0 oy
854 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Sorum yukarıda. Ev sahibimiz mahkemeye vereceğini söyledi. Bu durumda olanlar tecrübelerini paylaşabilir mi ? 

23 Cevaplar

+1 oy
(22 puan) tarafından
Asıl o mahkemeden korksun bukadar zam hiç normal değil haksız!! 
(2 puan) tarafından
Kendileri 7 göbek avukat oldukları için bizi korkutmaya çalışıyorlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sözleşmeniz varsa birşey yapamaz. Evden çıkmanız için  6 ay öncesi haber vermek zorunda. 
tarafından
Siz onu mahkemeye verin,  usulsüz yükseltme yapıyor diye . Sizi korkutmaya çalışıyor belli ki. Allah vicdan versin, bi kira 5000 bin olursa bu insan ne yer içer diye düşünmek lazım.
(2 puan) tarafından
Yüce Rabbimin çok verip azdirdigi kullarından birine denk geldik ne vicdani. Elimin 7 aylık çocuğuyla gittik ya ödeyin ya çıkın diye bağırmak tan başka birşey yapmadı. Zam geldi size diyo. Devletin verdiği zamlar böyle zenginlerin gözüne batıyor işte
tarafından
Rabbim herkesi ev sahibi yapsın gerçekten çok zor.
(2 puan) tarafından
Amiiiin inşallah
(1,140 puan) tarafından
Ben de katılıyorum sözleşmede de 100 de 10 yazıyor ya csozlesme bitince yenisini yapmazsa çıkaracaksınız o zaman da temmuza kadar vakit var ev arayın sözleşme bitince birşey yapamazsınız.ama mahkemeye siz verseniz bence o ceza alır o kadar zam mı olur hele sözleşmede de 100 10 yazıyor
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sizi korkutuyor mahkemeye giderse ceza alır siz onu mahkemeye verin bence böyle kira zammı mı olur 
(2 puan) tarafından
Oturmaya devam ettiğiniz sürece birşey yapabilir mi? İcra falan zırvaladı o yüzden sormak istedim
(10,411 puan) tarafından
Sen Bi  avukata danış seni yanlış yönkendirmeyeyim
Ama bu kadar zam yapmış ise Bi kere bu kanun dışı ve sizi icraya da veremez dava da açamaz diye düşünüyorum
(2 puan) tarafından
Cevabınız için teşekkür ediyorum
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Siz verin mahkemeye 1600 birden 5000 Olmaz bacım haksız yere kaç senedir oturuyorsunuz bunun belli koşulları var kiracı haklarını araştırıp mahkemeye verin
(2 puan) tarafından
3 sene temmuzda dolacak. Enflasyon diyor piyasa diyor. Avukat oldukları için korkuturuz gözüyle bakıyorlar işte.
(5,837 puan) tarafından
Olabilir ama 1600den 5000 olamaz. Siz mahkeme yoluna gidin. Ama avukat bulurken dikkat edin aynı baroda çalışan avukat arkadaşıysa anlaşma yapabilir. Ben avukat katibiyim çok denk geldim böyle konulara
(2 puan) tarafından
Haklısınız. Bilginiz varsa cevaplayabilir misiniz ? Bu mahkemeler ne kadar sürüyor tahminen
(5,837 puan) tarafından
Yoğunluğa göre değişir yaşadığınız şehre göre bazen 3 4  ay bazen 1 yıl.. Ama o süreçte evden çıkmanıza gerek olmaz avukatınızla bunu görüşürsünüz 10 tane avukat olsalarda kiracının belli hakları oluyor o yüzden haklarınızı mutlaka bilin kapınıza dayanma gibi durumlarda kayıt altına alın mutlaka mahkemeye beyan edersiniz sözleşmeyide
(2 puan) tarafından
Anladım teşekkürler
0 oy
(804 puan) tarafından
Kiranizi duzenli hesabina aktarmissaniz cikaramz
(2 puan) tarafından
Her ay düzenli olarak hesaplarına gönderiyoruz 3 senelik kiracisiyiz daha bir gün bile geciktirmedik
(804 puan) tarafından
Canm benm kayinpederim gilinde kiracisi cikmiyor onlarda cikarmak istylar kac tane avukati aradilar eger kirasini duzenli hesabina atmissa kolay kolay cikartamassin diyolar ve kiraci onlari sikayet etti gelip oturdular:)
(2 puan) tarafından
Çıkarma sebepleri zam mı acaba ? Mahkeme açıldımi
(804 puan) tarafından
Evet cnm
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Yorumlara baktım canım 15 Temmuz'a kadar sözleşmem varmış ve asla o kadar bir miktar yükseltemez sizi de mahkemeye veremez şayet mahkemeye verirse Kendileri suçlu çıkarlar Çünkü o kadar zam normal değil ki Sözleşmeniz var o yüzden dolayı bence yerinizde olsam ben verirdim onu mahkemeye oturduğunuz halde de hiçbir şey yapamaz Çünkü Sözleşmeniz var
(2 puan) tarafından
Ay inşallah öyle olur canım. Elinde senet var 12binliralik eve girerken imzalamıştık eve zarar verirsek diye depozito. Onu falan sokar mi devreye dedim. 1 değil, 2 değil 3 katı zam şokunu atlatamiyorum
0 oy
(1,915 puan) tarafından
Siz mahkemeye verin o kadar zam yapamaz
0 oy
tarafından
Diğer dairelerin kirası ne kadar. Yani oturduğunuz ev cidden 5000 eder mi? Ona göre cevap vereceğim
(2 puan) tarafından
Oturduğum binada iki kiraciyiz diğer kiracı bu sene girdiği için 2000 TL den oturuyor
tarafından
Şöyle ki oranın rayiç bedeli 2000 ise 5000 isteyemez. Ama 5000 ise kira tespiti davası açabilir. Kazanırsa hem o kiradan vermek zorunda kalırsınız hem de dava ve avukat masraflarını ödersiniz. Arkadaşlar çok atıp tutmuş ama kazın ayağı öyle değil malesef
tarafından
Ayrıca eve girerken tahliye taahhüdü imzaladı iseniz icra yoluyla çıkartabilir sizi
(2 puan) tarafından
Elimde tahliye taahhüdü var dedi biz imzaladığımızi hatirlamiyoruz gösterir misiniz dedik gosteremem dedi bidada anmadi. Eğer ki imzaladiysak süreç nasıl olur
tarafından
elinde geçerli bir tahliye taahhütnamesi bulunan kişiye iki imkan tanımaktadır; Bunlardan birincisi dava açmak suretiyle kiracı çıkarmadır. Bu davanın adı tahliye davasıdır. Kanunda belirtildiği üzere bu dava, tahliye taahhütnamesinde kiracının taşınmazı boşaltmak için beyan ettiği tarihten başlayarak mutlaka bir aylık  süre içerisinde açılmalıdır.

