0 oy
518 göst.
Aile kategorisinde (556 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oğlum 10 gün  sonra  23 aylık oluyor ben ise a*ptal gibi memeye düşkün olmayan sadece geceleri emen emzik tutmadigi icin sallatmiyor kendini  uyurken beni salmiyor diye bi öfkeyle oğlumu memeden kestim bi gecede bilseydim pisman olacağımı  onu daha cok öpe koklaya okşayarak  biraktirirdim ve asla istemiyor beni göğsümden  süt aktıkça vicdanım sızlıyor 

19 Cevaplar

+4 oy
(1,165 puan) tarafından
Bence çok abartılacak bir durum yok. Sütü olmayan emziremeyen bir sürü anne var. Büyümüş artık çocuğunuz vicdan yapacak birşey yok artık. 
(7,704 puan) tarafından
Gunani kız sana bir sözüm yok benim.  Benim sözlerim nzl89 nick'li arkadaşa.
(1,165 puan) tarafından
Kusura bakmayın ben aciklamami yaptım resmen sözlerimi oraya buraya çekiştirip kendi duygusalliginizla sabote etmişsiniz mimar anne hanim. Siz kendi duygusal durumunuzu ifade ettiniz bende buradaki emziremeyen annelerin duygusallığı üzerinden yola çıkarak yorum yaptım. Bana acımasız diyemezsiniz. Bana göre de 2 yaşına kadar emzirmis bir annesiniz çok şükür emzirdim demektense ah vah diye burda kızımla bağını ozluyorum demek bunu hiç yaşayamayan anneler açısından daha acımasızca.
(556 puan) tarafından
Biz burada emziremeyen anneyede destek oluyoruz bebeği olmayan anne adaylarınada destek oluyoruz bu platformda herkes özgür istediği şeyi paylaşir insanların şunu paylaş bunu paylaşma deme hakkiniz yok burda içimi döktüm siz kalkıpta bana abartılacak bi durum yok deme hakkına da  sahip değilsiniz siz abartıyor der iseniz duygularinizi sabote etmek değil siz bana nasil abartıyor deme gereksinimde bulunduysaniz sizede burda acımasız denmesi gayet normal demekki siz kestirip atabiliyorsunuz ben gıdım gıdım sütüm olduğu halde eminimki o sütü olmayan anne gurubunda bende varımdır ne olursa olsun onunla o bağı kesmek istemedim çünkü  bu sizin gibilerin anlayabileceği bi durum değil sizin için abartı olan memeden kesmek bebeğimden cok benim icin travma oldu.
(7,704 puan) tarafından
Anlamazlar marmelatcım anlamazlar.  Kime ne anlatıyorsak, yazdıklarımız boşa gitmiş resmen. Boşver ;)
(25,224 puan) tarafından
Burada paylaşılmaması gereken onca şey varken insanın üzüntüsünü veya mutluluğunu paylaşması en normal olanı.
-Reklam-
0 oy
tarafından

Neye vicdan yaptın be kuzu :D zamanı gelmemiş mi sence de ? Oyy kıyamam gi ben sana ağladın mi ??? 

