0 oy
2,175 göst.
Diğer kategorisinde (11,217 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar…

Simdi cok hassas oldugum bir konu var kullandıgım tabagın bardagın bana göre altındaki etiketi mutlaka yıkanıp sökülmeli ve o şekilde kullanılmalı. 

Hele ki bazıları var misafıre özel tabak canak alır ama artık düşünmez mi yıkamaz mı o kısmı muamma etiketiyle misafırın önüne koyar. 

Ben bır kaç kez karsılaştım çok sınır oldum yanı yıyıp içmek bile istemedim. Sanki özenmeniş yıkamamış marketten aldıgı bardagı tabagı o şekilde onume servis etmiş gibi geliyor. 

Siz gittiğiniz yerde bu şekilde denk geldini mi? Ya da ne düşünüyorsunuz bu konuda? 

47 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Cif döküp telle sicak suyla cok hafif ovalayinca cikmayacak etiket yoktur herhalde ben de hoşlanmam dikkat ederdim takinti falan da degil temizlik ve ozen bence
(11,217 puan) tarafından
Haha dımı nerde bu haftada 5 kutu domastos bıtıren gece 2 lere kadar ev temızlıyen kadınlar. Mısafırın onune konulan tabakta ki  etıketı kaldırmak sıze çocuk oyuncagı ya: D
tarafından
Aynen bu platform beni sasirtmaya devam ediyor :) o tabak o etiketle iki kere makinaya girip ciksa mikrop yuvasi olur ben mecbur muyum mikrop yemeye :D
(11,217 puan) tarafından
Aaa ama altında canım sen tabagın altıyla mı yıyorsun;) ama kımse tabakta yabancı bır maddenin işi ne demiyor
tarafından
Şimdi bu mutfak benim kendi uzmanlik alanim oldugundan mutevellit kendi alanim hakkinda konusabilirim :))) Mutfakta hijyen ve sanitasyon kurallari arasinda bu da vardir dış ambalajlar,etiketler her zaman yüksek miktarda mikroorganizma ihtiva eder sicaklik etkisiyle ikiye katlanir hatta...
(11,217 puan) tarafından
Tabi ki canım. Düşün etiket sıcaktan atmıştı onu kaldırdım ve dıbınde yapışkanı kaldı artık bardagı cevırıp içmek zorunda kaldım.

Ayrıca bız bır kahve koyarken bıle yok suluguna yok sekerliğine süsüne püsüne suyun içine atılan güle kadar özenen milletsek tabagımzda ki etikette özenmemezlik edemeyiz ;)
-Reklam-
+31 oy
(1,450 puan) tarafından
Gittigim yeri o kadar iinceleyip ayip aramam
(11,217 puan) tarafından
Beklediğimde saygı. Demek sen evıne gelene sandıgın bu saygı ölçüsünde özen gösteriyorsun
(246 puan) tarafından
İyide etiket genelde tabağın altında olur tabağı kaldırıp altına mı bakıyorsun misafirlikte
(11,217 puan) tarafından
Canım ılla kı yardım edıoruz sofrayı toplayıp makınaya dızmeye felan kalkıoz. Ayrıca onuda gectım agzıma soktugum bardagın kenarında kı etıketıde bır zahmet göreyim: D
tarafından
Bardağın kenarında etiketmi oluyor ilk defa duyuyorum
(7,958 puan) tarafından
Bende şok oldum daha önce etiketli çay bardagindan hiç çay içmedim altında oluyi ama ağız kısmında ağza geleni ilk defa diydum:))
+4 oy
(1,092 puan) tarafından
Seni severim ama bu fikrine saygı duyamicam bebeğim kusura bakma . İnsanların gözünden kaçabilir o anda etiket aklıma gelmeyebilir bu pis olduklari anlamına gelmez bence sende böyle düşünme 
(11,217 puan) tarafından
Pis demedim canım ama özenmemiş gibi hissediyorum dedim:)
(1,092 puan) tarafından
Yani bence öyle hissetme diyorum o anda çocuğu durmamistir yada başka bişey vardır kafasında aklıne gelmemiştir olabilir yani çok takılacak bir durum değil bence sende takma
(11,217 puan) tarafından
Konu aslında ne bılıyor musun. Benım 5 gun önceden gelen misafır için özenmem. Temiz tabagı bardagı bile tekrar yıkayıp kontrol etmem. Halıyle ınsan boyleyken gıttıgı yerde ki özensizlikler gözüne batıyor dmk:)
(1,092 puan) tarafından
Olabilir demek ki senin içinden geliyor şahsen ben bu kadar kendimi yormam bu misafirlerimi güzel agirlsmiyorum anlamına gelmez tabi ama gelecek olan insana 5 gün önceden hazırlık yapmam ya işim gücüm var :D bı gün önceden temizliğimi yapar ikramlarimi hazırlarim bitti gitti yani gelen misafirde bir zahmet bakmasın tabagimdski etikete sağıma soluma:D
(11,217 puan) tarafından
İşte herkes aynı dgl kişi var ki o gun önune bir cay bıle koymayı akıl etmez bıde benım gibi butun bnlıgını verenler var Allahtan cok gelenim gidenim yok: D
+2 oy
tarafından
Ben hiç denk gelmedim öyle ama ne olursa olsun benim eve getirdiğim gibi yıkarım öyle kullanırım kıyafet eşya ne olursa olsun 
(11,217 puan) tarafından
Olması gereken bu etiketli hersey yıkanmamış izlenimi verir tabak canak için diorum özellikle
+1 oy
tarafından
Yıkamıştır ama etiketi sokmemistir hiç dikkat etmedim 
(1,263 puan) tarafından
Demek ki senin evine gelse etiket gordu dye seni pasaklı diye ilan edecek, bu kadar ayıp aramayın arkadaş, sizin gibiler yuzunden misafır cagırmaya cekinir olduk
(11,217 puan) tarafından
Evet öyle düşünülmesin diye ekstra özen gösteririm;)
(1,263 puan) tarafından
Bir etiketle bir insan pasaklı olacaksa seni hiç çağırmasınlar daha iyi, sen başka şeylerden de başka anlamlar çıkartırsın :)
(11,217 puan) tarafından
Pasaklı demedim özensiz diorum ama:)
tarafından
Kağıdı elimle almaya çalıştım çıkmadı telledim resmen kağıdı anca çıktı valla
+1 oy
(425 puan) tarafından
Bazı etigetler yikansada çıkmıyor kazimadan illaki dolaba dizmeden yıkanır diye düşünüyorum 
(11,217 puan) tarafından
Inan hafıf sıcak su tuturum kenarından tutup kaldırıorum hiç iz kalmadan :)
+1 oy
(2,475 puan) tarafından

