0 oy
259 göst.
Aile kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Kızlar taşınalı 4 ay oldu ilk defa ev görmesine gideceğim dün eşimle konuştuk 400 lira para verelim bir ihtiyacını alsın dedi ben de kararsız kaldım acaba az mı olur diye bir sene sonra da ben ev alıp taşınacağım inşallah sonuçta karşılıklı ben ne götürürsem onlar da aynısını getirecekler sizce 400 az mı olur ben de 1 gram altın takmayı düşündüm ama o da çok mu gelir diye kararsız kaldım sizin düşünceniz nedir

10 Cevaplar

+2 oy
(2,688 puan) tarafından
Karşılık beklemeden alırım ne alırsam bu konularda  kimseye güvenerek birşey almam bütçem neye yetiyorsa o..evim olsunda bana bsy almasınlar ben razıyım :D :))
(1,787 puan) tarafından
Ya bizde bu gelenek gibi birşey dolayısıyla bişey alırken ilk akla gelen aldığım şeyin bana geri döneceği oluyo  :)
(2,688 puan) tarafından
Ben gelenekçi değilim karşılığı olacak niyetiyle yapmıyorum aksi takdirde bı yerlere kendimi bağlamak beni darliyor. Nasıl rahatsan öyle yap vs m sen bilirsin. Ya bide altın aldın diyelim fiyatı gittikçe arttı filan bunla nasıl baş edilcek bana doğru gelmiyor haksızlık oluyor bu durum.
(2,688 puan) tarafından
Benm de görümcem ev aldi kendi sipariş veriyor habire şunu alın diye.. hayır evime almamişim ona olacağım şeyi niye ona alayım yani emri vaki filan
Hiç hoşuma gitmiyor böyle seyler. Benm evim olsa alirmi açıkçası güvenmem o konuda ugraşamam da
(1,787 puan) tarafından
Benimki de kendine derin dondurucu almak istiyormuş kendisi asla söylemez ama kayınpederim söyledi derin dondurucu alacak kimden ne geliyorsa katkıda bulunsun dedi bende kızdım benim evimde var mı ki ona alalım dedim sustu bişey demedi. Ben de söyledim elimden ne gelirse onu vericem dedim
(2,688 puan) tarafından
Aynen öyle canm benm eşimde öyle söyledi. Hep bana diyen kişiye kendine göre hareket ediceksin
Bizim ilk değil sürekli sipariş var ama alan yok o yüzden denmiyor artık densede he diyilip geçiliyor :)
-Reklam-
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Biz ev görmesine çeyrek almıştık görümcemde hem çeyrek hemde robot almıştı bize sağolsun 
(1,787 puan) tarafından
Çeyrek beni aşar ya
0 oy
(1,125 puan) tarafından
400 liraya ne alacak ki kuzum hiç bişey etmez paranın bir kıymeti kalmadı malesef

Haa sunuda deyim kimseden bişey bekleme giden geri gelmiyor herkes için aynı değil tabiki de ama ben çok yaşadım canım 
(1,787 puan) tarafından
Bizim bu konularda hiç şaşmaz ben ne götürdüysem onlarda öyle geldiler sağolsunlar.
(1,125 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(394 puan) tarafından
400 az tabi ki. Komşu falan değilmiş ki canım bence imkanın varsa ceyrek al yoksa gram al.
(1,787 puan) tarafından
Kız annemle konuştum ay gram çok dedi eşime söylesem o da gerek yok 400 yeter diyecek ama benim gönlüm gramdan yana bilmiyorum ya
(394 puan) tarafından
Ayy nesi çok gram iyi canım ailesiniz sonuçta. Ne bileyim yenge olarak Bi ağırlığın olsun.
0 oy
(8,922 puan) tarafından
Kendini zorlamadan bir hediye vermen en güzeli. Kendini zora sokma. 
(1,787 puan) tarafından
Hediye baktım çok pahalı. En azından gram göze gelir biraz . Beni de zorlamaz yani
(8,922 puan) tarafından
Bi de hediye işine yarar yaramaz bilemezsin. Gram çok mantıklı bence.
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Benim görünce bana ayna getirdi.biz görümceye ankastre aldık 
0 oy
(13,068 puan) tarafından
Ev ziyaretine gram altın saçma olur. Ayrıca karşılık bekleyerek yüksek meblalı şeyler yapmayın karşılığını göremezseniz üzülürsünüz 
(1,787 puan) tarafından
Niye saçma olsun ki bozdurup ihtiyacı olan bir eşyayı alır. Ben sorsam ihtiyaç duyduğu şeyi söylemez biliyorum
(13,068 puan) tarafından
Daha önce hiç duymadım hediye bir şey alınır veya bir ihtiyacını karşılayacak para verilir diye biliyorum hiç ev görmesine altın getireni görmediğim için bana tuhaf geldi demekki
0 oy
(66 puan) tarafından
Bende gecen hafta gittim butceme gore uygun olani yaptim herseyinden fazlasıyla var zaten begenmedigini alip kaynanama koyuyor oyle daha cok üzülüyorum bende zarfa 500 lira koydum neye ihtiyaci varsa ne marka istiosa ekler alır diye dusunduk kaynanama sordum herseyi fazladiyla var hic biseye ihtiyacı yok dedi e iyi ozaman dedim bende sahsen bana da ihtiyacima uygun olmadan gelen hediyeler pek ise yaramiyor 
0 oy
(218 puan) tarafından
Benim eltimin durumu olduğu halde 500 getirdi kim bana ne yaptıysa bende aynısını ona takdim ederim :)) durumun iyiyse güzel kullanabileceği bir hediye al eksiği varsa yoksa para koy
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Kahvaltı takımı almıştık biz

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 647 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yasemincee (1,202 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 239 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 175 göst.