0 oy
1,369 göst.
Diğer kategorisinde (10,947 puan) tarafından
Kardeşim bir cocukla sözlü.cok severiz çocuğu Allah yukarıda.terbiyeli kardeşimi de çok seviyor.fakat evin tek çocuğu.hakiyle annesi çok düşkün.kadin ilk zamanlar melaike gibiydi.ben çektim gelinim çekmeyecek modunda bir kadındı.fakat iş ciddiye binince değişimler baş gösterdi.kardesime bir iki kere saygısızca mesaj attı.biz karışmak istemedik.sozde oğlan uyarıları yaptı.fakat kadın deli gibi kardeşimi kiskanmaya başladı.kardesimle oğlan foto çekilip paylassa gidip aynı yerde zorla foto çekilip paylasmalara bile başladı.surekli annemle bu konuyu konuşuyoruz.oglan çok iyi fakat nereye kadar durduracak aklımızda hep bu soru.kardesim çok güveniyor sozlusune engel olur diyor.bizde şimdi uyarılara rağmen bunları yapan evlenince ne yapmaz diyoruz.biz işin içinden çıkamadık.bir taraftan olabilecek.problemleri görebiliyoruz bir taraftan da birbirini deli gibi seven pırlanta gibi iki gencecik insan var.ne yapacağımızi sasirdik

34 Cevaplar

+5 oy
(7,195 puan) tarafından
Canım konu ile alakalısiz ama Allah yukarıda demek doğru bı terim değil hatta dinden çıkmaya kadar yolu var . Allah zamandan ve mekandan münezzehtir. Ona yer isnad etmek şirktir. . Umarım kardeşin sorunlarını cozer . Severek ayrılmak bana göre ölümden daha beter bir şey. Haklarında hayırlısı olsun 
(10,947 puan) tarafından
Korkuyoruz.hele ki ben neler yaşadım biliyoruz yakinen.ilerisini görüyoruz.fakat sevene de bırak demek bencillik gibi oluyor.
(10,411 puan) tarafından
Ben yazacaktım artıralım seni maalesef kimse bu cümleye dikkat etmiyo cok tehkeleli ve şirke götürecek Bi cumle rabbim muhafaza
(1,572 puan) tarafından
İlk kez bunun sirk olduğunu okuyorum, dini bilgim de yok bu konuda ancak nette baktım net bi şey goremedim. Kaynak gösterir misiniz merak ettim araştırmak isterim
(10,411 puan) tarafından
Ayetel kursi bu konuya değildir canım manasına bak tefsirşnede bakabilirsin
(1,572 puan) tarafından
Tamam bakıyorum teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından

E ama ayrılsalar bu sadece kayınvalıdeye yarar :) en kotu kaynana bıle oglunun dur dedıgı yerde bıter, ıs oglunda bıtıyor yani