Çay bardağı olursa tabiki sorun benim icin ,özen gosterilmemis . Ama porselen gibi şeylerin bazen altında kaldığı oluyor çıkmıyor bazen ama bu demek değil ki temiz yıkanmamis makineye bile attığım oldu çıkmadı düşün:angel:

(11,217 puan) tarafından
Cay bardaği canım. Yemin ederım bardağı agzıma goturunce etıket agzıma gırıyordu ya;/
(2,475 puan) tarafından
Deseydin bari fiyatına bakayim ne kadara almışsınız:D ağzıma layık mi haahha
(11,217 puan) tarafından
Hahaha yok be barkod o fıyat dgl: D
+1 oy
(3,244 puan) tarafından

Youtuberin kek videosunu izliyordum. Kristal bardak, etiketiyle beraber. Eline aldı ve konuşdu. Önceki videomda etiketi linç etmişsiniz. Etiketini tabiki göstercem. Bu bardak kristal dedi ve dokunarak o kristalın sesini yansıtdı. O aklıma geldi okuyunca:D

(11,217 puan) tarafından
Ha yanı ılla nerden alındıgını  kalitesini mi gösterıyorlar diyorsun : D
(3,244 puan) tarafından
Belkide.
+1 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla masterchefte Mehmet şef bir tabahin tadına mi bakmadı kendisinin de öğrenci olduğu dönemde böyle bir anısı varmış bu yüzden kaybetmiş mıydı oyke biseylerdi ben çok dikkat ederim şimdi etiketi çıkmayan şey vardır elbet ama senin bahsettiğin ağız kısmında yani bu da ozensizlik bence bende aldığım gibi etiket sokerim hiç hoşlanmam bilemedim 
(11,217 puan) tarafından
Ya yemın ederım agzındaydı ve içtim yani ayıp olmassın dıye ama ya onun bana yaptıgı özensizlik nolcak:/ öyle işte mehmet chefte diyo restorantta bile geri gönderilir ymk diyor. Ee dmk ki usulde bu.ee bir zhmette özenelim yanı bir etiket nolcakkı cıkmadı mı kazı gıtsın.
(4,700 puan) tarafından
Yani herkes normal karşılamis şaşırdım :) yani altta olsaydı çıkmayan bişey olsaydı yazmazdin diye düşünüyorum şahsen ben heralde etiketi cikartamadiniz niye suralara etiket yapıstirirlr ki diye de laf çakardim heralde
(11,217 puan) tarafından
Valla bende sasırdım dmk tabakta canakta etıket normal ama kıyafette ayıp: D
+1 oy
(6,053 puan) tarafından
E yani zahmet olacak yikanip etiketin kazinmasi gerekiyor bende hic sevmem sanki bak bjnu misafire kullaniyom su para aldim ortaya koydum der gibi
(6,053 puan) tarafından
Diyetteyim yemesin ☺☺walla baksan burda bi cocugu ihmal eden ben bi ewi *** goturen ben bi kotu kadin muzzeyyen ben☺☺herkes mukemmel ama farkettim ki etiket sokmekten aciz bir mukemmelliyet icerisindeymisz ☺☺
(11,217 puan) tarafından
Yani işte bana da o tuaf gelio cocuklarını bile aksattıp gece gunduz temizlik yapan kadınlar bu kadar ufak ama önemli ve özenilmesi gereken ayrıntıya nasıl olabilir diyor:)
(6,053 puan) tarafından
Sus sen eksik ariyonn agzina gelen etiketi yiyecektin☺☺☺
(11,217 puan) tarafından
Evet tuhhh misafirine bir temiz bardakta cay sunamayıp gece gunduz temizliğiyle övünen hanımlarda dgl bnde suc: D
(6,053 puan) tarafından
En suclu sensin☺☺
+1 oy
(6,191 puan) tarafından
Bende bu konuda biraz titizim çeyiz dizerken kendi tabaklarimin altinda ki etiketlere sokecem diye tırnaklarım kırıldığıni biliyorum bide sen ağız kisminda vardi diyosun çıkmıyor cikartamamis olabilir ev sahibi ama ben olsam asla o bardak ile çay servisi yapmazdim yani hoş bi görüntü değil 
(11,217 puan) tarafından
Yanı hade dıelim ugrastın cıkmadı ama koymazsın. Hayr canım sıcaktan atmıştı. Oyle zor bı etıket dgldi.
+1 oy
tarafından
Pikniğe gittiğimizde arkadaşın plastik tabağının üstünde yani yemek yiyecek kısmında etiket vardı. Tuhafıma gitmisti
(11,217 puan) tarafından
Vallahi tuaflamıyana sasarım: D
tarafından
Valla ona göre normaldi demekki.
+1 oy
(7,036 puan) tarafından
Hiç denk gelmedim ama.hic öyle bişi yapmadım da bende sevmem 
(11,217 puan) tarafından
Denk gelmeyi birak yapmam fiyorum yanı yapılmaz bırakılmaz: D
(7,036 puan) tarafından
Bencede yani de ooyle olunca tabaktan yemek yiyesi gelmez insanın acaba yikadimi yikamadimi ☺️☺️
(11,217 puan) tarafından
Ee bide düşün bu bardak sıcakta attı zaten yanı belli ki yıkanmamış direk kutudan cıkarıp çay koymuş
(7,036 puan) tarafından
Ay Zelal abla midem bulandı o bardakta ki tozlar düşünemiyorum
(11,217 puan) tarafından
Napim işte misafir umduğunu dgl buldugunu yer dedik :/
+1 oy
tarafından
Bilmiyorum ya benim etiket takıntım var ne alırsam aliyim buzdolabımda bile bir tane kağıt yoktur hepsini sokerim makyaj ürünlerimde bakım ürünleri hele ki aldığım bulaşıklar aldığım gibi yıkar etiketi çıkarırım çıkmayan etiket yok zaten yıkanınca çıkıyor

