0 oy
323 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kaynanam çok takıntılı panik atak temizlik hastası bir insan. Tuhaf adetler askeriye gibi bir ev ailemle 4 5 ayda bir görüştürüyorlardı özel hayat denilen bir şey yok sürekli iş iş iş Yanında en fazla 1 buçuk sene kalabildim. Ama bir yandan da KML hastası. (Yavaş seyirli kan ve ilik kanseri). 8 aydır evim ayrı bı türlü yildizlarimiz barismiyor Ailemle görüştüğüm zaman surat yapiyorlar laf atiyorlar sıkıldım böyle muamele görmekten iki gün sonra yine temizliği var gidip yapacaz eltimle. Ne yapsam yaranamiyorum böyle muamele gördükçe gitmek istemiyorum cidden üzülüyorum artık 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yapacak gücün varsa mağdur olmayacaksa bebeğin varsa git ne olacak kız 
(1,618 puan) tarafından
İnan gitmeyi dert etmiyorum yapilan muamele zoruma gidiyor 5 soru sorsam anca birine cevap veriyor kaynanam. Ailemle görüşüyorum diye surat asıyor
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Niye surat asıyor nspcakmışın silip atcakmışın mı aileni? Hasta Allah acil şifalar versin. Niye surat asıyon konuşmayayım mı ailem ile diye sor yanii.
(1,618 puan) tarafından
Bizim komşunun kızına diyor ki evlenince her gün annenlere gelme üç ayda bi sefer gel bi saat dur git ayıptır her gün her gün gelinmez diyor öyle bir dünya mi var teyze dedi kızcağız
0 oy
tarafından
Muhattap olma canım yap temizliğini çık gel evine laf ediyorsa yapma onuda o kimki senin ailenle görüşmene karışır 
0 oy
(588 puan) tarafından
Bu erkek tarafı istiyor ki en çok bizimle görüşsun bize gelsin gitsin. Kendi ailesiyle çok görüşmesin hep biz en çok biz biz. Böyle bir bencillik var benim eşimin ailesi de aynı. Kendi aileme gidince bir surat. Ama kendi kızları da evli olmasına rağmen 7/24 onların evinden çıkmıyor ona sesleri çıkmaz. Benimkiler surat yapmakla kalıyor çünkü ağızlarını acarlarsa kendi kızın niye burda derim biliyorlar cesaret edemediler ama cekemedikleri her hallerinden belli. 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Yapmak istemedigin şeyi yapma hepsi sana sıkıntı olarak geri dönüyor. Benim de kaynanamlar şimdi bana iyiler ama zamanında hiç sevmediler onları hatirliyorum. Hiç iyi olasım gelmiyor. Gidip gelmek istemiyorum çocukla evde patlasam da dayanıyorum. Çünkü gidince yapıp ettiklerini hatırlıyorum
0 oy
(796 puan) tarafından
Git cnm  kim ne yaparsa kendune yapar bende artik bana zarari dokunan birine bi iyilik yapiyosam bu ALLAH razisi icin  ALLAH bilsim kul zaten herseyi inkar

