0 oy
409 göst.
Aile kategorisinde (91 puan) tarafından
tarafından kapalı
Benim dört aylık bebeğim var v ve bu pazartesi ise başlamam gerekti . Ve bebeğime kaynanam baktı buraya kadar sorun yok merkeze yakın köyde kaliyolae aslında yeni düzenleme ile mahalle diye geçiyor. İşte bebegim hasta Dr antibiyotik yazdı . Nefes alamıyor aşırı doluyor bunu öksürük çok bogulurcasina öksürüyor ve karşı evde kaynım yaşıyor üç çocuğu var 7 9 ve 12 yasindalar yedi yirmi dört kaynanamdalar ve hastalar sürekli hasta oluyolar eltimin umrunda değil çocukları ve gelip bebeğim uyurken bağırıyor çocuk uyaniyo hastasin bebeğe dokunma diyorum  gelip bebeği opuyo elini yüzünü ya dedim ben bunu iyileştirmeye calisyom siz böyle yaptıkça iylesmiyo. Kaynanam demiyo yaklaşmayın eşim de dedi ki olsun hasta da olsanız öpün sevin nolcak bir hafta değil iki hafta sonra iylessin benim salterler attı. Yarın öbür gün hastasıniz dokunmayın desem amcam birşey olmaz öpün dedi diyecekler. Kocam zaten aşırı yiyenci aşırı sever oğlunu daha az seviyo sanki bir de annesine aşırı düşkün aslinda ailesine çok düşkün Tartıştık dedim ben evime gideceğim bebegime ben bakacağım ücretsiz izne ayrılacağım .kaynamam da geldi dedi büyük oğlu yani o çocukların babası üzülmesin diye . Ne alaka dedim onlar üzülmesin diye benim bebeğim sürekli bunlar yüzünden hasta ki olsun ya sürekli disardalar koynlari kopeleri elleyip o elle gelip bebeğe dokunuyor. İşte bu sabah eşim ise gidince dedim gel bizi al eve gideceğim bebegime ben bakacağım laf ettim birsu kaynanam küstü benle diyo onlar çocuktur seviyolar kuzenleridr sonuçta diyor niye ben bakamıyor muyum diyor . Haklı mıyım haksız mıyım . Ne yapacağım bilmiyorum o ortamda sürekli onlar gibi büyümesini istemiyorum  düşüncesiz saygısız çocuk olmasın sürekli hasta olmasın onlar yüzünden yiyenleri yüzünden annesi çağırıp çocuklar hastasıniz eve gelin orda bebek var günah demiyo . Sabah kaynanamdalar öğle akşam sürekli biri gelip kaynanamda yatıyor düşünün çocuklarını eve almıyor istemiyo keyfi bozulsun eltim 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

13 Cevaplar

0 oy
(393 puan) tarafından
Ayy ayni seyi yasadigimi düşündüm cok zor bebegine kendin bakk kaynanaya hic bisi emanet edilmez gectim ki çocuk. Eltinde baya düşüncesizmis geri zekli. Benimde 40 gunluk bebegim var kayinbabam hasta olmus gelecem dedi kabul etmedim kusura baksinlar valla küçücük bebek ilac icmesi hic uygun degil bilerek hastalandirmak gibi bisi düşünceli insan isterim ya.
(91 puan) tarafından
Aynen düşün çocuklar inhasta ama akşama kadar disardalar bı alıp eve uzandirmiyo umrunda değil ne zam iylesirse öyle . Ee benim bebeğim inşallah iylesecek onlar gelip öpüp sevince bir de elini öpüyorlar bebek zaten elini ağzına koyuyo sürekli hep hasta olcak yani her hafta kaynımin çocukları hasta oldu mu otomatikmen bebenim bebeğimde hasta olcak düşünün kendimi kimseye anlatamıyorum kimse beni anlamıyor kötü gelin kötü eş kötü yenge oluyorum
(393 puan) tarafından
Kimseyi umursama bence isini birak bebegine kendin bak. Kendi çocuğuna önem vermeyen seninkini hic düşünmez.
