0 oy
100 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (299 puan) tarafından
Selamun aleykum arkadaşlar, merhabalar. 

Sorum yukarıda. Böyle ev almak için ne kadar peşinat yatırmamız gerekiyor? Ödeme nasıl gerçekleşiyor? İstediğimiz evi gidip onlara mı bildiriyoruz? Süreçle ilgili bilgi verebilir misiniz?

1 cevap

0 oy
(5,220 puan) tarafından
Aldık canm eminevimden heralde 10yıl kadar önce. En güveniliri bu. Şartları falan tam hatırlamıyorum ama
(5,220 puan) tarafından
İstediğin ev tutarını bildiriyosun onlar seni o fiyattaki bi gruba sokuyorlar. Noter huzurunda kura çekiliyor 100kişilik bi grupta hwr ay bi kişi ev alıyo. Bize ilk çıkmıştı 4yıllık sabit ödememiz vardı. Bizfen sonrakilerin her ay ödemesi azar azar düşüyordu çünkü biz artık kiradan kurtulmuştuk onlarsa kira veriyordu çok az bi faizi var oda diğer katılımcılara kira yardımı olarak gidiyodu yanlış hatırlamıyosam. Zaten git eminevime sana bi saat bilgi verirler biz ozaman 25bin peşinat verdik ama şartları değiştimi ne oldu bilmiyorum
(5,220 puan) tarafından
Ödeme yapabileceğin tutara göre gruplar var az ödeme yaparsan daha geç ev çıkar yada çok ödeme yaparım dersen daha az kişilik gruplar var. Ara ödeme yaparım dersen seni öne bile çekiyorlar nasıl yapıyolar bilmiyorım. Eminevim şubeleri var oraya git hem en doğru bilgiyi al kafana yatarsa yine ordan sana kayıt açıyolar. Grup oluşturulup kura çekildikten sonra ödemeni her ay bankaya yapıyosun
(299 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için
(5,220 puan) tarafından
Rica ederim canm inşallah ev sahibi olursunuz bizde bu yıl başvurcaktıkta ev için memleketin hali ortada. Yalan oldu bizimki
(299 puan) tarafından
Biz de nasıl başvuracağız bilmiyorum canım. Çıkarsa nasıl ödeyeceğiz onu da bilmiyorum
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 431 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 388 göst.
0 oy
2 cevap 65 göst.