0 oy
170 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (11,217 puan) tarafından
Kızlar öyle olmasın dıye napıyorsunuz. Ya da olunca kullanıyor musunuz. Ben kullanmıyorum. Bugun ıkı bas sarmısak attım sırf fılızlenmış dıye. Ama az önce ınstada bır vıdeo gordum kadın fılızlenmıs halıyle sarmısagı tüm olarak 1 diş yemeğe attı.Ben mi yanlış biliyorum filizlenmiş soğan patates sarmısak yenmez dıye.

9 Cevaplar

0 oy
(7,778 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
O bilinen bir yanlış. Evet eskiden öyle deniliyormuş ama şimdi nerdeyse her şeyi filizlendirip de kullanıyorlar. Ben kullanıyorum.
(11,217 puan) tarafından
Gercktenmi. Ay sevındım çünkü sırf o yüzden ya  az alıorum yada fılızlenınce atıodum
(7,778 puan) tarafından
Bunun hakkında yabancı belgeselleri çok izliyorum ya. Orada çok denk geliyor. Bulursam ve hatırlarsam sana da gönderirim
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ay mutlaka gonder cunku nerden gördüm okudum bilmiom aklımda hep öyle kalmış
(7,778 puan) tarafından
Tamam inşaAllah
-Reklam-
+1 oy
(5,904 puan) tarafından
Yoo ben filizlenmiş sarımsağı kullanırım annemde kullanırdı soğanıda öyle içi çürümediyse filizlendiysede kullanırdı. Serin yerde tut poşette bekletme hava alsın filizlenmiyor benim sarımsaklarım 2 ay rahat dayanıyor 
(11,217 puan) tarafından
Inan canım acık hasır bır sepette durur ama 2 haftada fılızleniyorlar. Ve ben kullanılmaz dıye biliyorum
(5,904 puan) tarafından
Durduğu oda çok mu sıcak acaba
(11,217 puan) tarafından
Mutfagım en serın yer ama Ocak felan yanınca ısınıodur
(5,904 puan) tarafından
Ben balkon kapısının yanında tutuyorum
+1 oy
(4,240 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Koz atma   ben filizlenmis soganlari dikiyorum saksiya. Ikingune bi suluyorum.taze sogan  bi demet alsam cok gelio.lazim oldukca ordan kullaniyorum mücvere ve patates salatasina kullanirim.bide esim bazen soganli yumurta yapar taze soganli.

(11,217 puan) tarafından
Önrümde yesil sogan yemedim almadım:) olsada işime yaramaz ki
(4,240 puan) tarafından
Yemiosan ayri. Mucvere guzel oluyo.yada kisira parares salatasina az az katinca lezzet verio.
(11,217 puan) tarafından
Tmm bu hale sokarsan zaten yesilini kullanırsın ama artık kurusundan hayır gelmezkı. Ben kurusunu kullanmak istiom bozulmadan:/
+1 oy
(2,835 puan) tarafından
Niye yenmez ki soğanın yeşilini saltaya diğerini yemeğe kullanıyorum.sarimsakta yeşilini ayırıp altını kullanırım bir sıkıntı olmadı daha 
(11,217 puan) tarafından
Valla aklımda öyle kalmış. Hatta halde bıle bekletilen soganlar filizlenince atılıyor cok denk geldim oyle vıdeolara
(2,835 puan) tarafından
Halde atılır kimse almaz diye valla ben hiç atmıyorum içi sağlamsa kullanırım yeşil kısmınida salata yapıyorum
(11,217 puan) tarafından
Tuhh üzüldüm bak attıklarıma:/ ki israfında hiç sevmem
(2,835 puan) tarafından
Ben iyi olan heresiyi değerlendiririm elimden geldiğince  çöpe birşey atmam kalanida sokak hayvanlarına veriyorum ekmek kalan yemekler kuşlara keie ve köpeklere veriyorum
(11,217 puan) tarafından
Attıgım çöp dgl zaten canım burda yemeğinde geri dönüşümü var:) kagıt torbalarda herseyı toplayıp belirlenen yere atıoruz
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bende kullanmıyorum atıp yenisini alyorum ama markettekiler nasıl muhafaza edyosa onlarda dururken hiç bişey olmuyor bana gelince iki haftada filizlenip yeşeryo mübarek bizim evmi bereketli :D
(11,217 puan) tarafından
Aynn işte sorun bizim evlerde mi:/ kagıt torbaya koyup buzdolabın sebzelipine koydum o zmn filinlenmiyordu ama oda zararlıymıs
0 oy
tarafından
Ben filizlenmis yeri kesip atıyorum diğer kısmını kullanıyorum 
(11,217 puan) tarafından
Ee içide köyü oluyor böyle kuru bir kök kalıo içinde
tarafından
Yok kız o kadar filizlenmiyor ki tam ortası yesilleniyor sadece.Sarimsak hiç olmadı şimdiye kadar ama soğan oluyor arada
(11,217 puan) tarafından
Evt ortasıda yesillenio sarımsaklarında
0 oy
tarafından
Bende kullanırım niye attın kız 
(11,217 puan) tarafından
İşte yenmez dıyorlar. Kı sarmısakta bi pahalı ve bulunmaz ki burda:D D ama o haliyle napcam dedim
0 oy
(3,894 puan) tarafından
Ben çok kullandım bilmeden ama kullanışmazmıs. Hiç hava alıyor mu hava almayınca filizlenşyor. Bi de sarımsagı buzdolabına koyabilirsin
(11,217 puan) tarafından
Hava alıyor canım mutfakta hasır bır sepete koyarım ücünü
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Ben kullanıyorum valla atmıyorum 
(11,217 puan) tarafından
Bılemedim o zmn atmim bnde artık:/

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 47 göst.
5 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zelihaanne (845 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 253 göst.
14 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 559 göst.
25 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 547 göst.

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı

...