Valla 14 aylik keseceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum :D

tarafından
Valla emmeyi bıraksa mutlu olurum ben .benim için zulüm oluyo .Yine sarılır operim.Emme olmak zorunda değil o bağ için kuzu .Su an aranızda bağ var zaten.Emmese de var .Abartma .bir şey olmaz .üzme kendini❤️
(556 puan) tarafından
Şuan öyle düşünüyorum eminim sabaha farkli bi şekilde öpüp sevecem rabbim sağlıklı uzun ömürler versin kuşlarımıza
(339 puan) tarafından
Emmesede o bag hep aranızda olacak bence zamanı gelmiş bile
(556 puan) tarafından
Eminim ki öyle bu
tarafından
Böyle hayata çok duygusal bakma kuzu .hassas bir yapın var farkındayım .Ama nasıl güvenli bağlanma yasadiysanuz güvenli ayrılma da yaşamak zorundasiniz ki bu çocuk bireysellessin.Sadece 2 yıl baglaniyorlar sonra da güvenle ayrılıyorlar .Bu ol.ak zorunda hayatım akisi bu çünkü .Ağlayıp sizlandikca o da etkilenecek .Bu kadar takılma .Her dönemi ayrı güzel cocuklugun .Şu an özgürlüğünün tadını çıkar .Senin kendi hayatin var sadece anne değilsin bu dünyada sen .Aynı zamanda bireysin çocuğundan ayrı bir birey .
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Bilirim o derdiiii kızım 17 aylıkken sutten kesmistim ramazan ayı geliyor diye. Nasil içim acıyordu gelip açıp anne sut diyince vicdanim sızlıyordu kendimi eksik yetmeyen biri gibi görmeye başladım ilk zamanlar. Ama sonra alıştım. Bi süre o psikolojiye giriyosun ama sonra geciyo. Sende alışırsın rahatlığın verdiği hisle.
(556 puan) tarafından
Inşallah evet farkındayım gecerde vicdanım sızladı yinede inşallah bide sağmama gerek kalmaz o zmn cok üzülürüm
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bir psikolog arkadaşım dedi ki bana memeden kesmeye çocuk değil anneler hazır değil boşuna çocuklarınızin arkasına saklanmayin demişti bende hep vicdan yapa yapa 27 aylığa kadar emzirdim bir gün vermedim istemedi de aslında oğlum değil ben hazır değilmişim memeden kesmeye çok doğru söylemis 
(556 puan) tarafından
Gerçekten cok dogru söylemiş
0 oy
(3,076 puan) tarafından
Ya bugün kesecektin ya bir ay sonra vicdan yapma 
(556 puan) tarafından
Demi bide öyle dusunmek lazim
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Canım vicdan yapacak bir şey yok çocuğun büyümüş zaten kesme zamanı gelmiş döve döve bıraktırma da sonuçta boş ver sıkma canını
(556 puan) tarafından
Yok canim cok sevkatli davrandim hatta belki huy degistirir diye misafirligr gitmiyorum misafir kabul etmiyorum sadece ikimiz başbaşa vakit geciriyoruz
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Zaten 1 ay sonra iki yasına girecek 18.ayda bende bıraktırdım mecburen iyide oldu zaten zor ser emzırıyodum uykusu duzene girdi 
(556 puan) tarafından
Bende uykusu icin istedim gece bazen cok abartıyordu bude 2 yasina girmek uzere artik bi yerlerden baslamak lazim meme bez oda derken
0 oy
tarafından
Zamani gelmis artik. Mecbur ayiracaktin. Bir kac gun sonra oh dunya varmis diyeceksin:)
(556 puan) tarafından
Evet birazdan  regl donemimdeyim hormonlar coştu bende
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Yanlis anlama ama.cok abartmissin
(556 puan) tarafından
Sizin için abartı olan memeden kesme benim için travma siz sadece memeden kesersiniz ama bazi anneler için bi bağdır o
(7,926 puan) tarafından
O bağ sadece sana özgün değil emin ol. Sadece cok abartmissin
(556 puan) tarafından
Sizin abarti olabilir her insanın duygu yasama yoğunluğu farklıdır.
0 oy
(5,293 puan) tarafından
22 aylık oğlumu memeden kesince ne çok ağlamıştım bende ;) geçer merak etme 
(556 puan) tarafından
Bende ağladım bide tam regl dönemindeyim icim kurudu
0 oy
(1,311 puan) tarafından
23 ay yeterli emmiş bence niye vicdanın sızlıyor onu anlamadım. Benimkide 21 aylık 2 yaş olsun hemen kesmek istiyorum ama benimki sabah akşam emzik gibi emmek istiyor yakama pacama yapışıyor. Vicdan falan yapma hiç 
