0 oy
101 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Kızlar özel bir kurumda öğretmenim. E devletten sigortama baktigimda sürekli gir cık yaptıklarını gördüm. Mesela 1 Eylül giriş 31 eylül cıkış. 1 Ekim giriş 30 Ekim çıkiş. 1 Kasım giriş bu şekilde.... Eğer işten cikartirsak tazminat vermeyelim diye bir durum mu ki bu neden böyle yapılıyor bilginiz var mı... Sigorta tam yatıyor onda bir sorun olmuyor sadece gir cık gibi göstermeleri biraz moralimi bozdu 

3 Cevaplar

0 oy
(2,132 puan) tarafından
5 yıl özel okul müdürlüğü yaptım. Bunu yapmaları yasal değil ayrıca gir çık yapmaları kıdem tazminatını etkilemiyor. Çok eskide kalmış herhalde muhasebecileri. Zaten sözleşmeler yıllık yapılıyor, sene sonunda feshediliyor tazminat olayları çok sıkıntı özel okullarda. Muhasebe bölümü ile görüşüp nedenini sorun, bakalım ne diyecekler. Özel okullar her şeyi kılıfına uydurur genelde 
(1,011 puan) tarafından
Bu sene kuruma yeni girdiğim için direk sormak istemedim açıkcası biraz tecrübem olsun istedim hocam . Sözleşme yaparken aynen yıllık imza atmıştım  ama neden böyle yaptıklarını anlamadım bunun ileride bir sorunu olur mu acaba.. yani bu şekil gir çık yapsalar dahi kıdem tazminatı açısından sorun olmaz mı diyorsunuz başka eksi yönleri olur mu.. Birde birşey daha soracaktım ilerde hamile kalındığında toplu ücret alınıyor ya bu durumu etkiliyor mu gir çık olayı acaba
(2,132 puan) tarafından
Canım kurumsal.bir yer değilse malesef sosyal haklardan yararlanma olayı olmuyor. Bizde hamile kalan hocaların istifasini alıyordu kurucu. Büyük okullarda böyle olmuyor tabi.
Muhasebeye tamamen salağa yatarak sorabilirsin. Ben böyle bir şey gördüm ama ne demek filan diye bakalım ne diyecekler. Resmi olarak tazminatı etkilemiyor bu giriş çıkış. Tabi farklı bir sebebi varsa muhasebeci arkadaşlar daha iyi bilir.
Kurucular ve idareciler birbirini tanıdığı için öğretmenler kötü ayrılmak istemezler, bu sebeple suistimal ediliyorlar.
(1,011 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim hocam bilginiz için. Öğrencimin velisi çalıştığım kurumda muhasebeci görüşme sağladigimda kendisine soruyum bı dediginiz gibi . Tekrardan teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(582 puan) tarafından
Eskiden böyle yaparlarmış ama artık geçerli değil gir çık yapmaları tazminatları vs etkilemiyor. Hizmet dökümünü alıp verdiğinde üstüne de bir ton ceza yiyorlar
0 oy
(10,026 puan) tarafından
Ben 8 sene ozel bi sirkette calistim. Bakinca surekli girdi cikti yapildigini yapildigini gordum. Sormustum. Sikinti yok dediler. Ki evlilik sebebiyle ciktim tazminatimi aldim sikinti yasamadim canim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 37 göst.
7 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
18 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mrvyilmaz (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 92 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Monarosa (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 110 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Azem duhanin annesi (905 puan) tarafından soruldu

379,607 soru

11,363,858 cevap

34,841 kullanıcı

...