0 oy
918 göst.
Diğer kategorisinde (1,341 puan) tarafından
Kızlar ya kaç kere yazdım ama doğru düzgün postuma cevap veren olmadı içim rahat etmiyor kararsızım pisman olmamak için bikez daha soruyorum girenler cevap verirse sevinirim kızlar ya Montessori mi yoksa baza mi gönlüm Montessori de ama yaptırma olarak burda çok pahalı hazırlar da hep 90 190 ölçü sizce küçük mu iki yaşında kızım ne zamana kadar kullanir

34 Cevaplar

+2 oy
(622 puan) tarafından

Ben 100*200 ölçü yaptirdim trendyoldan baby Kinder sayfasindan 2400 e ve 2300 e de yatak aldım içine yatastan daha ucuzlari vardı ben ömürlük olsun istedim gayet şık ve güzel oldu 650 TL'ye de örgü koruma yaptırdım aynu boyut gayet kaliteli oldu

image

image

(622 puan) tarafından
Temizlik açısından düşündum 10 cm ayaklı ayrıca 4 tane de ortasında ayak yaptık ebeveyn desteği
(248 puan) tarafından
Bende ilerde böyle düşünüyorum ikitane alıp karşı karşıya koyarım hem düşme derdi yok hem şık
(350 puan) tarafından
Merhaba canım bende bunlardan alıcam da dediğin sayfaya baktım farklı farklı var bana seninkinin linkini Atarmısın kaliteli duruyor huzurla yatsın yavrun
(622 puan) tarafından
Teşekkür ederim atayım tabi sadece düşmekte değil bence ahşap hep şık durur genç odası takimida rahatlıkla olur hatta insanlar yatak odası takımı yapıyor genisini alip
(622 puan) tarafından
https://ty.gl/p77b6ejiuv bu karyolasi ebatları aşağıda var ben 100*200 aldım
https://ty.gl/49ooetxqja buda yatağı yine ebatları aşağıda var ömürlük bir yatak
-Reklam-
+1 oy
(933 puan) tarafından
Valla bende senin gibi 2si arasında kaldım baza aldım. Dün geldi kızımın bazası gayet güzel, park yatak aldım 4 5 yaşına kadar onda yatar sonra bazaya geçer
tarafından
Bende boyle dusunuyorum böylede yaptım insan heves edıyor ama cıdden fuzuli masrat besık alcan snra montesorrı sonra baza besıgı normal mobilya aldıysan oda yapınca koyacak yer kalmıyor vs park besıgı topladım smdı baza ın altına koydum mıs gıbı yer derdı falan yok tasınması buyuk rahatlık oldu zaten bana bazen görunusten cok kullanıma bakmalı
(933 puan) tarafından
Gerçekten öyle malum ekonomi kötü. Çocuğunda eksiği bitmez mobilyaya o kadar para gömmektense kullanışlı şeyler tercih edip diğer ihtiyaçlarını da halletmek daha mantıklı
tarafından
kesınlıkle canım aşagıda gordym 100 cm eninde 200 cm uzunluğunda montessori yaptırmış birisi arkadasın o mantıklı bak kocaman baza boyunda zaten :) ama kucuk çatılı vs olanlar tamamen oyun alanı 7 - 8 yastan snra cocuk sıkılır
0 oy
(6,936 puan) tarafından
Kız daha nolsun küçük mu geldi gözüne o ölçüler normal baza ölçüsü beğendiysen al gitsin keşke bende ondan alsaydın 
(1,341 puan) tarafından
Yaaa çok teşekkür ederim alıyorum o zaman
(6,936 puan) tarafından
Al al keşke bende ondan alsaydım vala oda küçük dedim büyüyen beşik aldım baza boyutu kadardı montessoriler gözüme büyük gelmişti aynı boyutmus biseydim ondan alirdim aynı yeri kapadikyan sonra odaya renk karardı en azından
(1,341 puan) tarafından
Aynen canım ya baza görüntü oalrak sevmiyorum ya
(6,936 puan) tarafından
Tabi Montessori daha gösterişli bişey
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Baza bence sürekli olarak kullanır 
0 oy
(15,151 puan) tarafından
Ben almışken gençliğinde hatta evlenip gidene kadar kullanacağı bir yatak almayı tercih ederim. Montesoriyi büyüyünce kullanmak istemez. Ben yeni yatak alırım sorun değil dersen de o senin bilecegin iş. 90 190 iyi bence. Ama 100 190 olśa daha geniş geniş yatar. Yaptiracaksan biraz daha geniş yaptır bence. 
(622 puan) tarafından
Neden istemesinki tam genç karyolası montessori resimde attım yukarda bakın 100*200 ölçüde yaptırdım içindeki yatak zaten ömürlük karyolasida genclerinde kullanacağı tarzdan
(15,151 puan) tarafından
Genç olduğu zaman coccuksu gelecek bir model olduğu için istemeyebilir dedim. İçinden hangisi geçiyorsa onu alsın. Bence baza oturmak için kalkmak için ilerisi için daha kullanışlı. Ama çocukken Montessori daha kullanışlı
(622 puan) tarafından
