0 oy
272 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,746 puan) tarafından
Kızlar merhabalar 34. Haftaya giriyoruz kıyafetlerini battaniyesini yıkayıp çantayı hazırlayım diyorum. Deterjanı ayrı kullanmak şart mı ? Normal kullandığım deterjani kullanacaktım . Bir sakincasi var mı? Sakıncası varsa deterjan önerisinde bulunur musunuz?

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Alerji olabilir canım benimki 21 aylik olacak yeni yeni başladım bizim deterjanla yıkamaya hep unibaby ve dalin tozu ile yikiyordum hangisi denk gelseydi aliyordum
(1,746 puan) tarafından
Üni baby alayım o zaman
-Reklam-
+1 oy
(7,940 puan) tarafından
Vala 2 çocuklaktada bizim kullandığımız deterjanla yıkadım birşey olmadı ama fazla koymazdim şükür bir sıkıntı olmadı 
+1 oy
(1,892 puan) tarafından
Doğduğundan beri kendime ne kullandıysam onunla yıkadım hiç bir şey olmadı hatta 40ı çıktıktan sonra ayrı yıkamayı da bıraktım bizimkilere attım hep 
0 oy
(1,227 puan) tarafından
Ben bingo oksijen kullanıyorum, temiz içerikli, hem bizim hemde bebegmzn kıyafetlerini onla yıkıyorum, hipoalerjenik 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Kesinlikle şart ciltleri çok çok hassas çünkü..
(1,746 puan) tarafından
Burada görmüştüm kimisi şey diyordu ayrı deterjana teni alıştı bizimkiyle yıkayınca alerji yapıyor demişti. Bende ilk başta bizimkiyle mi alıştırsam diyordum.
(7,447 puan) tarafından
Bizimkiler çok kimyasal 17 aylık oğlum hala ayrı yıkarım ikinci bebeğime hamileyim yine ayrı yıkıcam tenleri çok hassas çünkü
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Alerjik olabilir ben Dalin sabun tozu ile yikamistim şimdi 18 aylık oldu yeni yeni kendimizin detrjani ile yıkıyorum 
0 oy
(348 puan) tarafından
Ben yıkamıştım alerji yapmıştı bebeğime. Şuan 9 aylık babyme, minies, unibaby filan kullanıyorum 
(1,746 puan) tarafından
Baby me güzel miydi? Bugün uni baby markasına baktım baya pahalı bu kadar fark eder mi ya.
(348 puan) tarafından
Babyme güzel ve kokusu da baya kalıcı
(348 puan) tarafından
Ayrıca kızıma Johanssons Baby şampuan kullanmıştım o da alerji yapmıştı. Doktorumuz o tarz şampuanların kozmetik ürünü olduğunu ve önermediğini söylemişti. Sebamed ya da Muslera alın demişti. Ben Sebamed kullandım baya memnun mu kaldım. Senin de aklında bulunsun ona göre al şampuanını canım
(1,746 puan) tarafından
Aaa çok teşekkürler  şampuan önerisi de çok iyi oldu.
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Ciltleri çok hassas oluyor tavsiye etmem hatta bebek deterjanı bile kimine dokunuyor uygun olanı deneyerek buluyorlar yenidogan doneminde extra dikkat etmek gerekiyor diye düşünüyorum bebek deterjanı kullanmanızı tavsiye ederim hatta doğum sonrası kendi giyeceklerinizi pijama ic camasir  bile onunla yıkayın bence.
0 oy
tarafından
Ben durunun beyaz sabununu aldım onunla yıkadım 
0 oy
(7,247 puan) tarafından
Ayri yıka canim 2 bucuk yasinda simdilerde sivi bizim deterjanla yikiyorum daha dalan sabun tozu ile yikadim ilk baslarda dogal zeytinyagli olan sonra dalan roxy simdide bizimkiyle yikiyorum 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Yıkanmaz canım. Ablam o şekilde.yaoti çocuk doğduğundan beri egzema oldu. O deterjanlar ne kadar kötü. Bizim için bile ,? 

Ben kızımın elbiselerini 1 yaşına kadar elde sabunla.yikadim. tabi elde yıkamak abartı da olabilir ama sabun çamaşır makinesinde cozulmuyordu kıyafetlerine yapisiyordu. Çocuk deterjaninin içeriklerini de gördüm büyükler için olduğundan farkı yok 
0 oy
(5,836 puan) tarafından
Valla ben ilk 6 ay sabun tozuyla yıkadım çamaşırlarını yumuşatıcı vs kullanmadım hiç 6 aydan sonra yavaş yavaş bizim kıyafetlere karıştırmaya başladım deneye deneye baktım ki alerji yapmıyor artık ayrı yıkamıyorum
0 oy
(671 puan) tarafından
Bebek deterjanı kullanırsanız daha iyi olur bebeklerin ciltleri hassas
0 oy
(915 puan) tarafından
Ben ilk 9 ay sabun tozuyla yıkadım roxy diye bı marka uygunda hem sonra bizimkilerle atmaya basladim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Şart canım daha yeni doğmuş bebek bizim deterjanlarımız alerji yapabilir. 2 bucuk yaşında oğluma hala ayrı kullanırım çünkü alerji yapıyor 
(1,746 puan) tarafından
Hangi marka kullanıyorsunuz?
(25,224 puan) tarafından
Green clean kullanıyorum sıvı
(1,746 puan) tarafından
Teşekkürler bı bakayım
0 oy
tarafından
Yıkanır tabı niye yıkanmasın 
0 oy
(457 puan) tarafından
Canım ben bebeğim 1 yaşına gelene kadar ayrı deterjanla yıkadım sonra normal deterjana geçtim
0 oy
(829 puan) tarafından
Canım valla bizim durum pek müsait değildi başka deterjan almaya hep bizim çamaşırları yikadigim deterjan ile  yikadim. Çok şükür bir sıkıntı olmadı 
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Ben Dalin sıvı sabun ile yıkadım bir süre 
0 oy
(7,924 puan) tarafından
Ben yikamistim şahsen bişey olmuyor ilk zamanlar duru granül kullandım, 1 yaşında fln artık normal deterjanla yıkayamaya başladım.hala öyle yikiyorm

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 98 göst.
19 saat önce Alışveriş-Hediye kategorisinde Y.emin (114 puan) tarafından soruldu
+1 oy
36 cevap 490 göst.
0 oy
11 cevap 492 göst.
0 oy
6 cevap 187 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gunesgulce05 (54 puan) tarafından soruldu

379,393 soru

11,356,480 cevap

34,832 kullanıcı

...