0 oy
625 göst.
Diğer kategorisinde (1,088 puan) tarafından
https://www.instagram.com/reel/CmpJCAsMnSw/?igshid=Yzg5MTU1MDY=

Ben sadece Rabbime benim oğlumun karşısına ona hizmet ettiği için kendini hizmetkar olarak gören bir kadın çıkarmasın demek istiyorum. :(

18 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Valla linç etmeyin beni ama ben haklı buldum kadını mutlu olmak için evleniyorum diyo eşim kendi işini kendi görsün diyo yemeği dışardan söyleriz diyo diyo da diyo okumuş etmiş meslek almış eline bir şekilde ne düşünmesini bekliyorsunuz ki 
(1,088 puan) tarafından
Hizmetçi oluruz diyen sensin ben değilim ben kendimi hizmetci olarak görmüyorum. Çünkü hissettiren yok demeksi sana çarkı hissediyorsun anlatmak istediğim bu. Ben hizmetçi değilim ki gelinim olsun bir çocuk evde ne görürse onu yapar.
(2,291 puan) tarafından
Kimse kimseye hizmetci değil bende o sekilde hissetmiyorum çünkü hizmet etmiyorum
(2,291 puan) tarafından
Herkesin eli ayağı var kendi isini kendi yapabilir esime çay bile demlemem şahsen
(1,088 puan) tarafından
Daha fazla uzatmayacagim karar senin ev senin koca senin ben demlerim yeri gelir eşim demler bir çay demledim diye de ölmem. Herkesin yaşam tarzı
(2,291 puan) tarafından
Masallah masallah aynen devam
-Reklam-
+1 oy
(2,297 puan) tarafından
Herşey  dışardan alacakmış çocukta alsn ilişkide alsn ayy tiksindim kadından cahilce düşünce. Bana göre 
(6,220 puan) tarafından
Bencede:)
0 oy
tarafından
Rabbim karşımıza iyi insanları çıkartsın diyorum gelecek zor
(1,088 puan) tarafından
Amin amin özellikle anne babaysa insan daha çok düşüyor evladım nasıl bir nesilde yetişecek diye
0 oy
(8,909 puan) tarafından
Şuan 18+3 oglusuma hamileyim ilk günden beri hep dua ederim allahim tüm evlatlarımızın karşısına iyi hayırlı insanlar çıkarsın kimseyi kötü insanlarla karşılaştırmasin diye özenle doğurup büyüttüğümuz emek verdiğimiz evlatlarımızın kaderi bazen Bi başka insan yüzünden 5 dakikada değişiyor bu yüzden Allah kimseyi kötü fitne fesat merhametsiz insanlarla karsilastirmasin
tarafından
Oğlan anaları böyle düşündüğü sürece biz kadınların işi zor bu video da kötülük merhametsizlik falan nerde acaba
(8,909 puan) tarafından
1.si bu durumu genel olarak söyledim 2.si videoya göre söylersem genel olarak kadın haksız eğer kadın yada erkek eve 30 40 bin kadar maaş girmiyorsa her gün dışarıdan yemek söylemek hem maliyetli hem sağlıksız ayrıca bende çalışan Bi kadınım eşimin önüne 2 3 kap yemek koymak neden hizmetkar kölelik olsun ki Haa kadın hasta olur küçük bebeği olur rahat durmaz o zaman haklıdır ama onun dışında kimse kusura bakmasın bunun adı sacmaliktir
(1,088 puan) tarafından
Altta bir yorum var diyor ki erkekten o zaman ben calismak için mi evlendim yeyip içip gezmek benimde hakkım  derse ne olacak. Bakalım her gün dışardan yiyebilecek mi
(8,909 puan) tarafından
Çalışmak zaten sadece erkeğe değil kadinada özgüdür hayat musterektir kadın yemek yapıyorsa erkek hic degile bulasiga yardim etmeli o zaman sabancı yada koç ailesiyle evlensin o tipler çalışmayıp yiyip içip gezsinler beraber ama o tarz zenginlerde bu tarz kadınlara bakmıyor evlenmiyor eğlence olarak görüyorlar
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Evde kalır 1 sene tutan bunu sonra kapıya kor
(127 puan) tarafından
Onun evleneceği erkekte standart maas olmaz
(3,767 puan) tarafından
Yani bncede olmamali
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Bos konuşmuş ağzı olan konuşuyor zaten sosyal medyanın saçmalıkları işte 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
33 haftalık hamileyim böyle oğlum olacak ve ilk öğrendiğim günden beri oğlunu her canlıya kibar saygılı sevgili bir çocuk yetiştirmek istiyorum bunun için elimden ne geliyorsa yaparım ve yapıcam eşi bir gün yemek yapmak istemedi mi sorun yok onu yapacak bir çocuk yetiştirmek için elinden geleni yapıcam evimde ne ataerkil ne anaerkil bir sistem ikisinin dengeli olduğu bir ev olacak çünkü aksi takdirde ikisinden birisi ağır basarsa her türlü kötü olur bu hayatta her şeyin dengeli olması önemli evet kadın şurada haklı olabilir yemek yap çamaşır yıka vb işler eşit olmalı aslında haksız olduğu konu ise bunların yapınca hizmetçi hizmetkar olarak adlandırması bunları yapıp eşin ile mutsuzsan öyle hissedersin ama eşinle aranızda bişey yoksa mutlıysan öyle hissetmezsin aslında bütün mesele o
(1,088 puan) tarafından
Arada ince çizgi var. Mesela ben yemek yaparsam eşim çoğu kez bulaşığı yıkar. Çamaşırı makinaya eşim atarsa ben asarım o asarsa ben katlarim  ama ne o ne de ben hizmetkar olmayız oğlumda karşısına onun gibi bir insan çıksın isterim
(2,103 puan) tarafından
Aynen öyle canım işte o ince çizgi bozuldu mu her şey alt üst olur beter olur inşallah karşılarına onlar gibi insanlar çıkar
0 oy
tarafından
Dışarıdan istesin yeriz diyor ya hani. Adamin yemek şirketleriyle anlaşmak için para kazanması gerekiyor. Hadi bakalım aynı şeyi adam da söylesin ben uşaklık etmek için evlenmedim o da gezsin niye elin ağız kokusunu çekerek çalışmak zorunda olsun ki. 

