0 oy
174 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından
2.dogumuma 1ay kaldı sezeryan esnasında bağlatmayı düşünüyorum

Yaş olmuş 35 peş peşe iki tane doğum yapmış olucam ki bedenim de ruhumda bı 3.cüyü kaldırmaz.

Bunun kesin çözüm olduğunu duydum ve bir kere yapılıyor devamlı ilaç içmek iğne olmk istemiyorum

Önerisi olan var mı 

11 Cevaplar

+2 oy
(662 puan) tarafından
Dinimizce bağlatmak günah ayrica dünyanın binbir türlü hali var boşanip yeniden evlenebilirsin elim bir kazada Allah korusun tüm çocuklarını kaybedebilirsin hasta çocuğuna ilik nakli için yeniden çocuk sahibi olman gerekebilir bu söylediklerimin hepsi ne yazık ki yaşanmış hadiseler Rabbım kimseyi evlatlariyla sınamasın 
(261 puan) tarafından
Amin bende Allah çocuklarıma sağlık versin diyorum o ihtimali bnde düşündüm.ama günah kısmını hiç düşünmedim ben açığım mesela buda bir günah yada günlük yaşantınıza bakın hiç mi günah yok.yalniz olmasın diyerek ikinciyi yptim ama kaderde varsa elden ne gelir verende alanda Allah ki ins almaz .bu devirde millet ikinciyi yapmaya cesaret edemezken.maddi manevi bakamayacagin çocuğu yapmamalisin.
Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip eylesin
(18 puan) tarafından
Bence doğurupta bakamamak baglatmaktan daha günah en azından doğacak çocuğun vebaline girmiyosun baglatinca ben günah olduğunu düşünmüyorum
(1,429 puan) tarafından
Bu yorum cok doğru . Bizim eskiden bi komşumuz vardı 3 kocaman cocugu vardı göğsünde bi oroblem vardı doktor bir cocuk doğurursan geçecek başka türlü tedavilerle geçmemişdi oda 4cüyü doğurdu öyle geçti bence spiral takitir
-Reklam-
+2 oy
(7,193 puan) tarafından
Kadere iman eden  biri kendinden gelecek olan neslin daha ruhlar aleminde iken var oldugunu bilir . Allah o kişileri dünyaya senin vesilen ile getirmeni murat ettiyse sen ne yaparsan yap aciz bir kul olarak ona engel koyman mümkün değildir. He tedbiri caiz olan bir şekilde alırsın için rahat eder olursa da ben elimden geleni yaptım dersin . Ama şunu unutma çocuk doğurmak bizim elimizde olsaydı tüp bebek kuyruklarında 15-20 yıl insanlar beklemezdi . Gelende imtihan gelmeyende . Velhasıl sen tüplerini bağlattın diye daha sen doğmadan senden doğacak olanın ruhu yaratılmışken senin tüpleri bağlatman gereksiz bir eylem .. Tüpleri bağlatıp çocuk sahibi olanlar var. Tüpleri bağlatanlarda nasibinde zaten çocuk olmadığı için daha çocuk sahibi olmuyor yoksa cennete ya da cehenneme girecek ruhların sonu belli iken sen onları bir işlem yaptırıp ortadan kaldıramazsın ... 
0 oy
(6,221 puan) tarafından

Bebeğim şuan çoğu kişi aktif değil uyuyor sabah sen bu postlarini kendin yorum yaparak yukarı çıkar daha çok tavsiye gelir :)

Bağlatma hakkında fikrim yok valla

(261 puan) tarafından
Hahahahaha teşekkür ederim tatlım
(502 puan) tarafından
Benimde 3 çocuğum var  eşim bağlat diyor.Ama ben bagoatmak istemiyorum hiçbir zaman.Baska yontenler kullanmak istiyorum.Cok uygun gormuyorum açıkçası.evet daha net bir tavır ama baglatmak  da
(6,221 puan) tarafından
Bu arada sonradan farkettim aramızda 11 yaş var bebeğim demişim:) kusura bakma ablacim
(261 puan) tarafından
Olsun bebeğim benim.hosuma gitti gece gece sen sakın baglatma düşünme emi çok gencsin
(6,221 puan) tarafından
Yok ablacım 2 çocuğum var Allah nasip ederse bir 5 sene sonra bir tane daha olursa bas üstüne tabi korunduğum halde kalmaz isem gene falan☺️ küçük 4 büyük 5.5 yaşında
Ve ben bağlatma taraftarı değilim
Ne bilim hastalık var şey var ondan dolayı sıkıca korunma yöntemleri ile uğraşıyorum
0 oy
(12,624 puan) tarafından
Benimde iki uç haftaya doğum var ikincı, aralarında tam bir bucuk yaş olacak. Spiral taktırmayı düşünüyorum 

