0 oy
610 göst.
Aile kategorisinde (655 puan) tarafından
Kaynanam ne zamn bize gelse canımı sıkıp öyle gidiyo. Kızımın kıyafetine laf soyluyo kıyafeti temiz yeni giydirmiştim evde olduğumuz için eskiydi sadece onun lafını yapıyo. Eşim işkembe almıştı bende hayatımda yapmişligim yok kaynanamda diyo annen sana hicmi öğüt vermedi bu lafı çok zoruma gitti. Mutfağım tertemizdir ufacık bı nokta görmüş bana gosteriyo evini temiz tut çok pasaklisin diyo. Yaptığım yeme kötü olmuş ben geçen aceleyle pilav yaptım seninkinden güzel olmuş çok tuzlu olmuş diyo. Buraya yazsam sabaha kadar yazarım heralde nefret ediyorum resmen kadından. Dün uyuyamadim onun sözlerinden. Eşimede bişey demedim annesine aşiri duşkun 

21 Cevaplar

+2 oy
(6,163 puan) tarafından
Ne kadar terbiyesiz bi kaynanan varmış kaynanam bana annen sana hiç mi öğüt vermedi dedigi yerde kopardım galiba sen sakin kalabilmişsin helal olsun 
(655 puan) tarafından
Ben fazla sakinim maalesef bu yüzdende istedigini diyo. Daha agirlarida var ama hepsini yazamadım.
(6,163 puan) tarafından
Söyletme cnm yazık değil mi sana niye ezdiriyosun ki kendini bu kadar
(655 puan) tarafından
Kadın 70 yaşında yaşli diye çok sesimi çıkarmak istemiyodum ama artık çok canım sıkılıyor laflarina.
(6,163 puan) tarafından
Keşke biraz kaynanan sesini çikartmasa bu yaşta da artık ugrasmasa seninle susma bence
-Reklam-
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Sanane demek niye bu kadar zor
(655 puan) tarafından
Bişey demiyorum ama önceden arayıp sorardım nasılsın faln diye şimdi ölse umrumda olmaz. Kaynim üç yıldır bizle yasiyo ona diyo eğer kahvaltini hazirlamazda kız ona de kahvaltımı hazırla.
(8,908 puan) tarafından
Sende o zaman oyunu kuralına göre oyna esinjn yanında cnm annem bitanem de esin yokken oku canini kayinvaliden esini fisteklese bile inanmaz bu kafar susar alttan alırsan daha coook sikayet edersin orası senin evin kayinvaliden bile olsa kimse karışamaz laf edemez edilirse buna izin verdiğin içindir
0 oy
tarafından
Eşine söyle bence ne haddine sana böyle laf söylüyor 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Annem ban susmayi oyretdiki sengibilerinin laflarini kendi kalbim kirilsada karsimdakinin kalbini kirmamak ugruna susuyorum.bence en guzel oyretdiyi sey bu derdim ben inanki....
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Ahh ahh herkes kendi evine karişşin bi zahmet ben senin evine gelip bisey diyom mu velevki pasakliyim gelme arkadas yeme icme evimde bu kadar basit gör torununu oglunu neyise cekil git evine  benim duzenim bu bu kadinlari gercekten anlamiyorum bak benim kaynanamda gorumcemde cok pasaklilardi ben bir gelin olarak asla rencide etmeden gorumcemden basladim bak kizim oyle yapalim boyla yapalim hasta olur ölum olur toplu olalim diye diye duzene bindi sonra gorumcemi aldim kaynana evini temizledim anne sen yorulma dedim gore gore oda eksiklerini hatalarini bildi duzeltti ne oyle laf sok can sık ha bire dir dir vir vir sahsen bana oyle yapsa yapacam varsada yapmam iyilikle soyle nasihatle soyle yada olmayan seyi olmus gibi deyipte kendinde niye nefret ettiriyosunki de ben olsam kocaya ne laflar sayardim o sinirleeee
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Benden önce oğlu gereken cevabı verır kı kaynanam bu kadar patavatsız bir kadın asla degıl:) 

(655 puan) tarafından
Çok şanslısın benim eşim annesini asla laf söylemez. Haksız olduğunu bilsede
0 oy
tarafından
Sen kimsin ya deseydin ya 
0 oy
(8,876 puan) tarafından
Böylesine susmayacaksın. Bi iki kere lafı ağzına tık. Bak bakalım bi daha laf ediyo mu sana. Niye güzel canını sıkıyosun sen boş yere. 
0 oy
(2,264 puan) tarafından

Lafını verip neden haddini bildirmiyorsun?

