0 oy
1,059 göst.
Aile kategorisinde (2,379 puan) tarafından
İki kızım da çok hasta biri domuz gribi digerinnde burnu akıyor gözü enfeksiyon olmuş,neyse büyük kızım hastayken anneannesi e bırakıp geldim hastaneye mjane ettirmeye gittim iş yerinden izin alıp 1 saat kadar işe geri döndüm cuma cumartesi de adam az diye işyerinden izin talep etmedim kızım 5gun boyunca atesliydi neyse dedim pzt cakarim raporu ( çünkü izin isterken hastaneye götürecek aileden başka biri yok mu dedi vericek olan diyetisyen kadın mudru yardımcısı zar zor kem kum yaparak izin verdi orda sinriden ağladım neymiş doğum izninden sonra ise baslayali yeni olmuş benle birlikte biri daha var ikimiz bı turlu toparlayamamissiz bunu müdür diyormuş bu hastalık ne alaka ) neyse siz şimdi olaya gelin bende dedim ki bunlara ağız. Egmektense rapor alırım neyse pzt oldu küçük kızımda çok hasta annemde yatak döşek yatıyor hasta rapor alayım dedim ve aldım almaz olaydım arkamdan bir tekefon müdür raporunu istiyor diye , ben*****k hemen korkumdan raporu işyerine. Ulastirdim arayan sefte saolsun demiyor gonderecek hakem hastanrye diye ..neyse noldu diye aradim şefi guvenlige bıraktım al diye ,raporunu bı incelesin de gönderecek dedi ben başladım sinirden ağlamaya benim çocuklarım 39 40 ateşle bırakıp ise geldim anneannesine mi hakti hastayken sabahlara kadar ateşler içinde yanarken dedim ben haber vericem dedi bende anlat.mudure böyle o gün bile hastaneye götürdüm nye tek benim raporum gidiyor herkes alıyor dedim .. neyse artık anlatmış müdüre müdür ne demiş affettim bu seferlik demis okadar guxume gitti ki cuma ise başlıyorum aldığım 3gunluk rapor işyeri zor durumda degl ha bide diyormuş ki rapor almayanlara haksizlikmis bu ... Bende cumma günü gidip müdürle konuşayım diyorum size durumumu anlatmak istedim beni çok tanımıyorsunuz size nasıl anlatıyorlar olayları blmiyorum ama benim iki tane küçük cocugum var ise baslayali 1 sene de olsa ben bu sennein içinde 2 veya en fazla 3kez rapor aldım mecbur kalmadan almazdım bakicak kimse yok çocuklara annem de hasta olduğu için aldım mi desem kendimde hastaydım mi desem ..başkaları da çocuk hasta diye aldı ben anlamıyorum ya kendi çocuğu anaokul çağında vicdansız kadın halden anlaması gerekiyor bıkmış raporlarimizdan

19 Cevaplar

0 oy
(4,270 puan) tarafından
Hastaydim doktor boyle uygun gordu dersin canim. Hakeme gidecekmis derken sikayet mi edecek seni anlamadim, ozel kurum mu
(2,379 puan) tarafından
Kuruluş evet devletin.Hakem hastane raporunu incelicekmis , hasta olup olmadığına karsr vericekmis şaka gibi vazgeçmiş artık
(4,270 puan) tarafından
Canim kimseye aciklama yapmak zorunda degilsin. Hastaydim doktor rapor verdi ise gelecek durumda da degildim dersin. Bu yaptiginizda cok ayip hasta halimde beni nelerle ugrastiriyosunuz de. Cocuklarinida hic katma isin icine. Kimse de gelip doktoru falan sorgulayamaz.
(2,379 puan) tarafından
Öyle dicem artık s.di çocuklarım için aldım dicem sanki nilllet hoc çocuğu için aliniyormus gibi ,dedikodu yapacaklar oyuzden hastaydım dicem ..müdüre deyim mi böyle wlla gidip konusmak istiyorum ama ters tepsin de istemiyorum sadece anlasın isiyyotm wlla çocuklarım hasta konsaniyre olamafim bile ..
(4,270 puan) tarafından
Yani cocuklari katma. İlerde rapor aldiginda da canini sıkmak icin ayni durumu kullanabilir.
Git konus ben hastaydin doktor boyle uygun gordu de. Bu yaptigini hic hos degil de.