(10,947 puan) tarafından
Yani dibi bu bacım.bak birşey yapamasa iyi gününde gelip yanından geçerken laf soksa yeter moral bozmaya günü zehir etmeye.
(4,176 puan) tarafından
Evt kesinlikle.bizim bi tanidik var oyle.annesini kiramio .esine de iyi davransin laf etnesin kiskanmasin  diye haftada bi gun gidip annesinin evinde kalio bekarlik odasinda yatio.sabahina annesi hazirlio kahvaltisini. Kadin yoksa geline etmedigini hirakmiomus
(10,947 puan) tarafından
İşte bak örneği bacim
tarafından
Kızlar şans ısı bu,benım esımde tam tersi oldu,ıhtımal dahılınde olacak şey ıcın ıkı taraf bırbırını sevıyorsa ayrılınmaz bence
(10,947 puan) tarafından
Benim eski eşimde gözünden akan yasa yakarım herkesi derdi.ablasi biz nisanliyken bir iki şey yaptiydi da burnundan getirmişti.en son biz bosanmamiza yakın ablası adli adinca hakaret ediyordu da etsin ne olacak diyordu .bu da bir secenek mesela kuzum bir anda anaya da donebilir
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun gerçekten çok zor bi durum ama evlendikten sonra aşırı yıpranacak çok üzülecek malesef. 
(10,947 puan) tarafından
Bizde böyle diyoruz.oglan nereye kadar durduracak ki deli gibi kavga etmesine rağmen yapacağından geri kalmıyor kadın.e anası dövüp qtacak değil ya.oglan da bir yerde tıkanıp kalacak olan kardeşime olacak
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Valla kuduruyorlar sonra daha kötü oluyor  hele ki daha sozluyken basladiysa vay hallerine  Allah kurtarsın 
(10,947 puan) tarafından
Bizde öyle diyoruz daha şimdiden böyleyse evlenince aranızda yatcam der bu tip diyoruz
(3,328 puan) tarafından
Canim adama göre degisiyor. Ablam da tek evin ogluyla evliydi. Kaynanasi cok kıskandı eski enistem once set oldu sonra dengeyi tutturamadi ayrıldı.
Bende tek evin ogluyla evliyim. Ilk etap esim dengede zorlandi, şimdi iyi ama sonra nolur bilemiyoruz. Ama balikta baştan kokuyor. Daha simdiden böyleyse kadin evlenince artar gibi hissediyorum ama
0 oy
(974 puan) tarafından
Bu aile kıskançlıgi yüzünden bir arkadaşim maalesef yakın zamanda ayrıldı kız çok çok üzüldü aile istemeyince yada böyle kıskançlık olunca bugün olmazsa yarın mutlaka sorun oluyor sözlüsü bir durdurur iki durdurur üçüncü de karısına yeter artık o benim annem der karısına gözünü kulağını kapatır ama tam tersi olup dengeyi de sağlayabilir Allah hakkında hayırlısıni nasip etsin 
(10,947 puan) tarafından
İşte bilemiyoruz bizde ne olacak .
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Şimdi güvene bilir ama erkekler evlenince değişiyor anneci oluyor buda kaynana hayatlarına hep müdahale edecek demek büyükler hep bizi uyarılır ama biz inatla dinlemeyiz pişman olana kadar
(10,947 puan) tarafından
Bende onu diyorum bak ben neler yaşadım bire bir sahidsin diyorum
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Eger uzak yerde yasayacaksa bence bi slklntl olmaz ama eger yqkinsa surekli yuz gozolur
(10,947 puan) tarafından
Yani illaki aynı şehirde olacaklar.kadinin ayağını kırıp  oturacak değiliz ya.
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Ama şimdi seviyorlar birbirlerini ayrılmak kolay değil:( kemdi esimi düşündüm de ben annesi kotude olsa ayrılamazdım sanırım;/

Ama ilerisi içinde sıkıntı olacak bilemiyorum Allah yardımcısı olsun
(10,947 puan) tarafından
Seviyorlar hemde çok .fakat ilerisini gorebiliyoruz
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Ayrılmak çözüm değil ki iş damat da bitiyor annesine yeri geldiğinde sözünü geçirebilecek karısına laf dedirtmeyecek ve birlik kessinlikle kabul etmesin en azından ayrı otursunlar
(10,947 puan) tarafından
Yok oğlan bile asla diyor.bir oturma işine.is tabi ki damatta bitiyor.soyle anlatayım.bir kere saygisi bir mesaj attı kadın.sonra oğlan neler dedi annesine .arayıp ozurler dinletti.fakat iki hafta geçmeden gene aynı şey tekrarlandı.oglan ne derse ne yaparsa yapsın beynine eseni yapıyor bu kadın.
(2,165 puan) tarafından
Anladım başına buyruk belliki inşallah güzel olur herşey yaa hayırlısı olsun canım
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Çok post açtırir o kaynana 

