorum uyuyayim gözümü bebeğimi görerek açayım diyorum nasıl olcak bilmiyom gerçekten acısı ne kadar her ikisininde bu gece rüyama bile girdi doğum acısını anlatırmısınız gerçekten zaman geçtikçe çok korkuyorum 

18 Cevaplar

0 oy
(15,745 puan) tarafından
Düşünmeyeceksin şuan sadece gebeliginin tadını cikar.

Elbet doguracaksin herkes nasıl yapıyorsa sende o şekil. Düşünürsen korkun daha çok olur iyi düşün iyi olsun Rabbim güç kuvvet veriyor yardım ediyor 
(835 puan) tarafından
İnşallah insan ister istemez düşünüyor işte
-Reklam-
0 oy
(89 puan) tarafından
Rahat ol canm zamanı gelince allah yardım ediyor bi şekilde.düşünme tadını çıkar Kızınla
(835 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(266 puan) tarafından
Canim herkesin dogumu ayni deil yani ben normal isterim inslahh bol bol yuru dogumu kolaylastirir ve cesaretli oll cok sukur cesaretim var yani ikiz bile normal dogururum:)))
(835 puan) tarafından
Ben normalden korkuyorum işte canım
0 oy
tarafından

Canım tadını cikar hamileliğin. Elbet doğuracaksın kimsenin icinde kalmiyor bebek:) bosuna stres yapma.

(835 puan) tarafından
Aynen orası öyle canım ama insan düşünüyor
tarafından
Ben hic düşünmedim, doktorumla da konusmadim. Sadece hamileligime odaklandim. Son haftaya kadar hic açılmam yoktu. Çarşamba nisanım geldi 2 gun sonra da dogum yaptim. Dua et bol bol. Korkutma kendini.
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Kısa ve öz şöyle anlatayım korksanda korkmasan da o çocuk ordan çıkacak :D

(835 puan) tarafından
Biliyorum canım eninde sonunda
0 oy
tarafından
Hamile kalmadan öncede hamile kaldıktan sonrada hep normali istiyordum sezeryan mecburi kalırsam öyle diye düşünüyordum 40+4te bebeğim daha kanala inmemişti sancim hiç yoktu açılmam ise sadece 3cm idi doktor sezeryan diyordu 40a kadar beklettim hep normal olur belki diye en son suyum azaldığı için sezeryani kabul etmistim mecburen imzaları attik ertesi sabah alınacaktım eşim annemgile bıraktı yemek yerken hafif hafif belimden kasıklarıma doğru sancılar girmeye başladı herhalde çatı muayenesinden oldu dedim sonra giderek sıklasmaya basladi dk tuttum düzeniydi eşini aradım hemen gittik hastaneye yatısimi yaptılar nstde şancı giderek çoğalıyor sancim arttıkça açılmam da oluyor ama bebeğim halen kanalda değil ama hissediyordum yavaş yavaş aşağı indiğini en son tuvalete gidecem dedim bi kalktım kan gelmeye başladı hemen annem ebeyi çağırdı baktı doğum başlamış bebek kanala inmiş hemen doğum haneye sakin ıkınma dedi doktor yok ortada :D Ikınmadan duramıyorum hemen dogumhaneye aldılar beni açılmam 9 cm 3 ebe var başımda doktor hala yok geliyormuş:D Ikın dediler onlar ikin dedikce ikindim 4 5 kere felan zaten bebeğine kavuşacağın o anı hayal edince daha çok çabaliyorsun kavuşmaya ne kalmış:) Sonradan doğdu karnıma koydular o duygu tarif edilemeezzz :'))) Bu arada doktorum dikiş atmaya geldi tek :D Bissurude para aldı işte:) Ama ebeler çok iyiydi Allahtan yani canım hiç korkma Allah yardım ediyor inan ki biraz zor olan sanci çekerken sonrasında o sancılardan eser bile kalmıyor bebeğinin mis kokusunu içine çekince unutup gidiyorsun :) 
(835 puan) tarafından
Aaaa anlattığına göre kolaymiş canım
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Doğumda acı yok ki önemli olan sancı o zorluyor
(835 puan) tarafından
İnşallah kolay geçer benimki
0 oy
tarafından

Bende nisan ayında doğurdum. Senin gibi iğneden , kan vermekten , serumdan korkardım. Hamile kaldığımdan beri hep normal doğum yapacağım diye düşündüm ve kendimi hep motive ettim. Sezeryan yapılması gerekiyorsa katlanırım ama normal doğum şansım varsa normal doğumdan asla vazgeçmem dedim doktoruma. Doktorum genelde sezeryan yapan bir doktordu ama bana normal doğum yaptırdı. Daha vakit varken pilatese başlayabilirsin, yürüyüş yapabilirsin. Kendini korkutma , doğum videosu falan izleme , kötü doğum hikayelerini asla dinleme. Senin için hangisi hayırlıysa o olsun. :)