Diğer imkan icraya başvurmaktır. İcra dairesi kanalıyla tahliye taahhütnamesine dayanılarak kiracının tahliyesi sağlanır.
0 oy
(113 puan) tarafından
Aynısı arkadaşımın başına geldi ev sahibi ihtarname gonderdi çıksınlar diye bunlarda çıkmadı 1 sene oldu hala yeni mahkeme günü verildi kısacası bi *** yapamaz eve ilk girisinizden itibaren 5 yıl oturma hakkınız var kafasına göre hadi çık diyemez icini rahat olsun göz korkutmaya calismis 
(2 puan) tarafından
İçim ferahladi yorumunuza gerçekten
(2 puan) tarafından
Kırasini ödemeye devam ediyordur arkadasiniz zam zamanı gelince ne yaptı aynı fiyattanmi yolladi
(113 puan) tarafından
Evet devam ediyor kirasını ödemeye sanırım onun zamanında en fazla %20 zam yapılabiliyor du o da öyle yapıp gonderiyor her ay
0 oy
(4,968 puan) tarafından
Aradaki farkı alsın ..... Soksun afedesinz yani e vicdansız bu ne yaaaaa 5 bin neee yazık günah ya 
(2 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(3,794 puan) tarafından
E yuh artik yuh 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Hiç birşey yapamaz
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hiç bi b.ok yapamaz hayatım,korkma
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Kaç yıldır o evde oturuyorsunuz canım 
(2 puan) tarafından
3 yıl dolacak temmuzda
(1,000 puan) tarafından
Beş yılı gecinde öyle bir kanun var canım ev sahibi kirayı oturduğu muhitteki diyer kiralarla aynı fiyata yapabilir diye sizin daha üç bile olmamış korkma bişey yapamaz .. hadi yapsın iki iki buçuk bir anda o kadar çıkamaz
0 oy
(118 puan) tarafından
Egerki 5 yildan az oturduysaniz sizin lafiniz gecer 5 yildan cok oturduysaniz isteidgini yaparmis avukata sorduk bizimde yuzde 125, yapacam deyince cikmadik yuzde 25i verdik geldi gitti birsey yapamiyor
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Benm bildgim kiranın yüzde 25 i kadar zam yapabiliyolar en fazla o da nasl bukadr yükseldi sozlesmen falan varmı 
0 oy
tarafından
Yuh yazıklar olsun boğazına dizilsin bu kadar yapılamaz adı köpek insan 
0 oy
(48,671 puan) tarafından
aç gözlü hepsi yaptigi zamma bak siz verin asil mahkemeye
0 oy
(4,290 puan) tarafından
5 yılı geçtiyse kira tespit davası açabilir ev sahibi
0 oy
(402 puan) tarafından
temmuza kadar bir sey yapamaz.temmuz oncesi oncelikle sizi evi bosaltmaniz icin tebligat cekecektir.o tebligatla evi bosaltmak durumunda kalirsiniz.bosaltmazsaniz kollukla bosaltiliyor maalesef 
(2 puan) tarafından
Kollukla ev boşaltılıyor mu ? Nasıl yani

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 145 göst.
10 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sulemhmt (732 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 450 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 355 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Annelerrr (268 puan) tarafından soruldu