-Reklam-
0 oy
(8,960 puan) tarafından
O zaman sen çalışmayıp bakacaksın kuzum...onlarda torunu gelme diyemez eee birde dibinde ... onlarda çocuk belki dur sus bir dinler iki dinlemez
(91 puan) tarafından
Sadece ben diyorum yaklaşmayın hastasiniz .ne kocam ne kaynanam demiyor neden büyük oğulları üzülmesin
(775 puan) tarafından
Ne diyecekler canim kaynana dese torun ayiriyo olacak sen tepki verdikce haksız olursun al iznini bak çocuğuna olay da büyümesin
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Kendi çocuğuna kendin bakacaksın canım. Ortama güvenmiyorsan sen yokken baska şeyler de olabilir. Sen hastalık durumundaki tavrı gördün sadece 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Haklısın ama o zaman hiç bırakmayacaksın kimse anne gibi bakamaz o torunuysa o da torunu onun için farketmez ki eşinde bu yüzü vermiş maalesef ben bir kez bana söylediği sözden dolayı 3 yaşına girecek kızımı saatlik bile bırakmışlığım yok doktor kuaför aklına gelen herşeyde yanımda yani öyle düşün ayrıca iyi bakıyor olsa 4 aylık bebek neden antibiyotik kullansın bende şimdi hamileyim kara kara hastane de yatınca be olur diye düşünüyorum 
0 oy
(3,830 puan) tarafından
canim haklisin ama seninki tirunsa onlar da torun . ayni evin icinde ne kadar yaklasmasalarda havadan bile bulasiyor hastalik . imkan varsa kendin bakmaya calis cocuguna .
0 oy
tarafından
Böyle bir durumda çıldırır direk işten ya izin alır yada çıkardım.  Kimse ama hiç kimse benim çocuğumdan önemli değil. Çocuğuma kendim bakarım,  senin yanında böyleyse sen yokken nasıllardır.  
0 oy
(127 puan) tarafından
Cocugunu aldın mı bence ayrilma al onun sana ihtiyacı var ve daha cok kucuk cok üzüldüm sadece ve sadece sana anne kokusuna anneye ihtiyacı var
(127 puan) tarafından
Aranızda bağ oluşmaz ve demedi deme 20 li yaşlarda ergenlikte çok çekersin
(1,211 puan) tarafından
Aranızda bağ oluşmaz kısmı çok saçma. Benim kızım 20 aylık. 2 aylıkken bıraktım kaynanama ama annem der başka bişey demez yani alakası yok bağla falan
(127 puan) tarafından
Herşeyi cok biliyorsunuz ya butun egitmenler proflar aynı kanida 3 yaşına kadar sadece anneyle durucak seninki oznel ben somut birseyden bahsettim bilimsel birsey bikere seni az gordugu icin anne diye sayikliyordur babalar islerine gittiklerinde cocuklar arkalarindan aglarlar bu dedigimi ilerki yaşlarda gorursun sabirsss
(1,211 puan) tarafından
Asıl Bütün eğitmenler ve proflar diyor ki kalitesiz 24 saat geçireceğinize kaliteli 2 saat geçirin diyor. Aranızdaki bağın vakit geçirmekle değil,kaliteli vakit geçirmekle gucleneceginden bahsediyorlar.Ben de çok araştırdım merak etmeyin. Benim kızım hiç benim arkamdan ağlamaz çünkü ben onu öyle alistirdim. Evden çıkarken akşam geri gelicem beraber oynucaz diyorum.  Ben giderken bana baybay der el sallar öpücük atar. Akşam da kucağıma atlar. Bilip bilmeden boş boş konuşup da insanların canını sıkmayın durduk yere. Sizin dediğiniz 3 yaşına kadar uzun vadeli anneden ayrılmaması gerekiyor. Örneğin 10 gün 1 ay hiç gormemekten biryere bırakmak gibi. Siz de carpitip işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz.