Yaş 31. Bağlatmak tabi sizin tercihiniz 
(261 puan) tarafından
Spirial kaydı hadi takdirdin cikatmn gerek vs.diye düşündüm bnm çocuklar arası da 20 ay olck heralde o kdr bitkinim ki sağlığımı geri kazanamazsam bakamam ki kendimi topladığımda yaş 40 olur .diye düşünüyorum
(12,624 puan) tarafından
Başka çoçuk düşünmüyor iseniz doğru
Ama hani geri dönüş yok ya o yüzden ben istemem ilerde isteyebiliriz çocuk o yüzden dedim.
(2,223 puan) tarafından
Tekrar çocuk istersen tüp bebek yöntemiyle yapabilirsin bağlatinca
(12,624 puan) tarafından
Oluyorken iş çikartmaya ne gerek var isteyeceğim kesın :)
0 oy
tarafından

Bunu oğluma doğum yaptığım da doktorlar çok istemişti hepsi sırayla bağlayalım diye hem beni hem eşimi ikna çabasındaydi eşim Büşra istemiyor diyordu ben Recep istemiyor hocam diyordum bı ara düşündüm ama 1 tane daha yapmayı çok istiyordum şimdi ki aklım olsa baglatirdim pişmanım 25 yaşında idim o zaman 2 buçuk yıl geçti üstünden bir daha yapmak istemiyorum ama kaza kurbanı olursam kesinlikle baglaticam işi şansa bırakmak istemiyorum 

0 oy
(8,914 puan) tarafından
Evet günah belki ama istediğin yetmeyeceğin çocuğu yapmak da günah bence. Yazık günah yani bebeğe. Benim de iki çocuğum var. Büyük konuşmuyorum ama üçüncüyü asla istemiyorum. Doğum kontrol hapı prezervatif spiral hepsini kullanıyorum. Normal doğum yaptım ben. Sezeryan olsam bağlatirdim heralde
0 oy
tarafından
Bende ikinci sezeryani Olcam birde hiç istemeden hamile kaldım çok ağladım aldırmayı bile düşündüm ama şimdide bağlatmak istiyorum bünyem ikinciyi bile zor kaldirdi kaldı ki üç bağlatmak istiyorum ama eşim izin vermez herkeste günah diyor ama hayat çok zor bilmiyorum kafam çok karışık 
0 oy
(1,009 puan) tarafından
3 tane pespese doğurdum sayılır yaş 30 bağladım 3u de sezaryen

Günah evet pişman oldum biraz ama şöyle düşünüyorum çocuk düşünmeyen hap alıyor spiral da caiz değil ama takan milyonlarca kadın var

Hani bunlarda bir şekilde olmamasi için uğraşıyor bu da günah o zaman çünkü ömür boyunca olmasn diye ugrasiolar. Allah bilir ama bizim vücudunuz da bize emanet 
0 oy
tarafından
Şimdiki aklım olsa bağlattırırdım
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Bir çocuğum var ikinci olsa ( şu an asla düşünmüyorum diyelim ki oldu kazayla vs) hemen bağlantirim. Psikolojik olarak kaldıramam yani. Zaten Allah sana bağışlasın iki çocuğun varmış. Evet dünyanın binbir türlü halı var ama tüpleri baglatinca çocuk sahibi olmak imkansız diye bir şey yok. Çok istersen tüp bebek yapabilirsin.. tüp bebek yöntemi ile tekrar bebek sahiibi olabiliyorsunuz bağlatsan bile. Yaptıktan sonra Hakkıyla bakamamak bence daha büyük günah. Çünkü her şey ailede bitiyor. Sen ilgilenir, iyi bakarsan o çocuk iyi oluyor. İlgilenmezsen, sağda solda büyürse her kötülüğe bulaşabiliyor. Çocuk mahkemesinde çalıştım yıllarca. Suça suruklenen çocukların yüzde 99u ilgisiz, sosyoekonomik açıdan düşük ve çok çocuklu ailelerde büyümüş oluyorlar. Evet memlekette kimse aç kalmaz ama.her şey karın doyurmak değil.
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Benim arkadasim kazara 2 kere hamile kalinca baglatti. Neye gore gunah bilemiyorum ama bakamayacagi yetemeyecegi bir cocugu dogurmaktansa onlem almak daha iyi. Eger istemiyorsan bence baglat benim cevremde cogu kisi baglatti. Ayrica istenilen zamanda tupler yeniden aciliyor.
(1,573 puan) tarafından
tüpler acılmıyor canım yapısma oluyor  lazerle yakılıyor sonra baglanıyor artık ama cocuk ısteyen kısıler tüp bebek ıle bebek sahıbı olabılıyor
(2,411 puan) tarafından
Hepsi lazer ile kapatma olmuyor tipleri var. Tekrar acilabiliyor ancak hamile kalma orani dusuyor. Bu nedenle tup bebek yapiliyor evet. Hos hamile kalmak istese zaten baglatmaz ama ben bilgi icin verdim  actirmak isteyen olacagini sanmiyorum :)
(1,573 puan) tarafından
gerekmedıkçe Allah korusun ilik için vs kardes yapmaya gerek kalmadıkça bence de açtırmaz kımse Allah baglatanların dunyaya gelmıs cocuklarına saglıklı ömür versın dıyorum :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 626 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 636 göst.
0 oy
6 cevap 157 göst.
0 oy
11 cevap 318 göst.
20 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,884 puan) tarafından soruldu

379,725 soru