0 oy
411 göst.
Diğer kategorisinde (1,138 puan) tarafından
Kızlar eşim 2.ayda kirayı geciktirdi 2 ay parasını alamamıştı işten.sonralarda ödedi ev sahibi 5 6 aydır evden cikmamizi istiyor.ama kira faturalar ödeniyor.

Apartmanın komple abonelikleri o iptal ettirmislerdi bazı sebeblerden dolayı.

Eşim de elektrik aboneliğini tekrar almak için gitti ama tapu gerekince emlakçı göndermemiz ev sahibi evden cikmanizi istiyor tahliye kararı çıkartmış demiş.elektrik yok 10 gündür ısınma da elektrikle bizde.kizim hasta oldu.eşim ev arıyor 

Bu durumda ne yapabilirim ya elektrigimiz için en azından taşıma kadar.ben hamileyim kızım 1 buçuk yaşında.he eşim suçlu.zamanini hep geciktirerek ödemiş.bir de üstüne adamla kavga etti.ona lafım yok.ama ev arıyoruz biz de işte 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Tahliye kararinda yapabilceniz bisi yok hakim hak vermiski o karar verilmis alt komsumun arkadasida ayni duruma dustu tahliye karari verildi su zamanda cikilxak diye ozamani gecince polisler ve memurlar gelmis esyalar komple disari cikarilmis o gelen memurlar da isterseniz yedieminde kalsin demisler ucretfalan diyince yokkarsi taraftan aliriz demisler ama imzaladiklari kagitta karsi taraftan tahsil edilemesse esya sahibinden alinir diye ibare varmis okumamislar o kargasada esyalar hala yedieminde 23bin istiyolarmis esyalari vermek icin ev sahibinin avukatida birkurus vermeyiz demis hem evinden hem esyalarindan oldu neden bukadar anlattin diye sorarsan eger aklinda bulunsun gelip esyalarinizi cikarirlarsa sakin yedi emine vermeyin soze guvenmeyin yazilan neyse onu yapiyolar sizin uzuntunuzden faydalanip bide onlar geciriyo anliycan 
(1,138 puan) tarafından
Bizde işte tahliye kararı çıkartmış demiş ama ne zamana kadar onu bilmiyoruz ki yeni çıkartmış sözde elimize evrak verseler en azından o güne kadar elektrik olurdu
tarafından
Sorusturun zart diye kapida bitiyolar valla kadin cocuklariyla perisan oldu ogun
(1,138 puan) tarafından
Valla zaten öyle bişey de olsa bir de çıkar giderim ne eşya umrumda olur ne birşey
Kendi çeksin sorumsuzluğunu ama işte ben de hiç anlamıyorum bu islerden
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tamamda 6 ay süren var 6 ay öylemi oturcakmissin