(556 puan) tarafından
Ay çok zormus
(1,311 puan) tarafından
21 aydır emzik gibi olmam mı? Eğer onu kastettiysen sorma inan ilk aylar gündüz uykusu sadece emerkendi ağzından çekerdim uyanırdı. Sonra da gece yanıma alıştı ağzında uyumak istiyor. Gündüz de gelip gelip çekiştirir. Kara kara nasıl bıraktıracak diye düşünüyorum
(556 puan) tarafından
Aynı sıkıntı bendede vardı malesef bide üstüne sütümde yok bugün 3.gün olmasina rağmen sütüm kurudu bile
(1,311 puan) tarafından
Kolay olmuş senin için. Bende sütte var. Oğlan da gece verene kadar ağlar
0 oy
tarafından
Ben de dusunuyorum bu aralar insallah depresyona girmem kesince :)
(556 puan) tarafından
Ben girdim ciddi ciddi boşluktayim
0 oy
(688 puan) tarafından
Askere gidene kadar emzirmeyi mi düşünüyorsun bence yeterli bir yaşa gelmiş artık 
(556 puan) tarafından
Evet askere gidene kadar emzirmeyi düşünüyorum
0 oy
(360 puan) tarafından
12 aylık kizimi sütten kesmek zorunda kaldigimda aynen öyle hissetmistim:(
(556 puan) tarafından
Cok üzüldüm gerçekten daha minicikmis
(360 puan) tarafından
Evet ameliyat olamam lazimdi ilaclar kullaniyordum mecbur kaldik minik kizim aglaya aglaya unuttu 2 bucuk yasinda simdi
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Darısı benim başıma ne güzel tam zamanında birakmissinz aklı yettikce daha zor oluyo biraktirmak
(556 puan) tarafından
evet öyle oluyormus ama bi daha siz istesenizde o size gelip emmek istemeyecek zaten değerini bilin her anınızın.
(2,475 puan) tarafından
Her dönemin kendine has güzelliği var sonsuza kadar memede kalmayacak Rabbim canına sağlık versin
0 oy
(339 puan) tarafından
 benim kızım 1 yaşına girer girmez beni kudurtuyor diye direk kestim sizinki yine iyi emmiş bence bu Kadar takma
(556 puan) tarafından
Neden erken kestiniz acaba.
0 oy
tarafından
Canm senin çocuk büyümüş benm kızım 5 ay tek emdi 
(556 puan) tarafından
Ayy kendi istemem.is senin elinde olan bisey degil ama
0 oy
(915 puan) tarafından
Ben hamileydim doktor 12 haftaya kadar emzirebilirsin dedi oğlum 18 aylık asla yapamadim hep bahane ürettim derken karnımdaki bebisle ilgili problem oldu küçük bı işlem yaptırdım üzüntüden sütüm gitti benim oğlum aşırı meme düşkünüydu ama rabbim öle bı yardım etti ki bebeğimle ilgili problemi öğrendiğim gün asla oğlum emmedi 3 gün ağladım zaten dediğim gibi sütüm gitti üzüntüden şimdi sağlıklı çok şükür karnımdaki bebeğim ama ne biliyim bı kötü oldum bırakınca sanki böle yüreğimi söküp aldılar ama şu an iyiyiz oda bende alıştık uykusu düzeldi bırakınca ona seviniyorum sadece 
(556 puan) tarafından
Benden istemezdim ama hic yemekle arasi yoktu çevremdeki insanlar sureklu birisiyle kiyas halindeydi zayıf olduğu için cok moralim bozuluyordu bu yuzden istedim acikcasi maşallah 2 gündür cok guzel yemek yiyor
(915 puan) tarafından
Aynen aslinda iyi bişi sonucta alacağı vitamini almış ama anne yüreği üzülüyor insan
0 oy
tarafından

Ben 20 aylıkken kestim

Keyif yaptım valla rahat rahat uyudum o zamandan sonra:D

Zamanı gelmiş artık canım büyümüş bir kaç güne geçer bu duyguların bak ne güzel bu kadar emzirmişsin bebeğini 

(556 puan) tarafından
Cok şükür bende uyku konusunda daha bi ilerleme yok ama yemek konusumda cok şükür maşallahı var 2 gündür hayretler içerisindeyim cok guzel yemek yiyor yani anne sütü önemli ama yemekte önemli  bence 2 yasimda 11 kg dı  bide cevremdekiler sureklu zayıflamış deyince kendimi kötü hissediyordum

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 28 göst.
0 oy
4 cevap 111 göst.
0 oy
2 cevap 39 göst.
0 oy
1 cevap 44 göst.
16 Ocak 2024 Aile kategorisinde Aylin976 (15 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,358,912 cevap