-Reklam-
0 oy
(383 puan) tarafından
Canım boşuna dil dökmüşsün gönderin tabi ki en doğal hakkınız de geç.doktor raporu sorgulanamaz canım o bir blörf .şimdi müdür seni affetmiş oldu güya büyüklük yaptı. Bizim bir öğretmen arkadaş vardı 2 yıl gelmedi adam müteahhit yaptı düşün!onu bile şikayet edemedi mudur çünkü doktor raporu sorgulanamaz net!
(2,379 puan) tarafından
Eşim de diyor alttan alma boyun eğme diye tabi ki egmicem ama odasına gidip yaptığı adaletsiz muameleyi yüzüne vurmak istedim çocuklarım 39 40 derece ateşle yanarken ve anneannelerinde hastayken iki küçük çocuğu ben birl zor yetiştirilen onlara babalarına mi birkaip gelicektim peki ertesi gün nolacakti bide ***** gibi işten izin alıp hst giturup geri geldim işyerine bütün işleri de bitirdim kime yarandim kımseye ..bende halimi anlatsyim istiyorum atesliykrn bıraktım ise basladgmdan beri hep hasta bırakıp geldim bı kaç kez rapor aldım yine hasta olsalar almak zorundayım annem iki küçük kızımla basedemiyor zor durumda kalmasam almazdım fln diye ..smdi affetim demiş ya korktuğunu düşünüp raporun önümü kestigin idusinuyor yok ben kesinlikle yine alırım umrumda da olmaz ama bu ***** kadına sorcam mecbur ..wlla mobbing gibi gerckten herkes çocuk hasta olunca alıyor çok sinirlymsti bana denk geldi bnce ama çok gücüme gtti .. bide gercktn bu kim ki rldotkro raporunu inceleyip beni orda uğraştırcak beni muane edicekler fln aynen anlayış sıfır bunlar rapora izine gıcık izin çok aldı mı olur ya hasta ki alıyorum ki bende 13 yıl oldu calisali:) peki bana anlattgin gibi yaparmison yaptın mı
(383 puan) tarafından
Bana bir kadın müdürüm kadin olduğunun altını çiziyorum ben doğum yaptığımda ucretsiz izin aldım diye ben bebeğim 40 gunlukken ise başladım benimki cocuk değil miydi dedi .Ben De buna siz çocuğunuzdan feragat etmissiniz ben paramdan ediyorum bu sizin tercihinizmis dedim .Ben dilekcemi verdiysem siz en geç 15 gün sonra benim iznimi onaylamak zorundasınız bu sizin değil devlettin verdiği hak diye de hatırlattım. Canım ne raporu sen refakatçi izni de alabilirsin doktordan ki ben hep alıyorum. Kimseye de hesap vermem hakkımı kullanırken. Zaten özelde çalışıyorsan izinli olduğun günlerin parasını devlet veriyor iş veren değil ki .devlet sana hak vermiş eğer evladın hasta ise ya anne ya baba refakatçi izni alabilir çocuğu muayene eden doktordan diye
(2,379 puan) tarafından
Rekefsci izin çok tartışıldı olmuyor diye ama ben devletteyim cnm senden.ders almam gerekicek sanırım :) çok güzel konusmussin ben heyecnalnyrm elim ayağım titriyor .. sinirleniyom aklıma laf gelmiyor ..bizimkielr de hep onu der bizim ki çocuk deglmi diye bende ücretsiz aldım ..wlla bana tavsiyelerine açığım .. ben boynu mu dik tutucam Alicam.rapor ağladı fln demiş ya kadın korktgumu düşündü sanriim ki korktum da işyerinde raporu bı tek hakeme giden insan ben olmak istemedim .. ama müdüre açık açık derim cocugim hasta rapor almak zorudnayim derim ya inanrmsn pişmanım o gün kızlarını birkaip hasta hasta geldim die düşün nasıl bı annelik bu kızlarım hastayken ise gidicem bunu vicdani alıyor mj müdürün
(383 puan) tarafından