Aldığımız yatak 2 metre boyunda 1 metre eninde 3 kişi sığıyor neresi çocuksu ayrıca Montessori yatak odalarında var yetişkinler de kullanıyor çocuksu hiçbir yanı yok bence aksine tam genç odasi olur 22 yaşındayım isterdim böyle yatağım olsun kendi tarzimi yansıtayim
(15,151 puan) tarafından
Ya ben fikrimi söyledim. Bana çocuksu geliyor. Allah Allah. Bı zılgıt yemedigim kaldı. Güle güle kullanın. Ben tercih etmem dedim
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ben gençliği de düşünuyorum artık her şey o kadar pahalı ki 3 sene önce alınan koltuk takımımız 10 binken şuan 38 bin valla kimsenin gücü sürekli eşya değiştirmeye yetmiyor gibi geliyor alırsam baza alacam ben 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Ben baza aldım hem yer kaplıyor hemde büyüdüğünde yatmaz 
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Biz montessori aldık 90 a190 kızım babasıyla yatıyor ben onun yatağında çok rahat :D
(1,341 puan) tarafından
Ya iki kişi sigiyorsa çok iyi
(3,230 puan) tarafından
Ben tek yatıyorum ama 2 kişi sığar zayıfsa
0 oy
(2,348 puan) tarafından
2 yaşında bazali yatak odası aldım oğluma genç odası ve iyiki de almışım 2 yaşından beri Şu an 3 buçuk yaşında gayet güzel yatıyor sere serpile alıştı düşme durumu da yok daha maşallah iyiki almışım yani diğerleri bana çok kullanışlı gelmiyor tabi tercih meselesj durumu olan alır sonra genç odası da alır ona bi şey diyemem 
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Kızımınki buyuyen besik canim suan 2 bucuk yasinda rahat yatiyor 
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bence baza al kaliteli sade bi baza uzun omurlu olsun cocuk her buyume noktasinda odami degistircen kiz . Kaliteli guzel ve sade birşey al devamli kullanir. 
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Montessori tarzı tabiki :)
(1,341 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ya
(7,444 puan) tarafından
Rica ederim canım birşey yapmadım ki bilgimi paylaştım sadece :)
(1,341 puan) tarafından
Olsun kız içime sindi şimdi en azından
(7,444 puan) tarafından
Çok sevindim canım sağlıkla büyüsün minik :)
(1,341 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım hepimiznki
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Bazadan düşme tehlikesi olabileceği için montessori taraftarıyım. Şuan 3.5 yaşında, rahatça yatıyor. Daha kaç yıl yatar bilmiyorum ama uzun süre yatacağını düşünüyorum. Çok ilerde istemezse bunu, baza alıp iç yatağını kullanarak bir değişim yapabiliriz. Şuan kestiremiyorum kaç yaşına kadar gideceğini. 
0 oy
(12,968 puan) tarafından
Baya bı yatar bende 90*190 aldım gayet büyük tek kisilik ölçüsü o zaten 
(1,341 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(11,229 puan) tarafından
Bence baza uzun süre kulair altını depolama olarak kullanirsin
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Ben Montessori almıştım 90 190 ölçüde bence baza alın derim çok yüksek olmayacak şekilde hatta enini 100 cm olarak alırsanız yeriniz varsa daha iyi olur. Cocuklar çok çabuk büyüyor ve Montessori den sıkılıyorlar. Oğlum 5 buçuk yaşında yatmak istemiyor çekyatta yatırıyorum 
0 oy
tarafından
90/190 ben aldım 2 senedir kullanıyoruz oğlum 4 yaşına girecek memnunuz küçük de degil eşim ben oğlum sığıyoruz 
(1,341 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(811 puan) tarafından
Bence baza daha kullanışlı, uzun yıllar kullanır hem. İlerde çocuk odasından genç odasına çevirdiğinizde bi yatak daha almak zorunda kalmazsınız. 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
1×2 montessori yaptırdım doğmadan önce. Su an 3 yaşında çok rahat kullaniyoruz
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ben bazadan vazgeçmem Allah kuzum ha diğerini yaptıracaksan da normal baza ölçüsünde yaptır

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 217 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 357 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde Nagiiiss (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 661 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sebebine (348 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.