0 oy
822 göst.
Aile kategorisinde (1,388 puan) tarafından
Kizlar az omce post acdim riskli cikti 2test.sabahdan beri agliyiram zaten riskli gebelik kecirirem surekli yatakda .doktordan cevap bekliyirik ne omerecek baska testledaha detayıi baka bilirlermi deye.kocama deyirem aldirmiyacam zaten sinirlenir hasta bebegi dogurup kendinede onada eziyet edeceksin deyir.doktorlar ne soylerse soylesin aldirmayacam kararliyim.Allahin mene verdiyi pay ne olur olsun  doguracam(.dua edin bebegime lutfen 

İnsAllah yanilma olmustur..Allah mene sebr versin(

26 Cevaplar

0 oy
(5,108 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben bilerek o testleri yaptırmadım sadece ayrıntılı ultrason yaptırdım. çünkü o testler çok yanıltıcı olabiliyor yakınımda birçok örnek var o testleri yaptırıp da dogurana kadar sıkıntı çeken anneler ve bil bakalım ne oldu hepsinin bebeği çok şükür sağlıklı.

Her şey Allah'tan umarım dediğin gibi bir yanılma olmuştur sen üzme kendini bebeğin hisseder
-Reklam-
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Kaç haftalık. Ne hastalığı canım 
(1,388 puan) tarafından
2li test cok yuksek cikti(.14haftaligiz
(3,230 puan) tarafından
Olabilir kuzum çıkabilir. Yanılma payı çok yüksek kıymayın sakın onun artık eli ayağı herşeyi var nasıl canına kiyabilirsin. İnşallah sağlıklı bir bebisin olur ama olmasa bile down sendromlu bebekler de normal bebekler gibi oluyor kuzenim öyle tam bir sevgi pıtırcıği her işini kendi yapar. Sende gönlünü ferah tut inşallah sağlıklı doğar
(10,372 puan) tarafından
Kac degerin merakettim kacta kac
0 oy
tarafından
Canım benim riskli çıkması hemen öyle olduğu anlamına gelmiyor ki, pek çok hikaye var böyle hasta denilip sapasağlam doğan bebekler. Daha çok gencsin, ben 40 yaşında doğurdum yüzde 7 ihtimalle down sendromu olabilir dediler, aldırmadım tabi ki, çok büyük ihtimal olmasına rağmen sapasağlam doğdu maşallah. Üzülme kuzum daha hiçbir sey belli değil ki 
(1,388 puan) tarafından
Bide riskli gebelik basindan beri kanamalarim var bie kere bir doktor bana sagliksiz oldugu icin rahim atiyor bebegi dedi yok oyle degil dedim degistim doktorumu(.inanmadim  surekli yatarak geciriyorum hamileligi kanamayla(bide ustune boyle olunca insan acabami diyor ama bilmiyorum nr olursa olsun aldirmayi dusunmuycem .Allah uygun bilse alardi benden.insAllah saglikla olur insAllah(
tarafından
Canım bebeğim, onun ömrü varsa, bu dünyada yiyecek ekmeği içecek suyu varsa kimse engel olamaz. Gerekirse 9 ay yatarsın, riskli gebelik bebeğin hasta olduğu anlamına gelmez zaten, ablam da 9 ay kanamayla yattı, ikizleri olacaktı, riskliydi, bir şey olmadı. Sen kontrollerine git, ultrasonda bakılınca daha net anlaşılır. Gerekirse bir doktora daha git. Ama ihtimaller üzerine aldırma bebeğini. Ama doktor senin sağlığını tehlikeye atıyor derse o zaman başka. Panikleme kuzum dua edeceğim senin için, inşallah sağlıkla alırsın kucağına.
0 oy
(10,414 puan) tarafından
İnşaah hakkınızda hayırlısı olsun sağlıcakla doğar inşaallah  bu testlerin yanılma olasılıkları oluyo unutma
0 oy
(5,083 puan) tarafından
Önce bir Dr la konuşun ,hemen panik yapma Dr ne diyor o testler yüzde yüz değil ki sadece varsayım şimdiden kendini kahretme bı bekle ayrıntılı ultrosonada gir belki birşey yoktur boşuna üzülüyorsun dur 
0 oy
(1,098 puan) tarafından

Riskli gebelikten kasıt ne?