Canım senin hatan zaten en başta ne için rapor alacağını bildirmek ! Rapor önceden bildirilmez alınır ve en geç 5 iş gününde aslı teslim edilir .açıklama raporda yazar zaten sen neden hastalığın hakkında bir açıklama yapıyorsun ki ekstradan. Sanki herkesi ikna etmek zorundaymışsin gibi. Sen anlatmışsın doktor uygun görmüş geri kalan kimseyi ilgilendirmez! Tek dikkat etmen gereken kendin için alırsan bir ağrı kesici bile olsa reçete alman ve eczaneden temin etmen .başka da bırak senin müdürü sağlık bakanı gelse aksini söyleyemez! Refakatçi izni ben hep alıyorum valla cocuk doktoruna söylersiniz durumu çalışıyorum diye o da anne veya babaya refakatçi izni verir. 3 farklı doktor imzası gerekir ama onu zaten diğer doktorlar direkt imzalar . Ben en son eylülde aldım yine mesela. Der ki kanun bakmakla yükümlü olduğu kişilere hastalık durumlarında refakatçi izni verilir .burda bakmakla yükümlü olduğun kişi illaki yatalak ana baba değil hasta olan reşit olmayan çocuk da dahil hastalık dediği de illaki amansız bir dert değil Allah korusun
(2,379 puan) tarafından
Ya niye bildiririm diyorum bu kadın yine rapor alsam üstüme oynar oyuzden kerc yamaya çocuklarım hasta almak zorundayım diye gideyim ynsina diyorum ..işte böyle sıkıntı yarsttgi için yapıyorum mecburen ..öyle dicem ben anlattım doktor.uygun gördü inanrmsin çocuklarım için bile demedim  ..hayır herkes çocukları için alırken ben nye battım neymiş doğum izninden yeni gelmişim yenisi mi var hastalığın 1sene olmuş ..aldım aldım ilaç yazdiriyom dedim evde olmayanları bende şey diyorum bacağım fln ağrıyor benim belim fln bunları bahane ederim hastalıkların var sldim gibi gidip emar fln mi cektirsem..hmm bu refekactcyi duymuştum doğru hastsne yatış olursa nolack bu kadın mesela ise gec mi kalacan 2 saat arıyorsun şefi oda müdüre soruyor ,alacak izinden düşüyor borlcu oluyoruz
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Özelde mı çalışıyorsunuz yıllık izinden kullansanız 
(2,379 puan) tarafından
Devlet kurumunda aile Bakanlığı'nın , yıllık izinden de bıkmış rapordan da bende yıllık boşa gitmesin demiştim
(1,662 puan) tarafından
Rapor evet eğer hasta değilken aldıysanız inceleyip doğru değilse uyarı alırsınız ama yıllık izin sizin hakkınız kimse karışamaz izin almanıza
(2,379 puan) tarafından
Doğru bende az hastayım.ama çocuklarım hasta diye aldım ki çoğu kişide bu şekilde akıyor neyinin incelenmesi
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Sadece korkutmak için yapıyorlar bizde de olurdu bizzat ben alt kademekilere yapmak zorunda kalırım müdürün emriyle! Rapor incelenmez sen sadece hastaydım doktor çalışan olduğum için dinlenmem gerektiğini söyledi de geç. Hiçbir şey yapamazlar rapor hakkın 3 günden aşağı da alma ki rapor paran yatsın 
(2,379 puan) tarafından
Eee hakeme gitmez mi yani cnm içim rahat çocuklarım hastaydı aldım kendim için gttim doktora kendim için dedim ki herkes çocuğu için alıyor örnek çok uzak değil geçen hafta ondan önceki hafta bı sonraki hafta .. yıllık izin de alırım bu kadın delirmiş ya yasal hakkım ikiside vicdanım rahat aynen keşke o gün rapor alsaydım işten çıkmama 3 saat kalmıştı , çocuklar 3 gün içinde iyilesmediler ki küçük hastalandı pzt rapor aldığım gün doğru öyle düşünmüşlerdir fesatlar ..ücret var vlevet yaticak..ama bu neyin keyfine hakeme godicek diyolsr
(1,824 puan) tarafından
Korkutmak için. Şimdi sana öyle diyecek sne gidip itiraf edeceksin o seni affedecek sonra da bir daha rapor almayacaksın mantık bu çünkü. Her olayda da ben seni idare ettim bak diyecek sonu gelmez onun
(2,379 puan) tarafından
Yok ben de inadına herkese bende hastaydım iyolestim diyorum :) çocuğum için aldım desem sanki millet hoc çocuğu için almamış gibi hareket edicek ..işin komik tarafı da şu doktora ben hastayım dedim emziriyorum su şu ilaçları yazarmisin iz dedim adam muane bile etmedi tmm dedi aile hekimi :) yani sistematik oalrak doktor ben hastayım diye verdi ki ama çocuklarımın çok hasta odlugunu biliyordu herkes ben gidip itiraf etmicem sana yazdığım gibi doktor bana hasta olduğum için verdi ama çocuklarında çok hasta bakicak kmse yoktu kendim bı şekilde gelirdim hastayken çok ise geldim burda sürünerek calstom acillik oldum ama kızlarım çok hasta dicektim
