0 oy
821 göst.
Aile kategorisinde (1,389 puan) tarafından
Lutfen biri bana akil versin ne anladiz siz ?Hatirlarsaniz 2li testim cok yuksek cikmisdi. Aldirmakla ilgili post acmistim .aldirmak fikrim yok ama esim razi degil engelli olursa  dogurmama.(.. dun doktorumun asistani aradi yalnislik oımus yeniden haber vericez sabah yarin dedi.o testlerde yalnislik ola bilirmiki aklim karma karisik yoksa bende biseymi gizledirler. bugun doktoru aradim cevap vermedi  oda pek telefon acmaz zaten bugun hic ulasamadim.asistanina ulastim oda bugun  cevaplarin cikmadigini sabah yeniden aramami istedi korkmamam gerektigini heyecanlanacak biseyin olmaidgini dedi .acaba bana tesellimi verdi anlamiyorum ne oldugunu net bisey soylemirler  ..bide ozel hastahane ve uzman doktor taninmis  iyi bir doktor Azerbaycanda.

18 Cevaplar

+1 oy
(7,196 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Esin ayrı bir dert doktorun başka bir dert ... Yazık o doktorun sana ne yaşattığıni biliyor mu acaba nasıl bir travma oldu Allah bilir    
(1,389 puan) tarafından
Bilmiyor bence bide riskli gebelik gecirdigim icin kalkip kapilarina dayana bilmirem.surekli agliyorum evde her saniye elimde telefon simdi cevap gelecek diye kac gundu gecede uyuyamiyorum o vicdanla omlar nasil rahat edir bilmirem.bide etrafin baskisi bir yandan hasta olursa aldir baska saglikli cocugun olur nasil bakacaksin filan diye.bide omlarla mucadele ediyorum
(1,572 puan) tarafından
Doktorlar cok rahat konusuyo. Benim butun testlerim temizdi detayli da pat pat cocugun doğmayacak ölü doğum yapabilirsin goz kulak bagirsak beyin bir suru sey saydilar. En iyi ihtimalle down olacakti. Ne gelirse Allahtan basim gozum üstüme dedim. Konsey toplandi aldirmicam diye dilekce verdim. Dilekceyi imzalarken eve git dusun dilekceyi yarin geri alabilirsin dediler:D 3 yasina girdi hicbi saglik sıkıntısı yok Allaha şükür. Tevekkülüm tamdı ondan belkide
(7,196 puan) tarafından
Sakin ol canım şu yaşadığın korku stres var ya Allah bilir ne gibi sıkıntılara sebep olacak . Sürekli kendine de bebeğine de biz iyiyiz bebeğim , sağlıklıyiz , bu günlerde gececek hiç sorun değil de . Rabbim yardımcın olsun guzel haberler duymanı nasip etsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ya kuzum burda her şeyi açık açık söylerler, hasta üzülmesin diye bir şey saklanmaz. Ben anlamadım ne demek istemişler. Ama inşallah testlerinde bir yanlışlık olmuştur ve her şey çok iyidir. 
(1,389 puan) tarafından
Aslinda mantikli degil uzulmeyim onlar icin ne ifade ederki .arada biseyler var cozemiyorum ne oldugunu yalnislikmi yapmislar. ultrasonda cunki doktor bakarken bana ense kalinligi yuksek demedi kucucuk bebegin dedi .0.80mm yazilmisti kagitta  simdi cikan kagitta 8mm yaziyor bilmiyorumki  rakam sehvimi olmus ne olmus .dua edin insAllah yalnis anlasilma olmustur
tarafından
İnşallah kuzum, sen gönlünü ferah tut, yarın doktora gidince bize de haber ver. İnşallah her şey çok iyi olacak.
(1,389 puan) tarafından
İnsAllah canim guzel haberlerle gelirim
tarafından
İnşallah valla bekliyorum güzel haberlerini dua edicem senin için ❤️
0 oy
(5,868 puan) tarafından
Rabbim verdiyse vardır bir hikmeti diyip doğuma kadar beklemek lazım. Mevlam ne eylerse güzel eyler inan bana.. Kaç akrabama çocuğun engelli dendide çocuk sapasağlam doğdu. 
(1,389 puan) tarafından
Bende ne olursa olsun aldirmak istemiyorum surekli etrafdan baski grliyor hastalikli cocuk olursa nasil bakacaksin bakicam diyorum sana bisey olursa ona kim bakacak deyip beynimin etini yeyirler bilmiyorum kabullenemiyorum galiba ama aldirmayi aklimin ucundan gecirmirem
(5,868 puan) tarafından
O testlerin çoğu olasılık hesabı kesin bir bilgi yok niftin testi var Türkiyede biraz pahalı ama %99 sonuç veriyor onu araştırın Azerbaycanda varsa yaptırın
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Canım belkede qarışıqlıq olub. Qorxma səbirli ol. Harda analiz vermisen? 