Eder 
0 oy
(758 puan) tarafından
Ay bu benim kaynanam tek gelin olmazsam belki eltim fln mj yazdı derim :) bende 1 sene beraber oturduk aynı temizlik hastası benden günlük evi temizlememi isterdi yemeklerini yapardım çocuklarını okula götürürdüm yine laf kendi kızına gelse kızı hemen terslerdi bir şey diyemezdi şimdi ayrı eve çıktım kızı bu sene üniversite ye gitmedi gelecek seneye gidecek evle o ilgileniyor her hafta para veriyor 100 200 bilgisayar aldırdı bana o 1 sene içinde sadece 100 TL vermişti ben hemen çamaşırlarıni makineye atar sererim kuruyunca ütülerdim geçen hafta buraya geldiler kızına çamaşırları attın mı diye sordu yok atmadım unuttum dedi direk bir gün sonra herkez işe gidecek o ne zmn kuruyacakta ütülenecek içimden güldüm sadece benim annem kalmaya gelmişti annemle de benim doğumdan sonra tartışma olmuştu konuşmuyorlar bir birleriyle annem gitti aradan 2 3 gün sonra geldi bana annen biraz daha kalayı çocukla ilgilenirdi fln dedi bende işi gücü var ne yapsın o da dedim ama ilk defa bu kadar kesin konuştum bir daha öyle bir şey demedi evde kalan kızı ablasının yanına gitti 1 aylığına şimdi evi kendisi temizliyor çamaşır bulaşık fln 2 gün önce buraya geldi eşime gelsin mi diye sordu eşim seslenmedi geri bana sordu tm dedim zorlanıyorum hepsi bir anda olmuyor evin işi fln dedi çocukların da banyosu da var diyince bende çocukları sen yıka bende diğer işleri hallederim dedim ben sana iş yaptırmak için mi götürüyom sanki diyor biliyorum oraya gidince evi temizleyecem daha birde kahve yaptırır icicek geri gitmedim daha ben kahvaltı yapmamıştım eşimde işe giderken bıraktı evlerine 
tarafından
Sen bunları yazınca benim de aklıma geldi. Ben kayinvalidemle aynı apartmanda oturuyorum. Tüp bebek tedavisi görüyoruz kahvaltı yaparken geldi bize beraber kahvaltı yapıyoruz. Ben temizlik yapicam gel mutfak dolaplarını sil dedi ama benim suratim düştü ben tedavideyim zaten moralim de bozuk ilki tutmamış ikinciye başlamışız derdim senin mutfak dolapların mı senin bana destek olman lazimken. Ben temizliğe gelemem ama diyorsan ki yardıma gel merdiven tut , bez sık ver ozaman gelirim kimsenin temizliğini yapamam dedim sonra kalktı gitti bir daha da iş için ne çağırdı ne söyledi.
(758 puan) tarafından
Ben eşimin yanında dedim belki o olmadan deseydim başka şeyler de diyebilirdi eşim de hiç seslenmedi sonra da konuşmadı öyle niye öyle dedin diye fln
tarafından
Benim de eşim yanimdaydi oda bir şey demedi dinledi sadece
(758 puan) tarafından
O zmn hiç sıkıntı etme olan ztn eşinin yanında olmuş daha iyi olmuş işte :)
0 oy
tarafından
Allah şifasını versin çok zor bir hastalık. Ama hastayım diye de kimsenin hayatını zehir edemez kusura bakmasın eğer maddi durumunuz varsa temizlikçi tutun ben gitmek istemem şahsen. O hasta kalbi kırılacak diye ben duygusal olacak paramparça olamam.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Hastalığa Allah yardım etsin ama . Hastalık .yaşlılık biraz cenelerini tutsunlar . 

Ben böyle kaynana evine sırf temizlik için gidilmesini hizmet için tuhaf buluyorum . 

Ya kalmaya gidersin kalmışken temizlik yemek yardım edilir bu çok başka bişey . 

Ama sırf temizlik yapılması için gitmek . O zman haftada iki kere gündelikçi tutsunlar . 

Bende köye gidiyorum yazın . 3 ay 2 ay kalıyorum . Yemek temizlik iş yapıyorum . Ama kaynanam yapmak zorundasın muamelesi yapmaz ben silersem o süpürür ben çekersem o iter . Ben sebze dograrim kayinbabam pişirir . Kızım yat hadi çocuğa bakarım ben uyu dinlen der. 

Diğer türlüsü gelin kaynana ilişkisinden çıkıyor bence ve bana öyle davranışla açıkçası gitmem herkes yerini bilmeli . Ben yardım ederim ama hizmetçi gözüyle görülüyorsa çekerim kendimi 
0 oy
tarafından
Hasta da olsa yapmam kı boyle bır durumda ne karısıyor senın ailenle gorusme ne herkes bır haddını yerını bilsin esın ne diyor bu duruma
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Hiç muhatap olma temizliğini yap sende ona surat as gel . O öyle yapıyor diye ailenle de mi görüşmeyeceksin
0 oy
(13,068 puan) tarafından
Allah rızası için yapabilecek kadar iyi bir insanım dersen git yap ama ben yapamazdım mesela düşündüm de ben bu kadar iyi bir insan değilim galiba benim ailem neyse eşimin ailesi de aynı geline gelince ailesi ile görüşmesin erkeğe gelince hayatında hiç bir şey değişmesin hatta eşini de ailesine hizmet ettirsin mantığı bana uymuyor ben iki aileye de eşit mesafede olunmasindan yanayım 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
En büyük sıkıntı sizden beklentileri çok yüksek. Benim ailem müdehale edemezsiniz deyip Allah rızası için işini de yapacaksanız yapın. Yoksa hem yap hem laf işit çekilecek çile değil. Herkes yerini bilsin. 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 266 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 203 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,737 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 288 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 176 göst.