(1,824 puan) tarafından
Onu bile deme boşver hastasın bitti bu kadar. Aile hekimi öyledir sağolsunlar valla ikileten görmedim ben. Doğumdan sonra 2 ay rapor aldım gık diyemedi iş yerim. Korona geçirmiştik el kadar bebekle onu bahane ettim toparlanamadım tedavi devam dedim geçtim hiçbir şey yapamazlar çünkü
(2,379 puan) tarafından
Öyle cnm ben biraz panik oldum raporu istiyor deyince ile gönderecek dese goturmezdim götürecek kmse yok diye ..ben bide ücretsiz talep edicem nasik ediceksem buna ah ah çok fena görmek hoc istemiyorum yarın
0 oy
(2,379 puan) tarafından
Bıkmış bizden yıllık izinden de rapordan da bana patladı 
0 oy
(2,379 puan) tarafından
Haber yayılmış işyerine :))) 
0 oy
(13,358 puan) tarafından
Yıllık belli bir mazeret izni ve rapor hakkımız var bizde onu kullanıyoruz rica minnetle iş yaptırmam kimseye hiç bir doktorda çok ciddi bir sahtekarlık olmadığı müddetçe başka bir meslektaşının verdiği raporun aleyhinde bir karar vermez bence gönder deseydin  rapor bizim yasal hakkımız ona da öyle söyle bence 
(2,379 puan) tarafından
Ya bide ben doktorun nesi oluyunki bana sahte rapor veya ben çocuklarıma bakacak kmse yok rapor deyince verdin yukardan tanidiklarimda yok kendi cabamla cenemle aldığım rapor bunu düşünmesi lazım yani doktor ben kimimki benle iş birliği yapsın yani adama hastaym ezmrioyorim de en dim rapor verirmsiniz dedim tm dedi bunu da dicem çocuklar için demedimki beni gördü oyleleikle verdi adan dicem:) aslında müdüre de desen bunu iyi olurdu da..demi ya doktorlar manyak mi ortada beyaz yalan bile olsa( çocuklarım 39 derece ateşle bıraktım bakicak kmse yok ki herkes çocukları için rapor aldı 3kisi hemde) ..konuşsam mi harin yasal hakkım evt
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Sen böyle korkak davrandıkça daha çok tepene çıkar herkes. Sen niye açıklama yapıyosun yok çocuklarım hasta şöyle böyle diye. Rapor aldin bittii. Gönder nereye gönderiyosan diceksin çekilceksin kenara. Bu hayatta özellikle de iş hayatında ne kadar korkak olursan o kadar zarar görürsün. 
(2,379 puan) tarafından
Çok doğru dedin .peki bana ne önerirsin anneme diyorum ki şunu şunu dicem öyle deme millete laf verme ..ben ayarlanması dusunuyordum yarın ise baslicam da müdürle konuşmak istedim müdüre dicektim ki haksızlık diyormussunuz bayan yapitginiz mobing ve haksızlık olmuyor mu ben çok izin alıyorsan cocuklarim küçük tiparlanamadilar acillik oldular ve işimi aksatip almadım kurumdaki bütün işleri halledip gittim hastaneye ve hasta hasta cocugumu bırakıp geldim burda adam eksik olmasın diye bu marneleyi haketniyorum herkes çocuğu için rapor alıyor neden benimkine buakdsr kizdoniz dicem ..diğer mesai arkadaşlarım illa ki soracaktır ,onlara da wlla istediği yere verebilir yine igityacm olsa yine alırım blöf yaptı diyecm onlara da bana yapıyor sadece bunu desem sevinirler ?bizim birime tkamis dicem yarın ....ama dediğin gibi korkak davrandikca eziyolar baskasinn beben nasıl oldu diye soruyorlar bize gelince yok bsey..gönder nereye dersem kesin gonderrdi ego var kadın da çünkü
(3,451 puan) tarafından
Bence hiç bu muhabbetlere bile girme, yani sen bu konunun üstüne düştükçe onlarda uzatır, hiç açıklama yapma yok işimi bitirdim öyle gittim falan aslaa deme, bide bence özgüvenle alakalı gelişim kitapları oku, sen ne kadar özgüvenli davranirsan o kadar saygı görürsün iş hayatında.