Haklısın ayrıca rahatsız olman çok normal bende görsem bende rahatsız olurum 
(11,217 puan) tarafından
Evet bnde öyle oyuncakta bile etıket tutmam kaldırır kızım yutar agzına koyar felan dıye:)

Inan rahatsız olunmuyacak şey dgl.
(7,036 puan) tarafından
Huremcim benim postlarada bir el atı ver kız sana zahmet
tarafından
Baktım canım ☺️
+1 oy
(1,750 puan) tarafından

Bardakda gorunur belki ama çokda dikkat etmem gittğm  yerde tabak zaten gorunmez altını kaldırmadıysam :DÇok önemli değil benim için ama evde mutlaka çıkarmam lazım gozume batar orda durursa içim içimi yer 

(1,750 puan) tarafından
bahsettiğin fiyat etiketiyse işler değişir  ama barkod etiketiyse sıkıntı yok
0 oy
(45 puan) tarafından
Ben hiç denk gelmedim gelsemde benim için sorun degl 
(11,217 puan) tarafından
Ben geldim ve bu lokantalarda hatta yemeği geri gönderme sebebiymiş
0 oy
(3,230 puan) tarafından
     Hiç takmam 
0 oy
(3,862 puan) tarafından
yani bilemedim   annemin evinde bile tabagin altina dikkat etmedim , misafirin evinde de cok umursamazdim sanirim boyle bir sey gorsem
(11,217 puan) tarafından
Ya tabagı gectim agzıma götürdüğüm çay bardagında atıket var hemde içilecek yerın kenarında
0 oy
tarafından
Fazla detay. Kıl tüy gördüm ya da dilim yarimdi desen neyse de kadın belki etiketin farkında bile değildir 
tarafından
Biz şef değiliz ☺️ ohooo her şeye bu kadar takilacaksak fazla yaşamayız.
(11,217 puan) tarafından
Ben zaten derım takıntılı insanım diye. Yutamadıgım lokmayla durup onu dısarı çıkana kadar bekletip attıgımı bilirim.
tarafından
Bu kadar takıntı sadece sana zarar ☺️
(11,217 puan) tarafından
Bazı konular hassas noktalarım malesef yakınlarım bilir zaten.
tarafından
Hayatta sana kolaylıklar diliyorum canım ☺️
0 oy
tarafından
Ben etiketi söker yıkarım . Ama yıkayıp sokmeyi unuttuğum şeylerde olmuştu 
(11,217 puan) tarafından
Bende sokerim çünkü yıkarken illa ki görüyorum ve tabi ki sökerim yani artık durmasının bır anlamı yoktur

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 334 göst.
31 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 1,134 göst.
0 oy
5 cevap 345 göst.
0 oy
12 cevap 457 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu

380,180 soru