0 oy
80 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (44 puan) tarafından
Kızlar benim yumurtalıklarda kist var komplike kistmiş bi kist var üstünde birleşik üç tane daha var boyuda en büyüğü 66 cm olmuş dedi doktor. Kapalı yaparsak yumurtalıklara çok dokunmak gerekebilir ama açık olursa yumurtalıklara hiç deymeden direk alıyoruz dedi doktor yumurtaya çok değince doğurganlık vs azalabilirmiş hatta irten menopoz olabilir dedi. Bir işaret parmağı uzunluğu kadar keseceklermiş. Bu sene sonuna kadar aldırmanı öneririm dedi. Basit kist ama yinede aldır patlayabilir yumurtalıklarını dolayabilir dedi. Nasıl bi ameliyat olan var mı aranızda 

3 Cevaplar

0 oy
(1,092 puan) tarafından
Korkma geçen ay 12 yaşındaki yeğenim oldu yumurtaliginda 8 santim kist vardı hatta patolojiye gönderdiler kötü huylu çıksa rshmini alacaklardı çok şükür bir skrun çıkmadı bir yumurtaligini aldılar öyle temizlendi. 2 haftaya toparlarsin Allah'ın izniyle 
-Reklam-
0 oy
(415 puan) tarafından
Canm ben 5 hftalik hamileyken yumurtaligimda kistim patladi 15 cmlik acik ameliyat yapti doktor bebegide almamiz lazm yumurtaligin birinide almamiz gerekebilir kanim cok fazlaymis enfeksiyon olmus hep ama yumurtaligimi kurtardilar  cok sukur evladima da bsey olmadi sag salimda dogurdum smdi 4 yasinda hic korkma Allhin izniyle bisey olmaz
0 oy
tarafından
10 cm kapalı yumurtalık kisti ameliyatı oldum canım bana da aynısı dendi prosedür gereği söylemek zorunda ama farklı bir doktora daha görün açığa gerek kalmaz belki banada ameliyat esnasında açığa donebilirim demisti dönülmedi çok şükür 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 56 göst.
0 oy
2 cevap 65 göst.
23 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aşık û maşuk.. (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 44 göst.
16 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hilay (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 29 göst.
8 Nisan 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu

379,361 soru

11,355,541 cevap

34,831 kullanıcı

...