0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Öğretmenim okul başladığı günden beri oğlumu 20 kez acile goturmuşuzdur :(. babannede kalıyor 2.5 yaşında kreşe filanda gitmiyor o yüzden hasta oluyor desem.. her 10 güne bir hastayız ateşimiz çıkıyor. Antibiyotik ateş dusurucu iğneler ile zor ayağa kalkıyoruz. Ve şuan yine durduk yere ateş çıktı Allah aşkına bu neden olur sürekli neden tekrarlıyor. Görmediğim doktor kalmadı boğaz enfeksiyonu diyip antibiyotik verip gönderiyorlar yada o gün acilde serum ile iğne ile kalıyoruz bitiyor. Ama neden tekrarlıyor başına gelen var mı :(

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende bekleyeyim şurada 
-Reklam-
0 oy
(398 puan) tarafından
Cnm çocuğunuzda muhtemelen pbafa sendromu var bilginiz var mı.bu hastalık konusunda acile değilde iyi bir çocuk doktoruna görünün derim 
(1,011 puan) tarafından
Onun üzerine de araştırdılar ama o sendrom daha farklı bu değil dediler. Bilmiyorum bende öyle hissediyorum ama bunun çözümü yok mu. Çocuğum antibiyotik çok kullanmaya başladı endişeleniyorum iyice
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Vücuttaki enfeksiyonu atamadığı için sürekli ateş oluyor. çok şükür 3 gün gecti kızımda sabah akşam ayni saatte vermen lazım ilaçlarını heleki antibiyotik 15 gun kullanmazsa kendine gelemiyor benimki 
(1,011 puan) tarafından
Veriyorum canım saatlerini gününü hiç aksatmiyorum . Ama bu farklı bir durum gibi 3 4 aydır bu sekilde
(2,974 puan) tarafından
Benim kizda aynıydı canım en az 20 gün her hafta hastaneye gidip geldigimi bilirim. Şu sırada salgın var zaten Çocuklar hep hasta
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Kanda enfeksiyon olabilir mi tahlil alındı mı hiç 
(1,011 puan) tarafından
Çok fazla alındı canım. Kan idrar akciğer pfaba hep baktılar ama yok temiz çıkıyor. Boğaz yolu enfensiyon normal diyip antibiyotik ile gonderiyorlar
(12,492 puan) tarafından
Allah allah o zaman niye bu kadar sık oluyor ki
Allah şifa versin canım
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Bağışıklığı düşük olabilir baktirdiniz mı onun için ayrı kan alıyorlar 
(1,011 puan) tarafından
Ne gibi onu bilmiyorum canım. Bağışıklık için ne kanı alınıyor ki. Birde düşükse ne yapılıyor. Hiçbir gıda vitaminini almıyor bağışıklığı düşük cunku
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Hocam bende öğretmenim benim oğlanın da ateşi yoktu ama çok halsizdi ve sebepsiz kusması vardı. Sonra ateşlenmeye başladı. Antibiyotikler vs işe yaramadı. En son bi doktorumuz bu çocuğa tomografi çekilsin dedi. Diğer doktorlar itiraz ettiler ne saçma boğaz enfeksiyonu olmuş tomografi ye gerek yok dediler ama tomografi de anlaşıldı hastalığı. Mastoidit olmuş. Ben ve oğlum tam 1  ya da 1.5 ay o acıları çekti. Kimse anlamadı. Bence sizde iti bir doktor bulun. Bizim şansımıza devlet Hastanesi'nde bulduk o doktoru ama kulağı tekrar kızarmaya başladı. Tekrarlaması dan korkuyoruz
0 oy
(356 puan) tarafından
Bizimde aynıydı canım her ayın 10 günü ateşli hasta oluyodu bağışıklığı düşükmüş şuan takip altındayız 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kbb ye gittiniz mi hiç 
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Komşumun 2 aydır kızı hasta ve kulagındaymış sorun  üstüne bide zatüre olmuş  :(
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Boğaz enfeksiyonudur bademcikleri alınması gerkyo belki 5 yasnda penisilin iğne kullanması gerekyo belki benm bi arkdasn oğlunda var ondan blyorm cnku bide çok kötü bir salgın var çocuklarda ateş çok fazla oluyor oda olblr 
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Doktorum bana kronik ateş rahatsızlığından söz etmişti. İncimin de devam etmiş olsaydı Allah korusun ama ona baktırmamız gerektiğini söylemişti. Onun için sürekli aynı ilacı kullanacaktık
0 oy
(15,197 puan) tarafından
Dostum yıllar önce kardeşimin başına geldi. Her haftasonu hastanede yatardik. Ateş kusma falan olurdu. Enfeksiyon derlerdi. Meğerse böbrek taşı varmış. Kimse bilemedi. En son bi doktor bildi. O zamana kadar çok uğraştık ama . Bir de böbreklerini baktırın bakalım belki ondan kaynaklı olabilir. Kardeşim de o zaman 2 yaşında falandi
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Geniz eti olabilir. Geniz eti ortakulak enfeksiyonunu tetikler. Mutlaka kulak burun bogaza götürün. Bende goturcem benimkini randevu bulamıyorum bulunca direkt goturcem.
0 oy
(974 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun sürekli boğaz enfeksiyonu geçiren çocuk yetişkin fark etmeksizin bademciklerinin alınması gerek abim yeğenim akrabamin çocuğu bir tanıdigin çocuğu sürekli boğazda enfeksiyon olduğu için bademcikleri alındı ve çok rahatlar boğaz enfeksiyonu değilde soğuk algınlığı grip bronşit faranjit ise koruyucu ilaç verilmesi gerek benim kızım çok çok hasta olurdu sürekli hastanelerdeydik bir aydan fazla oldu çok iyi bir doktor buldum durumu anlattım acile götürdügum ilaçları gösterdim bunlar çok düşük doz çocuk iyileşmez dedi çok iyi bir tedavi verdi tedaviyle beraber koruyucu ilaç yazdı Allah bin kere razı olsun kızım çok rahat şimdi iyileşti her akşamda koruyucu ilacını veriyorum sizde bu şekilde anlatıp iyi bir doktor bulursanız inşallah iyi olur çocuğunuz tekrar çok geçmiş olsun 
(974 puan) tarafından
Ha birde alerji ve bağışıklık testi de yaptırın acile götürmeyin iyi bir çocuk doktoruna götürün çocuk doktoru size yeşil alan açmasını çocuk immünoloji ve alerji bölümüne gidip ordan yaptırmanız gerek özel hastanelere bakıp orda da yaptırabilirsiniz hemen yapıyor özel hastane
0 oy
(9,579 puan) tarafından
Ateşten başka belirti varmı? 

Bizim sadece kuru ateş vardı başka hiçbişeyi yoktu yavrumun sğrekli enfeksiyon çıkıyordu kanında her ay aynı tarihte ateşlenip hastanede yatıyorduk 8 ay yattık araştırmaya sevk edildik takip ediliyoruz . İmmün yetmezliği denildi ama biraz bekleyelim yaşı küçük bağışıklığı güçlenebelir dedi çok şükür tekrarlaması. Tekrarladı ama sadece ateş değil öksürük ve boğaz da dahildi ama kuru ateşten iyidir sebebini biliyorum en azından.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 100 göst.
22 Şubat 2021 Aile kategorisinde Ayselselay (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 91 göst.
2 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ruhugencanne.. (620 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
3 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Gurumicianne (193 puan) tarafından soruldu

379,655 soru

11,364,951 cevap

34,841 kullanıcı

...