0 oy
tarafından
Niye bu kadar telaş yaptinki. Sevketsin hiç birşey olmaz gittiğin doktora anlatırdın imzalayıp gönderirdi. Bankada mi calisiyorsun
(2,379 puan) tarafından
Hayır akile bakanliginda ..çok telaş ve panik yaptım raporu istiyor dyince goturmeseydim keşke ozmn bukadsr panik olmazdım gittiğim doktorda sen ahsta değilsin suvbu mu diyecek resmen mobing oralara gidip uğraşmak gücüme giderdk
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Ben devlet memuruyum Mart'ta işe başladım iki kere heyet aldım 40 gün tek hekim raporu bitirdim kimse de bişey demedi 
(2,379 puan) tarafından
İse başladn yine aldın öyle mi ay böyle yapsam öldürürler beni herld :( heyet fln çok zor ben 13 yıllık calisanim ve yenile ise başlayalı 1sene oldu
0 oy
(11,413 puan) tarafından
Doktor rapor vermiş ister hasta ol ister keyfiye raporluysan zaten o gün iş yerinde bulunman o iş yeri için sıkıntıya girer blöf yapmış aklınca annemlerin bazen işi olmuyor iş yerinde evde kalıyorlar da paramız kesilmesin diye keyfiye rapor alanlar var düşün 
(2,379 puan) tarafından
Aynen öyle doktor vermsi neyi sorguluyor deli kadın ha bide 2 3 kişi çocuğum hasta diyerek rapor aldılar ki zaten , benimkide açık beden aldigom artık müdürün kulağına AA bak ahsta degilmisti diye gitmemesi için bende hastaydım dicem napym.millet alıyor söylüyor benmki mesele oldu :( işte haksızlık mis bende karşısına dikilip baskasinn haklarını gozetiyotsubjz da peki benim hakkım noalcak müdür dicem benm cocuklsrim acillik oldular kaç gündür ahsta edeydik ise gelip çalışmam bana haksızlık olmayacskmi
(11,413 puan) tarafından
Müdürler  kimin nasıl tepki vereceğini az çok bildikleri için zaten böyle adam kayiriyorlar
0 oy
(1,405 puan) tarafından
sana zarf atmış sende yemişsin. yani Dr uygun gördü verdi ne diye mobing yapıyorsunuz derdin şuan haksız duruma kendin düştün. 
(2,379 puan) tarafından
Yaaa haksız mı oldum yediremiyorum kendime ya , cuma konuşsammi
0 oy
tarafından
Boştan ywre ağlamışsn nereye istiyosanız yollayın diceksin bitti . 
(2,379 puan) tarafından
Öyle deyince de ego tatmini gondermezmiydi
0 oy
(6,454 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla eşin yok. Onun adı hiç geçmiyor çünkü hep sen ilgileniyorsun. 
(2,379 puan) tarafından
Bu nerden çıktı ben yaşadığım sorunu anlatıyorum eşim var , eşim çalışıyor o bana rapor al demedi annem al dediği için aldım çünkü annem de kızlarına bakicak durumda değildi ve felaket hastalardi eşim tek başına bakicak gibi değildi ikisine de .. ben anneyim ben tek bakarım ama erkk milleti bakamaz
0 oy
(2,379 puan) tarafından
Kizlar ne diyorsunuz ben konusuyummu cuma günü 
0 oy
(48,759 puan) tarafından
gonderin korkum yok diyeydin. geçmiş olsun 
(2,379 puan) tarafından
Öyle deyince de gondermese bile bu lafa göre gondermezmiydi çocuklarım sabah kadar atesliydi anneannesi mi başında bekelmeliydi:(
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Kız ne hakemi ne incelemesi salla gitsin hiçbir şey yapamaz ne dert ettin kendine. Seni dememişler sende oltaya gelmişsin. Gidip konuşma bence. Gidip doktoru mu sorgulayacak bu kişi hasta mı neden rapor verdin diye. Hadi diyelim ki gittiler sordular. Doktor apt.al mi kendi kendine bu kadın hasta değildi ama rapor verdim diyip kendini mi yakacak? Salla gitsin ya. Raporluyum gelemem bitti. Rapor bitisinde gidip verirsin ellerine kağıdını o kdar. Bu kdar takma kafana hiçbir şey yapamazlar 
(2,379 puan) tarafından
Ya gondermezmiydi sence eşim de diyor ki göndermeyi blmiyolar mi bakalaim diye atar yapsam gondermeyecegi varsa da gonderrdi 4gunun sonunda ise baskiyorum yarın gıcık gıcık herkes sorucak annemde fırsat verme diyor bende atarlanmak istiyorum yine alırım mobing bu başkalarına niye diyemiyor diye kulağına gider gibi yada gidip müdürle mi konuşsam size nasıl anlatıyorlar beni blmiyorum ama siz yeni gekdginiz için beni tanımıyorsunuz müdürüm 13 yıl emeğim var ve gerekmedikçe rapor almam iki küçük cocugum var çok hastalardi bırakıp o şekilde ise gelnem numkun değildi kendimde hastalandım diyecek artık napym:( yani bidaha ki sefere alırsa gönderen demek istiyor oyuzden konuşsam mi şimdiden kadın tkamis bana doğum izninden yeni geldi sürekli izin alıyor demiş ben çocuğun kreşi icin aldım bseyler için aldım ya göze battım sanırım ama sadece ben deglimki ..gücüme gidiyot ..isyerindekiler fırsat vermicem zaten kafam dik mutlu gidicem süslenip , ihtiscim vardı daha önce alamdigima pişmanım yine alırım ki rapor göndersin istedogi yere dicem ..doğru doktor da kendini yakmaz müdür sormaz sanırım başı kalabalık olmasaydı belki sorardı ama o doktorda bana bidaha rapor vermez galiba :) doktora kızlarım hasta denedim ben hastaym dedim,:) oda muane etmeden verdi ya herkes kızı oğlu için rapor alıyor ben niye bukadsr yalancı durumuna düştüm ablamadim yani .. ben boşuna dert ettim gerçekten şöyle rahstlatici yorumu önce okusaydim panik yapmazdım bende panik var müdür raporu istiyor dyince korktum hemen verdim isyerine ,:( keşke verneseydim ..bida rapor alırken sorduracsk kendine **** kadın
(2,223 puan) tarafından
Hiçbir şekilde müdüre gidip hiçbir şey söyleme çünkü durduk yere gidip açıklama yaparsan aa bak kafasını göre rapor almış biz kontrol ettireceğiz deyince gelmiş açıklama yapıyor diye düşünür hiçbir şey olmamış gibi git işini yap zaten sanırım devlet memuruymuşsun Bir halt yapamazlar yani müdür seni çağırır bir şey sorarsa o zaman gereken cevabı verirsin ben hastaydım ki doktor bana rapor verdi siz hasta olmadan rapor alabiliyor musunuz ben böyle bir şey olduğunu bilmiyorum dersin yani kendini ezdirirsen hep ezerler bu özel olsun devlet olsun fark etmiyor zaten her iş yerinde bir tane böyle gıcık kıskanç fesat bir iş arkadaşı oluyor insanın. Benim de izin günümde annem gelecekti kendimi ona göre ayarlamıştım ama müdürüm son anda iznimi iptal etti şehir dışından annem gelecek ve ben önceden izinli olduğumu bildiğim için ona göre plan yaptım iznimi kafanıza göre iptal edemezsiniz dedim. bana benim annem yoğun bakımdayken ben işe geliyordum ne demek iptal edemem dedi ben de o sizin probleminiz beni ilgilendirmiyor deyip gitmedim hani ondan sonra da bana hiçbir şekilde böyle sona son dakika planları yapamadı
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Hasta çocuğa refakatçi raporu alsaydın ya o zaman hiçbir şey yapamazlar ama 
tarafından
Eski post

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 201 göst.
24 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
1 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Fatma330 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 426 göst.
0 oy
3 cevap 98 göst.
31 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu

381,430 soru

11,419,508 cevap

34,975 kullanıcı

...