0 oy
566 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (128 puan) tarafından
Kızlar anneniz yada babaniz size harclik verirmi ben 7 aylk evlym evliligimiz ramazana denk geldi bayramda verdi harclik sonra hic vermedi onuda annemin zoruyla verdi durumlarida gayet iyi onlardan bisey istedigim icin degl ama hani merak ettim eşim arada takılıyor bana baban sana vermistir para diye veren oluyomu varmı böyle aileler :)

24 Cevaplar

0 oy
(16,051 puan) tarafından
Bana hiç vermezler ama bayramda falan kıyafet aldilar 2 kere onu da zorla aldilar ben istememiştim. Yanı sonuçta evlendim artık benim her ne kadar annem babam olsalarda bana harçlık vermek artık esimin sorumluluğunda annemle babamın değil verseler de almam 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır vermiyor zaten almam niye versin ki.kocam var sonuçta tam tersi olmalı sen onların bi.ihtiyacı varsa vermelisin veya ihitiyacının parasını vermelisin 
(128 puan) tarafından
Canm ben para kazanmiyorumki ama eşim verince anneme hediye aliyorum arada
tarafından
Eşinin parası senin paran zaten canım kazanmasanda öyle bakma
tarafından
Gurbetteyim ama mesela yinede ben gidersem yada onlar geldiğinde bulgur pekmez krutmalık biberim pidesi memleketin bikaç yemeği fasulyesi tereyağı peynir bu saydıklarım birkaçı bu saydıklrımdan daha fazlasını getirirler ama bende birşeyler yapıyorum onların ysptığı kadar olmasada elimden geleni fazlasıyla yapıyorum ama asla para almam aksine veririm  hediye alırım
0 oy
(266 puan) tarafından
Vala canim sahsen harclik verselerde almam cunku evliyim butun ihtiyaclarimi esim karsiliyor cocugum olsa cocugumun eline verseler bisi demem ama kalkip herseferinde ailem verse esim bilse esim artik banada vermez der ailen veriyor sana der:))))
0 oy
(1,025 puan) tarafından

Verir babam elinde olsa daha çok verir sürekli memleketten eşya gönderirler turşu reçel ceviz fasulye nohut ne varsa haklarını ödeyemem kayınvalidemde öyle memleketten gönderirler et pirinç falan <3