Hayat müşterek o çalışip getiriyorsa sen de pişir önüne koy birlikte ağız tadıyla yiyin gezmeye de gidin.  
0 oy
(2,699 puan) tarafından

Tamamen Saçmalığın dibi bir video oh ne ala dışardan yesin nedir yaaa evlendikten sonra oda Birgün öyle olmayacağını anladığında gelen pişmanlık hissi komik 

0 oy
(2,687 puan) tarafından

Desene ben boşa yaşiyom ne guzel ohhh ekmek elden su golden kim istemez oyle hayati paran varsa gucun varsa ne alaaaaa benim gibi fakir fukara evde ne bulursa onu yer fakirin anca hayalidir buu bi arkadaş var eşşek gibi calisiyom at gibide yerim der :woot: yokki yiyek para ne gezer 

0 oy
(11,217 puan) tarafından
Hiç şaşırmadım tıpkısının aynısı eltim var: D 8 yıldır böyle
0 oy
tarafından
İnsanın kafası az çalışacak ya

Ya mantıkla hareket edelim.İki tarafta calışıyorsa akşam beraber yapılır beraber yıkanır toplanır ama eş çalışıyor kadın calışmıyorsa adamın eve getirdiği paraylada o evde bi zahmet yemek pişsin ya mutlu olmak eşinle hayatı paylaşmaktır.
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Bi gitsin işine bu karı hangi Elizabeth pardon :d  sgsssgsg
0 oy
tarafından
Kadinin belli ki buyuk travmalari var bu konuda bir calisma okumustum annesini hep ezilen konumda olarak goren kiz cocuklari annelik,dişilik,kadınlık la ilgili rolleri reddeder daha maskulen dusunur ve davranir diye. 
0 oy
(119,289 puan) tarafından
insan mutlu olmak icin evlenir.
0 oy
(13,010 puan) tarafından
Bende bir erkek annesi olarak umarım oğlum karım bana yemek yapsın ütü yapsın Ben isteyince çocuk yapsın düşüncesi ile evlenen bir insan olmaz diyorum eli ayağı tutan insanların başka birinden hizmet beklemesi benim de hiç mantığıma yatmıyor çalışıyorum evliligim çocuğumda var çocuğu doğurdum bakıma muhtaç kendimi ondan sorumlu hissediyorum ama eşimden sorumlu hissetmiyorum çamaşırı makineye ben atıyorum o seriyor yemeği ben yapıyorum bulaşığı o yıkıyor asla kalksında kahvaltı hazırlasın diye bekleyen biriyle yaşayamazdım 
(1,088 puan) tarafından
Öyle bir dezenimiz olduğumu nerden çıkarttın merak ettim. Oğlum yan gelip yatacak gelinim ona hizmet edecek falan diye bir cümle mı kurdum ben hatırlamıyorum ama oğluma yaptığı hizmeti hizmetkarlik olarak gören birini çıkarmasın oğlumun karşısına rabbim. Hayat müşterek bu kadar basit
(13,010 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hayat tabiki müşterek bunu bende kabul ediyorum senin aile ilişkinden çok videodaki kadının düşüncesinden yana yorum yaptım ki sanırım sende videoyu yorumlayın demiştin insanlığın ilk dönemlerinden beri hayat müşterek iş ve görev paylaşımı var yani erkek çalışıp evin geçimini ihtiyaçlarını karşılıyorsa kadının da evi çekip çevirmesi gerekiyor ki yorumlarından anladığım kadarıyla seninde böyle bir hayatın var. Ama zaman değişti ve kadınların çoğu da çalışıyor. Bizim toplumumuzda ev işleri kadının görevi diye sacma sapan bir gelenek var. Kadının çalışmasına rağmen bütün ev işini kadından bekleyen erkeklerin sayısı hiçte az değil üstelik çocuğu bile ev işinden sayıp anne baksın anne ilgilensin diyenler var bu kadın aşırı feminist ama yüzde yüz haksız da diyemem. Eşine hizmet etmek kadını hizmetkar yapmaz ama bizim ev hanımı dediğimiz kadınlara benim hizmetimi yapmak zorunda bakış açısıyla yaklaşan erkekler olduğu müddetçe kadında ben hizmetkar değilim diyecek
0 oy
(34 puan) tarafından
Bu düşünce tamamen cahillikten başka bişey değil. Eş demek birbirine hizmet etmek değil zaten. Örnek veriyorum eğer ki benim eşim benden patlıcan musakka isterse yaparım mesela çayı da o demler. Sofrayı ben kurarım o kaldırır. Çamaşırı asarım kuruyunca katlar kaldırır vallahi böyle bu. İlişki biraz da emek ister. İnsanlar birbirlerine maddi manevi yatırım yapan kişilere aşık olurlar. Herşey gezmek tozmak değil ki. Okumakla iş sahibi olmakla alakalı değil bu durum. Aksine tamamen cahillik. Yüksek mühendisler doktorlar avukatlar yemek yapmıyor mu kendi yaşam alanını temiz tutmuyor mu? Kadın kim tanımıyorum ama saatlerce anlatırım bunları ona anlar mı orası muamma. 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Doktorasını yapan biri olarak söylüyorum ben bu şekilde düşünmüyorum. İş sahibi olmak okumak etmek ayrı konu ama eşime elimden geldiğince yaptığım yemek bana ağır gelmez o da bana aynı şekilde davranır çünkü. Sürekli ben onu yaptıysam sende bunu yap ya da ben okudum bulaşık yıkamam demek bana çok saçma geliyor. Erkekler de okumuş ama gelip evde çocuğa bakıyor perde asıyor en basitinden. ne desin ben yapmam mı desin saçma özetle 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 635 göst.
0 oy
11 cevap 174 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde Ebruliiiiii (259 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
0 oy
11 cevap 318 göst.
20 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,883 puan) tarafından soruldu

379,640 soru