Merhametsiz
(1,138 puan) tarafından
Yok yani 6 ay önceden başladı ev sahibi evden çıkın demeye hakkı bişey demem kira konusunda eşim suçlu.ama elektriksiz kızım hasta 10 gündür yok elektrik
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Ev sahibini mahkemeye verebilirsin mağdur ettiği için  böyle bir hakkı uok şuan
(1,138 puan) tarafından
Hamileyim karnım burnumda kızım da hasta eşim şehir dışında sorumsuzun teki zaten nefret ettim ondan da.
(5,311 puan) tarafından
Kuzum şikayetcimol eşler pek uğraşmayı sevmezler ya eşinle kavga edicen yada sakince imkan bulunca ev sahibini şikayet edicen seni mağdur ettiği için
(402 puan) tarafından
canim yanlis bu bildigin ,tahliye karari verilmis bunun icin sikayetci olamaz memurlar gelir bi anda,bence su an elinden geldigince cikmak icin hazirlik yapmali
(1,138 puan) tarafından
Cikacaz zaten de 1 hafta yi bulacak 10 gündür de kesik.dedim en azından çıkana kadar elektrik olsa çok soğuk ev
(5,311 puan) tarafından
Canım kafın elektrik den mağdur edilmiş en azındn ondan şikayet edebilir birde elinde tahütname varsa ev sahibi kafasına göre evden çıkaramaz
0 oy
tarafından
Böyle bir hakkı yok, adliyeye gidin şikayetçi olun, çok üzüldüm gerçekten, Allah yardımcınız olsun 
tarafından
Esin ne diyor, sen neden hamile ve bebekli halinle elektriksiz evde yalnızsın, kimsen yok mu kuzum ya. Eşin gelene kadar annene gitseydin, ne bileyim. Kendi kendine bebekle nasıl halledebilirsin ki. Eğer gidebiliyorsan git adliyeye dilekçe yaz ver. Sen evde yaşarken senin elektriğini nasıl kestirebilir
(1,138 puan) tarafından
Annem çok uzakta eşim de kepceleri farklı şehire verdi onları götürdü şehir dışında yani.tamamen kendi sorumsuzluğu zaten haksız ama dedim çıkana kadar elektrik olsaydı çocuk hasta oldu soguktan.1 hafta sonra cikacaz diyor sözde eşim ama güvenmiyorum da sözüne
tarafından
İnşallah Allah feraha çıkarsın kuzum çok üzüldüm, kayinvaliden gorumcen hiç mi yok bir akraban ya
(1,138 puan) tarafından
Amin cumlemizi.hepsi uzaktalar buraya da tasinali fazla olmadı işte 1 sene bile olmadı yani farklı ilden geldik.
Kızım iyilesse başka bişey istemiyorum ya bitkisel şurup verdim pekmez limon ıhlamur bal yok öksürüyor tabi soğuk diye iyilesemiyir.atesi falan yok çok şükür de
tarafından
Portakal mandalina varsa onları ver su içir bolca, sivi almak en iyi gelen şey
0 oy
(3,849 puan) tarafından
oncelikle kira kontratiniz var mi ? kirayi elden mi oduyorsunuz
(1,138 puan) tarafından
Kira kontratimiz var hatta daha Mayıs'ta 1 sene olacak
0 oy
tarafından
Merhametsiz insanlar şu kış gününde. Yazıklar olsun. 
(1,138 puan) tarafından
Ya ben adama da hak veriyorum 6 aydır çıkın diyor bizimkinin sorumsuzluğu ama çıkana kadar acaba elektrik bişey yapılır mı dedim
0 oy
(402 puan) tarafından
canim ge imtirince hemen cik dese ev sahibin haksiz derdim ama 6 ay gecmis ustunden,adam da yasal hakkini kullanmis,suan tum haklari var.allah bebehinin yardimcisi olsun,esin de elinde olmadan geciktirdiyse ona da yardim etsin rabbim evladinin hatrina,ama bile bile aorumsuz davrandiysa yapacak hic bisey yok ev sahibi de hakli
(1,138 puan) tarafından
Ev sahibine hak veriyorum zaten ama bir arkadaşımla konuştum evden çıkana kadar elektrik su kesme hakkı yok.mahkemeye verir mahkeme sonucuna göre direk çıkartır ama yasakmis yaşam hakkını elinden alıyor diye bir tanıdıklarınin başına gelmiş.yoksa bizimkinin sorumsuzluğu ev sahibine hak veriyorum ama kızım da hasta oldu ne yapsam bilemedim
0 oy
(682 puan) tarafından
Öf böyle postlar gördüğüm de Yüreğim parçalanıyor Keşke elimden bir şey gelse de yardım edebilsem
(1,138 puan) tarafından
Çok sağolasın.vallahi dünya hali işte şaştım kaldım ben de sabrediyorum yoksa patlarsam kötü olacak birilerine.teşekkür ederim niyetin için

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 382 göst.
31 Ocak 2024 Aile kategorisinde Poyrazsmom (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 177 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Pakize333 (1,001 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 522 göst.
27 Kasım 2022 Aile kategorisinde Sumeyyegoleli0909 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 137 göst.