Mende bir xestexanada genetik analiz verdim. 5 dekabrda. Sabah cavablar çıxacaq
(1,389 puan) tarafından
İnsAllahki sehvlik olmus olar(insAllah umidim Allahadi.ege hospitalda vermisem uzman dr aynure necefeliyeva
(3,244 puan) tarafından
Səbrli ol qorxma. Allah deyen olsun. İnşAllah yaxşı olar
0 oy
tarafından
9 boyunca engelli diyip sağlıklı doğan çocuk var. Ama eşinizin düşüncesi yanlış binlerce melek yavrularımız var.Onlar engelli değil özel cocuklar rabbimin bu dünyadaki kanatsız melekleri.
(1,389 puan) tarafından
Bencede Allah meslehet bilse omu kendi alirdi elimden ne gunler gecirrdik biz kizimla ama o ne olursa olsun bana tutundu gitmedi benden simdi ben ona nasil kiyarim sen sagliksizsin ben sana bakamiycam diye(.asla .
tarafından
İnşallah sağlıkla kucagına alırsın canım ❤️
0 oy
(63 puan) tarafından
2 li test dediğiniz genellikle doğru sonuç vermiyor ki direkt aldırma fikri çok saçma bebeğin eşinden parça alınabilir ya da karnınızda su alınıp risk var mı yok mu sonuç elde edilir. Ya da paranıza kıyar Dna testi yaptırıp kesin sonuç alırsınınız. Siz bence başka doktora gidin bence detaylı bilgi alın 
(1,389 puan) tarafından
Yarin haber kotu gelirse baska hastahaneye gidecem canim fetal dna yaptircam  ama zaten aldrmak fikrim yok sadece icimin rahatlamasi iicin
(63 puan) tarafından
İnşallah güzel sonuçlarla karşılaşırsın canım. Hakkınızda hayırlısı olsun stres yapma kendine
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Riskli derken yüzde kaç oranla riskli . 2. Bir.cocugun olduğunda risk çıkmayacagi ne malum. Benimkide riskli çıkmıştı sapa saglam doğdu çok şükür 
(1,389 puan) tarafından
250 /1yaziyor anladigim kadaryla bide yuksek risk yazilmis .biseyide dogru duzgun soylemirlerki .anlayamiyorum ne yaptiklarini.yarinda bekıicem net cevap alamasam hastahaneyi deyiscem
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Canım ben senin testlerini bilemiyorum lakin şunu demek isterim sana benim erkek kardeşim için de zamanında anneme, down sendromu almamız gerek bebeği dediler yani testler bozuk çıkmıştı anlayacağın, fakat  annem aldırmadı vee sonuç kardeşim şuan 18 yaşında sapasağlam bir delikanlı, hiç bir sağlık sorunu yok 

Yine aldırmak veya aldırmamak size kalmış birşey ama lütfen onun da bir can olduğunu düşünün Allah'ın verdiği cana kıymak sence ne kadar doğru lütfen ama lütfen beni yanlış anlama bu testlerin çoğu yanıltıyor emin ol bu yüzden başka doktorlara gitmeni tavsiye ediyorum tekrarla testlerini. İnşallah da bişeyi yoktur.
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Bence araştırma hastanesi veya şehir hastanesi varsa oralarda onlara git. Ozelin doktoruna güvenipte günahsız çocuğu öldürme. Eşine de Allah merhamet versin ne derse desin kesinlikle aldırma.
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Onların yüzde 80ni yanlış zaten
0 oy
(9,227 puan) tarafından
Eşine şunu söyle; çocuğunuz çok sağlıklı diyip hasta doğanlar var. Çocuğunuz down sendromlu eli yok kolu yok diyip sapa sağlam doğanlar Var.

sağlam çocuğu öldürerek doğurtuyorlar hasta diye, sonra aaa bu çocuğun bişeyi yokmuş aslında tüh diyorlar dalga geçer gibi. !
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Ya bu nasıl bişey , nasıl yanlışlık olur. Yani bir sürü ya şu ya bu geçiyor şuan aklımdan.  

Bıyoe durumlarda ya çocuga kıysaydınız,  Rabbimden gelen en güzeldir içini ferah tut 

Ama o hastaneyi, herkesi şikayet etmek lazım senin yaşadıgın stres bebeğine geçmiş olan stres off foffffff
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Senin  yerinde olsam  aldırmam  o testlerde  çok  yanılma olabiliyor 
0 oy
(1,236 puan) tarafından
2 li test yüksek riskli çıkıp sağlıklı bebek doğuran çok canım 3 lü testte yaptır yanılma payı yüksek testlerin 
0 oy
(2,788 puan) tarafından
Görümcemin oğluna sakat dediler 6 ay boyunca değişik doktorlara giti hep aynı laf bacağı kısa engeli vs vs bi doktra deng geliyo bebek sapa sağlam diyo oğlan suan 11 yaşında canavar gibi valla sen bilirsin hadi aldırdın belki sağlıklı bebek nerden bilcen 2. Engeli olrsa sağlıklı diyipte ne olcak 
(1,389 puan) tarafından
Zaten aldirmak givi fikrim yok canim iyi okumadin galiba
(2,788 puan) tarafından
Eşin için dedim ben senin için değil
0 oy
tarafından
Eltimin kızına yüksek risk dediler maşallah hiçbir şey çıkmadı banada orta risk dediler çok şükür benim oğlumdada bışey çıkmadı 

Veren Allah alan Allah ondan gelen hersey baş göz üstüne 
0 oy
tarafından
O testler hep yanlış çıkıyor teyzemede dedi çocuklar sapasağlam maşallah banada dedi dovn sendromlu olabilir . Canını sıkma 
0 oy
(636 puan) tarafından
Öncelikle o doktorunu değiş manyak nasıl karışıklık olabilir hamile bir bayan kaç gündür ne acılar çekiyor kocası desen ayrı dert ben olsam asla gitmem bir daha güvenimi sarsar 2li testlerede çok güvenme spina bifida dışında denilen kere kulak asma testler yanıltıcı olabilir eğer ki doğru isede Allah sana cennette kapı açıyordur özel çocuk verip ona hakkıyla bakıp cennette yerini yapman için hakkında hayırlısı olsun inşallah üzülme bebisinde hisseder 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 270 göst.
22 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Hasretohan (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 200 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 546 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 366 göst.