Amaa Eğer oğlu dur demeyi bilirse Annesine Sorun olmaz iş oğulda bitiyor kuzum
(10,947 puan) tarafından
Kuzum oğlu neler yaptı.hala kafasına estiği gibi yapıyor engel olamıyor kadın kendine
0 oy
(375 puan) tarafından
Oğlunu paylasamayan ne diye evlendirmeye kalkıyor. El kızının günahı ne yani. Bunu da anlamış değilim. Ya karışma ya evlendirme. Allah hakkında hayırlı olanı nasip etsin 
(10,947 puan) tarafından
Amin bacım.aynen öyle.kabul edemeyecek sen neden bu işlere girersin demi
(375 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Allah yardımcınız olsun
0 oy
(768 puan) tarafından
Ayy bilemedim ama damat sonradan annesine daha düşkün olabilir karısını ezdirebilir benim eşim öyle mesela gözü beni görmez annesi her zaman haklıdır asla ona laf söyletmez şu an kiz kardesjm birisiyle görüşüyor soruyorum kız kardeşime ailesine annesine asiri duskun mu seni ezdirir mi diye çünkü ben çok çektim hala da çekiyorum kardeşimin bunu yaşamasını istemem inşallah kardeşin için hayırlısı olur ama evlenip bosanacagina daha kötü şeyler olacağına sözlü olup ayrılmak daha iyi ben şu an ki aklım olsa eşimle ayrilirdim asla evlenmezdjm 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Kendimi gördüm kıskanç kaynana zor yok yakınken tavrını belli etsin kardeşim eğer ayrılmıyosa evlenince anahtar da ister bu anam evlerden uzak
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Eğer çocuk gercekten annesını durdurcak biriyse,kardeşin de seviyorsa evlensin. Benim kaynanamda da var o potansiyel ama eşim asla fırsaf vermez mesela. 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Valla bacım oğlan biyanda anasına dönersr olan kardeşine olur tabi ayrılsın demek hakkım değil ama yol yakınken dönmekde iyidir çok yıpranır oğlanında anası nereye kadar sus dur diyecek şimdiden başlamış 
0 oy
(829 puan) tarafından
Canım ikisi hakkında hayırlısı olsun inşallah ama kadın karışırsa huzur olmaz ben kendimden biliyorum 
0 oy
(187 puan) tarafından
Siz üstüne gittikçe ters teper.. Siz olumsuz konuştukça o aksini savunur. Maalesef ki hayatta çok az insan başkalarının tecrübelerini dikkate alarak karar veriyor.. İlla yaşayıp görmek istiyor çoğu insan.. Belki nişanlılık sürecini uzatabilirseniz kendisi yaşayıp görür..
0 oy
(309 puan) tarafından
Benim eşim güya ailesine bağlı deildi annesiyle güya sıkı bir ilişkisi bir paylaşımi yoktu evlendik bu adam ailesine düştü neredeyse boşanma seviyesine geldim nefret ettimm ailesinden de bu tutumundan da üzülerek söylüyorum ki evlenince nasıl olsa evlendik esim artık diyip ikinci plana atıyorlar ailesine daha da öncelik veriyorlar yani gerçekten çok zor bir durum ama siz haklısınız.o zamanlar insan herşeyi tozbembe görüyor ama evliliğin devamı için sadece aşk yetmiyor .Rabbim kendisi için en iyi olanı seçmeyi nasip etsin inşallah 
(10,947 puan) tarafından
Aynı şeyleri yaşamışız bacim
(309 puan) tarafından
Yani hala da öyle gidiyor ağzımın tadı kalmadı hıc yani olanildigince kardeşini ayiktirmaya çalışın ha belki çocuk öyle olmaz bilemeyiz ama öyle bir durum olsa en çok kendisi üzülür sizi dinlemedi diye ne bileyim Allah yardımcımiz olsun çok zor bir durum senin için de üzüldüm Rabb'im ayiktirsin hidayet etsin bu eslerimize
0 oy
tarafından
Canım benim benim kaynanamda aynıydı evlendik evlendiğimiz gün yemin ederim düzeldi şuan kızı gibi davranıyor ve bakıyor ne eksiğimiz varsa alıyor hatta bazen gizli gizli kenara köşeye çekip para sıkıştırır elime çok şükür düzeldi bizde çok korkuyorduk korktuğumuz başımıza gelmedi çok şükür 
0 oy
(4,663 puan) tarafından
canim ayni bizim durum esim annesini duskun değildi ama annesi cok severdi sozden sonra tartistik nisan atmak istedim atamadık 4ay icinde evlendik bir  yilimizin sonunda bosanma davasi actim o sira esim barışmak istedi dedim beni bu sehirden gotur diye uzman cavus oldu baska yere gittik yilda bir hafta bilemedin iki hafta gorurdu tas catlasin ona ragmen durmadi en son buyuk.kavga ettik esim tarafini secti o tarafla gorusmuyoruz hala arayp sen o iki yezide yediriyon parayi diye o yezid benim digeri de kizim daha neler neler eger bizimki gibi kavga dovus olmasin gelin kaynana konussun derse benimle ayni sikintiyi yasar ama sozlusu annesini silkelerse karisamaz

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 999 göst.
+9 oy
12 cevap 891 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 734 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 383 göst.
4 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu