0 oy
108 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (220 puan) tarafından
Merhaba,

Akne için hast gitmiştim bana ilaç vermişti. İki gün önce eczaneden ilaçları aldım. Kullanmaya başladım. Bugün reçeteden ilaç isimlerine bakayım dedim. Eczane jel kremden bir tanesini farklı ilaç vermiş. Eczaneye gidip asıl ilacı istesem verirler mi? Veya nereye şikayet edebilirim sonuçta farklı etki gösterme ihtimali var. 

7 Cevaplar

0 oy
(220 puan) tarafından
İyi günler herkese 
(2,788 puan) tarafından
İlaç yok zaten eczanelerde muadilini veriyolar
-Reklam-
0 oy
tarafından

Benim de başıma geldi cnm 

Muadili ni veriyorlar bazen ama sinir oluyorum 
(220 puan) tarafından
Bir dahakine reçeteye bakmadan ilaçları almam. Bosluğuma denk gelmiş söylemeden koymuslar
tarafından
Evet cnm Bende e nabız dan bakarım  almadan önce sonra farklı verince söylerim
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Canım muadil vermiştir sorun yok içerikleri hep aynı oluyor isim farkı marka farkı oluyor sadece aynısıdır canını sıkma 
(220 puan) tarafından
Umarım öyledir, bana söylese bende ona göre alırım. Belki hast yazdığı ilacın etkisi daha iyidir ama bilemedim içerik falan aynıysa
(220 puan) tarafından
Teşekkür ederim ve hastaneyi arayıp farklı ilaç kullansam sorun olur mu diye sormama gerek var mi
(1,015 puan) tarafından
Hayır çoğu ilaç muadil zaten
0 oy
(119,329 puan) tarafından
farkli markadir ama icerigi bire bir aynidir farkli etki gosterme ihtimali olamaz
(220 puan) tarafından
Olmadı icerigine bakayım hayır bir de bana dedi ki ilaç elimiz de yok yarin alırsın madem yarin farklı ilaç vericeksin bugün ver
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Ilac yok canim suan piyasada. Sadece o degil hicbi ilac yok. Hele antibiyotikler hep muadillerini veriyorlar. 
(220 puan) tarafından
Çok sinir bozucu bir durum. Yine benimki önemli bir durum değil ama önemli hast olan insanlar ne yapacak.
(10,039 puan) tarafından
O kadar cok hastalik varki canim suan ilac yetismiyor. Gecen gun esim yegeni icin antibiyotik aradi yok yok. Bulundugumuz yerdeki 20 eczaneye bakti yok yani. En son muadilini aldi valla. Dunde ben aldim ayni sekilde bu yok muadili var tamam verin dedim yani
(220 puan) tarafından
Şu an hastalansak vay halimize antibiyotik bile zor bulunuyorsa hayırlısı artık
0 oy
(3,095 puan) tarafından
İlaç ismi farklı oluyor ama içeriği aynı oluyor ellerinde olmuyor bazen öyle veriyorlar 
0 oy
(483 puan) tarafından
Suan şikayette etseniz hoc bir sonuç alamazsınız ticari isimleri farklı ilacın etkisi içeriği herseyi ayni sadece piyasa ismi farklı ha sütaş yogurt ha pinar yoğurt mesela ikisinin de içeriği aynı 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 58 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 90 göst.
6 gün önce Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Taze_anneee1 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 131 göst.
21 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Happymommy (1,892 puan) tarafından soruldu

379,895 soru

11,372,408 cevap

34,855 kullanıcı

...