(1,211 puan) tarafından
Çalışıyoruz diye çocuğumuzu çöpe atmiyoruz ya.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
O zaman bırak işi evinde çocuguna bak madem saygısız düşüncesiz ve sürekli hasta bir çocuk büyütmek istemiyorsan. Ki zaten çocugun büyüdükçe hasta olacak sürekli. Seninki torunsa diğerleri de torunu. Kadın belli ki arada kalmış onlara da kıyamıyor. Kocan da vermiş yüzü zaten sevin öpün diye. Tek çare çocuguna evde oturup bakmak.
(91 puan) tarafından
Öyle valla en iyisi öyle benim bebeğim e birşey olsa kocam kırılmaz diye  sıkıntı yok ama kaynım in çocuklarına of desel o kırılır küser diye onların daha kıymetli
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Çok haklısın benim de gorumcemin çocukları hastayken gelip gidiyorlar. Geçen kızım hastaydı dedik kaynanama bundan sonra sorun kim olursa olsun gitsek de gelsek de çocuklar hasta mı sağlam mı diye sorun öyle gelip gidin dedim. Onların sorumsuzluğu yüzünden benim çocuğum niye acı çeksin. Kolay mı 4 aylık bebeğin hastalık çekmesi. Nefes bile alamıyorlar yani 
(91 puan) tarafından
Aynen ya yok anam çocuklara bebeğe dokunmayın dememeliyim ay kıyamam kaynım üzülmesin çocuklar kırılmasın .ama benim bebeğim hasta olsun aman nolcak o kafadalar hele benim kocam yazıklar olsun ona
0 oy
(4,187 puan) tarafından
Hata sende canim, madem boyle bi esin boyle bi ailesi var. Ayril 2 yil ucrersiz izne bak bebegine. Ne diye calisiyosun esinde size bakmak zorunda. 2 yil sonra da krese verirsin. 
(91 puan) tarafından
Aynne öyle düşünüyorum ben de
0 oy
(915 puan) tarafından
Durumun varsa kendin bak benim eşim bu konuda aşırı takıntı ben bile oksursem bana evde maske taktiriyo oğluma geçmesin diye  bende çalışıyorum annem bakiyo oğluma tertemiz kayınvalidemde olsa oda tertemiz bakar valla asla gelemem öle şeye al çocuğuna kendin bak hastaneye calisicana bırak para kazanma beben sağlıkli kalsın 
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Valla kuzum değil elti kaynana kendi babasida hasta olsa ben yaklaştırmam hoş kimse yaklaşmaz bizimkiler bir araya bile gelmiyor korkuyor ortalıkta hastalık çok birimizde olur bebeğe geçer diye onlar nasıl düşüncesiz insanlar ben anlamıyorum kim üzülür kim kırılır kim küser düşünme kimse senin evladından önemli değil.
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Mesleğin ne alabildiğin kadar izin al sen bak bebeğe hatta gerekirse işi bırak.  Ortalik salgin kayniyo o bebek o evde iyilesemez iyilesse bile tekrarlar durur devamli. Esin cok umursamaz belliki
(91 puan) tarafından
Veteriner hekimiyim devlette çalışıyorum..Ah eşim ah bu mesajı kim olursa bekar evleneceği adamın ailesini sevsin evet ama eşinden ve bebeğinden çok çok çok daha değer vermeyen biri ile evlenin anne kuzusu annesine abisine kısacası ailesine kendini kul köle eden biri ile evlenmeyin ben pişmanım evet eşim iyi biridir ama . Ailesi her şekilden bizden önce gelir ve bu çok kalp kırıcı

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 130 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Asdfhlya (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 688 göst.
0 oy
3 cevap 185 göst.
28 Şubat 2023 Aile kategorisinde Mihrenur77 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 196 göst.
13 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu