0 oy
80 göst.
Diğer kategorisinde (767 puan) tarafından
Kızlar kızım 5 buçuk aylık 14. 6 aylık olacak ek gıdaya geçmem lazım hemşire fln da söyledi yanliz kızım sadece çorba içiyor başka da bir şeyi sevmiyor siz nasıl alıştırdiniz bebeklerinizi 

2 Cevaplar

0 oy
(5,904 puan) tarafından
Şuan çorba için erken zaten. Yoğurt sebze püreleriyle başlayacaksın pütürlü yedirmeye baştan alıştırırsan öyle gider.. 
(7,447 puan) tarafından
Aynen çorba için erken ve pürelerde blender kullanmamak lazım çatalla ezmek lazım
(767 puan) tarafından
Nasıl yapacağım bana yardım edebilir misin:)
(7,447 puan) tarafından
Canım öncelikle sebzelerden başla patates kabak bal kabağı üç gün kuralı ile buharda pişirceksin sonra çatalla ezip vereceksin alerjisi var mı yok mu mutlaka takip etmelisin ona göre alerji yapan besinleri bir yere yaz ki unutma ve denediğin sebzeleri yoğurt için acele etme 6. Ayın sonunda ver doktorumuz öyle demişti probiyotik olduğu için 7. Ayda sebze çorbaları vs verebilirsin 8. Ayda kahvaltı vermeye başlıyorsun yumurta vs böyle böyle gelişiyor 8-10 ay arasında yutkunma becerileri gelişiyor bu aylarda taneli yemeye Yavaş yavaş alıştırırsan ilerde sorun olmaz.. mesela kabak patates havuç denedin alerjisi yok 7 aylık oldu bebeğin bunlardan çorba yapabilirsin içine pirinç ekleyebilirsin yine buharda pişirip tabi..ama bu sefer çorba olcak ya blender yapabilirsin..sebze tadımları bitince meyve tadımı yaptır araya meyve sokarsan daha sebze yemek istemez tatlı olduğu için..şeker, tuz ve bal kesinlikle yasak tuza ve bala 1 yaş kontrolünde doktor onay verdikten sonra başlanır o da çok az bizim kadar değil yani zaten 1 yaş sonrası sizin yemeklerinizden yemeye başlayacaktır yine doktora danışıp verin tabiki
(5,904 puan) tarafından
Sebzeyi haşlayıp çatalla ezin hafif pütürlü kalsın damağıyla ezecek kıvamda yoğurt veya anne sütüyle kıvam aldır ama baştan hiç çiğnemeyi öğrenmeyen bebek sonradan hiç öğrenmiyor
(5,904 puan) tarafından
Biz 6 ayda yoğurtla başladık tadıma doktorumuz öyle demişti alerji gelişmezse sebzeleri onla verir kıvam aldırırsın diye. Buharda haşlama aparatın yoksa az suda haşla önce sebzeleri ver sonra meyveleri ver meyvenin tadına bakarsa sebze yemez. Çorbaya ben 7. Ayında geçmiştim 10. Aydan beri özel yemek yapmıyorum bizim yediklerimizi yiyor.
-Reklam-
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Kabak patates balkabağı havuç haşlama larıyla başladım ben buharda pişirip verdim çok ezmeden hiç rondo blender kullanmadım canım. Tadımları 1 ay kadar sürdü yoğurt da verdim o sürede. Sonra yavaş yavaş çorbaya geçtik onu da yine pütürlü yaptım yasak olan gıdalar hariç her şeyi denemiştim ben 
(767 puan) tarafından
Teşekkür ederim deneyeceğim :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 255 göst.
0 oy
13 cevap 167 göst.
0 oy
2 cevap 116 göst.

381,009 soru

11,406,689 cevap

34,943 kullanıcı