0 oy
311 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bulgur pilavı pirinç pilavı için su ölünüz nedir önceden ıslatıp yapınca da aynımı nohutlu VS yapacaksanız su artıyor mu güzel pilav öneri 

16 Cevaplar

+1 oy
(14,428 puan) tarafından

Ölçü mölçü yok şak şak şak misssss :D

(2,062 puan) tarafından
Teşekkürler İlk fırsatta deneyeceğim kaç tane şak şak olacak❤️
(14,428 puan) tarafından
Ehehehehhehe ♥️♥️♥️
-Reklam-
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Basmati kullanıyorum ben tane tane oluyor 
tarafından
Su ölçüsü sordum ama :)) onu eşim sevmedi
(3,599 puan) tarafından
Ölçülü yapmıyorum ki kuzum yanlış anlamışım ufaktan çıkayım posttan
0 oy
(762 puan) tarafından
Bir bardak pirinç 2 kaynatılmış su aybi şekilde bukgurda sonra üst bezle kapstiyirum dinlenmeye bırakıyorum tane tane
(1,541 puan) tarafından
Bende 1 bataklık yapıyorum 2 bardak biraz az katıyorum
tarafından
Bulgur 1e 2 yazıyor nette pirinç ıslanöamışsa 1 bucuk ıslanıksa 1 yazıyor ama bşlenedimki
(762 puan) tarafından
Evt benimki tane tane oluyor
0 oy
(129 puan) tarafından
Ben ölçerek yapmıyorum ama püf nolta verebilirim tane tane olması için. Pirinci yağda takır takır olana kadar çok kavur ondan snda suyunu ekle. Suyunu ekledkten snra aşırı kıs altını kağaını kapat ve hiç karıştırma. Suyunu tamamen çektkten sonra altını kapat karştır dinlendr. Ben böyle yapıyorum pilavı herkes çok beğenir. Ama ölçü veremiycem ölçerek yapmadgm için
tarafından
Tmm canım benim saol bazışae7da kavrulöaz fazla diyo ama
(10,023 puan) tarafından
Bende ayni sekilde yapiyorum 1e 2 olcuyle :) ama yapma seklim ayni tuzunu atip guzel kavururum sonra suyunu veririm hic ellemem
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Pirinç 1 pirinç 2 su. Bulgur 1 e 1.5 yapıyorum. Pirinci soğuk suda 10 dk kadar bekletirim. Pirinçler cam gibi olana kadar kavuruyorum tane tane oluyor 
0 oy
(763 puan) tarafından
Canım su ölçüsü pirinçten pirince göre değişir ben önceden sıcak suda ıslatıyorum ve daha sonra normal suyla bulanıklığı gidene kadar yıkıyorum sıvı yağ ile şehriye kavurup pirinci kavuruyorum daha sonra tereyağ koyup çeviriyorum et suyu ekliyorum ardından üstünü geçecek kadar sıcak su ekliyrum her suyunu çekene kadar yüksek ateş daha sonra düşük ateşte pişirip üstüne kağıt havlu koyuyorum kapağın iç tarafına birazda dnlennce gayet güzel oluyo 
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Bacım öncelikle pirinci nişastası gidene kadar yıkayacaksin suyu dupduru olacak sonra kaynar suya yarım saat ıslat pişirmeden de güzelce kavur 1. 2 dk benim ölçüm 1 su bardağı pirinçe 1 buçuk su bardağı su ben hep bu ölçüyle yaparım tane tane olur 
0 oy
(6,965 puan) tarafından
Bulguru ıslatmam 1e 2 koyuyorum pirinci islatirim 1e 1 buçuk koyarım sehiriyeliyse yarım bardak daha eklerim ustune nohudu falanda önceden haşlanmış oluyo zaten piştikten sonra içine karıştırıyorum ben 
0 oy
(743 puan) tarafından
Ölçüsüz yapıyorum canım bir süreden sonra eli alışıyor insanın ama illa istersen 1 su bardağı pirince 1 buçuk su bardağı tam geliyor 
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Valla ölçü yok göz kararı 
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Ölçüm yok göz kararı yaparım 
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Pirinç pilavını ıslanmadan kesinlikle tutturamiyorum ölçüm 1 bardak pirince 1 bardak su eğer şehriye koyacaksam yarım bardakta şehriye için su eklerim tane tane olur 

Bulgur pilavinida 1 bardak bulgura 2 bardak su koyarım 
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Pirinçleri yarım saat suyun içinde bekletip iyice temizliyorum bembeyaz oluyor 1 bardak pirince 1 buçuk bardak su koyuyorum fazla kavurunca pirinçleri tane tane oluyor
0 oy
(378 puan) tarafından
Canim ben osmancık pirinç kullanirim hep, kaynar tuzlu suda yarim saat kadar bekletir sonra guzelce yikarim. Fazla kavurmam bi kac cevirip sonra suyunu veririm, ornegin 2 bardak pirince 2 bardan su seklinde. Suyu soguk su koyarim, fokurdamaya basladigi anda altini kıpkısık yaparim daha ellemem yavas yavas piser. Altini kapatinca bi kez karistiririm oyle birakirim
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Hiç ölçü kullanmam ama eger ölçü istiyorsan su bardagiyla ölç pirincini iki su bardağı pirince 4 su bardağı su köy 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Pirinçdede bulgurdada 1 e 1.5 sicak su kullanıyorum 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 163 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 435 göst.
11 Ağustos 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Zeynepm (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 150 göst.
25 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Violett2111 (583 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 260 göst.
12 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,431 soru

11,357,697 cevap

34,835 kullanıcı

...