(835 puan) tarafından
İnşallah hayırlısı olur canım
0 oy
tarafından
hic korkma canim benim dusunmemeye çalış inan ki o iğneyi hissetmiyosun bile uyuşuyor yani allah öyle yüce bi allah ki herşeyi ona göre yaratmış uyuşması hissetmemen o anki sabır ve güç birde düşün beyin doğumu kaydetmiyormus  her açıyı insan bilir ama doğumu unuturmuş o yüzden insanlar birden fazla doğum yapıyor bana da masadayken sordular daha yapican mi diye 3dusunuyorum dedim :)))) bence hiç korkma kimseden de doğum.hikayesi dinleme tavsiyem 
(835 puan) tarafından
Sağol canım benim
0 oy
(497 puan) tarafından
İlk dogumunuz mu ? Valla bende çok korkuyordum, suni alırım dayanamam vs diye. Ama kendi sancım olmadan suni ile yaptım. Allah o gücü veriyor canım merak etme. 
(835 puan) tarafından
Evet canım ilk doğumum olcak inşallah hayırlısıyla doğururum
0 oy
(667 puan) tarafından
Inan benm de canim tatlidir adet agrisnda bile sikayet ederim ama insan dogum agrisina katlanabiliyor zaten kesintisiz agri olmuyor Allah ona gore programlamis dogum hamilelik bunlar dogal surecler akisina birakirsan sorunsuz ilerliyor duani eksik etme hic de korkma o kkadar kadin doguruyor eger dayanılmayacak bi aci olsa kimse ikinciyi dogurmazdi :) egr normal dogum imkanin varsa sezaryani dusunme ki sezaryanda acisiz degil sonrasnda dikislerin aciycak agri kesicilerle yatstrmak zorunda kalacaksn kaldi ki normal dogumda agri oyle kesntsz olmuyor 
(835 puan) tarafından
Bakalım canım rabbim neyi nasip ederse
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Ebeler hep korksanda korkmasanda bu içerde kalmıyor bir şekilde çıkıyor derler:))  sen boşver doğum acısını bunu zamanı gelince öğreneceksin ki belkide hafif geçecek doğumun o belli olmaz. Sen bebeğini düşün hamileleigini düşün doya doya yaşa. Bebeğini kucağına aldığında ne acı kalıyor ne başka bişey.
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Düşünmemeye çalış kuzum rabbim yardım ediyor ne şiddette olursa olsun bitiyor sonuçta ve sonunda bi melek seni bekliyor onu kucağına aldigin anı düşün <3

0 oy
(16,054 puan) tarafından
Kız ben bütün sancimi evde çektim ona rağmen doğum sancisi mi anlamadım ta ki ebe doğum başladı açılman var diyene kadar korkma kasma her şeyi akışına birak 
0 oy
tarafından

Benimde ilk doğumum ama ilaki olacak ve o bebek doğacak yeter ki sağlıklı ve hayırlı olsun , 

Bende çok korkuyorum acaba nasıl olacak diye,öyle böyle derken olacak inşallah ...

0 oy
(5,913 puan) tarafından
Bende sen gibiyim kan verirken bile korkuorum o derece dogumu nasil yapacam diorum sonra diorum yavrumu kollarima alacam o saglikli olsun herturlu aciya raziyim diorum 13 haftalik gebeyim bu haftaya kadar cok sey yasadim riskli gebeligim ama diorum o saglikliysa varsin olsun ben acilar icinde kivranayim korkuorum hemde cok ama onu dusununce hafiflior korkuom
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Bende igneden cok korkardim.cnm igne vucuduma yaklasinca vucudum kasilirdi ama 12. Haftada lekelenme oldu ve 6 tane igne olmak zorunda kaldim ve bebegime bsy olck korkusuyla hic gun gecirmeden yaptirdm igneleri ve her defasinda seve seve gittim bebegim icin diyerek sonra gebe okuluna gitmye karar verdim o benm icin cok faydali oldu ve surekli herkes yapiosa bende yaparm demeye basladim ve hep bebegimi.kucagimda hayal ettim normal.doguma karar verdk 40+3 te sancilarim.basladi hastaneye gule oynaya gittim 15 saat sanci cektim.10 cm acilmam oldu ama oglum yoruldugu icin kanala tam olarak inemedi ve acil sezeryana alindim.dikislerimde sorun yasadim.ve iyilesmem 1 ay surdu inan cok zor gunler yasadim.oglumu kucagima alamadigim.zamnlar bile oldu ama her sey o kadr hizli gecio ki o cektigim acilari sancilari fln hep unutuosn cunku sonunda evladina kavusmak var bunlari seni korkutmk icin anlatmadm sadece cok zor gecen bi dogumdan sonra bile her sey unutuo bunu bil istedim dogum korkusu icinde en guzeli insanin kendi kendine guc vermesi bende yaparim de ve hep guzel seyler hayal et her sey guzel olcak hep.boyle dusun
0 oy
(843 puan) tarafından
Sezeryanda olsan mutlaka belden uyuşturmalı ol canm. Bebek geliyo yanağına dokunuyo ya dünyanın en güzel şeyi inan. Zaten korkcK bişey yok çok hızlı oluyo bitiyo. İğnede acıtmıyo zaten normal doğumda yapsan koldan damar yolu açıyolar asıl acıtan o. Ben belimdekini çok hissetmedim.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 149 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 405 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Huysuz Prenses (1,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 128 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde Melek.dgc (77 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 361 göst.
19 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...