0 oy
(13,093 puan) tarafından
Ailem bana verse almam 

Ama mesela annem şimdi torununa alıyor kıyafet birşey demiyorum baban para verip al dese kabul etmem eşimde kabul etmez 
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Benim annem bir kac defa vermeye kalkisti kizdim almadim zaten onlarin durumlari kndilerine yeter bide bna para mi vercekler kocam ne gune duruor onlar yeterince zamaninda bna baktilar okuttular hicbir seyimi eksik etmediler bide evlendikten sonra mi para verecekler 
(128 puan) tarafından
Onlar senin ailen yabanci deglki neden vermesinler
(5,913 puan) tarafından
Evet ailem ama benim onlarin durumunu gorup verdikleri parayi almam benim vicdanima sigmaz Allah razi olsun beni bu yasima getirdiler emek verdiler mahcubum cok benim onlara hicbir yardimim dokunmadan mezun olur olmaz evlendim eger bir gun calisirsam maasimdan belli bir miktar onlara vermeyi dusunuorum tabi kabul etmezler biliorum ama birsekilde onlara yardimci olacam ha sen alirsin edersin durumlari iyidir ailenin birsey diyemem ama ben almam herkesin kendi karari ki alsam esim kizar onlarin durumlari ortada bide para mi kabul ediosun der
0 oy
tarafından
yok vermezler para,hediye cok alırlar ama direkt para almam da zaten
0 oy
tarafından
Verir genelde oğluma da verir bana veridugni de ona harcarim
0 oy
tarafından
Bnm babam verir annemde  verir :) 
0 oy
tarafından
Genelde vermezler yani eve çok bişeyler alirlar bana olsun bebege olsun eve olsun bana yetiyor gerekde duymuyorum 
0 oy
tarafından
abim yakın bana iman verir harçlık her geldiğinde babam lar da her bana geldiginde ben gittigimde en az bi çeyrek verirler
(887 puan) tarafından
Ne sıklıkla gidiyon canim :))
tarafından
her sene bir kere  ben giderim bir kere onlar gelir senede 2 kez gorusuruz ama 24 saatlik mesafe abim de yakinimda devlet memuru o da ayda bir veya 2 haftada bir gelir
(887 puan) tarafından
Azmis :) her gittigim de ceyrek veriyorlar deyince bir sorim dedim canim :)
0 oy
(119,456 puan) tarafından
Kiz babama kurban olurum ben uzaktayim hergun acmisin tokmusun paran varmi bisiye ihtiyacin varmi diye mesaj atar yakın olsam verirdi  ben yurtdisindayim ya tl nin 6 kati nasi versin ama sormasi yeter yaa 
0 oy
(777 puan) tarafından
Ben ailemle farklı şehirlerdeyim hepi topu senede iki kere falan bir araya gelebiliyoruz.bana değil ama çocuklara fazla fazla verir babam da annem de sağ olsunlar.Allah onları başımdan eksik etmesin sağlıkları hep yerinde olsun inşallah.
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Yorumlara baktım da kabul etmem versede almam demissiniz.Evlensenizde siz onların hala cocuklarisiniz.Çalışmıyorsanız alabilirsiniz.İhtiyacınız varki veriyorlar.Hayat bu bugün şartlar iyi olabilir yarın kotu.Yeri geliyor 5 lira bile insanin isine yarıyor.Zaten esim evin ihtiyaçlarını karşılıyor arada senede bir iki defa anne baba harçlık vermesi abes bi durun değil bana gore.Allah onlardan razi olsun.Kızım evlense çalışmasa bende veririm elimde varsa ne olacak.
(128 puan) tarafından
Haklisin canm benim eşimde çok borç ödüyor hani babam zaten bekarkende pek para vermezdi bana
0 oy
tarafından
Eşim görevdeydi ve ben babamın yanında durdum her sabah bırakırdı eskisi gibi eşim gelsin ona da bırakırdı 8 ay oğlumun bezini mamasını kremini hep babam aldı hatta çoğu hastahane masrafını bile hakkını asla ödeyemem 
0 oy
tarafından
Benim babam verir sağolsun hatta en son 10 gün lira  verdi toptan vereyimde artık sen ne istersen onu yap dedi ") ne yapacam babuşş borç ödedim ") allah ondan razı olsun inşallah uzun ömürler hayırlı ölümler nasip etsin rabbim dilediği kapıdan cennete alsın inşallah 
0 oy
tarafından
Yok kız hiç vermezler . Ben arada onlara veririm bişey alamadım siz kendiniz alın diye. Geçen gün bebeğime verdi babam harçlık bende onu alıp kardeşime verdim. Kardeşim ünv. okuyor .
0 oy
(66 puan) tarafından
Ben almam evliyken çalıştığım zaman teklif ettiğimde onlarda almazdı evli olmadan önce çalışırken verdim eve yardım da etmiştim iyikide ettim şimdi çalışmıyorum az bir miktar tazminatım kaldı oda bitse kaldım eşim verir artık banada :D
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Ikisi de verir :) Evlendim yeter dedim sen hala çocuğumsun evlendin diye evlatlıktan çıkmadın dedi babam :D 
0 oy
(266 puan) tarafından
Vermek zorunda degiller evlenmssn sonucta ama destek olabilirler.benm ailem sagolsun dogum gunu bayrami es geçmez verir.bide torunlari icn alisveris yaptilar.Arada bana hatta Esime bile kiyafet alirlar.mutfak erzak konusunda da arada yardimci olurlar.ozeldw dogum yapmayi dusunuyorm babam karsilayacaj dogum masrafini.Bizde 7aylik evliyiz.Ailemin durumu iyi mi fena degil.biz ev aldk araba aldk evv düğün masrafi yaptik evin kredisibi oduyorz durumumyzu bildikleri icin sagolsn yardimci oluyolar.

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 533 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 216 göst.
19 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 291 göst.
26 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 152 göst.
21 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Eslemmm (1,314 puan) tarafından soruldu

380,919 soru

11,404,487 cevap

34,942 kullanıcı

...