Down sendromlu mu?
Vücut uzuvlarindan eksik olan mi var ?
Beyninde kalbinde herhangi bir skinti mı var ?
Ne olursa olsun bir canın kiyilmasi taraftarı değilim ,ama yaşadığım ve gördüğüm bazı hastalardan sonra eğer bir bebek doğduktan sonra yasayamayacaksa anne karnında uzun durup da anneyi tehlikeye sokmamasi taraftarıyım. Gebelik zehirlenmesi sebebiyle yoğun bakıma yatan gebeleri gördükten sonra bu kanıya vardım. Ama dediğim gibi risk ne ? Bebekte ne gibi sorunlarvar ? Gebeliği tehlikeye sokacak bı şey mi değil mi ? Sırf engeli veya ozuru var diye de bir can alınmaz ki ? Sapasaglam doğurup otizm veya sma olsa evlatlıktan red mi edilecek? 
(1,388 puan) tarafından
Riskli yane kanamayla yatiram surekli  gebeligin basindan veri hastahanelerde progesteronlarla ..bir doktor bana rahim bebegi atmak istiyor engelli o yizden dedi hic bir test filan yapmamistim o zaman 8haftaliktim.bide bu boyle cikinca o doktorun soyledikleri akıima glir(bilmiyorum cok uzgunum .ama evladimi asla aldirmam
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Bu testler yüzdelik verir sadece yanıltıcı olabilir 
(1,388 puan) tarafından
İnsAllah (
0 oy
tarafından
Canım o testlerde yanılma payı çok oluyor ama sen o kağıdı doktoruna göster burda aklımı karistirma 
0 oy
(102 puan) tarafından
Canim bana 3 doktorda aynı şekilde down sondromlu olcak dedi hem yaş riski vardi 40 yasindaydim hende bebek riskliydi heryonden aldır dediler suan ayagimda salliyom 7 aylik ve sapasaglam oyle akilli oyle yaramazki sukur rabbime hic bir engelide yok
(102 puan) tarafından
Insallah rabbim saglicakla almayi nasip etsin onada.sizde benim gibi gec anne olmussunuz kacinci cocugunuz
tarafından
Benim ikinci, kızım 14 yaşında:) aralarında 13 yaş oldu, keşke daha önce doğursaydım diyorum şimdi:) sizin ilk mi?
(102 puan) tarafından
Evet ilk rabbim boyle nasil etti sukur anneligi tattirdi 7 aylik yaramaz bi ayaz kuşum var
tarafından
Oyy maşallah Allah'ım sağlıklı uzun ömürler versin inşallah, Allah'ım bize de sağlık versin başlarından eksik etmesin kuzularimizin ❤️
(102 puan) tarafından
Amin insallah rabbim herkezin evladini korusun saglikli ömür nasip etsin
0 oy
(8,572 puan) tarafından
Kız git o testlere güvenmeyin oyle olsa bile imtihandır canım aldırmamakla en güzelini yapıyosun nıcesı var o testte downlu denılıp sapa saglam çıkan 
0 oy
(579 puan) tarafından
Sen doktorlara bakma Rabbim ne demişse o olacak. Bizim Bi akraba ya da öyle söylediler şimdi doğdu çok şükür bir şeyi yok. Rabbim belki de imtihan ediyor sizi ne yapacaksınız diye sen Allah a tevekkül et dua et 
0 oy
(559 puan) tarafından
Anne karnında iken senin sağlığını tehlikeye atıyorsa anne sağlığı ön planda olur ama sana bi zararı yoksa sırf engelli bi bebek olacak diye aldırılmaz ki sonuçta onlar hepimizden şanslı direk cennetle müjdeleniyorlar . Ayrıca 2li ve 3lü testlere itibar edip sakın aldırma . Bu testler tamamen olasılık testleri , kesin sonuç vermez hiçbir zaman . Ayrıntılı usg de zaten bebeğinin bütün uzuvlarina bakıp ölçüm yaparlar . İçini rahat tut . Burda bir sürü kişiye engelli diyipye sağlıklı doğuran duyduk .
0 oy
(613 puan) tarafından
Yeğenime 4,5 doktor içinde profesörler dahil engelli doğacak dediler 2li 3 lu testler detaylı hepsi öyle çıktı. Doğdu sapasağlam elhamdülillah şimdi 4 yaşında anaokuluna basladi
0 oy
(440 puan) tarafından
2 li test doğruluk payı zaten çok düşük bir test.Kesin tanı diğil ki. Yüzde 80 kadında riskli çıkıyor. Zaten kaldırılması gerek test insanların kafasını allak bullak ediyor. 
0 oy
(6,683 puan) tarafından
O testlere çox inanma..insallah her sey yaxsi olacaq❤️
0 oy
(2,976 puan) tarafından
Benim ilk gebeligim de de riskli çıktı bebeğim sadece kalbi delik doğdu Cok şükür şuan 18 aylik o delik de kapandı..

Şuan 15 haftalık hamileyim ne ikili ne üçlü yaptirmadim birşey çıksa Allah korusun zaten aldırmam çünkü Rabb'im bana onu verdi. O yüzden o testleri yapıp da hamilelik sürecinde piskolojimi hiç yıpratmak istemiyorum 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah korktuğunu uğurlatmasın tatlım sen kalbini bozma 

Hayırla sağlıkla kucağına al inşallah
0 oy
tarafından
Gecen arkadas yapti yuksek cikti baska bir hastanede yaptilar normal cikti cocuguna bunu yapma o test guvenilir degil ki zaten niye yapiyolar anlamiyorum .Ben 2 gebeligimdede hic yaptirmadim coksukur bebelerimde sorun çıkmadı
0 oy
(2,649 puan) tarafından
Benimde 3lü test riskli çıkmışti ayrintilıda sağlam çıkmıştı yanilma oluyo içini ferah tut
0 oy
(770 puan) tarafından
Canım benımde yuksek cıktı, kağıt falan imzaladım hatta ama aldırmadım. Şükür suan 1 aylık ve  hiçbiseyı yok. Sakın kulak asma biseyi yoktur inan

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 826 göst.
4 Ocak 2023 Aile kategorisinde Lisa1234 (1,388 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 653 göst.
19 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,351 soru

11,523,162 cevap

35,192 kullanıcı

...