Sinir oluyorum heryere burnunu sokanlara :angry:

0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bu kadar ileri gitmesine izin verme. Kimse kimsenin annesine laf edemez. Sana hiç edemez bepenmiyorsa gelip gitmesin. Niye sessiz kalıyorsun korkma. Bana herhangi birini yapcak dicek asla bidaha ne evime gelebilir ne torun görebilir.
(655 puan) tarafından
İki üç haftada bir anca geliyo her geldiğinde de bı ton laf soyluyo. Kaynim bizle kaliyo diyo onun yerini güz temizle yemegisini onusune getir. Falnda diyo kızıma diyo annen pis pis anne diye igretiyo daha iki yaşında kiziim
(3,074 puan) tarafından
Eşin bunu duyuyunca hiç mi tepki vermiyor? Pis anne deyince. Veya eşini gectim sende mi bir şey diyemiyorsun bu kadar sessiz kalma o kim ki çocuğuna bunları söylüyor
0 oy
(3,230 puan) tarafından
O sana saydirirken sen de susup dinledin mi
(655 puan) tarafından
Aynen öyle yapıyor cevap veriyorum ama sert değil. Kadın 70 yasinda
(3,230 puan) tarafından
İsterse 170 yaşında olsun taş altında kalırım laf altında kalmam
0 oy
(1,746 puan) tarafından
Allah aşkına kendi evi çok mu temiz sende aynısını ona yap anlar heralde ayıp ettiğini.
0 oy
(391 puan) tarafından
Kayinvalideler mükemmel de olsan begenmezler istemsiz bir şekilde illa buluyorlar bise bana öyle demedi hiç ama yaptığım tatlı vs herkez beğenir söyler marifetli falan bende yapıyorum soyle böyle der durur :)
(655 puan) tarafından
Aynen bide benim kaynanam ha kızın ha gelinin der. Ama tabiki yalan
(391 puan) tarafından
Ee yani yalandır bencede benim kaynanam kızının çay demlemesini bile över:)
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşin düşkün tamam ama o onun problemi sen ne diye altta kalıyorsun ki o nasıl terbiyesizlik yapıyor sende ver ağzının payını geliyorsa insan gibi gelsin işkembeye gelince bende bilmiyorum bilmek zorunda olduğumuda düşünmüyorum benim kaynanam annemin adını ağzına dahi alamaz yırtarım onu dengesizler
0 oy
(310 puan) tarafından
Evlenmeden önce de huyu oylemiydi.yoksa degisti mi
(655 puan) tarafından
Ben nisanliykende kendini sürekli overdi. Simdikiler şöyle simdikiler böyle deyip dururdu
(310 puan) tarafından
Burnu havalarda biri demek ki .en azından evin ayrı canım
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Neden cevabını vermiyorsun .beğenmiyorsa gelmesin yemesin .canını sıktığına değer mi 
(655 puan) tarafından
Doğru diyosun  cnm. Gelinlerin kendi çocuklarına hizmetci goruyi bide
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Beğenmiyorsan bir daha gelmezsin de, biz size gelirjz de 
(655 puan) tarafından
Zaten bizim gitmemizi istiyo bende böyle laflar söylediği için pek gitmiyorum. Artık asla gitmem zaten
0 oy
(12,954 puan) tarafından
Kusur arayan kusur bulur diyeceksin susturacaksın  çocuğun yeni kıyafet giymez zorunda değil sen işkembe temizlemek zorunda değilsin veya her pisirdiğin mükemmel olmak zorunda değil her şey bir yana annemi katarak bir laf çıkarsa ağzından cevabını alıp oturur 
(655 puan) tarafından
Zaten diğer eltimede sürekli birşeyler söyler eltimle birlik yasiyo. Normalde o kadar takmazdim annemi katması zoruna gitti acikcasi. Ama bundan sonra asla evisine gitmem herkes kendi evinde otursun
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Benim kaynanam da en son geldiğinde mutfakta bi leke vardı yerde onu gösteriyor bu ne diye veya haliya bir şey dökülmüştü bu ne lekesi diye sanki kendi evi mükemmel temiz. Bacisinin evine gittim aynalar leş gibiydi 
0 oy
(7,246 puan) tarafından
Canim bi guzel ağla esin soruncada hep böyle yapiyor yaslidir diye birsey demedikce her geldiğinde daha fazlasini söyluyor dayanamiyorum saygisizlik yapmamak icin sesimi cikarmiyorum ama agirima gidiyor de masumu oyna karsisindada susma yeri gelince cevabini ver 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 223 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 238 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 662 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 286 göst.